عمل لیفت سینه چیست؟ بهترین روش های بالا کشیدن سینه (ماستوپکسی)


شل شدگی و افتادگی سینه ها از مواردی آزار دهنده برای خانم ها است که بنا بر دلایل مختلفی مانند افزایش سن ، بارداری و شیردهی و یا تغییر ناگهانی وزن بوجود می آید و باعث کاهش اعتماد به نفس آنها میشود.

به همین علت خانم های مختلفی هستند که به دنبال راهی برای درمان افتادگی و شل بودن سینه ها و سفت شدن سینه ها هستند که یکی از بهترین روش ها لیفت سینه یا ماستوپکسی است که اگرتوسط بهترین جراحان و پزشکان لیفت سینه انجام شود به نتیجه ایده آلتان میرسید.

در این مطلب از ایستگاه زیبایی به طور کامل با این عمل زیبایی آشنا میشوید.

 

لیفت سینه چیست؟

داشتن سینه سینه های شل و افتاده از نظر برخی خانم ها یک عیب است و باعث آزار و اذیت و کاسته شدن اعتماد به نفس آنها میشود و پیدا کردن روشی که بتواند فرم طبیعی سینه ها را دوباره برگرداند و چین و چروک های ایجاد شده روی سینه ها را بر طرف کند بسیار مهم است.

لیفت سینه یکی از جدید ترین روش ها برای این کار است که باعث استفاده از آن میتوان جوانی و زیبایی را به سینه ها داد و باعث خوش فرم شدن آنها شد.

افتادگی سینه ها علاوه بر ایجاد ظاهری بد ، باعث فشار آوردن به شانه ها ، عرق سوز شدن و حتی ایجاد مشکلات پوستی نیز میشود که با این روش میتوانید از این موارد جلوگیری کنید یا آنها را از بین ببرید.

نکته مهم این است که برخی به اشتباه تصور میکنند که این عمل زیبایی باعث نامتقارن شدن یا بد شکل شدن پستان ها میشود که حتی بدتر از قبل است اما اصلا اینطور نیست و متقاضیانی که از این خدمات استفاده کرده اند کاملا راضی بوده اند و به نتیجه دلخواهشان رسیده اند.

لیفت پستان روشی کم تهاجم است و پط طرفدار است که به شکل ها و راه های مختلف انجام میشود که وقتی در جلسات مشاوره قبل از عمل شرکت کنید با تمامی این موارد آشنا خواهید شد.

این عمل با نام ماستوپکسی هم شناخته میشود روشی سرپایی است و تحت بیهوشی عمومی انجام میشود و لازم به بستری شدن بیمار بعد از عمل نیست.

نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که این روش تغییری در اندازه و سایز و حجم سینه ها ایجاد نمیکند و اگر قصد بزرگ کردن سینه هایتان را دارید از پروتز سینه استفاده کنید و حتما هم به بهترین دکتر پروتز سینه در تهران مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

 

بالا کشیدن سینه ها با عمل جراحی ماستوپکسی

لیفت سینه

ماستوپکسی یکی از روش های عمل زیبایی سینه میباشد که هدف آن کشیدن سینه ها به سمت بالا است که برای این کار پوست اضافی برداشته میشودتا بافت اطراف پستان کشیده شود و باعث تغییر فرم سینه ها شود که در این روش بافت داخلی سینه هم از نظر ظاهری تغییر خواهد کرد و جوانتر خواهد شد.

همچنین اگر قصد تغییر سایز هاله قهوه ای دور سینه را دارید میتوانید از این خدمات استفاده کنید ، زیرا این هاله با مرور زمان بزرگتر و بیشتر میشود و ممکن است بعدا شکلی بد روی سینه هایتان ایجاد کند.

فرم استاندارد و اصلی سینه ها به این شکل است که نوک پستان در حالت زیبایی باید در موازات خط زیر پستان باشد. به این صورت که اگر انگشت نشانه خود را در زیر پستان خود مماس با خط زیرپستانی که همان محل قرار گرفتن فنر کرست است، قرار دهید و انگشت شست خود را روی نوک پستان خود قرار دهید، این دو انگشت باید در موازات هم باشند هر قدر نوک پستان از خط پایین پستان پایین تر باشد افتادگی بیشتر است.

