کاشت مو به روش FCI

کاشت مو به روش FCI چیست و چگونه است؟
کاشت مو به روش FCI چیست و چگونه است؟ مزایا و معایب این روش چیست؟ مراحل این تکنیک چگونه است و هزنه آن چقدر است؟ و چه افرادی برای این روش مناسب هستند و چه افرادی مناسب نیستند؟
ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

موها یکی از زیبای های ظاهری افراد هستند که متاسفانه امروزه بنا بر دلایلی مانند ارث ، مواد نامناسب خوراکی ، آب و هوای بد و همچنین استرس و اعصاب بیش از 85% آقایان و بیش از 50% خانم ها دچار ریزش مو میشوند که روی ظاهر آنها تاثیر منفی مگذارد و بسیار هم از این مشکل رنج میبرند.

حالا از بین افرادی حدود نصف بیشتر آنها به دنبال راه هایی برای حل این مشکل هستند که از روش های سنتی و قدیمی استفاده کرده اند اما جوا نگرفته اند و حالا امروزه به دنبال روش های جدید تر هستند.

کاشت مو یکی از خدمات زیبایی است که روش های مختلفی دارد و در این مقاله از مجله زیبایی ما با روش کاشت موی FCI آشنا میشوید.

 

کاشت مو به روش FCI

نکات کاشت مو به روش FCI

کاشت مو یکی از پر طرفدار ترین روش های ریزش مو است که افراد زیادی از این خدمات استفاده میکنند و امروزه هم متقاضیان این خدمات بسیار افزایش یافته است و به همین دلیل بهترین راه برای مشکل ریزش مو و طاسی شناخته شده است.

کاشت مو دارای روش های زیادی است که از جدید ترین آنها میتوان به روش FCI اشاره کرد که مخفف کلمات Follicular Cell Implantation است و دانشمندان و متخصصان در این زمینه هنوز هم مشغول آزمایش و بررسی بیشتر این روش هستند و همینطور روز به روز این روش در حال پیشرفت است و به همین علت این روش هم مانند کاشت مو به روش سلول های بنیادی به مرحله آزمایش و انجام بر روی انسان ها نشده است.

اگر بخواهیم روش کاشت موی FCI را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم فرآیندی که طی آن در آزمایشگاه ها با استفاده از فناوری تکثیر مو بانک مو را تکمیل کرده و پس از آن کاشت مو را انجام می دهند به نوعی دیگر در این روش ابتدا از ناحیه بانک موی فرد تعدادی مو را از پشت سر برداشت کرده و در آزمایشگاه سلول های مورد نیاز را برداشت می کنند به طوری که تعداد آن ها از یک عدد به 100 و یا گاها به 1000 عدد  برسد و همین امر باعث .می شود که محدودیتی در بانک مو را شاهد نباشیم.

به همین دلیل یکی از مهم ترین و بارز ترین مزایا این روش عدم نیاز به بانک موی فرد میباشد و با امکان تهیه ی بانک موی کافی جهت پیوند ،ضمن امکان پیوند مو در افراد فاقد بانک موی کافی ، می توان به تراکم بالایی از مو در عمل کاشت مو دست یافت.

یکی از ویژگی‌ های جالب کاشت مو به روش اف سی آی می‌توان به این مسئله اشاره کرد که برای موهای شما بانکی درست می‌شود. این بانک در واقع حاوی اطلاعات فولیکول‌های موهای شما است. این بانک پس از انجام فرآیند اولیه کاشت مو در آزمایشگاه نگهداری می‌شود. این کار چند مزیت دارد. مزیت اول آن این است که در صورتی که کاشت مو به خوبی انجام نشد، بتوان بدون نیاز به انجام مجدد فرآیند برداشت فولیکول، آن‌ها را تکثیر کرد. همچنین اگر در جاهای دیگر سر در سال‌های آینده، ریزش مو دیده شد، می‌توانید به خوبی در آینده از این بانک استفاده کنید. در واقع هر تغییری که در آینده بخواهید روی فولیکول‌ها و ویژگی‌های آن‌ها داد تا آن‌ها را بهتر کرد، از طریق این بانک قابل انجام است.

