عمل جراحی زیبایی سینه - معرفی انواع روش ها (عوارض، هزینه و مراقبت)


خانم ها و یا آقایانی هستند که به دلیل داشتن سینه های بد فرم ، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک ناراضی هستند و این مورد باعث کاهش اعتماد به نفس آنها شده است.

جراحی زیبایی سینه عملی سلیقه ای است که میتواند باعث فرم دهی و یا بزرگ و کوچک کردن سینه ها شود که امروزه این روش به یکی از پر طرفدار ترین روش ها تبدیل شده است.

در این مطلب از مجله ایستگاه زیبایی هم به طور کامل با جراحی پستان آشنا میشوید، پس با ما همراه باشید.

 

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه یا پستان عملی شخصی و سلیقه ای است که باعث میشود شما با داشتن سینه هایی با فرم دلخواهتان ، اعتماد به نفس بالایی بگیرید.

این عمل ترمیمی و بازسازی با استفاده از تکنیک های پیشرفته روز دنیا انجام میشود که برای این خدمات باید به سراغ جراحان فلوشیپ همراه با دانش و تجربه بالا بروید تا نتیجه دلخواهی بگیرید.

جراحی پستان دارای روش های مختلفی است که باعث رفع افتادگی سینه ، بزرگ شدن و یا کوچک شدن سینه ها میشود که درصد موفقیت بسیار بالایی هم دارد.

این روش به این شکل است که پس از رفع پوست اضافی سینه ، بافت های مجاور طبق فرم مورد نظر جمع میشوند و پس از شکل دهی بخیه زده میشوند و باعث زیبایی و جوانی سینه ها میشود.

 

عمل فرم دهی و زیبایی پستان

عمل زیبایی سینه

برای زیبایی و فرم دهی به سینه و پستان با عمل جراحی از برش های گوناگون استفاده میشود که از رایج ترین آنها میتوان به برش در چین پایین پستان ، برش در اطراف هاله ی سینه ، برش زیربغل و برش دور ناف اشاره کرد.

این عمل میتواند باعث پر کردن سینه ها و حجم دهی به آنها شود و همچنین شکل ظاهری سینه ها را تغییر داده و سینه هایی گرد و زیبا ایجاد میکند که نوک سینه ها به سمت بالا رفته و همچنین اندازه هاله ای که دور نوک سینه وجود دارد را کم میکند.

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که اگرچه بیشتر مراجعه کنندگان بانوان هستند ، اما امروزه آقایانی هم هستند که از بزرگی و افتادگی پستان هایشان رنج میبرند و برای حل این مشکل از جراحی سینه و فرم دهی سینه استفاده میکنند.

 

عمل کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه زنان

همانطور که گفته شد از مزایا این خدمات بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه و پستان است که قبل از هرگونه اقدامی برای این عمل بهتر است اطلاعات کامل در مورد چگونگی انجام عمل ، عوارض اختمالی ، نتیجه و هزینه و ... داشته باشید.

کوچک بودن پستان مشکلاتی از جمله نداشتن اعتماد به نفس یا نداشتن رابطه جنسی مناسب در برخی افراد را داشته باشد و بزرگ بودن سینه هم مشکلاتی مانند کمر درد و گردن درد و ... را دارد که متخصص جراحی سینه در این عمل، می‌تواند از لحاظ درمانی و زیبایی به بیمار کمک کند. چراکه علاوه بر اینکه بیمار را از مشکلات کمردرد و … رها می‌کند، می‌تواند فرم زیبا و دلخواهی را نیز برای پستان های بیمار مراجعه کننده ایجاد کند.

در این عمل زیبایی ، دکتر جراح سینه میتواند در الگوی برش تغییراتی دهد تا کمترین میزان زخم در بدن بیمار مشخص باشد.

 

انواع روش های عمل زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

در شرایطی که از فرم سینه هایتان ناراضی هستید ، بهترین راه مشاوره با یک متخصص جراح پلاستیک است که میتواند بهترین روش جراحی زیبایی سینه را نسبت به شرایطتتان معرفی کند.

روش های این عمل جراحی عبارتند از :

پروتز سینه

امروزه بزرگ کردن پستان از طریق روش پروتز سینه بسیار محبوبیت پیدا کرده است که برای این امر با کاشت پروتز ، از پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون استفاده میشود که نوع و روش کاشت آنها نسبت به شرایط و سلیقه هر فرد متفاوت است و نسبت به شکل و اندازه و فرم سینه ، جراحی انجام میشود و پروتز ها بعد از برش زیر بافت سینه قرار میگیرند.

