کاشت مو به روش fue و super fue

کاشت مو به روش fue و super fue چیست و چگونه است؟

کاشت مو به روش fue و super fue از بهترین و مدرن ترین روش های کاشت موی سر بدون جراحی هستند که تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند و در کلینیک های معتبر انجام میشوند که در این مقاله به طور کاما با آنها و تفاوت هایشان آشنا میشوید

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

امروزه ریزش مو یکی از مشکلات بیش از 90 درصد افراد در سنین مختلف شده است که به خاطر عواملی مثل ارث ، اعصاب ، آب و هوا و خوراکی های نامناسب نسبت به قبل هم بیشتر شده است و بسیار هم اذیت کننده است.

بیش از 50% افرادی که دچار این مشکل شده اند به دنبال راه هایی برای درمان خود و داشتن ظاهری زیبا هستند که این افاد با مطالعه و پرس و جو و مشورت برای حل این مشکل ، در آخر معمولا به خدمات کاشت مو میرسند.

کاشت مو هم دارای روش های متنوعی است که در این قسمت از مجله ایستگاه زیبایی به معرفی دو روش کاشت موی fue و super fue پرداخته ایم.

 

کاشت مو به روش FUE

مو تاثیر مستقیم بر چهره افراد دارد و افرادی که دارای موهای پرپشت هستند قاعدتا دارای ظاهری شیک تر هم هستند.

اما امروزه افراد مختلف اعم از خانم و آقایان دچار ریزش مو میشوند و معمولا هم این افراد به سراغ خدمات کاشت مو میروند تا به حالت اولیه و جذاب خود بازگردند.

امروزه نیز روش های زیادی برای این خدمات بوجود آمده است که یکی از یکی پیشرفته تر و مجهز تر است اما باید طبق نظر پزشک مطمئن شوید که کدام روش برای شما میتواند روشی موثر با نتیجه مثبت و دلخواه باشد.

افرادی که دارای بانک موی قوی ای هستند میتوانند از تمامی روش های قدیمی و جدید کاشت مو استفاده کنند اما افرادی که بانک موی ضعیفی دارند نمیتوانند از روش های سنتی استفاده کنند و باید به دنبال روش های جدید و مدرنتر باشند تا بتوانند نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنند.

کاشت مو به روش fue یکی از به روز ترین روش های کاشت مو در سر تا سر جهان میباشد که دارای تاییدیه انجمن بین المللی متخصصین پوست و مو و FDA آمریکا میباشد.

این روش یک عمل کاشت مو با کمترین میزان تهاجم، اثری طولانی مدت و درمانی با ظاهر موی طبیعی است و اثر بخشی آن در مقایسه با بسیاری از روش‌های پیوند و ترمیم مو چشمگیر می‌باشد.

در تکنیک اف یو ای پزشک با تجربه و مهارت و دانش خود فولیکول های مو را با استفاده از تجهیزات یا دستگاه از نواحی پشت سر برمیدارد و بعد از آن به نواحی گیرنده پیوند میزند.

این فرایند به گونه ای است که جراخ با یک سوزن کوچک جراحی نواحی گیرنده را سوراخ میکند و طبق یک الگوی طبیعی فولیکول ها را میکارد تا موهای کاشته شده و نتیجه عمل کاملا طبیعی باشد.

 

کاشت موی fue

معایب کاشت موی fue

همانطور که گفته شد یکی از مشکلات رایج در جهان و مخصوصا ایران و برخی کشور ها ریزش مو است که تقریبا دو سوم مردان و نیمی از زنان درگیر آن هستند که از روش های سنتی و گیاهی و شیمیایی برای درمان و جلوگیری استفاده کرده اند اما در این بین کاشت مو از بهترین و مطمئن ترین و حتی ایمن ترین روش ها برای خلاص شدن از این مشکل و داشتن ظاهری جذاب است.

در قدیم و در زمینه کاشت مو روش های سنتی زیادی وجود داشتند مانند روش کاشت موی دسته ای که دارای معایب زیادی هم بودند و نتیجه عمل کاملا مصنوعی بود اما با این حال در گذشته حدود 50 سال از این روش های سنتی استفاده میشد.

بعد از آن ، کاشت مو به روش fut به عنوان اولین روش مدرن و نوین کاشت مو شناخته شد که اولین روش انتقال واحد های فولیکولی مو است.

بعد از گذشت مدتی ، روش کاشت موی fue بوجود آمد که تمامی معایب روش قبل از خودش را بر طرف کرد که در این روش با استفاده از یک میکروپانچ گرافت های مو به صورت مجزا از محل اهدا جدا و در محل کاشت جاگذاری می شوند.

عبارت FUE مخفف Follicular Unit Extraction به معنای استخراج واحد فولیکولی است و توصیفی مناسب روش اف یو ای می‌باشد.

محل اهدا در این روش معمول کنار یا پشت سر است که بدون ایجاد برش در پوست سر ، گراف ها استخراج و کاشته میشوند و به همین دلیل است که این روش کم تهاجمی و بدون خونریزی و تیغ جراحی و جای بخیه و زخم است.

 

آیا این روش بهترین و موثر ترین روش کاشت مو است؟

اگر شما نیز قصد استفاده از خدمات کاشت مو را دارید در مرحله اول باید مشورت ها و پرس و جو های لازم را در مورد این خدمات و کلینیک و پزشکان مورد نظر خود انجام دهید و باید دقت داشته باشید که کلینیک و پزشک شما دارای مجوز های لازم باشد.

بعد از آن در وقت مشاوره پزشک شما را معاینه میکند و نسبت به شرایط شما میگوید که کدام روش برای شما بهترین روش است و میتواند نتیجه دلخواه را ایجاد کند.

بیمارانی که موهای خوبی دارند و فقط در قسمتهای خاصی طاسی دارند و کسانی که ترجیح میدهند موهایشان از نزدیک پوست سرشان برداشته شود، در می یابند که که یک جای زخم کوچک و گرد بعد از FUE کمتر قابل توجه است و به همین دلیل این روش را ترجیح میدهند.

شاید این عمل از نظر وقت و هزینه بیشتر از سایر روش ها باشد اما نتیجه آنها هم نسبت به شرایط افراد نتیجه ایده آل تری خواهد بود و میتواند نیاز های افراد مختلفی را بر طرف کند.

