کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI چیست و چگونه است؟
این مقاله در مورد کاشت مو به روش DHI است که در آن با مراحل انجام این روش ، مزایا و معایب و هزینه و تمامی نکات و دانستنی های این روش جدید و مدرن آنشها میشوید
ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

مو یکی از اولین و مهم ترین قسمت های سر و صورت است که در برخورد با دیگران به چشم مخورد و جلب توجه میکند و در ظاهر و زیبایی افراد نقش بسیار مهمی دارد و به همین دلیل است که بیشتر افراد به پوست و موی خود اهمیت زیادی میدهند و دوست دارند همیشه صورتی جوان و موهای پرپشت داشته باشند.

اما امروزه بنا بر لایل مختلفی تقریبا 85% افراد مخصوصا آقایان در سنین مختلف دچار ریزش مو میشوند که این مشکل بسیار برایشان عذاب آور است و به دنبال راه هایی برای برای حل این مشکل و رشد دوباره موهای خود هستند.

کاشت مو یکی از بهترین راه حل ها است که دارای روش های مختلف است که امروزه در مجله ایستگاه زیبایی ما با کاشت مو به روش DHI آشنا میشوید.

 

دلایل ریزش مو در آقایان و خانم ها

 • عوامل ژنتیکی
 • بیماری
 • تغییرات هورمونی (از جمله یائسگی)
 • عارضه‌های پوستی
 • آسیب‌دیدگی یا سوختگی
 • عوارض ناشی از جراحی
 • استرس
 • درمان سرطان (شامل شیمی‌درمانی)
 • کاهش وزن
 • کمبود آهن

 

کاشت مو به روش DHI

معایب کاشت موی dhi

همانطور که در ابتدا گفته شد بیش از 85% آقایان و بیش از 50% بانوان دچار ریزش مو میشوند که بیشتر آنها بعد از اینکه روش های شیمیایی و یا گیاهی و سنتی را امتحان میکنند و نتیجه نمیگیرند ه سراغ انجام کاشت مو میشوند.

کاشت مو هم دارای روش های گوناگونی است که یکی از بهترین و جدید ترین آن روش DHI که کاشت گراف های مو در محل طاس و کم پشت با استفاده از دستگاه ایمپلنتر انجام میشود و هیچ نیازی به استفاده از دست ها ندارد.

کاشت موی مستقیم یا DIRECT HAIR IMPLANT در چند سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده است و به گونه ای است که فولیکول های مو به صورت جداگانه توسط یک قلم ویژه پزشکی به نام با نام Choi Implanter یا Choi Pen ، برداشته میشوند و زیشه ها در شکاف های باز شده کاشته میشوند.

این روش در سال 2016 پدید ابداع شد که هیچ شباهتی هم نسبت به سایر روش ها ندارد و در این روش برداشت و کاشت مو توسط دستگاه میکرو موتور انجام میشود.

تکنیک dhi با نام های دیگری مانند کاشت موی مستقیم یا لئون تکینک هم شناخته میشود و یکی از اصلی ترین مزیت های این روش این است که منطقه ای که قرار است فولیکول ها از آن گرفته شوند یا منطقه اهدا کننده ، اصلا تراشیده نمیشود و با تراکم حدود 4 برابر نسبت به سایر روش ها میتوان گفت که از نظر تراکم مو بهترین روش در این زمینه است.

 

کاشت موی DHI

علاوه بر اینکه پوست و مو از عوامل مهم در زیبایی هستند ، از حساس ترین قسمت های بدن نیز هستند و به همین علت است که وقتی کسی قرار است از خدمات زیبایی و پوست و مو استفاده کند ، از بهترین روش در بهترین کلینیک و از بهترین متخصصان و پزشکان استفاده میکنند.

برای کاشت مو هم همین شرایط است و همانطور که میدانید تمامی روش ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند و بهتر است به دنبال روش هایی باشید که ایمنی بالا و خطر کمتری داشته باشند ، با این شرایط پیشنهاد ما برای کاشت مو ، روش dhi است و به همین علت هم است که محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

این روش ، نوع به روز شده و اصلاح شده کاشت مو به روش fue و super fue است که دارای مزایا بیشتر و معایب کمتر نسبت به این روش است و مشکلات روش اف یو ای در این روش کاملا بر طرف شده است.

در این روش برداشت گراف ها و فولیکول ها با استفاده از میکروپانچ ها انجام میشود و همزمان با این کار حفره هایی در ناحیه گیرنده ایجاد میشوند و فولیکول های استخراج شده در این حفره ها کاشته میشوند.