کاشت پروتز سینه از روش های محبوب است اما در برخی موارد و بنا بر دلایلی زنان مجبور به برداشت این پروتز ها میشوند.

جراحی برداشت پروتز پستان با ایجاد یک برش روی جای برش قبلی و بیرون کشیدن پروتز انجام میشود که همراه با بی حسی موضعی است و بهتر است توسط فردی با تجربه در کلینیکی مجهز انجام شود.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه از نظر جنس انواع پروتز سینه از نظر شکل
پروتزهای سالینی پروتز سینه گرد
پروتزهای سیلیکونی پروتز سینه اشکی

اگر به دنبال بهترین جراح پروتز سینه در تهران هستید روی لینک مورد نظر کلینیک کنید و با لیستی از پزشکان آشنا شوید.

جراحی کوچک کردن سینه

خانم هایی هم هستند که به دلیل داشتن سینه هایی بزرگ ، احساس درد و خارش و عرق سوز شدن در ناحیه قفسه سینه دارند که ترجیح میدهند با انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه این مشکلات را حل کنند و برخی درد و مشکلات را از خود دور کنند.

در این جراحی بافت اضافه‌ی سینه برداشته می‌شود و قسمت نوک پستان به موقعیت بالاتری انتقال داده می‌شود تا سینه‌ها ظاهر زیباتر و جوانتری پیدا کنند.

لیفت سینه‌

لیفت سینه که با نام ماستوپکسی شناخته میشود ، عملی است که شل شدگی و افتادگی سینه ها را بر طرف میکند.

در این شرایط جراح متخصص میزان شل شدگی پوست سینه و افتادگی بافت ها را معاینه میکند و بعد از بررسی وضعیت پستان ها تکنیک مناسب را برنامه ریزی میکند و باعث بالا رفتن سینه ها و اجاد ظاهری جوان و زیبا میشود.

مزایا و معایب لیفت سینه

مزایا معایب
لیفت و کشیده شدن سینه ها به سمت بالا ناتوانی در شیردهی
جوانسازی تغییر در احساس سینه
داشتن سینه های محکم احتمال عدم تقارن سینه ها پس از لیفت، در برخی از بیماران
تغییر فرم سینه ها آثار ماندگار ناشی از برش ها و زخم های جراحی
تغییر نوک سینه ها از دست دادن بخشی از هاله سینه

تزریق ژل یا چربی در سینه‌ ها

با تزریق چربی یا ژل به سینه ها میتوان فرم و سایز پستان ها را تغییر داد و نامتقارن بودن را تغییر داد.برای این امر از دستگاه لیپوستکشن با فشار کم از ناحیه دیگری از بدن چربی استخراج میشود و این چربی ها به نواحی که برجستگی کمتری دارند تزریق میشود که اگر شرایط متقاضی مناسب باشد نتیجه ایده آلی دریافت خواهد کرد.

بازسازی سینه

بازسازی یا ترمیم سینه برای بانوانی استفاده میشوند که به خاطر دلایلی مانند سرطان سینه مجبور به از دست دادن پستان هایشان شده اند.

این روش به زنان کمک میکند تا حس خوبی به بدن خود و زندگی آینده داشته باشند و اعتماد به نفسشان را بازگردانند.

کوچک کردن سینه‌ی مردان و زنان

ژنیکوماستی همان بزرگی سینه هاست که در افراد ایجاد میشود که باعث ظاهری بد میشود و ممکن است با تغذیه مناسب و ورزش هم بر طرف نشود.

در این شرایط باید برای کوچک کردن پستان اقدام کنید که در این جراحی، چربی‌ها و یا بافت‌های اضافی سینه توسط لیپوساکشن یا با برش جراحی، برداشته می‌شوند.

این عمل در حدود یک ساعت طول می‌کشد و بیمار به مدت یک یا دو هفته ریکاوری را باید پشت سر بگذارد.

