زاویه سازی فک و صورت - معرفی روش ها + عوارض، هزینه و ماندگاری


میل به زیبایی در انسان مخصوصا در خانم ها از همان ابتدا وجود داشت و امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ایجاد روش ها و عمل های زیبایی ، این مورد رواج بیشتری هم پیدا کرده است.

فک و چانه از قسمت هایی از صورت هستند که روی زیبایی تاثیر زیادی میگذارند و داشتن چانه و فکی V شکل باعث زیبایی و جذابیت بیشتری در افراد میشود که میتوانید با انجام عمل زیبایی زاویه سازی فک و صورت ظاهری جوان داشته باشید.

در این مطلب از ایستگاه زیبایی با این خدمات کاملا آشنا میشوید.

 

زاویه سازی فک و صورت چیست؟

زاویه سازی صورت و فک نوعی عمل جراحی زیبایی است که با نام فرم دهی به فک صورت هم شناخته میشود و امروزه بسیرا محبوب شده است که با دو روش کلی دائمی و موقت قابل انجام است که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

اگر از اندازه و شکا چانه خود راضی نیستید و یا فکر میکنید چانه شما نامتقارن است میتوانید به جراحان و یا کلینیک ها زیبایی متخصص مراجعه کنید تا با این عمل عیوب چانه بر طرف شوند و صورت و ظاهر شما حالت زیبایی پیدا کند.

از اصلی ترین کاربرد های زاویه دهی فک میتوان به زیبایی و جذابیت ، جوانسازی پوست ، اصلاح زاویه بینی ، رفع غبغب و حالت دهی به چانه و صورت اشاره کرد.

یا به طور کلی میتوان گفت با این خدمات نقاطی از صورت که نقشی کلیدی در زیبایی صورت دارند برجسته تر می شوند تا تناسب آن ها با بقیه اجزای صورت بیشتر شود.

 

زاویه سازی چهره و صورت آقایان و خانم ها

زاویه سازی فک و صورت

زاویه سازی چهره با تزریق ژل هیالورنیک در نواحی مثل زاویه فکی ، خطوط فکی و چانه میتوان هم تناسب ایجاد کرد و هم موارد گفته شده را که در ظاهر نقش بسزایی دارند را برجسته کرد.

نتیجه این عمل شامل خط دار شدن استخوان فک و برجسته شدن گونه و زاویه دار شدن صورت در قسمت میانی است که باعث کمرنگ شدن غبغب و سایر عیب های صورت نیز میشود.

از سوی دیگر برخی از افراد که دارای چهره ای استخوانی هستند، با افزایش حجم قسمت های خاص، زاویه سازی صورت خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

عمل زیبایی زاویه دهی صورت و چهره با روش های مختلفی قابل انجام است که عبارتند از :

 1. در برخی از موارد پزشکان از روش کاهش میزان و حجم فک این اقدام را انجام می دهند.
 2. در برخی موارد از روش کاهش حجم چربی های صورت و گونه به این هدف نائل می شوند.
 3. در دیگر روش از راه بزرگ کردن چانه ها و گونه ها فرد عمل مادلینگ انجام می شود.

 

زاویه سازی دائمی صورت و فک

یکی از روش هایی که برای زاویه سازی فک انجام میشود ، روش جراحی است که دائمی است و برای انجان آن نیاز به بیهوشی است و با توجه به آناتومی صورت شخص و میزان چربی در این ناحیه مناسب‌ترین تکنیک را انتخاب می‌کند..

زاویه سازی دائمی فک مناسب برای افرادی است که با تغییرات جزئی به نتیجه دلخواه نمیرسند و پوست ناحیه گردن و فکشان شل است که با روش های غیر جراحی نمیتوان آنها را بر طرف کرد.

عمل جراحی زاویه دهی فک و صورت به صورت دائمی یک عمل سنگین است که با تراشیده شدن استخوان فک ف فک کوچک میشود اما در برخی مواقع هم میتوان از راه های دیگر جراحی مثل حذف چربی یا حجم دهی به این نواحی استفاده کرد.

در این روش بعد از برش هایی در فک و چانه و پس از رسیدن به استخوان ، قسمت هایی از استخوان فک پایین تراشیده میشود و نتیجه آن تیز شدن چانه شکل مثلثی آن است که در برخی مواقع برخی جراحان زاویه سازی فک از پروتز هم نسبت به ظاهر فرد استفاده میکنند.

این عمل حدود 2 ساعت زمان میبرد و از برخی عوارض آن میتوان به بی حسی، عدم تقارن زوایا، التهاب و یا عفونت اشاره کرد.

