کاشت مو به روش FUG

کاشت مو به روش FUG چیست و چگونه است؟
کاشت مو به روش FUG یکی از بهترین و محبوب ترین روش های کاشت مو در ایران میباشد که هم خانم ها و هم آقایان از این روش برای درمان ریزش مو استفاده میکنند که در این مقاله به طور کامل با این روش به همراه نکات و مزایا و معایب و همچنین هزینه این روش آشنا میشوید
ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

یکی از بیشترین کلماتی که در اینترنت سرچ میشوند و همچنین یکی از مواردی که افراد زیادی به دنبال دریافت اطلاعات در مورد آن هستند ، دلایل ریزش مو و درمان ریزش مو هم برای خانم ها و هم برای آقایان است که روش های مختلف کاشت مو یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای درمان این مشکل آزار دهنده است که در این مقاله از مجله زیبایی ما با کاشت مو به روش FUG آشنا خواهید شد.

 

کاشت مو به روش FUG

امروزه ظاهر افراد یکی از مواردی است که بیش از هر چیزی به آن اهمیت میدهند و در این شرایط ریزش مو نیز یکی از مواردی است که ظاهر افراد را از زیبایی و جوانی دور میکند و به همین علت افراد بعد از پرس و جو و مشورت های بسیار انجام کاشت مو را انتخاب میکنند که این خدمات دارای روش های مختلفی است که هر برای هر فرد با شرایطی که دارد روش کاشت مو فرق دارد.

کاشت مو به روش FUG هم یکی از بهترین و موثر ترین روش های کاشت مو در حال حاضر است که مانند سایر روش ها دارای مزایا و معایبی است و روش این عمل هم مانند بقیه به این صورت است که فولیکول های مو از بانک مو استخراج میشوند و در نواحی طاس و کچل کاشته میشود و بعد از مدتی ظاهری جوان و شاداب برای افراد ایجاد میکند.

FUG مخفف کلمات FOLLICULAR UNIT GRAFTING است یعنی موها به صورت تار تار توسط جراحان و تکنسین ها از بانک مو استخراج میشوند و در نواحی مورد نظر کاشته میشوند.

البته لازم به ذکر است که این برداشت مو نسبت به شرایط هر فرد بین 2000 تا 4000  تار مو است.

این روش تحولی جدید و نوین در زمینه زیبایی پوست و مو ایجاد کرد زیرا در نحوه انجام عمل کاشت مو با این شیوه کاملا با سایر روش ها متفاوت است اما مانند روش های روز دنیا کم تهاجمی است و بدون هیچ عوارض خطرناک انجام میشود و نکته قابل توجه این است که فقط در کلینیک های معتبر و توسط افراد متخصص انجام میشود و نتایج مثبتی هم داشته است.

 

روش کاشت موی FUG

عوارض کاشت موی fug

ریزش مو و نداشتن مو یکی از مواردی است که به شدت باعث از بین بردن اعتماد به نفس در افراد میشود که در گذشته از روش های سنتی و قیمی و دارو های شیمیایی و گیاهی استفاده میشد که نتایج موقت داشتند اما امروزه از روش های نوین برای این موارد استفاده میشود که روش های دائمی هستند و خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی در این زمینه شاهد نتایج خوب و بدون عوارض جانبی در خدمات کاشت مو هستیم که با این خدمات میتوانید زیبایی خود را باز گردانید.

روش کاشت موی اف یو جی یکی از محبوب ترین روش های روز دنیا و ایران میباشد که مکمل کاشت مو به روش FIT یا SUT است که برای انجام آن متقاضی مورد بی حسی موضعی سر قرار میگیرد و آماده جراحی میشود و فرایند عمل جراحی ادامه پیدا میکند که در ادامه به شرح آن نیز پرداخته ایم.

این روش هم توسط دستگاه مخصص و هم توسط دستان جراح و تجهیزات پیشرفته انجام میشود که این مورد با توافق پزشک و متقاضی انجام میشود و خط رویش و رشد موها به صورت کاملا طبیعی است.