 

مزایا و فواید انجام عمل جراحی پستان

انواع عمل سینه

 • بالا رفتن سینه
 • رفع شدن شل شدگی های بافت سینه
 • رفع افتادگی
 • زیبا تر شدن نمای سپستان
 • گرد و خوش فرم شدن سینه ها
 • در مواردی که سینه بزرگ باشند می توانند در طی جراحی بخش های اضافی را بردارند و سینه های بسیار بزرگ را به سایز متناسبی برسانند.
 • این جراحی در مدت زمان مناسبی انجام می شود و در طول جراحی دردی متوجه زنان نخواهند شد.
 • افزایش اعتماد به نفس زنان و نیز افزایش جذابیت جنسی در زنان نیز از دیگر مزایای جراحی لیفت پستان می باشد.

 

نکات و مراقبت های قبل از جراحی سینه

 1. این جراحی ها برای افراد سیگاری توصیه نمی شود. این افراد حداقل از 2 هفته قبل از جراحی نباید سیگار مصرف کنند.
 2. افراد دیابتی ابتدا باید قند خود را کنترل کنند سپس جراحی را دریافت کنند.
 3. کسانی که به بدخيمی های سينه مبتلا هستند یا كسانی كه تحت درمان های شيمی درمانی و پرتودرمانی می باشند نمي توانند جراحی زيبايی انجام دهند؛ مگر پس از كنترل بيماری و تکمیل فرايند درمانی.
 4. کسانی كه دارای مشكلات قلبی و ريوی و عروقی هستند، باید تایید متخصص مربوطه را برای جراحی داشته باشند.
 5. کسانی که دچار چاقی بیمار گونه هستند می توانند پس از اصلاح وزن خود جراحی های زیبایی را دریافت کنند.
 6. تست های مختلف آزمایشگاهی را انجام دهید
 7. یک ماموگرافی بگیرید
 8. برای کنترل خونریزی در حین جراحی از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب مانند Motrin یا Aleve و مکمل های گیاهی خودداری کنید .
 9. هر گونه دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید.
 10. بررسی و ارزیابی وضعیت جسمانی و سلامتی
 11. بررسی سینه ها از لحاظ اندازه، کیفیت پوست و هم چنین محل قرارگیری نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ اطراف آن
 12. صحبت در خصوص نتایج جراحی و یا خطرات و عوارض احتمالی
 13. عدم مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی، چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 14. بهتر است یک برنامه ریزی کلی ترتیب دهید و یک هفته مرخصی را از محل کار خود برای استراحت دریافت کنید. بهتر است تا چند روز اول شما را در انجام امور کمک کند.
 15. همچنین رعایت دستورالعمل های لازم ارائه شده از سوی جراح پستان الزامی است.
 16. واقع بین بودن بیمار در مورد نتیجه جراحی سینه زیبایی

 

چگونه انجام عمل زیبایی سینه

عمل جراحی زیبایی پستان

برایت تعیین روش انجام عمل سینه ابتدا باید میزان افتادگی و اندازه پستان ها مشخص شود.اگر افتادگی سینه ها کمتر باشد برش های کوچکتری ایجاد میشود که بعد از مدتی برش ها کم رنگ میشوند یا از بین میروند ، و در برخی موارد هم ممکن است افتادگی زیاد باشد و نیاز برش بیشتری باشد که بعد از عمل ممکن است کمی از برش مشخص باشد.

پزشک از برشی که جهت لیفت سینه ایجاد می گردد برای جایگذاری پروتزها استفاده می‌ کند و برش جداگانه‌ ای جهت جایگذاری پروتز ها ایجاد نمی ‌شود.

این برش ها نیز در دو نوع انجام میشوند که :

برش پری آرئولار که دقیقاً بر روی خط هاله تیره رنگ پستان و قسمت روشن ایجاد می گردد. این برش پس از بهبودی کامل مخفی شده و قابل دیدن نمی باشد.

برش عمودی که در این زمان برشی از زیره ناحیه تیره اطراف نوک سینه تا پایین سینه ایجاد می‌ شود این برش پس از پایان کار به راحتی دیده می‌ شود.