نکته مهم این است که این عمل برای تمام متقاضین مناسب نیست و تشخیص آن برعهده جراح متخصص است.

برخی جراحی های دائمی این خدمات عبارتند از :

جایگذاری پروتز : جایگذاری پروتز در اتاق عمل و با بیهوشی انجام میشود که دائم است و باعث حجم دهی و زاویه دهی به صورت میشود و حدود 3 الی 5 روز استراحت بعد از عمل نیاز دارد.

لیفت شقیقه : در جراحی لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال، با انجام یک عمل ساده چین و چروک قسمت های فوقانی صورت، پیشانی و خطوط پنجه غازی اطراف چشم ها برطرف می گردد.

جراحی بوکال : در این روش ، چربی داخل گونه از داخل دهان با یک برش برداشته میشود.جراحی بوکال فت به منظور ظریف ساختن صورت و کوچک کردن لپ ها خصوصاً  در افراد با صورت گرد انجام می گیرد اما میتوان برای برجستگی گونه و چانه هم آن را انجام داد.

لیفت گردن : هدف این عمل بیشتر زیبا نشان دادن گردن است و به عنوان یک مکمل برای عمل زیبایی فک انجام میشود.

جراحی بزرگ تر کردن گونه ها : یکی از تکنیک های جراحی زاویه سازی، جراحی بزرگ تر کردن گونه هاست که در آن شکل Vدر گونه ها ایجاد می شود.

بزرگ تر کردن چانه به روش ژنیوپلاستی : گاهی اوقات نیاز است که چانه برجسته تر به نظر آمده و صورت شکل استخوانی تری به خود بگیرد. در این عمل جراحی تمرکز بر بزرگ تر و برجسته تر نشان داده چانه خواهد بود.

کوچک تر کردن چانه به روش ژنیوپلاستی : برعکس عمل قبلی، در کسانی که چانه پهن یا بزرگی دارند، بخشی از استخوان چانه برداشته می شود و به این ترتیب چانه فرد کوچک تر به نظر می آید.

کوچک تر کردن فک : برداشتن قسمتی از فک به روش جراحی نیز یکی از تکنیک های ایجاد زاویه ایده آل فک به شمار می آید.

جراحی غبغب : در این جراحی ، عضله زیر چانه که دچار افتادگی شده است مورد توجه قرار میگیرد و با تخلیه غبغب ، چربی های اضافی زیر چانه برداشته میشود و نواحی گردن سفت میشود و شکل مناسبی میگیرد.

 

زاویه سازی موقت صورت و فک

مادلینگ چهره به صورت موقت

زاویه سازی موقت صورت و فک بر خلاف نوع دائم آن به صورت کم تهاجم انجام میشود و نیازی به بیهوشی و جراحی نیست که روش های متنوعی دارد که با ایجاد زوایا خاص در صورت و کشیدگی پوست ، خانم ها و آقایان به نتیجه دلخواهشان میرسند.

نکته مهم در این روش این است که نسبت اجزای صورت باید رعایت شوند و عدم رعایت این نسبت ها تاثیر نمفی روی نتیجه و ظاهر فرد میگذارد.

برای زاویه دهی به فک و صورت یا کانتورینگ صورت به طور موقت میتوانید از روشهای مختلف که به صورت سرپایی و بدون هیچگونه عارضه و مشکلی انجام میشوند استفاده کنید و در صورت تمایل دوباره آنرا ترمیم کنید.

این روش همچنین برای افرادی که دچار دفورمیتی های مادزادی صورت هستند و یا کسانی که در اثر تصادف فرم طبیعی صورت خود را از دست داده اند بسیار مفید خواهد بود.

در ادامه به صورت کامل با روش های مختلف این خدمات آشنا میشوید و میتوانید در صورت تمایل به انجام این خدمات با جراحان و کلینیک هایی که ما در ابتدای صفحه به شما معرفی کرده ایم تماس بگیرید.

 

روش های فرم دهی و زاویه سازی فک و چانه

به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه روش های مختلف تهاجمی یا جراحی و غیر تهاجمی بوجود آمده است که متقاضیان بعد از معاینه و مشورت با متخصص نسبت به شرایطتشان ظاهری و ... ، بهترین گزینه را انتخاب میکنند.در ادامه با تمام روش های فرم دهی فک و صورت به طور کامل آشنا میشوید :

زاویه سازی فک با نخ

یکی از راه های فرم دهی به صورت و فک استفاده از نخ های مخصوص برای بالا کشیدن پوست و رفع افتادگی است.در این روش نخ های جراحی در اطراف چانه قرار میگیرند و با بالا کشیدن پوست ، باعث صافی آن میشوند.برای این امر از 4 الی 8 نخ استفاده میشود که باید حدودا مدت 6 الی 12 ماه در پوست بمانند و جذب پوست شوند.