 

مزایا کاشت مو به روش اف یو ای

هزینه کاشت موی fue

جراحی کم تهاجم و بدون نیاز به برش

همانطور که گفته شد این روش بدون هیچ برش و عمل تهاجمی ای انجام میشود و همین باعث میشود که خونریزی یا عوارض جانبی مثل زخم های گوشتی و درد و اسکار و غیره از بین بروند.

باقی نماندن جای بخیه

وقتی که این جراحی و برشی در این عمل انجام نمیشود پس قاعدتا هیچ جای زخم و بخیه ای باقی نخواهد ماند.

مناسب برای افراد با پوست سفت

در برخی روش های کاشت مو اگر فرد دارای پوست سفی باشد نمیتواند کاشت مو انجام دهد اما در روش fue و همچنین کاشت مو به روش BHT امکان کاشت مو نیز برای این افراد وجود دارد.

بهبودی سریع

این خدمات کم تهاجم هستند و هم زمان عمل و هم دوره درمان و نقاهت کوتاهی دارد.

کاشت مو با تراکم بالا

در کاشت مو با این تکنیک برای استخراج و کاشت مو محدودیت کمی وجود دارد و متوان مقدار زیادی مو را برداشت و پیوند داد.

نتیجه مناسب و دلخواه

نتیجه این عمل کاملا طبیعی و دلخواه است و بعد از گذشت مدتی شاهد رشد طبیعی موهای جدید خود میشوید.

سایر مزایا

 • فرد در هوشیاری کامل می باشد.
 • با کمترین عوارض و بهترین نتیجه همراه است.
 • جای هیچ گونه بخیه و زخمی مشخص نیست.
 • با گذشت زمان، در شکل ظاهری موها، هیچ تغییری ایجاد نمی شود.
 • خط رویش کاملاً طبیعی مو، همراه با رشد مناسب وجود دارد.
 • دوران نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه است.
 • گرافت های بیشتری از بانک مو استخراج می شود و طبیعتاً کاشت مو به شکل ایده آل تری انجام می گیرد.
 • در روش کاشت مو به شیوه FUE، نتیجه و کیفیت کار پیوند مو، بسیار عالی می باشد؛ و تقریباً در تمام عمل ها، رضایت مندی متقاضیان را در پی دارد.
 • پس از کاشت مو فرد احساس درد ندارد؛
 • با توجه به اینکه برشی در پوست سر ایجاد نمی شود، نیازی به بخیه زدن نیست.
 • در این روش خبری از اثر جای بخیه نیست. در روش FUT با توجه به اینکه در محل اهدا برشی در سر ایجاد می شود، جای بخیه باقی می ماند. باقی ماندن جای بخیه روی سر، نکته ای منفی در رابطه با کاشت مو و یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که اقدام به کاشت مو می کنند؛
 • خونریزی زیادی در طول مدت جراحی و پس از آن اتفاق نمی افتد؛
 • دوره بهبود ناحیه برداشت مو در این روش کاشت مو حدود ۷ روز است و نسبت به روش FUT بسیار کوتاه تر ( ۲ الی ۳ هفته) است؛
 • با این روش کاشت مو تراکم بهتری حاصل می شود؛
 • در این روش خط مو کاملا طبیعی به نظر می رسد؛
 • رشد موها در این روش مناسب است؛
 • در این روش فرد کاملا هوشیار است و از مواد بیهوشی استفاده نمی شود. در برخی جراحی های زیبایی و سایر انواع عمل های جراحی، عوارض مواد بیهوشی تا مدت ها همراه فرد است.

 

نکات و مراقبت های قبل از انجام کاشت موی طبیعی fue

کاشت مو با روش fue

 1. شب قبل از کاشت، استحمام کرده و موها کاملا تمیز باشند؛
 2. حداقل ۸ ساعت خواب، شب قبل از جراحی ضروری است؛
 3. استفاده از سیگار، قلیان و مشروبات الکی، حداقل یک هفته قبل از انجام عمل کاشت باید متوقف شود؛
 4. بهتر است که ۱۰ روز قبل از انجام عمل کاشت از خوردن خوراکی ها و مواد غذایی از قبیل دل و جگر، گوشت قرمز، آب انار، زرشک، آب زرشک و نوشیدنی های رنگی از قبیل نوشابه خودداری شود؛
 5. از ۱۰ روز قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون از قبیل آسپیرین و وارفارین خودداری شود؛
 6. لازم است که مصرف داروها، انواع ویتامین ها، مکمل های غذایی و گیاهان دارویی به پزشک اطلاع داده شود. در برخی شرایط نیاز به قطع آن ها یا جایگزین شدن آن ها با داروهای دیگر است؛
 7. در صورتی که فرد به داروهای خاصی از قبیل پنی سیلین، سفالکسین، اریترومایسین یا هر داروی دیگری حساسیت دارد، لازم است که پزشک از این موضوع مطلع باشد؛
 8. از وعده های غذایی سبک قبل از عمل استفاده شود. بسته به زمان جراحی، یک صبحانه سبک یا یک وعده ناهار سبک توصیه می شود؛
 9. در صورت وجود ترس از اتاق عمل لازم است که پزشک از موضوع مطلع باشد.

 

آزمایش های مورد نیاز قبل از عمل کاشت موی سر

کاشت مو یکی از خدمات حساس و مهم در سلامتی متقاضیان و کارکنان و تیم پزشکی است و به همین دلیل یک سری آزمایشات هستند که قبل از انجام عمل باید آن ها را انجام داد تا از سلامتی کامل و نداشتن بیماری و آلودگی خاصی مطمئن شوید.

مثلا اگر فرد متقاضی دارای بیماری ایدز باشد ، در طول عمل هر لحظه ممکن است که خود به دستان پزشکان برخورد کند و آنها نیز دچار این بیماری شوند و به همین علت تیم پزشکی مراقبت ها  و پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از هر گونه انتقال انجام می دهند.

حالا اگر فردی دچار این مورد بیماری هایی باشد ، عمل کنسل نمیشود بلکه انجام میشود اما دقت در کار و نکات بهداشتی بیشتر میشود.