 

توصیه و مراقبت های بعد از جراحی سینه

 • روزهای اول پس از عمل برای اینکه احتمال تغییر فرم سینه ها از بین برود باید از کشیدن و بالا بردن دست‏ها، دست زدن به پستان ها و خوابیدن به پهلو یا شکم، بلند کردن اجسام سنگین و ضربه به سینه‌ها جلوگیری شود.
 • استرس را از خود دور کنید. بلافاصله پس از عمل زیبایی احساس خماری ناشی از داروی بی‌هوشی و مقدار قابل توجهی درد و تورم طبیعی است و باید پس از چندساعت کاملا فروکش کند.
 • در ۳ تا ۵ روز اول پس از جراحی، به احتمال زیاد بیشترین میزان درد و ناراحتی را تجربه خواهید کرد. اما نگران نباشید این درد کاملا طبیعی است و پزشک ماهر شما دارویی برای کنترل دردتان تجویز خواهند کرد.
 • پس از جراحی به خوبی استراحت کنید و فعالیت‌های سنگین روتین خود را به بعد موکول کنید. هیچ‌گونه فشاری به عضلات قفسه سینه خود وارد نکنید.
 • داروهایی که باید مصرف کنید تا احتمال عفونت بعد از عمل را کم کند.
 • حدود ۷ تا ۱۴ روز طول می‌ کشد تا بیمار بتواند دوره نقاهت را گذرانده و فعالیت های روزانه خود را شروع کند.
 • حداقل تا سه ماه بعد از لیفت و پروتز از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنید.
 • به مدت یک ماه از خوابیدن روی شکم بپرهیزید. و بر روی کمر بخوابید تا پروتزها در جای مناسب قرار بگیرد.
 • برای جلوگیری از التهاب و تورم، در محل برش ها از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • داروهای خود را به موقع مصرف نمایید.
 • بهتر است در زمان رفتن به بیمارستان و پس از پایان جراحی یک همراه در کنار شما حضور داشته باشد.
 • به مدت یک ماه از سوتین های طبی استفاده کنید و تنها در هنگام حمام کردن آن را باز کنید.
 • به مدت ۱۴ روز فعالیت هایی که باعث ایجاد فشار در قفسه سینه می شود را انجام ندهید.
 • محل زخم را کاملاً تمیز کنید و از آنتی‌ بیوتیک‌ ها برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

 

نتیجه عمل جراحی زیبایی سینه

عوارض عمل جراحی سینه

نتیجه عمل سینه معمولا بعد از چند ماه به طور کامل مشخص میشود و خطوط برش به احتمال زیاد کاملا محو نمیشوند اما با گذشت زمان کم کم کمرنگ میشوند.

این عمل نتیجه دائمی نخواهد داشت و به همین علت باید برای معاینه هر چند مدت یکبار به پزشک مراجعه کنید و باید از افزایش سن، تغییرات وزن، فاکتورهای هورمونی و نیروی جاذبه و ... دوری کنید.

پوشیدن نوار مخصوص به فرم دهی بهتر سینه ها کمک می کند، به خصوص اگر پستان ها قبل از جراحی با هم تقارن نداشته اند و یا اندازه سینه ها بسیار کوچک می بوده است.

برش های ایجاد شده طی چند ماه محو خواهند شد.

رعایت نکات و اقدامات گفته شده از سوی پزشک، به موفق بودن نتیجه جراحی کمک می کند.

نکته مهم در نتایج این است که اگر بعد از جراحی شیوه زندگی سالمی داشته باشید و از تغییر وزن جلوگیری کنید ، نتیجه بهتر و طول عمر آن هم طولانی تر خواهد شد.

 

کاندیدا و افراد مناسب عمل سینه

 1. افراد که سینه هایی نامتقارن و غیرطبیعی دارند.
 2. افرادی که در اثر مشکلات ژنتیکی یا تغذیه نامناسب سینه های کوچک دارند.
 3. افرادی که در اثر عواملی مثل پیری، شیردهی و … دچار تحلیل بافت پستان شده اند.
 4. افرادی که در اثر سرطان همه یا قسمتی از سینه ها را از دست داده اند.
 5. از لحاظ بدنی در شرایط سالمی به سر می برند
 6. انتظارات واقع بینانه و ‌مثبتی از نتیجه جراحی دارند
 7. سینه های کوچکی دارند
 8. رشد سینه های شان کامل شده است
 9. در دوران بارداری و یا شیردهی نیستند
 10. به دلیل کاهش وزن و یا بارداری، تغییراتی را در حجم و فرم پستان های شان احساس می کنند
 11. یکی از سینه های شان نسبت به دیگری رشد کمتری دارد و اصطلاحا سینه های متقارنی ندارند
 12. می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند.