در این تکنیک به دلیل این که از دستگاه های حساس و اتوماتیک استفاده می شود دیگر نگرانی ریزش مو بعد از عمل کاشت وجود نخواهد داشت و معمولاً ۹۰ درصد موهایی که از قسمت بانک مو برداشته شده و پیوند زده می‌ شوند سالم باقی می ‌مانند. 

از ویژگی های روش fug این است که دارای دستگاه های مخصوص و تجهیزات پیشرفته است و همچنین برای افرادی که قصد کاشت مو با تراکم بالا را دارند هم بسیار مناسب است و نتیج قابل قبولی دارد.

این شیوه دارای مزایا زیادی است که در ادامه به ذکر آنها پرداخته ایم.

 

مزایا کاشت مو به روش FUG

 • موهای کاشت شده به صورت طبیعی رشد خواهند کرد
 • نتیجه پس از کاشت دائمی بوده و اطرافیان متوجه کاشت شما نخواهند شد
 • پس از برداشت 90 درصد گرافت ها سالم بوده و عمل کاشت با موفقیت انجام خواهد شد
 • به دلیل تراکم بالا خط رویش طبیعی به وجود خواهد آمد
 • نتایج درمان دائمی
 • نتایج طبیعی
 • نرخ بالای فولیکول های استخراج شده در یک جلسه ( معمولا بیش از ۹۰ درصد)
 • سرعت بالا
 • استخراج تعداد بالای فولیکول ها در یک جلسه
 • بیش از 90 درصداز گرفت ها سالم باقی می ماند
 • *موهای مجدد رشد کرده طبیعی به نظر می رسند

 

کلینیک کاشت موی FUG

هزینه کاشت موی به روشfug

امروزه یکی از مهم ترین مواردی که در بین متقاضیان زیاد یافت میشود ، کلینیک کاشت مو است.

هرکسی در ابتدا و قبل از هر کاری باید پرس و جوی و مشورت های لازم را انجام دهد و بهترین گزینه را برای خودش انتخاب کند.

بعد از آن باید یک کلینیک معتبر و شناخته شده که دارای پزشکان متخصص و با تجربه همراه با مدارک و مجوز های لازم باشد را پیدا کنید و ه آن مراجعه کنید.

اگر برای اولین بار به یک کلینیک معتبر وارد شوید ، این ورود همراه با خوش آمد گویی گرمی خواهد بود و تمامی افراد با خوش اخلاقی به شما خدمت رسانی میکنند و پزشک متخصص هم در اولین جلسه شما را کاملا معانه و راهنمایی میکند و بهترین روش کاشت مو را برای شما نسبت به شرایطتان انتخاب میکند.

 

نکات و مراقبت های قبل از عمل کاشت مو به روش اف یو جی

 • اگر زمان اجازه می داد، صبح روز جراحی موهایتان را طبق دستورات بالا مجددا رنگ کنید.
 • لباس راحت و گشاد بپوشید که نیاز نباشد به هنگام پوشیدن یا درآوردن روی سرتان کشیده شود. رعایت این مسئله از باز بانداژ بعد از جراحی ممانعت می کند و آسیبی به موهای پیوند شده وارد نمی شود.
 • لطفا در روز جراحی از هیچ عطر یا ادکلنی استفاده نکنید.
 • صبح روز کاشت مو صبحانه بخورید. ما به شما ناهار خواهیم داد. اگر زمان جراحی شما برای بعد از ظهر تنظیم شده است، پیش از مراجعه به کلینیک یک ناهار سبک بخورید.
 • در روز جراحی قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار دیگری ننوشید. این مواد ممکن است میزان خونریزی و حساسیت شما به داروهایی که طی روند کاشت انجام می شوند را افزایش دهند.
 • شما ممکن است طی روند جراحی داروهایی دریافت کنید که می توانند شما را خواب آلوده کنند. به همین خاطر، بعد از جراحی اجازه رانندگی ندارید. لطفا هماهنگ کنید تا فرد دیگری مسئول رساندن شما به مقصدتان باشد. اگر نمی توانید فردی را پیدا کنید، ما برای شما تاکسی می گیریم و شما خودتان مسئول پرداخت هزینه تاکسی خواهید بود.
 • لطفا در روز جراحی هیچ وسیله گران قیمتی را همراه نداشته باشید. این مسئله شامل لپ تاپ می شود.
 • بعد از جراحی سر شما بانداژ می شود و توسط یک باندانا (سربند) پوشیده خواهد شد، بدین ترتیب قابل مشاهده نخواهد بود. بانداژها باید صبح روز بعد بلافاصله پیش از حمام کردن، برداشته شوند. بعد از اولین حمام، به بانداژ نیاز ندارید.