حالا این آزمایشات عبارتند از  :

 • شمارش کامل پلاکت های خون؛
 • بررسی بیمار از نظر ابتلا به ویروس هپاتیت C؛
 • محاسبه زمان لخته شدن خون فرد؛
 • بررسی زمان پروترومبین و زمان ترومبوپلاستین فعال شده؛
 • تست زمان سیلان؛
 • بررسی قند خون تصادفی فرد؛
 • آنتی ژن سطحی ویروس هپاتیت B؛
 • تست الایزا (ELISA) به منظور تشخیص ابتلا به ویروس HIV.

 

مراحل انجام عمل کاشت موی FUE

کاشت مو به روش fue

یک عمل کاشت مو حدود 3 الی 5 ساعت زمان لازم دارد تا با دقت کافی به بهترین شکل انجام شود که مراحل انجام این عمل با روش اف یو ای به شرح زیر است :

1 . بررسی بانک مو

در کاشت مو با این روش یک بانک مو در کنار یا پشت سر به خاطر داشتن تراکم کافی انتخاب میشود.

بعد از این همراه با دستگاه های مخصوص که دارای قابلیت آنالیز بانک مو هستند ، بانک موی سر را از نظر وضعیت پوست سر از نظر چربی، رطوبت و الاستیسته، وضعیت عمق ریشه‌های مو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز و … بررسی میکند و نتیجه را روی مانیتور نشان میدهد.

2 . تزریق داروی بی حسی

در این قسمت داروی بی حسی موضعی تزریق میشود تا درد های عمل کاهش یابند.

3 . استخراج فولیکول مو

در این مرحله از عمل ، واحد های فولیکولی مو به صورت جدا از هم به کمک یک دستگاه پانچ مخصوص از بانک مو برداشته میشوند و به نواحی مورد نظر منتقل میشوند.

این دستگاه پانچ دارای یک میلیمتر ضخامت است و پانچ های این دستگاه باعث بالا نگه داشتن کیفیت فولیکول ها میشوند.

4 . کاشت واحد های فولیکولی مو

در آخرین مرحله همراه با ابزار های مخصوص کانال های استوانه ای در محل کاشت ایجاد میشوند و واحد های فولیکولی  با استفاده از میکروسکوپ های سه بعدی در دسته های 1 الی 4 تایی در کانال های ایجاد شده کاشته میشوند.

 

توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل کاشت مو

 • برای اینکه نتیجه دلخواه خود را دریافت و مشاهده کنید بهتر است نکاتی که پزشک برای قبل و بعد از عمل را به شما میگوید حتما رعایت کنید که نکات بعد از عمل عبارتند از :
 • بهتر است در روز جراحی یک نفر همراه شما باشد تا در صورت نیاز شما را پس از اتمام جراحی به منزل برساند.
 • روز پس از جراحی کاشت مو می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. البته انجام برخی فعالیت‌ها مثل شنا کردن برای شما ممنوع است.
 • چند روز پس از جراحی می‌توانید بانداژ را برداشته و موی سر را به آرامی بشویید.
 • شما باید 14 روز پس از جراحی مراقب موهای کاشته شده باشید. زیرا در این مدت پیوندهای جدید هنوز محکم نیستند.
 • موهای کاشته شده در چند روز اول بعد از جراحی رشد کرده و بلندتر می‌شود. حدود یک ماه پس از کاشت، این موها شروع به ریزش می‌کنند که این موضوع جز فرآیند طبیعی کاشت مو است. پس از آن رشد موهای جدید آغاز می‌شود.
 • رشد موهای جدید 3 ماه پس از کاشت به حدود 10 درصد می‌رسد. این موها پس از 10 تا 12 ماه به 80 تا 90 درصد از رشد خود رسیده و از این زمان به بعد نتایج کاشت مو به روش FUE مشخص می‌شود. پس از اینکه موهای پیوندی و جدید رشد کردند، می‌توانید آن ها را شسته، کوتاه کرده یا سشوار کشید و از این موها تا آخر عمر لذت ببرد. 
 • به مدت دو ماه بعد از عمل کاشت لازم است از استعمال سیگار، قلیان و مشروبات الکی خودداری شود؛
 • برای شستشوی موها از شامپوهایی که توسط پزشک توصیه شده است، استفاده شود؛
 • ۱۰ روز قبل از انجام جراحی، از مصرف کپسول و قرص های حاوی ویتامین E خودداری شود؛
 • مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از عمل جراحی به منظور جلوگیری از عفونت با همان دستورالعملی که پزشک ارائه می دهد، بسیار مهم است. لازم است که بیمار در این زمینه دقت کافی داشته باشد.
 • مراجعه به پزشک، طبق برنامه تعیین شده توسط پزشک انجام شود. معاینات پزشک بعد از کاشت مو به منظور بررسی رشد موها، بررسی جای اسکار ها و جلوگیری از بروز عفونت ضروری است.

 

معایب و عوارض کاشت مو با روش fue

کاشت مو به روش اف یو ای

 1. در این روش، در یک جلسه تعداد گرافت های کمی استخراج و کاشته می شوند. نسبت به روش FUT نیز زمان بیشتری احتیاج دارد؛
 2. با توجه به طولانی بودن فرآیند استخراج و کاشت مو، افرادی که با ریزش موی زیاد و طاسی وسیع مواجه هستند، ممکن است این فرآیند برای آن ها چند روز به طول بیانجامد؛
 3. در این روش، تمام موهای سر باید کوتاه شوند که این موضوع برای برخی افراد خوشایند نیست؛
 4. با توجه به استفاده از داروهای بی حسی، احتمال بروز واکنش آلرژیک در افراد وجود دارد؛
 5. رویت میکرواسکارها در ناحیه اهدا، در صورتی که موهای سر کوتاه تر از ۵ میلی متر باشند.
 6. مدت زمان عمل این تکنیک نسبت به روش FUT طولانی است و به همین دلیل در یک جلسه تعداد گرافت‌های کمتری استخراج و کاشته می‌شود.
 7. تمام موهای سر در کاشت مو به روش FUE باید کوتاه شوند.
 8. برای کاشت مو در افراد با طاسی وسیع سر بسیار زمانبر خواهد بود و مناسب نیست.
 9. نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارد و به همین دلیل احتمال خطا و اشتباه توسط پزشک در آن بیشتر است.
 10. احتمال بروز واکنش آلرژیک به داروهای بی‌حسی
 11. زمانی که موهای خود را کوتاه‌تر از 5 میلی متر کنید، میکرواسکارهای ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده آشکار می‌شوند. از هر نقطه‌ای که فولیکول مو جدا شده، علامتی سفید رنگ به جای مانده است.
 12. سفت و دردناک شدن محل جراحی؛
 13. متورم شدن محل جراحی؛
 14. ایجاد زخم خفیف در محل کاشت؛
 15. احتمال بروز خونریزی؛
 16. احتمال عفونت؛
 17. امکان ایجاد واکنش آلرژیک به مواد بی حسی و مسکن؛
 18. احتمال پذیرا نبودن کاشت و سقوط موهای کاشته شده؛
 19. پوسته پوسته شدن ناحیه گیرنده مو که مدت کوتاهی بعد از جراحی از بین می رود.