این روش یکی از جدید ترین روش هاست که محبوبیت زیادی هم پیدا کرده است که علاوه بر رفع شل بودن پوست چانه ، با القای ساخت کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید، طراوت و جوانی را برای چهره شما به ارمغان می آورند.

بر خلاف برخی روش های تهاجمی ، این روش دوره نقاهت کوتاهی دارد و هیچ نیازی هم به بی حسی و بیهوشی ندارد.

اگر در این خدمات از نخ های مرغوب و با کیفیت استفاده شود و جراح نیز تجربه و مهارت و دانش کافی داشته باشد ، هیچ عارضه ای مشاهده نمیکنید.

زاویه سازی فک با تزریق ژل (فیلر)

ژل یا فیلر ماده ایتزریقی و قابل جذب از جنس هیالورونیک اسید که حاوی هیدروکسی آپاتیت کلسیم میباشد و از جنس بافت طبیعی استخوان است و ماندگاری بالایی هم دارد.

زاویه سازی صورت و فک با فیلر و ژل یک روش سرپایی و راحت است که چند دقیقه زمان نیاز دارد و نتیجه آن هم سریعا قابل مشاهده و ماندگار است.

نکته ای که وجود دارد این است که برای این خدمات بهتر است از فیلر و ژل های مرغوب و استاندارد که دارای FDA آمریکا و یا CE اروپا استفاده کنید که بسیار هم گران قیمت هستند.

این ژل ها بعد از تزریق بین 1 تا 2 سال در بدن باقی میمانند و فرم صورت را به شکل V تغییر میدهند و مورد مهم این است که تا 48 ساعت بعد از تزریق نباید صورتتان را بشویید و یا نواحی تزریقی را ماساژ بدهید زیرا باعث جابجایی ژن ها میشود.

برخی از عوارض زاویه دهی فک و صورت با تزریق فیلر و ژل عبارتند از:

 • عدم تقارن
 • عفونت
 • کبودی و ورم
 • حساسیت به مواد به کار رفته در ژل
 • آسیب به عروق خونی (نادر)

زاویه سازی فک با تزریق چربی

تزریق چربی برای فرم دهی چهره و صورت یا همان زاویه دهی از دیگر روش ها است که باعث برجستگی و پر کردن برخی نواحی صورت مخصوصا چانه میشود که از زیباترین و طبیعی ترین و سالم ترین روش ها است که کاملا با بدن هر فرد سازگاری دارد زیرا با استفاده از چربی بدن خودتان انجام میشود.

برای این روش از دستگاهی به نام لیپوساکشن استخراج چربی ها استفاده میشود و بعد از آن با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ ، چربی ها به نواحی مورد نظر پاشیده میشوند.

در تزریق چربی فقط بافت چربی را از بخش‌های پایینی بدن مثل شکم، دور ناف، ران‌ها یا باسن برداشت می‌کنیم و به بخش‌های بالایی بدن مثل صورت و چانه انتقال می‌دهیم که با بی حسی انجام میشود و شما هیچ دردی را حس نمیکنید.

جذب چربی در ظرف یک سال چیزی حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد بوده؛ اما به دلیل وجود سلول های زنده در بافت چربی، ممکن است اثرات این روش تا سال ها و حتی گاهی تا آخر عمر باقی بماند.

این روش می‌تواند گزینه خوبی به جای استفاده از پروتز چانه باشد. ماندگاری چربی نسبت به ژل بیشتر است و هر چند سال نیاز به تمدید دارد.

برخی از عوارض زاویه سازی صورت با تزریق چربی عبارتند از :

 • احتمال آسیب به عروق
 • تغییر رنگ و ظاهر غیرطبیعی به دلیل تزریق بیش از حد چربی
 • لخته شدن خون
 • خونریزی
 • ایجاد بافت جوشگاهی
 • آمبولی چربی به دنبال تزریق اشتباه در رگ

زاویه سازی فک با تزریق بوتاکس

روش های زاویه دهی فک و صورت

بوتاکس حاوی سم بوتولونیوم است که این سم مستقیما به عضلات تزریق میشود و با فلج کردن ماهیچه ها و اعصاب ناحیه مورد نظر ، حرکت عضلات ا کاهش میدهد و باعث میشود شکل کلی صورت به شکل V شود.