 

روش کاشت موی FCI

هزینه کاشت مو به روش FCI

شما هر مقاله ای در مورد کاشت مو که مطالعه کرده باشید حتما کلمه فولیکول را شنیده و خوانده اید زیرا این خدمات بستگی کامل به فولیکول های مو دارد و در این روش هم با دستکاری مستقیم فولیکول های مو انجام میشود.

در سایر روش ها ، جراحان فولیکول های مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج میکنند و در ناحیه گیرنده قرار میدهنداما در این روش فولیکول های مو را از منطقه بانک مو جدا میکنند و در یک محیط مناسب آزمایشگاهی قرار میدهند و شرایطی برای رشد آنها فراهم میکنند.

سپس فولیکول های پرورش یافته آزمایشگاهی را که قدرت رشد و زایش دارند را روی سر میکارند و این فولیکول ها همینطور به رشد خود ادامه میدهند و قسمت های خالی و طاس و کم پشت سر را محو میکنند.

روش های سنتی و دارو های گیاهی و شیمیایی همه از موارد موقت برای درمان ریزش موقت مو و خلاص شدن از کم پشتی و طاسی هستند اما کاشت مو با این روش هم مانند کاشت مو به روش micro fit و سایر روش های دیگر از خدمات و عمل های دائمی برای این مشکل هستند و که بسیار ایمن و بی خطر و همچنین پر طرفدار هستند.

روش های مختلفی برای کاشت و پیوند مو وجود دارد اما در تمامی این روش ها محدودیت بانک مو برای عمل وجود دارد و به همین دلیل امروزه محققان و متخصصان پژوهشگران در این زمینه به دنبال این هستند که از بین ببرند و به همین دلیل در حال آزمایش بر روی این روش هستند و تا این عمل را ، عملی مطمئن و بدون محدودیت کنند.

از خصوصیات بارز این این روش این است که نه تنها مانند روش‌های دیگر به تعداد موهای منطقه اهداکننده محدود نمی‌شود، بلکه این توانایی را دارد که از تعداد کمی موی اهدا شونده، موقعیتی برای القاء تعداد زیادی از فولیکول‌های جدید (ذرات ریزی در بدن که وظیفه رشد مو را برعهده دارند) را فراهم کند و نتیجه سریع تری ارائه دهد.

 

کاشت مو اف سی آی

در بدن انسان رشد مو توسط ذرات ریزی به نام فولیکول انجام میشود که بالاتر ریشه و پایین تر از قسمت بیرونی مو قرار دارند و وظیفه آنها رساندن مواد لازم برای رشد موها میباشد

ریزش موی افراد در پشت و کنار سر تقریبا کمتر از بالای سر میباشد و این به این معنی است که فولیکول های کنار و پشت سر سالم تر از سایر قسمت ها هستند و به همین دلیل استخراج و استفاده از فولیکول های پشت و کنار سر درد کمتری دارد و استفاده از آنها برای کاشت مو هم بهتر و هم راحتتر است.

اگر سایر مقاله های ما را خوانده باشید حتما میدانید که در سایر روش های کاشت مو ، خو مو را همراه فولیکول ها در نواحی گیرنده میکارند اما در این روش فولیکول های مو را تکثیر میکنند و بعد از تکثیر آنها را در نواحی خالی و مورد نیاز سر میکارند و به همین علت است که این روش را روش کاشت موی غیر مستقیم هم مینامند.

این روش هم مانند سایر روش ها دارای ویژگی های و مزایا و معایب خاص خودش است اما هنوز به مرحله آزمایش و انجام این روش بر روی انسان نرسیده است.

تکنیک FCI یک تکنیک غیر مستقیم و دستکاری است و یکی از مزیت هایی که به این مورد بستگی دارد این است که مثلا افرادی که دارای موهایی با قطر کم هستند ، ممکن است در روش های دیگر به نتیجه دلخواه نرسیند زیرا امکان آسیب و شکستگی موها وجود دارد اما در این روش این مشکلات برای این نوع افراد کاملا بر سرف شده است و میتوانند با خیال راحت از این روش استفاده کنند.

در این روش به دلیل اینکه فولیکول ها در محیط آزمایشگاهی قرار میگیرند به راحتی میتوان آنها را دستکاری کرد مثلا میتوان قطر آنها را بیشتر کرد و یا حتی آنها را تکثیر کرد و باعق افزایش حجم و تعدادشان شد.