 

تفاوت کاشت موی fue با کاشت موی fut

پارامتر کاشت مو به روش FUT کاشت مو به روش FUE
درد پس از عمل کاشت مو مقدار کم ندارد
درصد زمانی که متخصص در طول جراحی (برداشت و کاشت) برای بیمار صرف می‌کند 10 تا 30 درصد 80 تا 90 درصد
نیاز به بخیه زدن دارد ندارد
خونریزی زیاد در طول جراحی یا پس از آن در برخی از موارد ندارد
امکان استفاده از مدل موی کوتاه ندارد دارد
نتایج طبیعی دارد دارد
بی‌حسی، درد دائمی و آسیب پس از جراحی در برخی از موارد ندارد
دوره بهبود ناحیه برداشت مو 2 تا 3 هفته حدود 7 روز
دوره بهبود ناحیه کاشت مو حدود 14 روز 10 تا 14 روز
نرخ گرافت‌های آسیب دیده در زمان استخراج بین 1 تا 2 درصد بین 5 تا 10 درصد
پس از چند روز می‌توان به سر کار رفت؟ روز بعد از جراحی روز بعد از جراحی
پس از چند روز می‌توان ورزش کرد؟ 2 تا 3 هفته 1 تا 2 هفته
باقی ماندن اسکار دارد در حد میکروسکوپی
حساسیت به مواد بخیه در موارد نادر دارد ندارد
تراشیدن کامل سر نیازی ندارد نیاز دارد
کاشت برای محدوده وسیع طاسی سر مناسب است مناسب نیست
هزینه ارزان نسبتا گران

 

نتیجه کاشت موی طبیعی سر با روش اف یو ای(fue)

در روش های سنتی کاشت مو وقتی متقاضی از این خدمات استفاده میکرد علاوه بر اینکه نتیجه مناسبی مشاهده نمیکرد بلکه عوارضی مانند بجا ماندن اسکار و جای زخم و بخیه و موارد دیگر روی پوست سر باقی میماند و همچنین رشد موها نیز غیر طبیعی بود.

ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی و گذشت زمان روش های جدیدی مانند روش اف یو ای پدید آمدند که توانستند معایب و عوارض را به حداقل برسانند و نتایجی دلخواه و مناسب افراد را ایجاد کنند.

علت برتری این تکنیک روش برداشت لایه رویی پوست سر که با ظرافت بسیار بالایی توسط تیم مجرب و متخصص این مرکز از پشت سر فرد برداشت می شود، بطوری که هیچ گونه آسیبی به پوست، گوشت، عصب ها وبه اصطلاح پزشکی ناحیه گالا نمی رساند.

از دیگر مزیت های این تکنیک کاشت مو می توان به تراکم بالا، انجام سریع کاشت مو، بجا نماندن خط اسکار پشت سر فرد و نداشتن هر گونه درد و عوارض بعد از عمل، اشاره کرد.

حدود ۲ الی ۳ ماه بعد از عمل، موها به رشد طبیعی خود بر می گردند و معمولا ظرف مدت ۶ ماه بعد از کاشت ظاهری طبیعی پیدا می کنند.

 

کاندیدای مناسب برای کاشت مو به روش اف یو ای

کاشت موی fue

 • افرادی که بانک موی مناسبی ندارند و امکان کاشت مو با تراکم بالا و برخورداری از ظاهری طبیعی با روش های قدیمی تر امکان پذیر نیست؛
 • با توجه به دوران نقاهت کوتاه در این روش، استفاده از آن برای افرادی که فعالیت های فیزیکی زیادی دارند مانند ورزشکاران حرفه ای یا افرادی که بعد از عمل کاشت مو به سرعت فعالیت های خود را شروع می کنند، توصیه می شود؛
 • در کاندیداهای کاشت مو که امکان برداشت نواری مو از پشت سر آن ها وجود ندارد، روش مناسبی است؛
 • در افرادی که پوست جمجمه نازکی دارند نیز این روش از کاشت مو، روش مطلوبی است؛
 • در برخی اشخاص که پوست سر آن ها کشسانی کافی ندارد نیز روش مناسبی خواهد بود؛
 • افرادی که به علت آسیب هایی از قبیل سوختگی دچار ریزش مو شده اند، برای کاشت مو با این روش کاندیدای مناسبی هستند؛
 • افرادی که رشد موها در آن ها کم است و همواره موهای کوتاهی دارند یا افرادی که علاقه مند به موهای کوتاه هستند
 • افراد دارای الگوی طاسی مردانه
 • افراد با موهای کم پشت
 • متقاضیان با سابقه بیماری کلوئید یا بیماری‌های کلاژن (سندرم اهلرز دانلوس)
 • افراد با طاسی ناشی از سوختگی یا آسیب‌های پوست سر
 • ورزشکاران و افرادی که فعالیت‌های سنگین انجام می‌دهند.
 • افرادی که تمایل دارند خیلی سریع پس از عمل کاشت مو به سر کار برگشته و فعالیت‌های عادی را از سر بگیرند.
 • افرادی که به گرافت موی کمی نیاز دارند یا به بیان دیگر ناحیه طاسی آنها وسیع نیست.

 

هزینه کاشت موی FUE

همانطور که در سایر مقالات ایستگاه زیبایی گفته شد ، خدمات پوست و مو و زیبایی دارای هزینه و قیمت های ثابتی نیستند و این قیمت ها نسبت به شرایط فرد متقاضی مشخص میشود.