اگر شرایطی غیر از این دارید میتوانید با این خدمات فرم استاندارد و زیبا را به سینه هایتان بازگردانید و طبق بررسی های انجام شده درخواست های لیفت پستان یا همان ماستوپکسی از سال 1378 تا امروزه حدود 70% افزایش داشته است.

این عمل حدود 2 الی 3 ساعت طول میکشد که در آن پوست اطراف هاله سینه  به پایین کشیده می‌شود و از دو طرف به هم بخیه می‌خورد تا شکل سینه تغییر نماید.

 

درمان افتادگی سینه با لیفت

اگر نوک سینه هایتان به سمت پایین است ، پوزیشن قرارگیری سینه هایتان یکی نیست ، پستان هایی آویزان دارید و یا پوست سینه هایتان کشیده شده است و قصد درمان این موارد را دارید ، میتوانید از لیفت سینه استفاده کنید.

برای انجام این عمل به یک متخصص مطمئن مراجعه کنید و تمام شرایط و هدف هایتان را اعلام کنید زیرا صحبت کردن در مورد برخی از مباحث می تواند جراح فوق تخصص پلاستیک شما را برای گرفتن تصمیم درست و همچنین انتخاب تکنیک مناسب برای انجام لیفت پستان یاری نمیاد.

همچنین در جلسه مشاوره و معاینه  باید درباره پروانه طبابت و تاییدیه رسمی برای جراحی ، تجربه و دانش و مهارت پزشک ، امتیازات و افتخارات و نتیجه عمل های قبلی ، کجا و چگونه انجام شدن عمل و برخی موارد دیگر اینکه در صورتی نارضایتی از نتیجه چه راهکار هایی وجود دارد هم اطلاعات کافی کسب کنید.

برای درمان افتادگی سینه با لیفت باید برش هایی انجام شود که این برش ها به شرح زیر هستند :

برش آبنباتی شکل : به صورت عمودی از چین سینه به سمت بالا تا محیط اطراف نوک پستان ایجاد می شود که این روش برای درمان افتادگی سینه و کوچک کردن سینه بسیار موثر است.

برش دوناتی شکل : مناسب ترین روش برای رفع مشکل عدم تقارن جزئی نوک پستان می باشد که به لیفت اطراف هاله سینه نیز موسوم است.

برش لنگری شکل : برشی در راستای چین سینه به شکل لنگر ایجاد می شود که نسبت به دو روش دیگر تهاجم این روش بیشتر است اما بهترین نتیجه را در درمان افتادگی سینه نیز دارد.

 

آشنایی با انواع روش های لیفت سینه

انواع روش های لیفت پستان

لیفت سینه ها به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام میشود که در روش جراحی (ماستوپکسی) برش هایی ایجاد میشود و پوست اضافی را از بین میبرند.

در روش های غیر جراحی هیچ برشی ایجاد نمیشود و نیازی به بیهوشی و بخیه و ... نیست و عوارض کمتری نسبت به جراحی دارد.

در ادامه با این روش ها آشنا میشوید اما توجه کنید که روش مناسب شما را متخصص مورد نظر نسبت به هدف و شرایط شما انتخاب میکند.

لیفت سینه با نخ

در لیفتینگ سینه با نخ از نخ‌های PDO که قابل جذب و سازگار با بدن هستند استفاده میشود که پزشک در جلسه اول معاینه نواحی ورود و خروج نخ ها را مشخص میکند و با استفاده از سوزن های نازک و ظریف این کار را انجام میدهد که با این کار سینه ها به بالا کشیده میشوند و فرم دلخواه شما ایجاد میشود.

این روش از روش های غیر جراحی است که ممکن است اثرات آن تا مدتی باقی بماند اما مزیت اصلی آن این است که نگران خطرات و عوارض های جراحی نیستید و همچنین نتیجه این روش سریعا و بعد از گذشت دوران نقاهت مشخص میشود.

این روش برای همه افراد مناسب نیست مثلا اگر قصد بارداری در آینده را دارید ، لیفت پستان را به تاخیر بیاندازید زیرا ممکن است بعد از آن دوباره شاهد تغییر شکل پستان هایتان شوید.

لیفت سینه با جراحی (ماستوپکسی)

لیفت سینه با عمل جراحی به کسانی توصیه میشود که دچار افتادگی شدید سینه ها هستند یا فرم سینه هایشان خیلی تغییر کرده است ، البته در شرایط خفیف تر هم میتوان از این جراحی استفاده کرد که بستگی به نظر متخصص دارد.