 

مزایا کاشت مو به روش FCI

کاشت مو با روش اف سی آی

 1. استفاده از این روش کاشت مو نسبت به سایر روش ها مانند کاشت مو به روش SUT دارای مزیت های بیشتری است و روش های دیگر دارای اشکالاتی هستند اما این روش به دلیل اینکه جدید ترین و پیشرفته تر است ، تمامی ایرادات روش های قبلی را حل کرده است و قابل اطمینان تر است.
 2. دیگر نیازی نیست گرفت های مورد نیاز را از محل بانک موی فرد برداشت کنیم.
 3. در این تکنیک می توان تغییراتی محسوس در خواب مو، مدل و قطر مو ایجاد کرد.
 4. در این تکنیک دیگر نباید نگران پرت شدن گرفت ها و بانک مو بود زیرا به اندازه کافی بانک مو می توان تهیه کرد.
 5. می توان از بانک موی فرد دیگری هم بعنوان بانک مو استفاده کرد.
 6. در این تکنیک حتی نازک بودن موها و همچنین رنگ دانه های مو اهمیتی ندارد زیرا می توان تا حدودی تغییراتی پیرامون آن ایجاد کرد.
 7. با توجه به اینکه اساس کار این روش، استفاده از سلول های بنیادی فرد است، رشد موها در آن دائمی خواهد بود. در صورتی که در روش های دارویی این گونه نیست؛
 8. در این روش امکان ایجاد تراکم های زیاد وجود دارد و حجم موهای کاشته شده بسیار بیشتر از فولیکول های برداشت شده است؛
 9. مشکل افرادی که بانک موی ضعیفی دارند را نیز حل کرده است؛ در روش های دیگر کاشت مو، فولیکول های استخراج شده، مستقیما در سر کاشته می شوند؛ اما این روش، تعداد کمی فولیکول  برداشت و پس از پرورش و تکثیر در محیط آزمایشگاهی، در سر کاشته می شوند؛
 10. تعداد فولیکول های کمی در این روش از سر استخراج می شود. این موضوع از دو نظر دارای اهمیت است. اولا برای استخراج تعداد کم فولیکول ها. زمان کمی صرف می شود. ثانیا، دردی که بیمار تحمل می کند در این شرایط بسیار کمتر از زمانی است که تعداد فولیکول های زیادی برداشت می شود؛
 11. باقی نماندن جای زخم و اسکار
 12. با توجه به اینکه در این روش، فولیکول ها در محیطی سرشار از مواد مغذی قرار داده می شوند، کیفیت و رشد موها بهتر می شود؛
 13. این روش ظاهر بهتر و زیبایی را به بیمار ارائه می‌دهد؛ زیرا متقاضی می‌تواند به تراکم بالایی از مو برسد.
 14. در روش FCI پزشک معالج نیازی ندارد تا از بانک موی اهداکننده فرد گرافت‌های مناسب و مورد نیاز را برداشت کند.
 15. در کاشت مو با این روش، نهایتاً به صد الی هزار فولیکول برای استخراج نیاز خواهد بود و با این تعداد به راحتی پیوند مو برای افرادی که شرایط کافی برای استفاده از سایر روش‌ها را نداشته‌اند، انجام خواهد شد.
 16. در این روش از کاشت مو می‌توان به راحتی مدل و جهت خواب مو را تغییر داد.
 17. در این شیوه درمانی کاشت مو، موهای جدید مانند بقیه موهای شخص، به طور طبیعی رشد و ریزش خواهند داشت.
 18. متقاضی کاشت مو، در این روش می‌تواند موهای خود را درست مانند موهای طبیعی بشوید و شانه بزند.
 19. در این مدل از کاشت مو، نازکی و رنگدانه‌های مو، موجود در بانک مو حائز اهمیت نیستند؛ زیرا در این روش می‌توان با اعمال تغییرات در قطر مو به نتیجه مطلوب بیمار رسید.
 20. از دیگر مزایای این روش از کاشت مو می‌توان به غیرتهاجمی، بدون درد و خونریزی بودن آن اشاره کرد. زیرا این شیوه درمان کاملا سرپایی بوده و به راحتی با بی‌حسی موضعی در کلینیک پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی شما قابل اجرا است.
 21. اندک بودن حجم فولیکول‌های برداشته شده از مو باعث شده است این امر نه تنها به صرف زمان کمتری برای بیرون آوردن مو نیاز باشد بلکه بیمار دوران نقاهت بسیار اندکی را تجربه کند.
 22. به سبب اینکه در این روش فولیکول‌های مو تقویت می‌شوند، کیفیت و میزان رشد موها افزایش می‌یابد؛ به بیان ساده‌تر، عناصر و مواد مغذی به این سلول‌ها که نقش سلول‌های بنیادی را ایفا می‌کنند، داده می‌شود تا آنها رشد بهتر و سریع‌تری داشته باشند.
 23. محدودیت کاشت مو در این روش وجود ندارد و می توان برای کسانی که بانک موی بسیار ضعیف دارند نیز انجام گیرد.
 24. کاشت مو پرپشت و با تراکم بالا را می تون با روش fci ایجاد کرد و در کسانی که ریزش موی شدید دارند گزینه ی مناسبی محسوب می شود.
 25. در این تکنیک می توان از موهای بخش های دیگر بدن مانند زیر بغل، ریش، سینه، پشت و … هم استفاده کرد و در ناحیه سر کشت را صورت داد. البته باید در نظر داشت که موهای بدن چندان برای کاشت مورد توجه نیستند و ترجیحاً باید از موی ناحیه سر استفاده کرد.
 26. دیگر نیازی نیست گرفت های مورد نیازمو را از محل بانک موی فرد برداشت کنیم.
 27. در این روش می توان تغییرات محسوسی در خواب مو، مدل و حتی قطر مو ایجاد کرد.
 28. در این روش دیگر نباید نگران از بین رفت تعدادی از گرفت ها و بانک مو بود زیرامیتوان به اندازه کافی بانک مو تهیه نمود.
 29. در این تکنیک نازک بودن موها و حتی متفاوت بودن رنگ دانه های مو اهمیت چندانی ندارد زیرا می توان تا حدودی تغییراتی دراین موارد ایجاد کرد.
 30. کاشت مو پرپشت و با تراکم بالا را می تون با روش FCI ایجاد کرد بنابراین این روش در کسانی که ریزش موی شدید دارند گزینه ی مناسبی محسوب می شود.
 31. در این روش می توان از موهای بخش های دیگر بدن مانند زیر بغل، ریش، سینه، پشت و … هم استفاده کرد و در ناحیه سر کشت را صورت داد. البته باید بدانیم که موهای بدن چندان برای کاشت مطلوب نیستند و ترجیحاً باید از موی ناحیه سر استفاده کرد.