مثلا مقدار طاسی و کم پشتی و مقدار مورد نیاز فولیکول مو برای کاشت ، تعداد جلسات و زمان جلسات همگی روی قیمت تاثیر گذارند که این قیمت بعد از معاینه فرد توسط پزشک مشخص میشود اما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

همچنین دستمزد متخصص، تعرفه و شهرت کلینیک و متخصص و همچنین موقعیت جغرافیایی آن هم تاثیر زیادی در هزینه دارد.

 

سوالات متداول

1 . آیا از این روش میتوان برای کاشت ریش و سبیل استفاده کرد؟

کاشت ریش و سبیل دارای حساسیت و اهمیت بیشتری است و پیشنهاد میشود از کاشت مو به روش sut برای این کار استفاده کنید.

2 . جراحی کاشت مو با شیوه FUE چقدر زمان می برد؟

مدت زمانی که برای انجام کاشت مو با این روش نیاز است، بستگی به وضعیت بیمار دارد. به عنوان مثال، وضعیت ناحیه بدون مو یا کم مو عاملی تاثیرگذار در مدت زمان لازم برای انجام این جراحی است؛ اما به طور معمول انجام کاشت مو با این روش بین ۶ الی ۹ ساعت زمان می برد.

3 . چه مدت بعد از کاشت مو ، موها شروع به رشد مجدد می کنند؟

حدود ۲ الی ۳ ماه بعد از عمل، موها به رشد طبیعی خود بر می گردند و معمولا ظرف مدت ۶ ماه بعد از کاشت ظاهری طبیعی پیدا می کنند؛ اما پس از ۱ الی ۵/۱ سال بعد، مو با پوست سر کاملا سازگار می شود و طبیعی و زیبا به نظر می رسد. در این زمان اشخاص از اینکه اقدام به کاشت مو کرده اند، احساس رضایت می کنند و از داشتن موهای پرپشت لذت می برند.

4 . یک جلسه از کاشت مو با این روش چقدر زمان می‌برد؟

کاشت مو با این تکنیک به طور کلی روشی زمان‌بر و طولانی است. به همین دلیل پیوند مو در این روش در یک جلسه طولانی یا در چند جلسه کوتاه‌تر انجام می‌گیرد. به طور کلی زمان لازم برای روش FUE متغیر است و به این بستگی دارد که چه تعداد گرافت نیاز است. زمانی که چیزی حدود دویست گرافت نیاز است، جلسه در عرض چند ساعت به پایان می‌رسد. با این حال، وقتی در حدود 2500 تا 3000 گرافت احتیاج باشد، درمان بیش از دو روز طول می‌کشد.

 

کاشت مو به روش SUPER FUE

هزینه کاشت مو به روش super fue

پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه زیبایی و کاشت مو باعث شد که بعد از روش کاشت مو fue ، روش کاشت مو super fue نیز وارد این زمینه شود که روشی پیشرفته تر و بهتر از روش قبلی است و تمامی مزایا روش قبلی را دارد و معایب روش قبلی کاملا محو شده اند.

در این روش فولیکول های مو به صورت دانه ای یا گروه های کوچک از ناحیه اهدا کننده استخراج میشوند و با دقت بالا در ناحیه دریافت کننده کاشته میشوند اما نکته مهم در این روش دقت و ظرافت بالای دستگاه مورد استفاده در این روش است که باعث میشود آسیب به فولیکول ها به کمترین میزان برسد و فولیکول ها با کیفیت بالا در محل دریافت کننده کاشته شوند.

اساس کار این روش تا حدودی شبیه روش قبلی است با این تفاوت که تمامی مراحل برداشت و کاشت فولیکول های مو توسط دستگاه های هوشمند و تمام اتومات انجام میشود و همین مورد باعث به حداقل رساندن خطاها و عیب و ایرادات روش قبلی شده است.

البته درست است که دستگاه های مخصوص در نتیجه بسیار مهم هستند اما نباید از مهارت و تجربه پزشکان و جراحان غافل شد و برای استفاده از این خدمات حتما باید به یک کلینیک معتبر که دارای پزشکان با تجربه است مراجعه کرد.

نکته مهم در این قسمت این است که تمامی متقاضیان میتوانند این روش یا هر روش دیگری را برای کاشت موی سر خود انتخاب کنند اما پیشنهاد ما این است که این انتخاب را به پزشک متخصص بسپارید تا نسبت به شرایط شما و تجربه خویش بهترین روش را برای شما انتخاب کند تا بهترین نتیجه را در آخر کار مشاهده کنید.

 

روش کاشت موی سوپر اف یو ای (super fue)

در اغلب کلینیک های زیبایی و کاشت مو معمولا از روش های سنتی و قدیمی تر استفاده میشود که معایب زیادی دارند ، اما به دلیل اینکه امروزه افراد بیشتر از قبل به زیبایی خود اهمیت میدهند به سراغ این روش های قدیمی نمیروند.

به همین دلیل متخصصان این زمینه بار دیگر به فکر توسعه و پیشرفت روش اف یو ای افتادند و این روش را مجهز تر کردند و نتیجه به گونه ای شد که حالا این روش جدید از بهترین روش های کاشت مو در جهان شناخته میشود.

همانطور که گفته شد این روش از جدید ترین و پیشرفته ترین روش های کاشت مو است که تمامی عیب های روش های قبلی را بر طرف کرده است و احتمال مشاهده نتیجه ایده آل به بیشترین درصد رسیده است.

تمامی کار های این روش با دستگاه های الکترونیکی انجام میشود و لازم به ذکر است که تعدادی از کلینیک ها هستند که دارای این دستگاه ها هستند و این خدمات را به بهترین شکل ارائه میدهند پس در انتخاب کلینیک و پزشک و روش خود باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا کلینیک های تقلبی زیادی هستند که دارای دستگاه های متفرقه هستند اما به اسم بهترین دستگاه ها خدمات را ارائه میدهند و نتیجه عمل هم معلوم نیست چه خواهد شد.

این تکینک اصلا نیازی به تیغ جراحی و بخیه و این مدل تجهیزات ندارد و بسیار کم تهاجم و کم خطر و ایمن است و چیزی که مهم است این است که در نتیجه هیچ جای اسکار و بخیه ای را روی سر خود مشاهده نمیکنید و رشد موها نیز کاملا طبیعی هستند و همین موارد باعث شده تا یکی از پر طرفدار ترین روش های کاشت مو محسوب شود.

بعد از گذشت دوران نقاهت موها بدون ریزش و مشکلی رشد میکنند و بعد از آن میتوانید موهایتان را هر مدلی که دوست دارید نگه دارید یا حتی بدون نگرانی بتراشید.