این عمل جراحی لیفت سینه 2 تا 3 ساعت زمان میبرد و نسبت به شرایط بیمار برش هایی در نواحی سینه ایجاد میشود که پس از آن ، بافت سینه را به سمت بالا میکشند که در این فرایند تنها سطح بافت کشیده می‌شود و بنابراین امکان آسیب به عروق یا بافت‌های حساس سینه وجود نخواهد داشت.

این کشیدگی باید به گونه ای باشد که سینه ها فرم مناسب پیدا کنند.

برش های جراحی در محل هایی انجام میشوند که قابل دیدن نیستند اما در برخی موارد هم برش باید در نواحی قابل دید انجام شود که این برش ها بسیار جزئی هستند و با گذشت زمان هم کمرنگ و محو میشوند و اصلا جای نگرانی نیست زیرا فقط کافیست بعد از عمل مراقبت هایی را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اگر بعد از عمل ماستوپکسی زندگی سالم با رژیم غذایی سالم و بدون تغییر وزن داشته باشید ، نتایج این عمل برای شما دائمی خواهد ماند.

لیفت سینه با CACI

این روش قبلا برای درمان آسیب های عضلانی استفاده میشد اما امروزه برای بالا بردن و درمن افتادگی سینه هم به کار میرود که در این روش با دستگاهی دستی پالس‌های برقی به سمت سینه شما ارسال می‌شود که این پالس ها با ایجادشوک هایی جزئی در بافت و ماهیچه های سینه ، باعث تحریک و بالا رفتن و صاف شدن سینه ها میشوند.

این روش به بیش از یک جلسه نیاز دارد و نتیجه و تعداد جلسات آن نسبت به واکنش بدن شما نسبت به آن مشخص میشود.

Caci یک روش غیر تهاجمی است که ب آن ، عضلات تا حد مشخصی تقویت میشوند و بعد از آن دیگر کارساز نیست و در نتیجه میتوان گفت به اندازه عمل جراحی مثمر ثمر نیست.

لیفت سینه با طب سوزنی

بالا کشیدن سینه با طب سوزنی از روش های غیر نهاجمی قدیمی است که ابتدا در آسیای شرقی استفاده میشد که کاملا طبیعی است و نیاز به تعداد جلسات زیادی حدود 15 الی 45 جلسه دارد و برای دیدن نتیجه به زمان و صبر زیادی نیاز است.

این روش دائمی نیست و برای درمان افتادگی های خفیف توصیه میشود.

لیفت سینه با لیزر

لیزر درمانی هم یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی برای بالا کشیدن و لیفتینگ سینه های بانوان میباشد که با استفاده از پرتوهای پرتوان انرژی سلول‌های مرده پوست را از بین می‌ برد و با تولید کلاژن ، باعث درمان چین و چروک ها و لکه های پوستی نیز میشود.

نتیجه لیفت سینه با لیزر موقتی است و برای مشاهده نتیجه مناسب باید چندین جلسه از این روش استفاده کرد ، البته ممکن است همه افراد مخصوصا خانم هایی که افتادگی شدید سینه دارند با لیزر درمانی به نتیجه ایده آل نرسند.

از عوارض این روش هم میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ایجاد زخم در محل لیزر
 • درد
 • تغییر رنگ پوست
 • تغییراتی چون سوختگی در پوست

لیفت سینه با ترماژ

ترماژ هم از دیگر روش ها برای تولید کلاژن است که از امواج رادیویی برای سفت شدن فیبرهای پروتئینی موجود در پوست استفاده می‌ کندو باعث بالا کشیدن سینه ها میشود.

این روش هم کاملا غیر تهاجمی است و توسط دستگاهی با نام ThermaCool انجام میشود که چند روز بعد از انجام این خدمات سفت شدن پوست مشاهده میشود.

نتیجه این روش جزئی ، موقت و محدود است و برای همه هم کاربرد ندارد و برای درمان شل و افتادگی های خفیف پیشنهاد میشود.

عمل جراحی ماستوپکسی سینه

لیفت سینه با پلاسما

تزریق پلاسما یا پلاسماجت هم از روش های مدرن برای سفت شدن سینه ها است که برای لیفتینگ سینه از پلاسمای سرد استفاده میشود که باعث انقباض پوست و تولید کلاژن میشود.

این روش هم غیر تهاجمی است و نتیجه آن هم موقت.