با فشار دادن دندان‌ها به هم و ایجاد برآمدگی در انتهای دندان‌ها می‌توانید، عضله‌ای به نام عضله توده‌ای را احساس کنید که بوتاکس در این ناحیه تزریق می‌شود. 

این روش به 30 تا 60 واحد بوتاکس نیاز دارد تا نتیجه ایده آلی دهد و ماندگی آن هم 3 الی 4 ماه است و بعد از آن به تمدید نیاز دارد.

در این روش نیز با بی حسی موضعی تزریق انجام می شود و هیچ گونه درد، خونریزی، خارش و قرمزی به همراه ندارد. نتیجه این روش زاویه سازی 3 تا 5 روز بعد از تزریق قابل مشاهده است.

این روش عوارض زیاد و خطرناکی ندارد و دوران نقاهت آن هم کوتاه است و چند ساعت بعد از تزریق میتوانید به زندگی خود ادامه دهید.

به همین دلیل بوتاکس به طور ویژه برای آن دسته از مراجعانی که فکی مربعی شکل دارند، انتخابی ایده آل به شمار می آید.

زاویه سازی فک با تزریق کیبلا

متخصص زیبایی و جراحی پلاستیک برای افرادی که مقداری چربی در نواحی فک و زیر چانه دارند معمولا روش کیبلا را تجویز میکنند که یک ماده ذوب کننده است و با تزریق به چربی ها ، آنها را از بین میبرد و فرم خوبی به صورت میدهد.

برای رفع چربی در ناحیه چانه می‌توان از برچسب مخصوصی حاوی اسید دئوکسی کولیک استفاده کرد. اما در قسمت‌های کناری و پشتی فک نیاز به تزریق بوده و با برچسب نمی‌توان مشکل را رفع کرد.

بریا انجام زاویه دهی صورت و فک با تزریق کیبلا حدودا به 1 تا 6 ویال کیبلا نیاز است و برای حفظ نتیجه باید مراقب وزن خود باشید زیرا با افزایش وزن دوباره به حالت قبل باز میگردید.

زاویه سازی فک با هایفوتراپی

هایفوتراپی از خدمات زیبایی و جوانسازی پوست است که از همین روش برای فرم فرم دهی صورت نیز استفاده میشود که به آن اولتراپی گفته میشود که رد آن از انرژی اولتراسوند استفاده میکنند.

این انرژی با تحریک بافت های زیرین پوست باعث سفت شدن و لیفتینگ نواحی چانه و فک میشود و نتیجه این امر تولید کلاژن و سفت و صاف شدن پوست است.

زاویه سازی فک با RF

RF هم از دیگر روش ها برای این کار است که در این تکنیک از انرژی و امواج رادیو فرکانسی برای تحریک لایه های پوست استفاده میشود که نتیجه آن سفت شدن و بالا رفتن پوست نواحی مورد نظر است.

معمولا پس از انجام عمل زاویه سازی از طریق روش‌های مختلف مانند لیپوساکشن از آر اف برای تکمیل فرآیند استفاده می‌شود. پس از انجام آراف پوست این ناحیه کمی قرمز خواهد شد.

زاویه سازی فک با جراحی (ارتوگناتیک)

زاویه سازی فک و صورت با عمل جراحی از دیگر روش هاست که مناسب افرادی است که با تغییرات جزئی و انجام روش های دیگر به نتیجه دلخواهشان نمیرسند یا اینکه شرایطشان طوری است که با روش های دیگر مشکل صورت و ظاهرشان بر طرف نمیشود.

این عمل زیبایی بسیار سنگین است و با تراشیدن استخوان ، اندازه فک کوچک میشود که این عمل را با نام ارتوگناتیک نیز میشناسند که روشی قطعی و دائمی است.

در برخی افراد ممکن است نیازی به تراشیدن استخوان نباشد ، به همین علت با استفاده از پروتز گونه، پروتز زاویه فک و پروتز چانه و گاهی اوقات برداشتن چربی (بوکال فت) انجام میشود.

این عمل نیازمند اتاق عمل و بیهوشی است و دوره نقاهت آن هم چند روزه است و مورد مهم دیگر هزینه این عمل است که نسبت به سایر روش ها بالاتر است.

همچنین ایجاد اسکار و خطر عفونت از جمله زنگ خطر هایی محسوب می گردند که در خصوص این روش جراحی بایستی مدنظر قرار گیرند.

اینکه شما کاندید مناسبی برای این عمل سخت هستید یا خیر بر عهده پزشک متخصص است که باید به آن مراجعه کنید که ما در ابتدای صفحه بهترین جراحان زاویه سازی فک و صورت را به شما معرفی کرده ایم.