همچنین لازم به ذکر است که در فاصله میان برداشت و کاشت فولیکول ها ، این فولیکول ها در محلول غنی در مواد غذایی قرار میگیرند تا کیفیت آنها کم نشود و به آنها آسیب نرسد.

همانطور که گفته شد این روش را به دلیل استفاده از قلم ی به اسم چوی ، چوی هم مینامند که قلم چوی یا DHI Implanter یک سوزن توخالی در ابعاد مختلف است که از طریق لوله ای به یک مخزن متصل می شود. با استفاده از قلم چوی در ناحیه گیرنده حفره های کوچک ایجاد می شود و فولیکول های برداشت شده درون این حفره ها قرار داده می شوند.

این سوزن با زاویه ۴۰ الی ۴۵ درجه روی پوست سر قرار می گیرد و برش کوچکی در پوست ایجاد می کند. سپس پیستون تعبیه شده در قسمت بالای آن فشرده می شود و فولیکول ها درون آن رها می شوند و در برش ایجاد شده قرار می گیرد.

 

کاشت موی Dhi برای بانوان

برخی افراد تصور میکنند که ریزش مو و کم پشتی مو فقط مخصوص آقایان است و این مشکل برای خانم ها وجود ندارد اما باید گفت که ریزش مو برای بیش از 80% آقایان و بیش از 50% برای خانم ها هم اتفاق میافتد و این مشکل خانم ها را هم آزار میدهد و به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکل هستند.

همانطور که گفته شد روش دی اچ آی بدون هیچ برش و جراحی و تیغ و بخیه ای انجام میشود و برای خانم ها نیز کاربرد دارد و نتیج مثبتی داشته است و به همین دلیل برخی خانم ها از این روش برای زیبایی و کاشت موی خود استفاده میکنند.

 

روش کاشت موی مستقیم

نتیجه کاشت مو با روش dhi

روش های زیادی برای کاشت مو ، ابرو و ریش و سبیل وجود دارند که یکی از نوین ترین آنها کاشت موی مستقیم با نام دیگر روش کاشت موی دی اچ آی است که نحوه استخراج فولیکول ها در این روش شبیه کاشت مو به روش FIT است و صفر تا صد این عمل در کلینیک ها معتبر تنها با دستگاه مخصوص یا با ابزار های مخصوص و پیشرفته انجام میشود که کاملا ایمن و بدون خطر و عوارض خطرناک است.

یکی از تجهیزات اصلی این عمل قلم چوی است که دارای یک سوزن توخالی است که با یک لوله به مخزنی متصل شده است و دو وظیفه ایجاد برش های کوچک در ناحیه گیرنده پوست سر و کاشت فولیکول در داخل برش های ایجاد شده را دارد.

پس از برداشت فولیکول ها، جراح سوزن را با زاویه ۴۰ الی ۴۵ درجه روی پوست سر قرار می دهد. سوزن برش کوچکی در پوست سر ایجاد می کند. سپس با فشرده شدن پیستون توسط پزشک، فولیکول رها می شود و در حفره ایجاد شده قرار می گیرد. به این ترتیب هر دو مرحله برداشت و کاشت فولیکول در یک مرحله انجام می شود.

در روش DHI ریشه های مو در حدود ۱-۲ دقیقه پس از انجام عملِ برداشت از بانک مو ، در محل مورد نظر (سطحی که دچار طاسی و کم پشتی شده است) کاشته  می شوند ، بنابراین آنها فقط برای مدت زمان بسیار کوتاهی (به نسبت سایر روش های کاشت مو) خارج ازپوست سر باقی می مانند.

تفاوت این تکنیک نسبت به سایر روش هاس قدیمی تر در شیوه کاشت گراف های مو است که همین تفوت میزان جراحت ، خطر عفونت و مشکلات ناشی از کاشت مو را کاهش می‌دهد و همچنین درصد موفقیت و تاثیر مثبت بیشتری برای متقاضیان دارد ، البته نتیجه اصلی بستگی به مهارت و تجربه پزشک متخصص و جراح هم دارد.

 

مزایا کاشت مو با روش مستقیم DHI

عدم ایجاد جای زخم

در این روش به دلیل اینکه تمامی کار ها با دستگاه و تجهیزات انجام میشود و نیازی به ررش پوست نیست هیچ جای زخمی حتی زخم های کوچک باقی نمیماند.

البته برای کاشت 6/0 تا 8/0 میلی‌متری زخم ایجاد میشود که بسیار ریز هستند و بعد از مدت کوتاهی سریعا و به صورت کامل از بین میروند.