 

چگونگی انجام عمل کاشت موی FUG

کاشت مو به روش FUG

پوست و یکی از قسمت های مهم و حساس بدن هستند که عمل ها و خدمات این زمینه نیازمند دقت و ظرافت بالایی هستند.

کاشت مو با این روش هم به صورت دستی همراه با تجهیزات انام میشود و هم دارای دستگاه های مخصوص و اتوماتیک پیشرفته است.

انتخاب کلینیک مناسب ، پزشک متخصص و با تجربه و ده ها مورد دیگر از مواردی هستند که روی نتیجه این عمل تاثیر میگذارند.

اما متاصفانه امروزه برخی کلینیک های نامعتبر هستند که به صورت غیر مجاز و بدون داستن مجوز و تخصص و مدارک های لازم این عمل ها را انجام میدهند و باعث بروز عواقب جبران ناپذیر برای افراد مختلف میشوند.

مراحل کاشت مو دارای اصولی است که نیازمند دقت بالایی است و تجربه و مهارت پزشک باعث سریعتر و راحت تر شدن مراحل این عمل میشود و مراحل آن به شرح زیر است :

 1. در مرحله اول معاینانت لازم روی متقاضی انجام میشود تا دلیل ریزش مو ، بهترین روش  و سایر موارد مشخص شود.
 2. پس از معاینات و تایید متقاضی برای عمل ، خط رویش موهای جدید و نواحی مورد نظر برای رشد موهای جدید و سایر شرایط برای بیمار مشخص میشود.
 3. پس از مشخص کردن خط موی جلو، آرام بخش به بیمار تزریق می شود که موجب خواب آلودگی بیمار می شود. در طول این زمان، تزریق بی حسی موضعی به کل پوست سر موجب می شود که در طول عمل دردی احساس نکنید. این عمل در طول روز تکرار می شود که از درد جراحی جلوگیری کند.

 4. در این زمان نوار پوستی از ناحیه بانک مو جدا می شود و با استفاده از تکنیک Closure Trichophytic محل زخم بخیه می شود.

 5. به همین دلیل در این مرحله در کلینیک های معتبر و حرفه ای کاشت مو، برای برداشت فولیکول های مو از ناحیه جدا شده در مرحله قبل، از میکروسکوپ های فوق حرفه ای و بدون نور که تولید گرما نمی کنند استفاده می شود. بزرگنمایی این میکروسکوپ ها موجب می شود، انشعاب بهتر و دقیق تری از واحدهای فولیکولی ساخته شود. استفاده از میکروسکوپ های بدون گرما و جلوگیری از ترومای مکانیکی مانع از خشک شدن فولیکول ها می شود.

 6. پیوند فولیکول های مو به ناحیه گیرنده در عرض چند ساعت اتفاق می افتد. کاشت فولیکول ها از طریق ایجاد شکاف های کوچک در پوست صورت می گیرد و قرار دادن ماهرانه و ظریف فولیکول مو به تجربه تکنسین کاشت مو بستگی دارد، که درصد موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد.

 7. پس از اتمام عمل جراحی پیوند مو به روش FUG، پانسمان محل کاشته شده و محل اهدا کننده انجام می شود. فردای عمل پیوند مو دارو و توصیه های بعد از کاشت مو به بیمار داده می شود.در این زمان مراقبت های لازم بعد از عمل کاشت مو باید توسط پزشک متخصص به بیمار داده شده و بیمار استراحت و مراحل بعدی را شروع کند.