زاویه سازی فک با پروتز چانه

جراحی پروتز چانه از جراحی های زیبایی است که تغییرات قابل توجهی در چهره ایجاد میکند و گرینه مناسبی برای افرادی است که چانه آنها تناسبی با سایر اجزای صورتشان ندارد.

در مواردی که فک تحتانی در مقایسه با فک فوقانی در موقعیت عقب تری قرار داشته باشد و چانه برجستگی کافی را نداشته باشد، می توان از پروتز چانه استفاده کرد.

 

زاویه دهی صورت گرد

در میان زاویه دهی برای صورت های مختلف ، زاویه سازی صورت گرد طرفدار بیشتری را دارد زیرا باعث باریک شدن قسمت های چانه و جوانتر شدن صورت میشود و همچنین باعث میشود فرد لاغر تر به نظر برسد ، مخصوصا خانم هایی که اضافه وزن دارند.

افرادی که صورت های گرد دارند میتوانند با گونه های برجسته به تعادل خوبی برسند و یا پزشک میتواند با برداشتن چربی های اضافه در صورت ، فرم صورت را زیباتر کند.

برای فرم دهی به صورت های گرد ، روش های جراحی و غیر جراحی وجود دارد و بهتر است قبل از هر اقدامی به کلینیک های زیبایی  متخصص مراجعه کنید تا پزشک با ارزیابی ساختار ، زوایا و تناسب صورت و همچنین شرایط عمومی پوست صورت شما یک روش و دوره درمانی اختصاصی برای شما در نظر بگیرد.

 

زاویه دهی صورت کشیده

افراد مختلفی هم هستند که دارای صورتی کشیده و معمولا استخوانی هستند که ترجیح میدهند با این خدمات صورتی مربعی و V شکل داشته باشند.

برای این کار نسبت به شرایطشان هم از عمل جراحی و هم از روش های غیر جراحی مثل تزریق ژل و چربی و یا روش های ذکر شده دیگر استفاده کنند تا ظاهری بسیار زیباتر داشته باشند.

 

enlightened سایر خدمات زیبایی : کاشت مو ، جراحی بینی ، جراحی زیبایی سینه

 

کاربرد ها و مزایا فرم دهی صورت و فک

مزایا و معایب فرم دهی به صورت و فک

میتوان مهم ترین مزیت این خدمات را این معرفی کرد که شما دقیقا میتوانید محل و مقدار تزریق را نوعی طراحی کنید که دقیقا هدف شما را برآورده کند و زاویه فک و شکل صورتتان به شکلی شود که دوست دارید.

از دیگر مزایا و فواید مدلینگ صورت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

⭐ اصلاح خط فک و باریک شدن این ناحیه

⭐ زاویه سازی در صورت‌های گرد و بدون زاویه

⭐ برطرف کردن عدم تقارن در فک

⭐ جوان تر به نظر رسیدن چهره

⭐ باریک تر به نظر رسیدن خط گونه

⭐ زاویه دار شدن چانه و متقارن شدن آن

⭐ برجسته تر به نظر رسیدن استخوان گونه

⭐ ظریف تر به نظر رسیدن بینی

⭐ گرد شدن چشم ها

مهم ترین کاربرد های این روش هم موارد زیر هستند :

 • امکان ایجاد زاویه فک و فرم دهی چانه
 • فرم دهی صورت در نواحی گونه، بینی و لب
 • از بین برنده‌ی انواع افتادگی در پوست صورت و گردن
 • از بین برنده‌ی انواع چین و چروک‌های سطحی اطراف چشم و دیگر اعضای صورت
 • از بین برنده‌ و اصلاح‌کننده‌ی انواع چین و چروک، خطوط اخم و خطوط لبخند
 • بازیابی حجم از دست‌رفته در بیماران مبتلا به بیماری‌های تحلیل عضلانی
 • جوانسازی پوست در ناحیه تزریق

 

نکات و مراقبت های قبل از زاویه دهی و فرم دهی به صورت

برای استفاده از هر کدام از روش های ذکر شده باید در جلسات مشاوره ، سوابق پزشکی و دارو هایی که مصرف میکنید و شرایطتتان را کاملا توضیح دهید زیرا برخی از دارو ها مثل داروهای ضدالتهاب، آسپرین و مکمل‌های گیاهی روی نتیجه عمل تاثیر میگذارند و ممکن است عوارضی در پی داشته باشند.

اگر قرار بر عمل جراحی هم باشد ، متخصص به شما میگوید که از چند هفته قبل مصرف سیگار و دارو ها را قطع کنید.