دستیابی به تراکم بالای مو با ظاهر طبیعی 

همانطور که گفته شد این روش توسط ابزاری انجام میشود که این ابزار عمق، زاویه و مسیر کاشت فولیکول‌های مو را کنترل کرده و در نتیجه موی کاشته شده مشابه موی طبیعی می‌باشد و همراه با تراکم بیشتری هم نسبت به سایر روش ها انجام میشود.

کیفیت بالای کاشت مو 

کاشت موی دی اچ آی روشی ایمن و بی خطر است و دارای مزایا بیشتری نسبت به سایر روش ها است و به همین علت درضد دستیابی به نتایج موفقیت آمیز و با کیفیت بالا بیشتر از سایر روش ها است.

دقت بالا در کاشت مو

کاشت مو در روش FUT و کاشت مو به روش SUT معمولا 4 تا 6 ساعت زمان میبرند ولی کاشت موی دی اچ آی بیشتر از این روش ها و حدود 8 تا 10 ساعت طول میکشد و به همین علت برای اینکه دقت عمل کاسته نشود ، این عمل را به چند جلسه تقسیم میکنند.

سایر مزیت ها

 1. استفاده از به روزترین تکنولوژی حال حاضر در زمینه کاشت مو
 2. روشی مدرن با نتایج طبیعی و دلخواه متقاضی
 3. به دست آمدن نتایج کاملا طبیعی بعد از اتمام پروسه کاشت
 4. عدم ماندگاری کوچکترین جای زخم یا اسکار
 5. احساس کمترین میزان درد در حین انجام کاشت
 6. غیر تهاجمی بودن آن که سبب شده مراحل کاشت بدون درد و خونریزی باشد
 7. مشاهده نتایج مثبت کار خیلی سریع‌تر از سایر روش‌های مشابه
 8. با گذشت زمان و پایان دوران نقاهت ، تمامی عوارض جانبی از بین میروند.
 9. گرافت های برداشت شده در این روش، به طور مستقیم، پس از برداشت در محل کاشت، قرار داده می شوند. بنابراین احتمال از بین رفتن آن ها در بازه زمانی بین برداشت و کاشت کم می شود. در این روش حدود ۹۵ درصد گرافت های برداشت شده سالم می مانند و پس از کاشت به رشد خود ادامه می دهند؛
 10. کاشت مستقیم گرافت ها بعد از برداشت، باعث افزایش سرعت کاشت مو با این روش نسبت به کاشت موی FIT شده است؛
 11. از آن جایی که پزشک در این روش از داروهای بی‌حسی استفاده می‌کند، این روش هیچ دردی برای بیمار به همراه نخواهد داشت ولی در صورتی که از هیچ داروی بی‌حسی نیز استفاده نشود، این روش کاشت، درد بسیار کمی دارد.

 12. این روش، یک روش تهاجمی با حداقل عوارض است. جای زخم و اسکار در آن به حداقل می رسد و دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است؛
 13. در این روش شخص علاقمند به کاشت مو هیچگونه سوزش یا خارشی را در ناحیه سر حس نمی‌کند.
 14. از آنجایی که فولیکول های برداشت شده، مستقیما توسط دستگاه ایمپلنتر کاشته می شوند، احتمال انتقال عفونت در این روش بسیار کم است؛
 15. سرعت بالای رشد فولیکول ها نیز از دیگر مزایای این روش کاشت مو است؛ در ۹۰ الی ۹۵ درصد از افرادی که از کاشت مو به روش DHI استفاده می کنند، سرعت رشد موها بالا است؛
 16. با استفاده از قلم چوی، پزشک امکان دقت بیشتری در ایجاد حفره ها و زاویه کاشت گرافت ها دارد. با توجه به این موضوع در کاشت مو با این روش، موها ظاهری بسیار طبیعی تر دارند. تمام تلاش ها در استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تر و روش های جدیدتر کاشت مو، به منظور برخورداری از موهایی طبیعی تر با تراکم بیشتر پس از کاشت است.
 17. این روش یک روش غیرتهاجمی و بدون جراحی، بدون خونریزی و فاقد اسکار و جای زخم است، بنابراین عوارض کمتری دارد و دوران نقاهت آن نیز کوتاه است؛
 18. با توجه به اینکه گرافت های برداشت شده، مستقیما کاشته می شوند، سرعت کاشت مو با این روش نسبت به کاشت مو به روش FUE افزایش می یابد؛
 19. با توجه به اینکه گرافت های برداشت شده، سریعا کاشته می شوند، بنابراین از بی آب شدن و از بین رفتن آن ها در فاصله زمانی بین برداشت و کاشت، پیشگیری می شود؛
 20. ۹۵ درصد گرافت های برداشت شده در این روش سالم می مانند و پس از کاشت به رشد خود ادامه می دهند؛
 21. احتمال عفونت به مقدار قابل توجهی در این روش کاشت مو کمتر است؛ زیرا فولیکول های برداشت شده مستقیما توسط دستگاه ایمپلنتر کاشته می شوند. بنابراین احتمال انتقال عفونت در حین زمان ایجاد سوراخ و کاشت مو در این روش وجود ندارد؛
 22. سرعت مناسب رشد موها از دیگر مزایای این روش است. سرعت رشد موها در ۹۰ الی ۹۵ درصد افراد بسیار بالا است؛
 23. محل کاشت مو در سر تراشیده نمی شود؛ البته محل برداشت مو لازم است که تراشیده شود. برای افرادی که علاقه به موهای بلند دارند و به کوتاه کردن موی سر حساس هستند، این نکته مهم است؛
 24. با توجه به اینکه ابزار مورد استفاده برای کاشت گرافت های مو به پزشک امکان دقت بیشتر در ایجاد حفرات و زاویه کاشت می دهد. به این ترتیب موها در کاشت مو به روش دی اچ آی ، ظاهری طبیعی تر خواهند داشت.