لیفت سینه به روش VBL

برای این خدمات از از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) از خون خود فرد استفاده میشود که باعث درمان افتادگی سینه ها میشود و همچنین با افزایش گردش خون ، چین و چروک ها را نیز از بین میبرد.

VBL همانند دیگر روش‌های زیبایی سینه توسط جراح پلاستیک زیبایی و ترمیمی انجام می‌شود. نتایج در این روش پس از چند ماه قابل مشاهده است و تا چند سال ماندگاری دارد. این روش برای خانم‌های باردار، شیرده و همچنین افراد دارای سرطان سینه توصیه نمی‌شود.

لیفت سینه با تزریق بوتاکس

در روش لیفت سینه با بوتاکس از سم بوتولونیوم استفاده ميشود که این سم ، عصب و ماهیچه های زیر پوستی را موقتا فلج میکند و باعث سفت شدن سینه و درمان خطوط و چین و چروک ها میشود.

لیفت هلالی سینه

این روش برای خانم هایی است که افتادگی سینه کمی دارند و نیاز به تغییر جزئی دارند که در این تکنیک یک برش کوچک در قسمت بالایی آرئول ایجاد می‌شود.

لیفت پری آرئولار سینه

این جراحی هم برای درمان افتادگی خفیف پستان استفاده میشود که در این روش   برش دایره‌ای در اطراف آرئول ایجاد می‌ شود.

لیفت عمودی سینه

این نوع لیفت رایج تر از لیفت های دیگر است که پوست اضافی را برداشته و شکل کل سینه را تغییر میدهد.

لیفت T وارونه سینه

این نوع جراحی برای درمان افتادگی شدید سینه است که مقدار زیادی از پوست اضافی و بافت های افتاده را برمیدارد.

این تکنیک شامل 3 برش است. یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه ایجاد می‌ شود.

فقط بهترین جراحان زیبایی سینه تهران هستند که آماده ارائه تمام این روش ها میباشند...

 

کاربرد و مزایا انجام عمل لیفت سینه

مهم ترین مزیت این روش زیبایی ، خوش فرم شدن و جوانی سینه ها میباشد و نتیجه آن جذابیت بیشتر و افزایش اعتماد به نفس است.

همچنین میتوان عوارض بارداری و شیردهی و همچنین عوارض افتادگی سینه ها مثل بیماری های پوستی و عرق سوزی و فشار به شانه ها را نیز بر طرف کرد.

از دیگر مزایا این خدمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

⭐ بالا آوردن و تغییر شکل سینه‌های افتاده

⭐ تغییر شکل و موقعیت هاله سینه (مجموعه نوک سینه) به موقعیت و شکل طبیعی‌تر

⭐ بهبود بخشیدن به اندازه و شکل سینه‌ها به همراه کاشت پروتز سینه

⭐ بخشیدن ظاهری جوان و شاداب‌ تر

 

نکات و مراقبت های قبل از لیفت پستان ها

 • انتخاب جراح معتبر و با تجربه و ماهر
 • حتما در جلسات مشاوره پیش از عمل شرکت کنید.
 • با برش عمودی یا دایره ای دور هاله سینه قابل انجام است.
 • عمل نسبتاً کم عارضه و کم دردی است.
 • همزمان می توان سینه را کوچکتر یا بزرگتر کرد.
 • شکل سینه به مرور زمان کمی تفاوت می کند ولی هرگز به شکل افتادگی قبل از عمل نمی شود.
 • زمینه ساز سرطان نیست و روی حاملگی تأثیر ندارد.
 • ممکن است امکان شیر دهی را مختل کند.
 • در اکثر موارد نیاز به بستری شب عمل ندارد.
 • درصورتی‌که بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • هرگز در دوران بارداری یا شیردهی برای این خدمات اقدام نکنید. چراکه در این دوران فرم سینه‌ها تغییر کرده و اثرات این روش به طور کامل از بین می‌رود.
 • آزمایش روتین و یا ارزیابی پزشکی
 • داروهایی که لازم می باشد را دریافت نموده و یا داروهای فعلی خود را بنابه تشخیص پزشک تنظیم نمایید.
 • سیگار کشیدن را قطع نمایید.
 • از مصرف آسپیرین و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شود، پیش از انجام جراحی لیفت پستان پرهیز نمایید.
 • درصورتی‌که قبلا لیفت سینه انجام داده‌اید یا جراحی خاصی داشته‌اید، حتما به پزشک خود بگویید.
 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت مصرف دخانیات و الکل را قطع کنید.
 • حداقل از دو هفته قبل از عمل از مصرف مواد غذایی یا داورهای رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 • حتما قبل از جراحی ماموگرافی و دیگر آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید.
 • جراح از شما شرح حالی درباره تمام شرایط پزشکی‏ تان دریافت می ‏کند.
 • ممکن است یک نمونه‏ برداری یا ماموگرام پایه از شما بخواهد. این بررسی سه ماه پس از عمل نیز انجام می‏ شود.
 • کیفیت رنگ پوست بررسی می شود.
 • با پزشک درباره انتظارات خود از عمل صحبت کنید و با آگاهی تصمیم بگیرید.
 • یک ماه قبل و بعد ازجراحی مصرف سیگار را کنار بگذارید.
 • از مصرف داروهای ضد التهابی، آسپیرین و مکمل‏ های گیاهی پرهیز کنید.