 

نکات و مراقبت های قبل از انجام عمل کاشت موی FCI

کاشت مو با روش FCI

 • قبل از هرچیز برای گرفتن نتیجه مطلوب‌تر لازم است تمامی اقداماتی که توسط پزشک بهشما تذکر داده می‌شود رعایت کنید این اقدامات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
 • بیمار باید برای جلوگیری از عفونت جوانب احتیاط را رعایت کند و از برخورد جسم و یا دست آلوده به محل کاشت جدا خودداری کند.
 • باند توصیه شده توسط پزشک معالج خویش را تا دو روز بپوشد.
 • درد کمی پس از کاشت وجود خواهد داشت که بیمار باید حداقل تا دو روز درد ناشی از عمل جراحی را به وسیله آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضدالتهابی تجویزشده توسط پزشک کنترل کند.
 • بیمار نباید بلافاصله پس از اتمام کاشت مو استحمام کند.
 • او نباید موادی چون ژل و یا شامپو به سر خود بزند.
 • اعمال تغییرات و اصلاح مو توسط قیچی یا ماشین مو و غیره را برای یک ماه فراموش کنید.
 • در معرض مستقیم تابش خورشید قرار نگیر زیرا پوست سر در ناحیه کاشت کمی حساس شده و نور آفتاب به آن راحتتر آسیب می‌رساند.
 • از کلاه گذاشتن بر روی سر خود خودداری کند این امر موجب می‌شود محل پیوند دچار عفونت شود.
 • پزشک ممکن است برای حفظ و سلامتی موهای کاشته‌شده، به بیمار شامپو و محصولات مراقبت از مو را توصیه کند که بیمار وظیفه دارد استفاده از آنها را جدی بگیرد.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل حتما به مطب پزشک خود مراجعه کنید.