 

نکات و مراقبت های قبل از عمل کاشت مو با روش dhi

هزینه کاشت مو با روش dhi

نکات و مراقبت های قبل از انجام کاشت مو را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بدون مشکلی مشاهده نمایید.

 • لازم است که بیمار قبل از کاشت مو یک وعده غذایی سبک میل کرده باشد؛
 • موها شب قبل از جراحی با شامپو شسته شده باشند.
 • بیمار باید تمامی داروهای مصرفی، مکمل های دارویی، داروهای گیاهی و ویتامین های خود را به پزشک اطلاع دهد؛
 • در صورتی که بیمار به دلیل بیماری های دیگر از قبیل بیماری های قلبی عروقی، دیابت، آسم یا سایر بیماری ها از دارو استفاده می کند، لازم است که مصرف داروها را طبق دستورالعمل پزشک مصرف کند، مگر اینکه پزشک دستور به قطع داروها یا جایگزین کردن آن ها با داروهای دیگر داده باشد؛
 • در صورتی که بیمار به آنتی بیوتیک ها از قبیل سفالکسین، اریترومایسین، پنی سیلین یا هر نوع داروی دیگری حساسیت دارد، لازم است که به پزشک اطلاع دهد؛
 • برخی بیماران از اتاق عمل ترس دارند، لازم است که پزشک قبل از شروع جراحی از این موضوع اطلاع پیدا کند؛
 • حداقل ۱۰روز قبل از جراحی استفاده از داروهای رقیق کننده خون از قبیل وارفارین و آسپیرین متوقف شود. این داروها در روند انعقاد خون اختلال ایجاد می کنند و ممکن است بیمار دچار مشکل خونریزی شود.
 • مشاوره با پزشک مربوطه قبل از هر گونه اقدام
 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی از یک هفته قبل تا اتمام دوره نقاهت
 • مصرف تمامی داروهای تجویزی به صلاح‌دید پزشک قبل و بعد از انجام کاشت مو
 • عدم مصرف هر گونه دارویی بدون هماهنگی پزشک
 • خودداری از انجام فعالیت‌های ورزشی و پرتحرک
 • قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب
 • خودداری از اصلاح یا رنگ کردن موی سر قبل از زمان تعیین شده توسط پزشک
 • رعایت بهداشت در منطقه بانک و کاشت مو
 • با توجه به اینکه استفاده از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، خطر خونریزی را افزایش می دهند، استفاده از وارفارین، آسپیرین و سایر داروهای رقیق کننده خون، باید حداقل ۱۰ روز قبل از کاشت مو متوقف شود؛
 • لازم است که بیمار در رابطه با داروهای و مکمل های دارویی که استفاده می کند، با پزشک صحبت کند؛
 • پزشک باید از تمام حساسیت های دارویی بیمار مطلع باشد؛
 • با توجه به اینکه قلیون، سیگار و الکل با کاهش جریان خون در سر، سبب کندی روند بهبود زخم ها می شوند، باید حداقل ۱۰ روز قبل از کاشت مو، استفاده از این مواد متوقف شود.

 

آزمایش های مورد نیاز قبل از انجام روش های کاشت مو

یکی از کار هایی که قبل از هر گونه خدمات زیبایی باید انجام دهید انجام یک سری آزمایشات است که با تجویز پزشک باید حتما انجام شوند.

این آزمایشات برای ایمنی و سلامت پزشکان و خود بیماران است که اگر موردی نباشد که عمل به راحتی انجام میشود اما اگر هم متقاضی دارای مشکلی باید ، این عمل با دقت و همراه با نکات بهداشتی انجام خواهد شد.