 

کاشت ابرو با روش super fue

کاشت ابرو با روش super fue

امروزه افراد زیادی علاوه بر ریزش مو به خاطر داشتن ابرو های کم پشت و نازک هم بسیار خسته شده اند و به دنبال راهی برای ترمیم ابرو های خود هستند که معمولا هم به سرغ خدمات کاشت ابرو میروند.

کاشت ابرو با روش سوپر اف یو ای با دستگاه تمام الکترونیک  super FUE plus که از دستگاه های پیشرفته روز دنیا است انجام میشود که در کمترین زمان ، سرعت بهبودی بالا و همچنین کم ترین عوارض انجام میشود که نتایجی رضایت بخش برای متقاضیان این خدمات داشته است.

البته روش کاشت ابرو کاملا متفاوت با کاشت موی سر یا ریش و سبیل میباشد زیرا موهای ابرو در یک ناحیه کوچک و باریک در چند زاویه و با ضخامت ها مختلف هستند که اگر به درستی و با دقت بالا انجام نشود نتایجی غیر طبیعی خواهد داشت.

 

کاشت ریش و سبیل با روش super fue

مردان ایرانی به داشتن ریش و سبیل های پرپشت علاقه زیادی دارند و اگر قصد کاشت ریش و سبیل هم داشته باشند میتوانند از این روش کاشت مو استفاده کنند که این کار با استفاده از میکروسکوپ های سه بعدی بسیار قوی فولیکول های مو را از ناحیه ای برمیدارد و در نواحی و خط رویش ریش و سبیل میکارد.

فقط نکته مهم این است که برای کاشت ریش باید به جهت رشد موها یا به اصطلاح زاویه خواب موها دقت شود. در صورتی که به این موارد توجه شود، کاشت ریش بسیار دقیق تر و طبیعی تر خواهد بود.

 

مزایا کاشت مو super fue

کاشت ریش با روش super fue

کم تهاجم و بدون نیاز به بخیه

این روش و تمامی روش های این چنینی تکنیک هایی با حداقل تهاجم هستند و همراه برش و خونریزی و بخیه و این موارد نیست.

عوارض جانبی کم و بهبود سریع

تمامی روش ها و خدمات کاشت مو یک نوع عمل هستند و عمل ها دارای برخی عوارض جانبی هستند اما باید گفت که در این روش عوارض و خطرات به حداقل یا به صفر رسیده است و همچنین این روش دوره نقاهت و درمان کمی دارد و سریع درمان میشود.

امکان برداشت موهای نازک

در این روش دست جراح کاملا باز است و میتواند تمامی مو ها را استخراج کند و پیوند بزند در صورتی که در روش های دیگر فقط میتوان از موهای ضخیم استفاده کرد.

مناسب برای افرادی که پوست سر سفتی دارند

افرادی که پوست سر سفتی دارند نمیتوانند از سایر روش های کاشت مو استفاده کنند ام این روش این قابلیت و کاربرد را برای این افراد هم فراهم کرده است.

کاهش آسیب به فولیکول ها

فاصله برداشت تا کاشت فولیکول ها ممکن است زمان زیادی ببرد و از کیفیت فولیکول ها کاسته شود اما در این روش از این فولیکول ها در ظرفی نگهداری میشود تا آسیب نبینند.

سرعت بیشتر و رفع محدودیت برداشت گرافت

تکنیک نگهداری بهتر فولیکول‌ها، کاهش زمان بیرون ماندن آن‌ها از بدن و اسکن دقیق از جمله ویژگی‌های روش Super FUE هستند که باعث رسیدن به تراکم‌های بیشتر می‌شوند. هرچه سرعت جراحی بیشتر و محدودیت برداشت گرافت‌ها کمتر باشد، تراکم بیشتری حاصل می‌شود.