 

شرایط و مدت زمان بهبودی این عمل چگونه است؟

انواع عمل زیبایی سینه

از آنجا که بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است ، نمیتوان شرایط و مدت زمان مشخصی برای هرکسی مشخص کرد اما به طور متوسط این زمان حدود6 هفته است اما بیشتر متقاضیان تقریبا بعد از 1 الی 2 هفته بعد از عمل احساس میکنند کاملا خوب هستند اما برای اطمینان میتوانید ارزیابی سلامت توسط متخصص ورد نظر انجام دهید.

شرایط بهبود هم به شرح زیر است :

بلافاصله پس از عمل

بعد از بیهوشی احتمالا احساس بیهوشی و خماری دارید که این موارد بعد از چند ساعت از بین میرود.بهتر است در این شرایط همراه بیمار تا آخر شب همراه متقاضی باشد.

پنج تا هفت روز اول

معمولا 3 الی 5 روز اول خسته کننده است که پزشک برای کاهش درد مسکن تجویز میکند و متقاضیان بعد از حدود 1 هفته میتوانند به کار و زندگی سبک خود ادامه دهند.

چند هفته آینده بعد از عمل

بعد از هفته اول میتوانید به زندگی روزمره خود برسید اما توصیه میشود از فعالیت های سنگین و ورزش دوری کنید.به بیمارانی که مشاغل سخت و پر مشغله دارند توصیه می شود حداقل به مدت سه هفته از کار مرخصی بگیرند.

بهبودی کامل در آینده

طی ویزیت های بعد از عمل ، متخصص سلامت شما را ارزشیابی میکند و به طور کلی بعد از 2 ماه کاملا بهبود یافته اید.

 

معایب و عوارض عمل جراحی سینه

 • بافت اسکار که شکل پروتز سینه را مخدوش می‌کند (انقباض کپسولی) و موجب ایجاد تغییر فرم در سینه می‌شود.
 • درد پستان که ممکن است تا چند ماه با شما همراه باشد.
 • عفونت که مهمترین و جدی ترین خطری است که باید از بروز آن جلوگیری کنید. رعایت تمامی دستور العمل‌های بهداشتی که جراح به شما توصیه کرده، ضروری است.
 • تغییرات در نوک سینه و احساس لامسه سینه که ممکن است با آسیب جزئی به عصب‌ها در ارتباط باشد.
 • موقعیت پروتز تغییر کند و یا در جای خود بچرخد که ممکن است پس از ورزش یا تحرک بدنی شدید به وجود بیاید. حتی بد خوابیدن هم ممکن است موجب این عارضه شود.
 • نشت یا پارگی پروتز در مواردی که از ایمپلنت سالید استفاده شود.
 • چین خوردگی پوست روی پروتز.
 • خطرات بیهوشی.
 • تجمع مایع در اطراف پروتز.
 • لخته‌های خون.
 • درد که ممکن است ادامه‌دار باشد.
 • ایجاد لخته وریدی که ممکن است باعث عوارض قلبی ریوی گردد.
 • احتمال نیاز به عمل مجدد.
 • ظاهر غیر قابل قبول محل برش جراحی.
 • خونریزی (تجمع خون).
 • عفونت.
 • تاخیر در بهبود محل برش جراحی.
 • تغییر در حس سینه و نوک سینه که ممکن است موقت یا دائم باشد.
 • ایجاد یک کپسول ضخیم در اطراف پروتز یا Capsular Contracture.
 • نشت یا پارگی جدار پروتز

 

بهترین پزشک و جراح عمل زیبایی پستان خانم ها و آقایان

قیمت جراحی سینه

افراید زیادی هستند که نمیدانند در این شرایط نمیدانند باید به کدام کلینیک ، مطب ، پزشک و جراح مراجعه کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند.

برای این خدمات باید به کلینیکی مجهز که دارای کادری مجرب و جراحانی متخصص و با تجربه باشد تا عملی مناسب شرایط شما انجام دهد.

مناسب ترین و بهترین جراح زیبایی سینه باید شرایط زیر را داشته باشد :

 • دارای بورد تخصصی از انجمن جراحان پلاستیک ایران باشد
 • دوره شش ساله آموزش جراحی را گذرانده باشد
 • آزمون های کتبی و شفاهی را داده باشد
 • دوره های آموزش پزشکی را کامل ادامه داده باشد

همچنین پیگیری جراح در شبکه های اجتماعی از مواردی است که به شما کمک بزرگی می نماید، فیلم ها، ویدئو ها ، تصاویر ارائه شده در این صفحات نفش به سزایی از تکنیک و نحوه ی جراحی پزشک در اختیارتان می گذارد.