از دیگر دلایل این آزمایشات موارد زیر هستند :

 1. بررسی دلیل ریزش مو در بیمار: ریزش مو در افراد دلایل متعددی دارد. ویژگی های ژنتیکی، ضعف تغذیه ای، کمبود مواد معدنی و ناهنجاری های هورمونی برخی از دلایل مرسوم ریزش مو هستند. با انجام آزمایشات قبل از کاشت مو دلیل ریزش مو مشخص و نسبت به رفع آن اقدام می شود. در صورتی که دلیل ریزش مو برطرف نشود، ممکن است بعد از کاشت، موها مجددا دچار ریزش شوند؛
 2. شناسایی بیماری های عفونی از قبیل هپاتیت و ایدز، یکی دیگر از دلایل انجام آزمایشات قبل از کاشت مو است. شناسایی این بیماری ها باعث می شود که با انجام اقدامات پیشگیرانه حین جراحی، از انتقال بیماری ها به تیم درمانی پیشگیری شود. در چنین شرایطی تیم درمانی باید بیشتر مراقب باشند که از بریدگی دست ها با تیغ و ابزارهای جراحی جلوگیری شود یا از دستکش های چندلایه و ضخیم تر استفاده کنند؛
 3. بررسی وضعیت انعقاد خون بیمار: در شرایطی که بیمار مشکل انعقاد خون دارد، این مسئله ممکن است باعث مشکل خونریزی حین جراحی شود. لازم است که جراح از این موضوع قبل از جراحی مطلع باشد.

آزمایش های مورد نیاز هم عبارتند از :

 • CBS
 • FBS (BS)
 • BUN
 • CREATININE
 • PT
 • PTT
 • HIV
 • HbsAg
 • HbsAb

 

چگونگی انجام کاشت مو به روش DHI

کاشت مو با روش dhi

به طور کلی این عملیات دارای 4 مرحله است که :

1 . معاینات و بررسی های لازم

2 . بی حسی و ضدعفونی کردن سر

3 . استخراج و نگهداری فولیکول ها

4 . آماده سازی و کاشت فولیکول ها

طبیعتا اولین مرحله برای کاشت مو یا هر نوع خدمات دیگری ، مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی و معاینات لازم است.

وقتی پزشک موها و شرایط شما را بررسی میکند تشخیص میدهد که کدام روش کاشت مو برای شما مناسب است و اگر روش DHI برای شما مناسب بود ، نکات مهم و تذکرات و شرایط عمل به شما گفته شد تا زمانی که جلسه عمل فرا رسد.

در اولین مرحله پزشک با دارو های بی حسی سر شما را بی حس میکند تا هیچ دردی احساس نکنید و بعد از آن شروع به جدا کردن فولیکول ها مو از قسمت اهدا کننده سر توسط قلم چوی میکند یا دستگاه میکند.

تمامی این فولیکول در این بازه زمانی برای اینکه کیفیت آنها کم نشود و سالم بمانند در در مواد مغذی مخصوص نگهداری میشوند.

بعد از آن جراح در نواحی گیرنده سوراخ های بسیار ریزی ایجاد میکند و فولیکول های مو را نسبت به زاویه و جهت و عمق در آن سوراخ ها میکارد.

در این مراحل به دلیل اینکه از تیغ و ابزار های تیزی و برشی استفاده نمیشود ، هیچ خونریزی یا بخیه و زخمی وجود ندارد و کار هم با سرعت و دقت بیشتری انجام میشود.

پس از انجام روش کاشت، باید تا پنج روز موهای سر را مرطوب نگه داشت. اسپری‌های مرطوب کننده زیادی برای این مسئله وجود دارند. همچنین پس از انجام این عمل، نیازی به استراحت در داخل بیمارستان نیست و شخص متقاضی می‌تواند زندگی روزانه خودش را ادامه بدهد.

جزئیات عمل کاشت مو با این روش هم موارد زیر هستند که برای اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد میشود مطالعه کنید :