 

چگونگی انجام کاشت مو به روش FCI

عوارض کاشت مو به روش FCI

همانطور که شاید تجربه داشته باشید و بدانید ، برای انجام هر عملی مخصوصا پوست و مو مثل خدمات کاشت مو باید در اقدام اول پرس و جو و مشورت های لازم را انجام دهید و در صورت تایید نهایی باید به دنبال یک کلینیک معتبر همراه پزشکان متخصص و با تجربه که دارای مدارک و مجوز های لازم باشند پیدا کنید.

بعد از این کار ها در جلسه اول که به پزشک مراجعه میکنید ، پزشک با معاینه و بررسی ، بهترین روش را نسبت به شرایط شما انتخاب میکند و در صورت تمایل و تایید نهایی برای انجام عمل ، صحبت های لازم انجام میشود و نکات لازم ذکر میشود و وقت جلسه عمل هم تعیین میشود.

به طور کلی فرایند انجام این عمل به شرح زیر میباشد :

1 . معاینه و بررسی توسط پزشک

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای کاشت مو در آقایان و خانم ها وجود دارد که بهترین روش برای هر فرد نسبت به شرایطش متفاوت است و این مورد بعد از بررسی و معاینه متقاضی انتخاب میشود.

البته با توجه به این که روش اف سی آی ، تقویت کننده فولیکول ها است به نظر میرسد که برای بیشتر افراد مناسب باشد.

2 . برداشت فولیکول ها

بعد از معاینات در صورتی که روش fci برای فرد مناسب باشد ، در جلسه تعیین شده برداشت فولیکول ها انجام میشود البته تعداد این فولیکول ها زیاد نیست زیرا سلول های موجود در ریشه مو بنیادی یا زایا هستند و با تعداد کمی از آنها هم تعداد فولیکول زیادی رشد و تکثیر داده میشوند.

همچنین مواد مغذی که در آزمایشگاه به این فولیکول ها میرسد باعث رشد سریعتر و بهتر این فولیکول ها میشود.

لازم به ذکر است که این برداشت از ناحیه کنار و یا پشت سر انجام میشود زیراریزش مو در این نواحی کمتر است و فولیکول های سالم تری دارد و همچنین استخراج با درد و زمان کمتری انجام میشود.

3 . تکثیر سلول ها و فولیکول ها

در کاشت مو به روش FCI از توانایی زایش سلول ها به منظور ایجاد سلول های کافی برای رشد تعداد زیادی از فولیکول های جدید استفاده می شود. فولیکول های جدید کشت شده توسط سلول های DP همراه با اپیدرم موجود در پوست سر ایجاد می شوند. به این ترتیب فولیکول های جدید، ترکیبی از سلول های کاشته شده و اپیدرم هدف هستند.

پس از اینکه سلول ها در آزمایشگاه کشت و تکثیر داده شدند، جمع آوری می شوند و در سر فرد کاشته می شوند.

4 . کاشت فولیکول ها

پس از استخراج و تکثیر فولیکول ها نوبت به کاشت آنها میرسد.

در این بین بین فرایند تکثیر فولیکول ها و فرآیند لانه گزینی یک بازه زمانی وجود دارد که مدت این بازه بستگی به جنس مو، ویژگی های فولیکول، تعداد فولیکول های لازم و وسعت منطقه کاشت مو دارد و با توجه به این موارد ، این عمل برای برخی افراد آهسته و برخی دیگر سریعتر انجام میشود.

در برخی افراد نیز سرعت رشد و تکثیر سلول ها بسیار زیاد است و فقط چند هفته زمان می برد که سلول ها برای کاشت آماده شوند.

البته برای کاشت این فولیکول ها ، نواحی مورد نظر سر که از قبل انتخا شده اند کاملا بی حس میشوند و این باعث میشود هیچ دردی برای این خدمات وجود نداشته باشد.

 

مراقبت ها و توصیه های بعد از انجام عمل کاشت موی اف سی آی

کاشت موی FCI

عمل کاشت مو با این روش در یک یا چند جلسه انجام میشود که بعد از هر جلسه که از کلینیک خارج میشوید میتوانید به کار های روزمره خود رسیدگی کنید اما باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید تا نتیجه دلخواهتان را مشاهده کنید.