مواردی که قبل از عمل نباید استفاده کنید :

 1. ویتامین E، امگا 3، 6، 9
 2. جینکو، جینسنگ، زنجبیل، چای سبز
 3. تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، تخم کتان
 4. روغن کبد ماهی، روغن ماهی
 5. سوشی، ماهی سالمون، تن
 6. قرص سیر، دارچین

همچنین نکاتی که قبل از انجام باید رعایت کنید عبارتند از :

 • انجام آزمایشات خون و معاینه و بررسی توسط پزشک انجام می پذیرد.
 • تا 2 یا 3 هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی خودداری نمایید.
 • از مصرف داروهای گیاهی و آسپرین و دارو های ضد التهابی خاص اجتناب کنید.
 • خودداری از مصرف برخی دارو های خاص یا تنظیم دارو های در حال مصرف برای انجام عمل زیبایی چانه طبق تشخیص پزشک شما انجام می شود.
 • قبل از تزریق چربی، بهتر است استحمام کنید، تا پس از آن مشکلی نداشته باشید.
 • قبل از انجام هر یک از تکنیک ها، صورت خود را تمیز و از هرگونه آرایش پاک کنید.
 • بعد از تزریق چربی نباید به مدت یک هفته در معرض نور خورشید قرار بگیرید.
 • بعد از انجام تکنیک های مدلینگ از رفتن به سولاریوم خودداری کنید.

 

زاویه سازی صورت و فک چگونه انجام میشود؟

چگونه انجام عمل زيبايي فك و صورت

این خدمات و عمل هم مانند سایر خدمات و عمل های زیبایی دارای پیش نیاز هایی است که خدمتتان عرض کردیم.

برای اینکه بهترین نتیجه را بدون عوارض یا با حداقل عوارض دریافت کنید ، باید کلینیک و پزشکی با تجربه انتخاب کنید تا این عمل را برایتان انجام دهد ، البته این نتایج بستگی به نوع ژل و فیلر و سایر موارد مورد نیاز ، ابزار ها و دستگاه ها نیز دارد.

یکی از کارهای مهم قبل از شروع که پزشکان کاربلد انجام میدهند این است که ، قبل از هر کاری تمام قسمت های صورت را بی حس میکنند تا تمام عیب های صورت کاملا نمایان شود و جراح دید بهتری برای انجام مراحل داشته باشد.

مراحل انجام روش های غیر جراحی زاویه سازی صورت و فک به شرح زیر است :

 1. به دلیل درد و سوزش حاصل از سرنگ ، ابتدا محل مورد نظر با استفاده از کرم های بی حسی موضعی حاوی لیدوکائین سر می شود.
 2. بنا به صلاحدید پزشک و نظر متقاضی ، فیلر حاوی ژل یا چربی پر می شود.
 3. قبل از انجام فرآیند تزریق ، صورت به صورت کامل از طرف پزشک کانتور می شود.
 4. کانتور کردن صورت در زاویه سازی آن ، به معنای بررسی صورت و انجام زاویه سازی به روشی که کل عیوب صورت پوشانده شود.
 5. سپس فیلر زیر پوست و در نواحی مشخص تزریق می شود.

 

نکات و توصیه های بعد از انجام عمل زیبایی فک و صورت

اگر قصد انجام روش های غیر تهاجمی را دارید ، نیاز به مراقبت های خاصی نیست و فقط باید از وارد کردن فشار و نواحی مورد نظر خودداری کنید و چند روز اول امور سنگین مثل ورزش انجام ندهید.

در روش جراحی تورم صورت پس از عمل طبیعی است. بسته به نوع جراحی و میزان تراشیدگی فک بیمار باید یک شب در بیماستان بماند. جراح زیبایی دستورالعمل‌هایی را برای خوردن، آشامیدن، نوع مسکن‌ها و نحوه خوابیدن ارائه می‌دهد.

همچنین تا 2 هفته بعد از عمل از سیگار کشیدن و مصرف الکل و حضور در محیط های گرم مثل استخر دوری کنید.

مورد دیگر هم نحوه خوابیدن شما بعد از عمل است خصوصاً در مورد تزریق چربی اهمیت بالایی دارد.

همچنین توصیه می شود که از مصرف داروهای مسکن گروه NSAID مانند آسپیرین یا ژلوفن خودداری کنید؛ چراکه این داروها موجب افزایش خطر خونریزی می گردند. 