 

لیفت سینه زنان چگونه انجام میشود؟

نحوه انجام لیفت سینه

مرحله اول : بیهوشی

پس از آنکه بیمار برای لیفت پستان آماده شد، مرحله اول و یا همان بیهوشی شروع می شود. جراحان پلاستیک برای جلوگیری از ناراحتی های ایجاد شده در حین جراحی لیفت سینه، تمهیداتی اندیشیده اند. بیهوشی در حین این جراحی می تواند به صورت تزریق داخل وریدی و یا عمومی باشد. پزشک معالج شما بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد می دهد.

مرحله دوم : ایجاد برش ها

برای لیفت سینه سه نوع الگوی برش جراحی وجود دارد :

 1. در اطراف هاله سینه
 2. در اطراف هاله سینه و خطی عمودی که از هاله سینه به زیر سینه کشیده می شود.
 3. در اطراف هاله سینه و خطی عمودی که از هاله سینه به سمت زیر سینه کشیده شده و در امتداد زیر سینه به صورت عمودی برش ایجاد می شد.(برش T)

مرحله سوم : شکل دادن مجدد به سینه ها

پس از آنکه جراح پلاستیک برش مناسب را بر روی سینه ایجاد نمود :

 • بافت داخلی سینه به سمت بالا کشیده شده که این خود موجب تقویت فرم و استحکام بافت سینه می شود.
 • مسلماً پس از تغییر موقعیت بافت سینه ها، می بایست هاله سر سینه ها نیز در جای مناسب خود قرار گیرد.
 • در صورت نیاز ممکن است اندازه هاله سینه بزرگتر و یا کوچک تر شود.
 • به منظور بازیابی الاستیسیته پوست، قسمت اضافی پوست سینه جدا می شود.

مرحله چهارم : بستن برش ها

بعد از اینکه سینه ها در جای مناسب قرار گرفتن و پوست اضافی خارج شد ، نواحی برش داده شده بخیه زده میشود.

در بیش تر مواقع این اسکارها  پس از گذشت زمان از بین رفته و با استفاده از روش درمانی مناسب به طور کامل محو می شوند.

بیش تر بانوان به دنبال کم ترین اسکار باقی مانده از جراحی هستند. این در حالی است که جراح پلاستیک شما با توجه به آناتومی بدنتان بهترین روش برش را در لیفت سینه استفاده می نماید.

توصیه می شود که به صحبت های جراح پلاستیک خود گوش داده و نتیجه مثبت لیفت پستان خود را با اصرار بر روی روش برشی که برای شما مناسب نیست خراب نکنید.

 