مثلا یکی از توصیه ها این است که برای چند روز از استحمام و زدن ژل و تافت و مواد دیگر به سر خود ، خودداری کنید و حتی سر و موهای خود را دستکاری نکنند.

همچنین پزشکان توصیه میکنند که در مقابل نور مستقیم خورشید نمانید و از کلاه یا هرچی که ه سرتان فشار وارد میکند هم استفاده نکنید.

همین شرایط را رعایت کنید و بعد از گذشت دوران نقاهت  بهبودی و حتی بیشتر حدود 2 ماه بعد از عمل نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

 

عوارض و معایب کاشت مو با روش مستقیم FCI

کاشت مو به روش FCI

محققان همواره در تلاشند که این روش را به گونی ای تغییر دهند تا معایب و عوارض قبلی در آن نباشد و همچنین محدودیت ها را به حداقل برسانند اما باز هم نمیتوان گفت که هیچ روش و خدماتی بدون هچ عیب و ایراد مشکلی است.

البته باید گفت که این روش هنوز وارد مرحله تست بر روی انسان نشده است و به همین علت نمیتوان به طور قطعی در مورد این روش توضیح داد.

یکی از معایب این روش این است که برعکس روش های دیگر که فولیکول ها استخراج میشوند و بلافاصله کاشته میشوند ، این روش مرحله ای هم برای نگهداری و تکثیر فولیکول ها دارد که زمان عمل را طولانی تر میکند.

همین طولانی بودن یعنی اینکه امکان دارد این عمل در چند جلسه انجام شود و تعداد و زمان جلسات هم روی قیمت تاثیر گذارند و امکان زیاد شدن هزینه هم میشود.

سایر معایب :

 • در این روش کاشت مو، به علت منحصر بودن سیستم بافتی هر فرد، نمی‌توان برای رفع طاسی فرد مورد نظر از بانک موی فرد دیگری استفاده کرد.
 • امکان اندک بودن کیفیت موهای کاشته شده وجود دارد.
 • احتمال دارد تراکم موهای کاشته شده به صورت یکدست نباشد.

 

کاندید افراد مناسب برای انجام عمل FCI کاشت موی طبیعی

تعداد بسیار زیادی خدمات زیبایی برای پوست و مو وجود دارند که البته همه افراد نمیوانند از این خدمات استفاده کنند اما روش اف سی آی به دلیل اینکه یک روش مدرن و پیشرفته همراه با تجهیزات آزمایشگاهی است و تحقیقات زیادی بر روی آن در حال انجام است ، احتمال دارد که بیشتر افراد بتوانند از این روش برای کاشت مو استفاده کنند.

همچنین به دلیل اینکه این روش همراه با دستکاری و روشی مستقیم است این احتمال را بیشتر هم میکند زیرا امکان تغییر فولیکول ها برای افراد مختلف حتی بدون داشتن بانک مو هم وجود دارد.

 

هزینه کاشت مو به روش FCI

مراحل کاشت موی fci

خدمات کاشت مو با هر روشی از خدمات زیبایی است که این خدمات هم دارای قیمت ها مشخص و تعیین شده نیستند و به عوامل مختلفی بستگی دارند.

عواملی مانند نوع روش ، مقدار طاسی و کم پشتی ، تراکم درخواستی ، تعداد و زمان جلسات و مدرک و تجربه جراح کاشت مو و ده ها مورد دیگر هستند که روی قیمت ها تاثیر میگذارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

1 . آیا میتوان از بانک موی دیگران استفاده کرد؟

شرایط ، خصوصیات ، سیستم ایمنی و بافت بدن هر فرد منحصر به فرد است استفاده از بانک موی فرد دیگر ممکن است عوارضی داشته باشد و نتیجه دلخواهتان را دریافت نکنید.

2 . آیا روش اف سی آی در حال انجام است؟

این روش موفقیت و نتیجه مثبت خودش را نشان داده اما هوز به فاز انسانی نرسیده است و در حد تحقیقات آزمایشگاهی است.

3 . چه سنی برای این عمل مناسب است؟

هیچ محدودیتی برای این خدمات وجود ندارد اما پیشنهاد این است که تا سن 30 سالگی صبر کنید و بعد از آن اگر تمامی موهایتان ریخت از این خدمات استفاده کنید.