 

معایب و عوارض فرم دهی فک و صورت

روش های غیر جراحی مانند تزریق ژل و فیلر تقریبا بی خطر هستند و عوارض چندانی ندارند الته بستگی به نوع و کیفیت مواد مصرفی و تجربه و مهارت متخصص نیز دارد و بهترین کلینیک و بهترین پزشکان میتوانند بهترین نتایج را رقم بزنند.

اما جراحی ممکن است عوارضی داشته باشد که این عوارض هم بعد از مدتی با رعایت نکات ذکر شده از بین خواهند رفت.

برخی از این عوارض عبارتند از :

❌ کبودی در اکثر موارد رخ می‌دهد.

❌ ورم در ناحیه تزریق رخ خواهد داد. این موضوع، ۴۸ ساعت به طول می‌انجامد.

❌ عدم تقارن : گاهی اوقات یک طرف، بهتر از طرف‌های دیگر درمان می‌شود. معمولاً به این دلیل است که بیمار از ابتدا به صورت نامتقارن درمان را شروع کرده است.

❌ عفونت یک عارضه بسیار نادر است؛ اما همیشه زمانی که سوزن به پوست فرو می‌رود، امکان‌پذیر است.

❌ تراوش فیلر از محل فیلر

❌ برآمدگی های کوچک اطراف تزریق

❌ آسیب رساندن به عروق خونی

❌ انسداد برخی بافت‌ها

 

چه افرادی میتوانند از روش های زاویه دهی به فک استفاده کنند؟

زاویه سازی یا مدلینگ چهره برای تمام افراد مناسب نیست و برای اینکه بتوانید نتیجه دلخواهی دریافت کنید باید کاندید مناسب برای انجام زاویه سازی صورت و فک باشید.

اگر شرایط زیر را دارید میتوانید رد صورت تمایل از این روش ها استفاده کنید :

 • اگر فک مربعی شکل یا پهن دارید
 • اگر چانه دایره ای شکل دارید
 • اگر خط فک شما بدون زاویه است
 • اگر گونه های چاقی دارید
 • اگر خانم هستید ولی فک و چانه تان زاویه مردانه دارد
 • اگر گونه هایی لاغر دارید

 

چه افرادی نمیتوانند از روش های زاویه سازی صورت و فک استفاده کنند؟

برخی چهره ها هستند که یا زیبا اند و یا ممکن است با زاویه دهی به نتیجه ایده آل نرسند.

اگر دارای شرایط و مشخصات زیر میباشید ، پیشنهاد میکنیم از این روش ها استفاده نکنید :

 • اگر صورت خیلی چاق یا خیلی لاغر دارید.
 • اگر پوستتان دچار افتادگی شده است.
 • اگر فک پایینی کوچکی دارید.
 • اگر گونه های کوچکی دارید.
 • اگر بینی بزرگی دارید.
 • اگر چانه تان دچار عقب رفتگی است.
 • اگر گردن چاقی دارید.
 • اگر قسمت بالای صورتتان نسبت به قسمت پایین باریکتر است.
 • زنان باردار یا شیرده
 • افرادی که سابقه بیماری‌های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند.
 • افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می‌کنند.
 • افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک
 • افرادی با سابقه سکته قلبی
 • افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده می‌کنند.
 • سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی
 • افرادی که به خاطر بیماری قلبی از داروهای مختلف استفاده می‌کنند.
 • افراد با سابقه سکته مغزی

 

ماندگاری روش های موقت فرم دهی به صورت و فک چقدر است؟

همانطور که گفته شد روش هایی هستند که موقت اند و نیاز به تمدید و ترمیم دارند که ماندگاری آنها نسبت به کیفیت مواد حدود 12 الی 18 ماه است مانند روش تزریق ژل ، اما روشی مانند تزریق بوتاکس هر 3 ، 4 ماه یکبار نیاز به ترمیم دارد.

عمل جراحی هم که اصلا قابل بازگشت نیست.

 

بهترین پزشکان و جراحان زاویه سازی صورت و فک

بهترين جراحان زاويه سازي فك و صورت

صورت ، مهم ترین قسمت در زیبایی و ظاهر افراد مختلف اعم از خانم ها و آقایان میباشد و به همین علت امروزه افراد زیادی به دنبال زیبایی صورت و ظاهرشان هستند.

همانطور که گفته شد فرم مناسب فک و چانه میتواند تاثیر بسزایی روی چهره فرد داشته باشد و همچنین مشکلاتی را هم بر طرف کند که با تمامی این موارد کاملا آشنا شدید.