نکات و توصیه های بعد از استفاده از خدمات لیفت سینه

 1. برای سینه ‏ها گن مخصوص جراحی تهیه شود.
 2. تا دو هفته سینه متورم و کبود است و به مرور بهبود می ‏یابد.
 3. تا یک هفته از فشار دادن، خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 4. ناحیه جراحی تا زمان بهبودی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد.
 5. جای برش جراحی بسیار ظریف است و بعد از یکی دو سال محو می شود.
 6. ممکن است میزان حساسیت نوک پستان تا شش هفته تغییر کند سپس بهبود می‏ یابد.
 7. بعد از عمل لیفت سینه شیردهی امکان‏پذیر است.
 8. وزن خود را ثابت نگه دارید و یک سبک زندگی سالم را پیش ببرید.
 9. بخیه ها باید کاملا تمیز نگه داشته شوند تا از بروز عفونت پیشگیری به عمل آید.
 10. در صورت بروز علائمی از قبیل: تهوع و استفراغ، خونریزی شدید از بخیه ها، تشدید درد و قرمزی و یا سایر مشکلات، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.
 11. روی محل بخیه با گاز و باند پوشانده می شود.
 12. در چند روز اول بعد از جراحی به پشت یا پهلو خوابیده و از خم شدن و کشیدگی ناحیه بپرهیزید.
 13. تا یک الی دو هفته از فعالیت های جنسی بپرهیزید.
 14. از فشار دادن یا ماساژ سینه‌ها خودداری کنید.
 15. تا مدتی انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی را کنار بگذارید.
 16. داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر موقع مصرف کنید.
 17. رژیم غذایی و سبک زندگی خود را سالم‌تر کنید.
 18. در چند روز اول طبق نظر پزشک باید از داروهای مسکن استفاده کنید.
 19. به پشت بخوابید، تا فشاری روی سینه‌ها احساس نکنید.
 20. از کشیدن و بلند کردن اجسام خودداری کنید.
 21. حداقل یک تا دو هفته بعد از لیفت باید از رابطه جنسی خودداری کنید.
 22. در مورد فعالیت‌های روزانه مثل حمام کردن نظر پزشک را بپرسید.
 23. لوله‌های تخلیه ظرف چند روز برداشته می‌شود. در زمان برداشتن لوله‌ها بانداژها تعویض می‌شوند.
 24. استفاده از سوتین مخصوص جراحی را باید ۳ تا ۴ روز بعد از عمل به صورت شبانه روزی ادامه دهید.
 25. در روند بهبودی بهتر است سینه‌ها را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید.

 

چه کسانی میتوانند از این روش لیفت استفاده کنند؟

کاندید مناسب لیفت سینه

افرادی که علاقه مند به انجام لیفتینگ سینه هستند ، به دنبال این هستند که بدانند کاندید مناسبی برای انجام این روش هستند یا خیر تا نسبت به شرایط و سلیقشان تصمیم قطعی را بگیرند.

این عمل یک تصمیم کاملا شخصی است و ممکن است برای تمام افراد مناسب نباشد و نتیجه مناسبی نگیرند ف به همین علت باید ابتدا موارد زیر را در نظر اشته باشند :

 • این عمل با بزرگ شدن و گرد شدن سینه ها همراه نیست و فقط سینه ها را در جای اصلی خود محکم نگه میدارد.
 • خانم ها باید تا زمان رشد سینه هاصبر کنند ، زایمان و شیردهی را به اتمام برسانند و بعد برای این عمل اقدام کنند.
 • هرچه سایز سینه ها بزرگتر باشد ، نتیجه بهتری حاصل میشود.

افراد زیر هم میتوانند بدون هیچ نگرانی و مشکلی از عمل جراحی لیفت سینه استفاده کنند :

 • داشتن احساس بد نسبت به ظاهر سینه ها، از بین رفتن زیبایی و حجم آنها
 • سینه های شما باریک، دراز و یا آویزان شده باشد.
 • سر پستان و هاله دور آن بزرگ شده و به سمت پایین سینه حرکت کرده باشد.
 • پوست دچار کشیدگی شده و به دنبال آن نوک پستان بزرگ شده باشد.
 • یکی از سینه ها از دیگری کوتاه تر باشد.
 • در سلامت کامل بدنی هستند.
 • انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی دارند.
 • رشد سینه های شان کامل شده است.
 • نوک سینه های شان رو به پایین است.
 • پوست کشیده و هاله قهوه ای رنگ بزرگی دارند.
 • یکی از سینه های شان پایین تر از دیگری است.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل گرانش زمین دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل افزایش سن و کاهش الاستیته پوست دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که سابقه شیردهی دارند و به همین دلیل دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل افزایش و کاهش وزن شدید دچار افتادگی پستان شده‌اند.
 • خانم‌هایی که از ابتدا با فرم سینه افتاده مواجه بوده‌اند.
 • خانم‌هایی که به‌دلیل عدم تقارن نوک پستان علاقه‌مند به جراحی آن هستند.

 

چه کسانی نمیتوانند از این روش استفاده کنند؟

با این عمل میتوان به نتیجه رضایت بخشی رسید اما طبیعتا نمیتوان تبدیل به یک ستاره سینما یا سلبریتی شد.