علاوه بر موارد بالا باید به نکات مثل دانش و تخصص جراح ، مهارت و تجربه ، محل و شیوه طبابت ، اخلاق و برخورد ، بیمارستان، کلینیک، مطب و تجهیزات مورد استفاده ، مدارک تحصیلی و گواهینامه‌ها ، تعداد عمل‌های جراح و نتایج جراحی‌ها نیز توجه کنید.

ما لیستی از پزشکان و جراحان عالی کشور در این زمینه را تهیه کرده ایم که میتوانید کلینیک بر روی مطلب بهترین جراح زیبایی سینه در تهران با آنها آشنا شوید.

 

هزینه عمل جراحی سینه

هزینه و قیمت جراحی های پلاستیک مانند چنین عمل هایی نسبت به شرایط متقاضی و جراح مشخص میشود و بستگی به موارد زیادی دارد که عبارتند از :

 1. هزینه حق العمل جراح
 2. هزینه بیمارستان
 3. هزینه بیهوشی
 4. هزینه داروها
 5. هزینه آزمایش‌ها
 6. هزینه کرست‌های مخصوص

نکته مهم هم این است که بیمه ها این جراحی ها را تحت پوشش قرار نمیدهند و برای دریافت آگاهی و اطلاعات بیشتر از تمامی موارد مثل قیمت جراحی زیبایی سینه میتوانید با کلینیک های مورد نظر که به شما معرفه کرده ایم تماس بگیرید.

 • از جراحی زیبایی سینه چه انتظاراتی می توان داشت؟

  خانم هایی که خواهان تغییر فرم و اندازه سینه های خود هستند و یا تحت درمان سرطان قرار گرفته اند و هم چنین خانم ها و آقایانی که با مشکلات پزشکی مربوط به سینه ها روبرو هستند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی های زیبایی سینه بهره مند شوند.

 • دوره نقاهت عمل زیبایی سینه چقدر است؟

  دوره نقاهت جراحی زیبایی سینه در هر بیماری متفاوت است و به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. پزشک با بررسی و معاینه بیمار خود تشخیص می دهد که کدام روش جراحی مناسب تر می باشد.

 • آیا جراحی سینه باعث سرطان میشود؟

  از نظر علمی و پزشکی این تفکر کاملا رد شده است. اگر شما سینه های خیلی بزرگ و آویزانی دارید که به گردنتان فشار وارد می کند، بدانید که عمل کوچک کردن سینه ها از خیلی از جنبه های پزشکی قطعا به نفع شما خواهد بود. حتی می توان اینگونه بیان کرد که حجم مورد ایجاد سرطان هم کمتر خواهد شد.

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی سینه - 20 تا از مهم ترین اقدامات
بدون دسته بندی

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی سینه

مراقبت های قبل از عمل جراحی زیبایی سینه از مهم ترین نکات و اقدامات هستند که متخصص مورد نظر ذکر میکند و در نتیجه عمل تاثیر زیادی دارند و پیشنهاد میشود حتما آنها را به درستی رعایت کنید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه - 20 اقدام و شرایط بعد از عمل
بدون دسته بندی

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه

وقتی عمل زیبایی سینه انجام میدهیدف بعد از آن باید یک سری نکات و مراقبت های بعد از جراحی سینه را مد نظر داشته باشید و رعایت کنید تا دوره نقاهت کوتاه تر و شرایط بهتری داشته باشید که در این مطلب با این نکات و اقدامات آشنا خواهید شد.

عوارض جراحی سینه - نکات مهم برای جلوگیری از خطرات عمل زیبایی سینه
بدون دسته بندی

عوارض جراحی سینه

عوارض جراحی سینه - عمل زیبایی سینه هم مانند سایر عمل ها دارای عوارض جانبی میباشد که بعد از مدتی از بین میروند و همچنین میتوانید با رعایت برخی نکات و توصیه ها از آنها جلوگیری کنید و آنها را رفع کنید که در این مطلب آشنا خواهید شد.


ارسال نظر

Loading...