اما همانطور که چندین بار هم اشاره کردیم برای اینکه به نتیجه مورد نظر و سلیقه خود برسید ابتدا باید به کلینیک یا جراحی مراجعه کنید که اعتبار ، دانش ، مهارت و تجربه بالایی داشته باشد و همچنین دارای پشرفته ترین ابزار و دستگاه ها و تجهیزات باشد.

ما بجز بهترین دکتر زاویه سازی فک و صورت تهران ، لیستی از پزشکان و مراکز فرم دهی به صورت و فک را به شما معرفی کرده ایم که میتوانید برای دریافت اطلاعات و درخواست خدمات با شماره هایشان تماس بگیرید.

 

هزینه و قیمت خدمات زاویه دهی فک و صورت

خدمات زیبایی مخصوصا زیبایی فک دارای روش های مختلفی است که هر کدام برای شرایط و افراد مناسب هستند و دارای مزایا و معایب منحصر به فردی هستند و قیمت آنها نیز متغیر و متفاوت است.

هزینه عمل جراحی نسبت به سایر روش ها بیشتر است اما به طور کلی هزینه این خدمات بستگی به موارد زیر دارد :

 • آناتومی صورت فرد
 • نوع تکنیک به کار رفته
 • تعداد دفعات مورد نیاز تزریق
 • تجهیزات کلینیک زیبایی
 • مهارت پزشک متخصص
 • نوع و مقدار مواد مصرفی
 • هزینه های اتاق عمل
 • و ...

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها و ثبت درخواست باید با شماره کلینیک یا پزشک مورد نظرتان تماس بگیرید.

 • سن مناسب برای انجام زاویه سازی فک و صورت چقدر است ؟

  باید توجه داشت که انجام زاویه سازی توسط جراحی انجام نمی شود و با تزریق ژل یا چربی به صورت انجام می پذیرد. لذا مسأله سن خیلی مطرح نیست و تقریبا از سن ۱۸ سالگی به بعد می توان برای زاویه سازی فک اقدام کرد.

 • بهترین روش زاویه سازی صورت کدام می باشد؟

  برای انجام این روش ها بهتر است قبل از هر چیزی با بهترین جراح پلاستیک در ایران مشورت کرده و با توجه به راهنمایی های ایشان اقدام به تغییر چهره و صورت خود کنید.

 • تعداد جلسات مورد نیاز زاویه سازی فک و چانه چقدر است؟

  تعداد جلسات که برای زاویه سازی فک و چانه باید زیبا جویان عزیز مراجعه کنید، بسته به این که به چه میزان زاویه سازی نیاز داشته باشید می تواند متفاوت باشد. بعد از انجام عمل می توانید تفاوت را به خوبی حس کنید.

 • دوره نقاهت زاویه سازی فک چقدر است؟

  تورم و کبودی بعد از زاویه سازی فک و صورت طبیعی است. این تورم 1 تا 2 روز پس از درمان به اوج خود می‌رسد و بعد از 3 تا 5 روز خیلی بهتر می‌شود.

زاویه سازی فک و صورت و چانه با پروتز - هزینه، مزایا و عوارض + نکات
بدون دسته بندی

زاویه سازی فک و صورت با پروتز

زاویه سازی فک و صورت و چانه با جایگذاری پروتز یکی از عمل های جراحی برای زاویه دهی است که در کلینیک ها محدود و توسط متخصصان کمی انجام میشود که در این مطلب با هزینه و مزایا و عوارض آن آشنا میشوید.

مراقبت های قبل و بعد از زاویه سازی فک و صورت - 20 باید و نباید
بدون دسته بندی

مراقبت های قبل و بعد از زاویه سازی فک و صورت

زاویه سازی فک و صورت و چانه از خدمات زیبایی میباشد که برای اینکه نتیجه ایده آلی از این جراحی بگیرید و هم دچار عوارض نشوید، باید نکات و مراقبت های قبل و بعد از زاویه دهی فک و چانه را به درستی رعایت کنید، در این عمل با تمام باید و نباید های فرم دهی به چانه آشنا میشوید.

مزایا، معایب و عوارض زاویه سازی فک و صورت - جلوگیری و درمان
بدون دسته بندی

معایب و عوارض زاویه سازی فک و صورت

فرم دهی فک و صورت هم مانند سایر عمل های زیبایی دارای عوارض جانبی میباشد که میتوانید با رعایت نکات قبل و بعد و همچنین انجام برخی کارها معایب و عوارض زاویه سازی فک و صورت را به حداقل برسانید و یا از بین ببرید.در این مطلب با عوارض جانبی آن و راه های جلوگیری و درمان آنها آشنا شوید.


ارسال نظر

Loading...