 1. در عملیات کاشت مو به روش DHI ، فولیکول های مو در ناحیه اهدا کننده تحت بی حسی موضعی با کمک یک وسیله مخصوص شل می شوند و فولیکول های موی شل شده از ناحیه اهدا کننده جدا می شوند.
 2. از آنجا که پیوند برداشت شده حاوی یک تکه بافت و فولیکول مو است با یک فرآیند جداسازی کوچک به صورت تکی آماده کاشت می شود.
 3. از آنجایی که در عمل کاشت مو به روش دی اچ آی روند باز کردن شکاف وجود ندارد، ریشه های آماده شده مو، یک به یک در وسایل پزشکی ویژه ای به نام قلم DHI قرار می گیرند و کاشت بدون انتظار انجام می شود.
 4. متخصص، فولیکول های مو را به کمک قلم مخصوص روی پوست سر قرار می دهد. ایمپلنت ها دارای نوک بسیار نازک و به دلیل ساختار خاص آن فولیکول مو می تواند داخل قرار گیرد. این قلم نوک باریک که توسط متخصص در زاویه ای مناسب به پوست سر فرو می رود، فولیکول موی داخل آن، در پوست سر قرار داده می شود.
 5. از یک طرف برداشت مو صورت می گیرد و از طرف دیگر فولیکول های مو در قلم ها قرار می گیرند و مدت زمان انتظار فولیکول های مو به حداقل می رسد.
 6. با کمک قلم DHI ، پوست سر که با حداقل آسیب پیوند زده شده است ، وارد یک فرایند بهبود سریع می شود.

 

مراقبت ها و توصیه های بعد از کاشت مو با روش مستقیم

نتیجه عمل کاشت مو علاوه بر اینکه به شرایط شما و مهارت و تجربه جراح بستگی دارد ، به اینکه شما نکات قبل و بعد از عمل را رعایت کنید یا خیر هم بستگی دارد و ما پیشنهاد میکنیم که تمامی این نکات را با دقت مطالعه کنید و رعایت کنید.

رطوبت پوست

در ۵ روز اول بعد از کاشت مو، پوست سر را مرطوب نگه دارید. اسپری های مرطوب کننده به منظور مرطوب نگه داشتن پوست سر بسیار مناسب هستند؛

کاهش فعالیت های فیزیکی

انجام فعالیت های فیزیکی باعث تعریق می شود، تعریق امکان عفونت محل زخم ها را افزایش می دهد. از طرف دیگر فعالیت های فیزیکی سنگین سبب پارگی مویرگ ها و کندی روند بهبود زخم ها می شود؛

استفاده از کلاه

در چند روز اول بعد از کاشت استفاده از کلاه ممنوع است؛ اما اگر شرایط بیمار به گونه ای است که روزانه بیش از نیم ساعت در معرض آفتاب مستقیم قرار می گیرد، بعد از گذشت چند روز باید سر را با کلاه بپوشاند؛ در رابطه با زمان استفاده از کلاه نیز باید با پزشک مشورت شود.

لمس کردن پوست سر

لمس کردن، خاراندن و دستکاری پوست سر سبب تاخیر بهبود زخم ها و آسیب رسیدن به فولیکول های کاشته شده می شود؛

شستن موهای سر

از شستن موهای سر پیش از زمان مشخص شده توسط پزشک باید خودداری شود. شستوی موها به روش های همیشگی، معمولا ۷ الی ۱۰ روز بعد از کاشت مو شروع می شود. استفاده از مواد شوینده و شامپوها نیز تنها با نظر پزشک مجاز است؛

الکل و دخانیات

استفاده از دخانیات و الکل جریان خون در سر را کاهش می دهند. بنابراین روند بهبود زخم ها را کند می کنند؛

سایر نکات

 • لازم است که ملاقات با پزشک و جلسات بعد از کاشت مو، طبق برنامه تعیین شده انجام شود؛
 • تمامی داروها از قبیل آنتی بیوتیک، مسکن و سایر داروهای تجویز شده، توسط پزشک به موقع استفاده شوند.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، خودداری شود. نور آفتاب دارای اشعه های مضر برای فولیکول های تازه کاشته شده است. در صورتی که شرایط شغلی و زندگی فرد به گونه ای است که ناگزیر از قرار گفتن در معرض نور خورشید باشد، باید حتما از کلاه استفاده کند.
 • با توجه به اینکه این روش کاشت مو یک روش کم تهاجمی است، از فردای روز جراحی، فرد امکان زندگی روزمره را دارد؛ اما برای انجام فعالیت های ورزشی باید دقت داشته باشد.
 • به منظور پیشگیری از عفونت ها، مصرف آنتی بیوتیک ها در زمان مشخص شده توسط پزشک انجام شود؛

 

نتیجه کاشت مو با روش دی اچ آی

کاشت مو به روش dhi

تقریبا میتوان گفت از فردای روز عمل پوسته هایی را روی سر خود مشاهده میکنید که این مورد نشان دهنده این است که کاشت مو به درستی انجام شده و این پوسته ها نیز بعد از 1 هفته به طور کامل از بین میروند.

همچنین روی پوستتان التهاب و قرمزی مشاهده میکنید که سعید کنید تا 3 روز آنها را دستکاری نکنید و اهمیت ندهید تا بعد از گذشت مدتی از بین بروند.