اگر دارای شرایط زیر هستید نمیتوانید این عمل را انجام دهید :

 • سرطان پستان
 • سلولیت (عفونت بافت نرم پستان)
 • خشکی، ترک خوردگی یا سفت شدن پوست پستان
 • دیابت (کنترل نشده)
 • افراد زیر 18 سال
 • افراد باردار و شیرده
 • افرادی که انتظارات فانتزی دارند
 • افرادی که سلامت عمومی ضعیفی دارند.

 

نتیجه عمل زیبایی لیفت سینه چگونه است؟

نتیجه این عمل به سرعت قابل مشاهده میباشد و همچنین ورم و بخیه و زخم های حاصل از عمل هم بعد از مدتی با گذشت زمان محو میشوند.

نتایج جراحی لیفت سینه بلافاصله بعد از عمل به خوبی مشخص است و بیمار تغییر را در سینه های خود احساس خواهد کرد. اما آن چه که اهمیت دارد این است که تمام نکات و مراقبت های گفته شده از سوی جراح زیبایی سینه باید رعایت شوند تا نتایج مطلوب تر و در کمترین زمان ممکن رویت شود.

نتیجه نهایی چند ماه بعد از انجام عمل مشاهده میشود و ظاهر و موقعیت سینه ها هم با گذر زمان تثبیت میشوند که عواملی مثل افزایش سن ، تغییر وزن و جاذبه زمین هم روی نتیجه تاثیر میگذارند.

برای اینکه دوام و ماندگاری نتیجه ثابت باقی بماند دو نکته زیر را در زندگی خود رعایت کنید :

✔ ماندن در وزن ایده آل و عدم تغییر وزن

✔ زندگی سالم

 

عوارض و خطرات لیفت سینه یا ماستوپکسی

عوارض لیفت سینه

در صورتی که این عمل توسط جراحی با تجربه و با مهارت و کاربلد انجام شود هیچ خطر و عیبی نخواهد داشت ، اما اگر برعکس باشد و همچنین بیمار نکات قبل و بعد از عمل را به درستی رعایت نکند ممکن است شاهد عوارضی باشد که برخی از آنها عبارتند از :

🛑 عوارض ناشی از بیهوشی

🛑 خونریزی و تشکیل هماتوم

🛑 عفونت

🛑 تأخیر در بهبودی

🛑 خطر ترمبوز عروق عمقی

🛑 روند کند خوب شدن اسکار های ناشی از جراحی

🛑 کم شدن حساسیت در نوک سینه ها و هاله اطراف آن که می تواند دائمی و یا گذرا باشد.

🛑 عدم تقارن سینه ها

🛑 درد شدید

🛑 بافت چربی سینه ها که در عمق سینه یافت می شود، ممکن است از بین برود.

🛑 انباشته شدن مایع در سینه

🛑 احتمال از بین رفتن قسمتی و یا تمام هاله دور سینه وجود دارد.

🛑 ترومبز وریدی عمیق و عوارض قلبی و وریدی حین جراحی

🛑 خونریزی داخلی یا هماتوم

🛑 ممکن است جراحی لیفت سینه به گونه ای پیش برود که احتیاج به جراحی ترمیمی باشد.

🛑 جای زخم

🛑 بی‌حس شدن نوک سینه

🛑 عدم تقارن در شکل و اندازه سینه‌ها

🛑 از دست دادن قسمتی از آرئول‌ها

🛑 مشکل در شیردهی

🛑 نیاز به عمل مجدد

🛑 اسکارهای قرمز و برآمده

 

بهترین متخصص و جراح لیفت سینه

اگر قصد انجام جراحی لیفت پستان را دارید ، انتخاب یک جراح کاربلد و با تجربه از مهم ترین موارد است که باید قبل از هر اقدامی با پرس و جو ها و مشورت های مکرر انجام دهید.

مجوز‌های جراح زیبایی را بررسی کنید. داشتن مجوز جراحی نشان می‌دهد، که جراح برای جراحی زیبایی آموزش‌های لازم را دیده است. دقت کنید، که جراحی شما در یک مرکز معتبر انجام شود و امکانات لازم را برای لیفتینگ سینه ارائه دهند. تنها بر اساس قیمت جراح زیبایی را انتخاب نکنید و نکات مهم دیگر را در نظر داشته باشید.