سایر مزایا

 1. این روش کاشت مو درد و خونریزی را در پی ندارد؛
 2. بی حسی در این روش کاشت مو با استفاده از دستگاه های مخصوص بی حسی و بدون سوزن انجام می شود؛
 3. خط مو در این روش بسیار طبیعی به نظر می رسد و موها ظاهری بسیار طبیعی دارند؛
 4. تراکم موها در این روش حدود ۴ الی ۵ برابر روش های قدیمی تر است؛
 5. در این روش کاشت مو، در یک دوره حداکثر ۶ الی ۹ ماهه، بیمار نتیجه کاشت مو را می بیند. در صورتی که در روش های قدیمی تر، پس از طی یک دوره ۱۲ الی ۱۴ ماهه، حداکثر تراکم موها مشخص می شود؛
 6. با توجه به اینکه پانچ و قلم دستگاه یک بار مصرف هستند، احتمال انتقال بیماری در این روش، تقریبا صفر است؛
 7. امکان برداشت مو از سایر قسمت های بدن، از دیگر مزایای این روش است؛
 8. با توجه به اینکه از لیزرتراپی در منطقه کاشت استفاده می شود، ضمن اینکه التهابات منطقه کاشت کمتر می شود، ترمیم سریع تر صورت می گیرد و سرعت رشد موها نیز بیشتر می شود؛
 9. در این روش جای زخم و اسکار روی سر، به کمترین مقدار می رسد؛
 10. با توجه به غیرتهاجمی بودن کاشت مو به شیوه Super FUE و عوارض بسیار کم آن، دوران نقاهت در این روش بسیار کوتاه است؛
 11. در کاشت مو با تکنیک Super FUE امکان کاشت مو در ابرو، ریش و سبیل نیز وجود دارد.
 12. بی حسی با استفاده از دستگاه های مخصوص و بدون سوزن که بدون درد است و آسیبی به ریشه های مو وارد نمی کند؛
 13. با توجه به آنالیزهای پوست سر و طراحی های دقیق انجام شده، خط مو در این روش کاملا طبیعی به نظر می رسد؛
 14. احتمال حداکثری برداشت گرافت هایی با ریشه های ضخیم و چند تایی؛
 15. ایجاد تراکم ۴ تا ۵ برابری نسبت به روش های قدیمی تر؛
 16. با توجه آنالیزهای اولیه و هوشمندی دستگاه در تشخیص و برداشت گرافت های بنیادی؛ نتیجه کاشت مو در یک دوره حداکثری ۶  الی  ۹ ماهه مشخص می شود که حداقل چند ماه زودتر از بقیه روش های کاشت مو است. در روش های سنتی و قدیمی تر،  حداکثر تراکم موها پس از یک دوره ۱۲ الی ۱۴ ماهه حاصل می شود؛
 17. امکان برداشت مو از سایر مناطق بدن، بدون اینکه اثری از زخم و اسکار در آن ها باقی بماند؛
 18. جای اسکار و زخم در منطقه برداشت کمترین مقدار ممکن است؛
 19. روشی بدون برش، بخیه و خونریزی است. به عبارت دیگر یک روش غیرتهاجمی محسوب می شود؛
 20. علاوه بر کاشت مو، در کاشت ابرو، ریش و سبیل نیز از این روش استفاده می شود؛
 21. استفاده از کیت سلول های بنیادی خون فرد به منظور نگهداری بافت های برداشت شده در دستگاه Super FUE از دیگر مزایای این روش است.
 22. دستگاه هوشمند super FUE قابلیت اسکن و شناسایی موهای ضخیم و گرافت های چند ریشه ای را دارد .این دستگاه کاشت مو با اسکن و آنالیز هوشمند بدون هیچ گونه آسیبی به ریشه موها، عمل برداشت گرافت ها را با دقت فراوان انجام میدهد که نتیجه ی کار با این روش باعث ایجاد تراکم حداکثری در مرحله ی کاشت به میزان ۳ – ۴ برابر نسبت به روشهای سنتی گذشته می شود.
 23. استفاه از کیت سلولهای بنیادی خون خود فرد جهت نگهداری بافت های برداشت شده توسط دستگاه super FUE
 24. کاشت خط رویش مو با دستگاه  Implant super FUE که باعث ایجاد حداکثر تراکم ممکن و طبیعی ترین حالت رویش مو پس از عمل می گردد . در این دستگاه بدون نیاز به برش کاشت مو انجام می گردد.
 25. بیحسی سر با دستگاه بدون درد و بدون سوزن Needel Less super FUE صورت می گیرد و بدلیل اینکه در این دستگاه هیچ گونه سوزنی بکار نرفته است بنابراین دردی احساس نمی گردد.
 26. بدون نیاز به برش جراحی ، خونریزی و بخیه و بجای ماندن خط بخیه و اسکار
 27. به سبب به کارگیری از لیزرتراپی این روش دوره ی نقاهت بسیار کوتاهتری نسبت به روشهای سنتی گذشته دارد.
 28. رویش سریعتر موههای کاشته شده نسبت به روشهای گذشته ، در این روش موههای کاشته شده پس از ۶-۹ماه به حداکثر تراکم کاشته شده می رسند در حالی که در روشهای گذشته ۱۲-۱۴ ماه زمان جهت رسیدن به تراکم کاشته شده لازم بود .
 29. ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو توسط طراحی هوشمند و کامپیوتری super FUE
 30. بکارگیری همزمان لیزر هوشمند super FUE جهت از بین رفتن التهاب منطقه کاشت مو و ترمیم سریعتر منطقه برداشت کاشت و رشد سریعتر موههای کاشته شده که باعث کاهش دوره نقاهت بعد از عمل می گردد .
 31. امکان برداشت مو از سایر مناطق بدون بجای گذاشتن اسکار و خط برش
 32. تمامی پروسه super FUE فقط در کلینیک های فوق پیشرفته و دارای مجوز رویان با نظارت مستقیم اساتید برجسته دانشگاهی انجام می پذیرد .
 33. شایان ذکر است که به علت موفقیت بی نظیر این روش ،تنها شیوه مورد تایید بیمه ایران می باشد که به تمامی عزیزانی که از این روش جهت کاشت مو استفاده نمایند ضمانت نامه کتبی بیمه ایران تعلق می گیرد که این بیمه نامه بدون قید شرط در صورتی که فرد نتیجه مناسب از عمل را نداشته باشد عودت هزینه را تقبل می نماید .

 

نکات و مراقبت های قبل از انجام عمل کاشت مو

کاشت مو با روش super fue

 • در صورت وجود حساسیت به برخی از داروها از قبیل آنتی بیوتیک ها، لازم است که پزشک از این موضوع مطلع باشد؛
 • در صورتی که بیمار از داروها، مکمل های دارویی، گیاهان دارویی و ویتامین ها استفاده می کند، لازم است که با جزئیات کامل و به طور دقیق راجع به استفاده از آن ها با پزشک صحبت کند. در صورتی که استفاده از آن ها خطراتی برای بیمار طی عمل داشته باشد، پزشک استفاده از آن ها را مدتی قبل از کاشت مو متوقف یا آن ها را با داروهای دیگر جایگزین می کند؛
 • برخی داروها سبب رقیق شدن خون و ایجاد مشکل خونریزی حین جراحی می شوند. استفاده از این داروها حداقل ۱۰روز قبل از کاشت مو باید متوقف شود. داروهایی از قبیل وارفارین و آسپیرین از این قبیل هستند؛
 • موها باید شب قبل از عمل شسته و تمیز شوند. استفاده از نرم کننده و ژل نیز ممنوع است؛
 • برخی افراد از اتاق عمل ترس دارند. برای اینکه اختلالی در فرآیند کاشت مو ایجاد نشود، لازم است که در جلسات قبل از کاشت مو بیمار این موضوع را به پزشک اطلاع دهد.
 • تمام داروها، مکمل های غذایی و دارویی و انواع ویتامین هایی که توسط بیمار استفاده می شوند، باید به پزشک اطلاع داده شود؛
 • داروهایی که سبب ایجاد مشکل در انعقاد خون می شوند از قبیل وارفارین و آسپیرین، حداقل ۱۰ روز قبل از عمل باید قطع شوند؛
 • در رابطه با حساسیت های دارویی از قبیل حساسیت به آنتی بیوتیک ها، پزشک باید مطلع باشد؛
 • در صورت ترس از اتاق عمل یا سایر ترس ها، بهتر است، پزشک در جریان باشد؛
 • شب قبل از کاشت مو، موها به طور کامل شسته و تمیز شوند و از مصرف ژل و نرم کننده خودداری شود.