همچنین بعد از گذشت 10 روز که تمامی عوارض جانبی بر طرف شدند میتوانید شاهد رشد موهای جدید و قبلی باشید البته این رشد ممکن است در افراد متفاوت باشد.

البته رشد کامل مو ها بین 2 تا 4 ماه طول میکشد که 4 ماه در بدترین حالت است و حتی اگر بعد از 4 ماه این رشد را مشاهده نکردید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

بعد از گذشت 1 سال هم موهایی طبیعی و مثل قبل دارید و میتوانید لذت ببرید.

 

عوارض و معایب روش کاشت موی DIRECT HAIR IMPLANT

واکنش منفی به دارو های بی حسی

برای بی حس کردن سر شما داروی بی حسی تزریق میکنند که این بی حسی ممکن است برای برخی افراد باعث ایجاد حساسیت شود که بسیار نادر است و در برخی افراد هم ممکن است باعث ایجاد استرس بیشتر شود که فرد بهتر است خودش را کنترل کند.

عفونت جای عمل

عفونت ممکن است در نواحی اهدا کننده و گیرنده ایجاد شود که با این اتفاق در کلینیک های نامعتبر که عمل را بدون رعایت نکات بهداشتی انجام میدهند اتفاق میافتد اما در کلینیک های معتبر جای نگرانی در این باره نیست.

شوک ریزش

شوک ریزش ممکن است 2 ماه بعد از عمل رخ دهد که این مورد هم در بیشتر روش های کاشت مو یک اتفاق عادی است و بعد از آن موها دوباره شروع به رشد میکنند.

ظاهر نامطلوب و غیر طبیعی موها

دقت در خط رویش ، زاویه و جهت و حرکت رشد مو و همچنین نحوه عمل درصد بیشتری به مهارت و تجربه پزشک و جراح دارد و به همین علت همیشه توصیه میکنیم به یک کلینیک معتبر و پزشکان متخصص مراجعه کنید که دارای مدارک و مجوز ها و همچنین دستگاه های مخصوص باشند.

هزینه بالا

این روش تکنیکی پیشرفته و همراه با تجهیزات و دستگاه مخصوص است و نیازمند تخصص مدرنی میباشد که هر پزشکی ندارد و به همین علت هزینه این روش از سایر روش ها بالاتر است.

زمان طولانی کاشت مو

همانطور که گفته شد زمان انجام این عمل از عمل های دیگر بیشتر است اما در عوض دقت و ظرافت بالاتری هم دارد.

عوارضی از قبیل کبودی، تورم و بی حسی

عوارضی از قبیل تورم، کبودی، خارش و بی حسی و برخی عوارض جانبی و بی خطر دیگر از عوارض هر عمل زیبایی هستند که با گذشت زمان از بین خواهند رفت.

اگر این خدمات را در بهترین کلینیک های کاشت مو تهران انجام دهید، دچار عوارض خطرناک و شدید نخواهید شد زیرا این کلینیک ها دارای پزشکانی با تجربه و کاربلد هستند.

 

افراد مناسب برای کاشت مو دی اچ آی

کاشت مو به روش دی اچ آی

افرادی که قصد انجام کاشت مو با روش مستقیم را دارند ابتدا باید به پزشک مراجعه کنند و دلیل ریزش موی خود را پیدا کنند و نسبت به آن ببینند کاندید مناسبی برای این روش هستند یا خیر.

افرادی که دارای ویژگی ها و شرایط زیر هستند میتوانند از این روش استفاده کنند :

سن : افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند باید سنی بالای ۲۵ سال داشته باشند. توصیه می شود که افراد قبل از این سن از کاشت مو برای درمان ریزش مو استفاده نکنند؛

ضخامت موها : معمولا افرادی که موهایی ضخیم دارند، نسبت به افراد دارای موهای نازک نتایج بهتری از کاشت مو می گیرند؛

تراکم موها : تراکم موهای منطقه برداشت نیز در نتیجه کاشت مو، موثر است. افرادی که تراکم موهای آن ها کمتر از ۴۰ فولیکول در هر سانتی متر مربع است، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند.

رنگ مو : افرادی که دارای موهای روشنی هستند و یا رنگ موهایشان نزدیک به رنگ پوست است، به نتایج بهتری از کاشت مو دست پیدا می‌کنند.

انتظار متقاضی از کاشت مو : افرادی که انتظارات واقع‌بینانه از کاشت مو دارند، از نتیجه درمان رضایت بیشتری خواهند داشت.