ما در صفحه بهترین دکتر لیفت سینه در تهران برای راحتی شما لیستی از بهترین جراحان لیفت سینه در تهران سایر استان ها را قرار داده ایم تا راهنمای شما عزیزان باشیم.

 

هزینه و قیمت روش های لیفت سینه

همانطور که در این مطلب از ایستگاه زیبایی مطالعه کردید ، لیفت پستان دارای روش های جراحی و روش های غیر جراحی میباشد که هیچکدام از آنها تحت پوشش بیمه نیستند اما روش های جراحی هزینه بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی دارند.

خدمات زیبایی دارای تعرفه قیمت مشخصی نیستند و این قیمت ها در هر فرد متفاوت و متغیر است و بستگی به موارد مختلفی دارد که این موارد موثر روی قیمت ماستوپکسی عبارتند از :

 • هزینه مواد بیهوشی
 • دستمزد تیم بیهوشی
 • هزینه تجهیزات یک بار مصرفی که در اتاق عمل استفاده می شود
 • دستمزد جراح پلاستیک
 • تجربه و مهارت جراح
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب
 • عمل هایی که ممکن است به صورت جانبی به همراه لیفت پستان انجام گیرد
 • کلینیکی که در آن لیفت پستان انجام می شود.
 • هزینه آزمایشات پزشکی لازم
 • هزینه داروهایی که توسط جراح پلاستیک تجویز می گردد.
 • در صورتیکه بستری لازم باشد، هزینه آن می بایست به موارد بالا اضافه گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با پزشک مربوطه تماس بگیرید.

 • آیا بارداری می‌تواند روی نتایج لیفت سینه تاثیر بگذارد؟

  به طور قطع بله. در دوران بارداری و شیردهی سینه‌های شما فرم طبیعی خود را از دست داده، بزرگ‌تر و شل‌تر می‌شوند. بنابراین اگر قبل از بارداری لیفت پستان را انجام داده باشید، باید منتظر تغییر فرم سینه‌ها باشید.

 • نتایج ماستوپکسی چه مدت دوام دارد؟

  نتایج این جراحی برای مدتی طولانی خواهد ماند ولی دائمی نیست. فرآیند پیری و جاذبه زمین را نمی‌توان متوقف کرد و همین دو عامل نیز باعث افتادگی مجدد سینه‌ها خواهد شد. سینه‌ها سفتی و کشسانی خود را از دست خواهند داد و این جراحی را باید دوباره در آینده انجام دهد. سن بیمار و سلامت عمومی وی بر نتایج جراحی تأثیرگذار است.

 • چگونه می‌توان از افتادگی سینه‌ها جلوگیری کرد ؟

  مهم‌ترین فاکتور در حفظ حالت سینه‌ها قبل یا بعد از لیفت، رعایت رژیم غذایی مناسب است. از مصرف غذاهای چرب دوری کنید و غذاهای سالم را به رژیم غذایی خود بیفزایید. علاوه بر آن حتما ورزش منظم را در برنامه خود قرار دهید. ماساژ سینه‌ها با یخ، روغن زیتون، روغن خردل یا ژل آلوئه ورا نیز می‌تواند در جلوگیری از افتادگی آن‌ها موثر باشد.

 • باید انتظار چه مقدار درد را داشته باشم؟

  درد ناشی از کاشت پروتز سینه معمولاً درد متوسطی است و معمولاً می‌توان آن را در یک یا دو هفته اول بعد از جراحی با داروی مسکّن کنترل کرد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که درد شدید یا غیر قابل کنترل می‌تواند نشانه‌ای از برو عفونت یا عوارض دیگر باشد.

 • آیا جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می‌دهد؟

  این یکی از متداول‌ترین سوالات زنان درباره جراحی ماستوپکسی است. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که انجام جراحی ماستوپکسی تأثیری بر افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان ندارد.

 • دوره نقاهت لیفت سینه چقدر است؟

  مرحله بهبودی یا همان دوره نقاهت بعد از لیفت سینه کمی برای هر بیمار متفاوت است. مدت زمانی که طول می کشد تا بهبودی کامل شما حاصل شود به شما و نوع جراحی شما بستگی دارد.

  بعد از یک هفته می توانید فعالیت های خود را آغاز کنید، اما در نظر داشته باشید که هنوزبرای انجام فعالیت های جسمی پر انرژی و پر تحرک آمادگی کامل ندارید.


ارسال نظر

Loading...