 

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت موی اف یو جی

 • در روز های اول پس از عمل کاشت مو از شستن مو های خود اجتناب کنید.
 • استفاده از کلاه و یا روسری باعث آسیب به فولیکول ها و همچنین کند شدن روند بهبودی خواهد شد.
 • در روز های اولیه بعد از عمل تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم خورشید نباشید.این کار باعث آسیب رساندن به گرافت های مو و همچنین طولانی شدن روند بهبود خواهد شد.
 • پس از این که پزشک شما شستن مو را مجاز اعلام کرد برای جلوگیری از عفونت حاص شده از عرق کردن به آرامی موهای خود را با آب و صابون ملایم شست و شو دهید.

 

نتیجه کاشت مو به روش FOLLICULAR UNIT GRAFTING

کاشت مو به روش اف یو جی

به طور کلی و عادی بیماران بعد از 24 تا 48 ساعت پس از روز عمل میتوانند به کار و زندگی خود برسند و کار های معمولی خود را انجام دهند و بعد از 10 روز هم میتوانند به انجام کار های سنگین و فعالیت های ورزشی خود برسند.

اسکار هایی که در اثر این عمل ایجاد میشوند هم در مدت یک هفته از بین میرود و همچنین ممکن است در دوران نقاهت درد داشه باشید که میتوانید آنها را با دارو کنترل کنید تا آنها هم از بین بروند.

نتیجه کاشت مو هم از مواردی است که به شدت به تجربه و مهارت دکتر بستگی دارد و به عمین علت توصیه میکنیم برای این خدمات به بهترین دکتر کاشت مو مراجعه کنید.

 

معایب و عوارض کاشت مو با روش اف یو جی

تمامی عمل های زیبایی دارای عوارضی هستند اما برخی از آنها دارای عوارض بلند مدت و برخی دیگر دارای عوارضی کوتاه مدت و کوچک هستند.

در تکنیک fug هم امکان ایجاد اسکار و زخم و قرمزی و سوزش باشد اما این موارد از عوارضی هستند که سریعا و بدون هیچ مشکلی حداکثر 5 روزه از بین میروند.

این عوارض بستگی به مهارت و تجربه پزشک دارد و حتی ممکن است این عمل را یک پزشک حرفه ای انجام دهد و هیچ عوارضی نداشته باشد و حتی برعکس.

برخی عوارض دیگر عبارتند از :

 • دوران نقاهت طولانی تر  با توجه به ماهیت نوار
 • احتمال بروز آلرژی نسبت به این روش
 • احتمال بروز عفونت

 

این روش کاشت مو برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دچار ریزش مو و طاسی یا کم پشتی دائمی شده باشند و تراکم موی آنها کم باشد کاندیدای مناسبی برای این روش کاشت مو هستند.

البته این نظر و انتخاب بعد از معاینات پزشک و نسبت به شرایط شما انتخاب میشود.

 

دوران نقاهت کاشت مو با  این روش چقدر است؟

کاشت موی fug

دوران نقاهت و بهبود یک دوره چند روزه برای درمان و بهبودی بعد از عمل است که بهتر است در آن نکاتی رعایت کنید تا نتایج دلخواهتان را مشاهده کنید.

برای این دوره پزشکان یک سری نکات را به متقاضی مگویند که باید رعایت کنید و بعد از آن گذراندن دوران بهبودی به خود بیمار بستگی دارد.

بعد از گذشت 48 ساعت میتوانید به کار های روزمره و سبک خود برسید و بعد از 10 روز هم میتوانید تمامی کار های خود در زندگی مانند ورزش های سنگین و استخر و ... را انجام دهید.

 

هزینه کاشت مو به روش FUG

خدمات پوست و مو و زیبایی از خدمات مهم و محبوب در کشور ما هستند که امروزه متقاضیان زیادی دارند.

قیمت این خدمات مشخص و ثابت نیست و در هر نوع خدماتی بستگی به مواردی دارد که روی این قیمت ها تاثیر میگذارند.

هزینه کاشت مو با این تکنیک هم به همین صورت است و به موارد زیر بستگی دارد :

 • ناحیه تحت درمان
 • تعداد گرافت های مورد نیاز
 • میزان تراکم مورد نیاز برای پوشاندن نواحی خالی از مو
 • تخصص پزشک
 • خدمات کلینیک
 • تعرفه های کلینیک
 • تجهیزات مورد نیاز
 • و …