وجود موارد زیر نیز باعث می‌شود فرد کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش DHI محسوب شود :

 • عدم رضایت از روش‌های غیر جراحی درمان ریزش مو
 • داشتن موهای کافی در ناحیه اهداکننده به منظور کاشت مو
 • داشتن موهای سالم که از لحاظ رنگ و بافت مشابه موهای از دست رفته باشند
 • عدم ابتلا به آلوپسی آره آتا
 • کاهش اعتماد به نفس در اثر ریزش مو
 • برخورداری از سلامت جسمانی

این روش کاشت مو برای بیمارانی که دچار طاسی شدید هستند و بانک موی مناسبی ندارند، توصیه نمی شود. برای این دوستان روش دیگری پیشنهاد می شود که می توانید در صفحه کاشت مو به روش ترکیبی و سوپر ترکیبی از نحوه انجام این روش آگاه شوید.

 

افراد نامناسب برای کاشت مو با این روش

تقریبا میتوان گفت تمامی افرادی که دچار ریزش مو شده اند میتوانند از این روش استفاده کنند اما برخی افراد که شرایط زیر را دارند بهتر است از این روش استفاده نکنند.

 1. افرادی با سابقه بیماری‌های مرتبط با سیستم امنیتی بدن
 2. افرادی با سابقه بیماری‌های شدید پوستی
 3. دیابتی‌ها و زنان باردار

 

دوران نقاهت و بهبودی کاشت مو با روش مستقیم dhi

این روشی ، روشی کم تهاجمی است و بدون هیچ نوع جراحی ای انجام میشود و به همین دلیل بعد از عمل هم سریعا شروع به بهبودی میکند مثلا بعد از گذشت 4 تا 7 روز پس از روز عمل ، متقاضی بهبودی کامل را به دست می آورد.

معمولا پس از 6 ماه علائم رشد موهای جدید ظاهر شده و پس از 10 ماه بیمار حداکثر نتیجه کاشت مو به این روش را مشاهده میکند. این علائمی است که شما مشاهده خواهید کرد؛ اما در واقع رشد فولیکول های مو حدود 3 ماه بعد از انجام عمل کاشت مو شروع میشود.

 

هزینه و قیمت کاشت مو به روش DHI

کاشت موی dhi

اگر تمامی مقالات در مورد خدمات زیبایی پوست و مو را مطالعه کنید نمیتوانید قیمت های مشخص و معینی را پیدا کنید زیرا این خدمات بستگی به شرایط خاصی دارند و کاشت مو نیز به همین صورت و است بستگی به مواردی زیادی دارد که روی قیمت تاثیر گذارند.

البته لازم به ذکر است که قیمت این خدمات در ایران نسبت به سایر کشور ها کمتر است اما این دلیل بر این نیست که کیفیت عمل کمتر از جاهای دیگر باشد.

مواردی که روی قیمت این خدمات تاثیر میگذارند عبارتند از :

روش کاشت مو : روش های جدید و مدرن معمولا به خاطر اینکه نیاز به تجهیزات و تخصص و دستگاه های مخصوص دارند قیمت بیشتری هم دارند.

ویژگی های فردی : هر چقدر وسعت منطقه کاشت در فرد بیشتر باشد و ریزش مو شدیدتر باشد، نیاز به تعداد فولیکول های بیشتری برای ایجاد تراکم حداکثری است و مدت زمان مورد نیاز برای کاشت نیز بیشتر می شود. هزینه کاشت مو نیز در چنین شرایطی بیشتر خواهد شد.

تراکم مد نظر : اگر قصد کاشت مو با تراکم بالا داشته باشید قاعدتا هم وقت و هم هزینه بیشتری نیاز دارد.

پزشک متخصص : مدرک ، تخصص ، مهارت ، تجربه و موارد دیگر مربوط به پزشک هم باعث تغییر قیمت میشوند.

تعداد اعضای تیم درمان : در برخی از روش های کاشت مو تعداد اعضای تیم درمان بیشتر هستند که این موضوع نیز سبب افزایش هزینه نهایی کاشت مو می شود.

 

سوالات متداول

1 . آیا کاشت به روش DHI بهترین روش کاشت مو است؟

اگر با این روش و روش های دیگر آشنا باشید حتما متوجه میشوید که تمامی روش ها دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند.همچنین هر کسی برای کاشت مو دارای شرایط مخصوصی است و این که چه روشی برای چه کسی مناسب است با تشخیص پزشک است.

2 . برای کاشت مو با روش DHI چه مدت زمانی لازم است؟

همانطور که در بالاتر گفته شد این روش نسبت به سایر روش ها زمان بیشتری نیاز دارد که برخی پزشکان در یک جلسه 10 ساعته این عمل را انجام میدهند و برخی دیگر در جلسات چند ساعته.