 

مراحل انجام عمل کاشت موی سوپر اف یو ای

1 . اسکن و آنالیز سر و طراحی لیزری خط رویش مو

این مرحله بسیار مهم است و در این مرحله ابتدا پوست سر با دستگاه ۳D Scanner اسکن ، آنالیز و بررسی میشود و از این کار اطلاعاتی مهم و ارزشمند و کاربردی به دست می آید که نتیجه این اطلاعات عبارت است از :

 • اندازه گیری وسعت منطقه کاشت و تعیین تعداد فولیکول های لازم به منظور ایجاد تراکم حداکثری؛
 • ترسیم خط مو با استفاده از دستگاه لیزری؛
 • ترسیم الگوی کاشت مو؛
 • آنالیز کامپیوتری منطقه برداشت مو.
 • بررسی ویژگی هایی مختلف پوست سر از قبیل رطوبت، چربی و کشسانی و تعیین بهترین منطقه برای استخراج با توجه به این ویژگی ها؛
 • تعیین تعداد فولیکول های قابل استخراج از منطقه برداشت؛
 • بررسی گرافت ها و تعیین گرافت های با ریشه های چندتایی و ضخامت مناسب به منظور برداشت بهترین گرافت ها؛
 • ارزیابی عمق ریشه موها. با ارزیابی عمق ریشه مو، برداشت گرافت ها به شکلی صحیح انجام می شود، به طوری که کمترین آسیب به ریشه آن ها وارد شود؛
 • بررسی وضعیت خونرسانی پوستی به منظور پیشگیری از کندی روند بهبودی زخم ها و ایجاد نکروز پوستی؛
 • بررسی درصد موهای سیاه و سفید منطقه برداشت به منظور برداشت حداکثری موها با ریشه های سیاه.
 • طراحی کامپیوتری خط رویش مو با استفاده از دستگاه Laser Hair Line؛
 • اندازه گیری وسعت منطقه کاشت و تخمین تعداد فولیکول های مورد نیاز برای ایجاد تراکم حداکثری در این منطقه؛
 • ترسیم الگوی کاشت با مشخص نمودن تعداد گرافت های مورد نیاز؛
 • آنالیز منطقه برداشت مو.

همچنین از آنالیزر منطقه برداشت مو هم اطلاعات مهم دیگری به دست می آید که به شرح زیر است :

 • بررسی پوست سر از نظر رطوبت، چربی و کشسانی و تعیین بهترین منطقه برداشت با توجه به این ویژگی ها؛
 • تعیین تعداد فولیکول های قابل برداشت؛
 • تعیین تعداد گرافت ها با ریشه چندتایی و با ضخامت مناسب به منظور کاشت مو؛
 • ارزیابی عمق ریشه های مو به منظور برداشت صحیح گرافت ها به گونه ای که کمترین آسیب به ریشه آن ها وارد شود. بدیهی است که آسیب به گرافت ها یا ریشه آن ها، سبب جلوگیری از رشد آن ها پس از کاشت می شود. این موضوع سبب کاهش تراکم مو می شود. در نسل های جدید دستگاه های Super FUE ، قدرت ارزیابی دستگاه های اسکن و آنالیزر ۱۰ برابر بیشتر از نسل های قبلی این دستگاه ها است؛
 • بررسی موهای سیاه و سفید سر به منظور برنامه ریزی برای برداشت حداکثری موهای سیاه؛
 • بررسی خون رسانی زیر پوستی به منظور پیشگیری از نکروز پوستی؛
 • معاینه کامل پوستی به منظور شناسایی و درمان بیماری های پوستی احتمالی.

در برخی مواقع در این مرحله علت اصلی ریزش مو یافت میشود که در نتیجه کار یا درمان آن بسیار موثر است.

2 . ضد عفونی کردن پوست سر

در مرحله دوم از بیمار چند سی سی خون گرفته میشود و داخل دستگاه نگهداری میشود و پس از نیم ساعت سلول های بنیادی خون جدا میشوند که این کار برای نگهداری بافت بیمار است.

بعد از آن پوست سر را با دستگاه DBD Plasma ضدعفونی میکنند که برای از بین بردن میکروب ها و آلودگی های پوست بسیار مهم است و همچنین باعث میشود خونرسانی به پوست بیشتر شود و سرعت بهبودی زخم های آن ناحیه بیشتر شود.

3 . بی حس کردن پوست سر

بی حسی برای اینکه بیمار درد نداشته باشد و چیزی از عمل حس نکند انجام میشود که این کار با دستگاه Needle Less Super FUE انجام میشود که از ویژگی های این دستگاه این است که بدون سوزن و تزریق پوست سر را بی حس میکند تا باعث درد بیمار و آسیب رساندن به ریشه موها نشود.

4 . استخراج فولیکول ها

دستگاه مخصوص این روش دارای سنسور های شناسایی فولیکول های با کیفیت تر و ضخیم تر است و با دقت بالا این کار را انجام میدهد.از دیگر مزایا و ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت تنظیم سرعت چرخش کانولا؛
 • قابلیت تنظیم زاویه؛
 • کمترین مقدار خونریزی؛
 • کمترین مقدار آسیب به فولیکول ها؛
 • افزایش ۵ الی ۷ برابری سرعت و دقت برداشت؛
 • افزایش ۴ الی ۵ برابر احتمال برداشت گرافت های چند ریشه ای.

5 . ذخیره فولیکول های استخراج شده

از دیگر ویژگی های این روش کاشت مو این است که وقتی فولیکول های مو برداشته میشوند ، سریعا در دستگاه با شرایط و دمای مناسب نگهداری میشوند تا کیفیت آنها کم نشود.

دستگاه نگهدارنده یک محوطه بسته، کاملا استریل و حاوی ماده ای به اسم HGP است. این ماده با توجه به فرمولاسیونی که دارد نیازهای بیولوژیک فولیکول ها در خارج از بدن را تامین می کند و باعث عدم ایجاد شوک به فولیکول ها پس از برداشت می شود. به این ترتیب با استفاده از این دستگاه نگهدارنده، طول عمر فولیکول ها و مقاومت آن ها افزایش می یابد.

6 . کاشت فولیکول های مو

در این روش هم برداشت و هم کاشت مو توسط دستگاه انجام میشود.

به منظور کاشت فولیکول ها در منطقه بی مو، با استفاده از این دستگاه، شکاف های یکنواخت و یک جهت در عمق مناسبی از پوست ایجاد می شود. نکته قابل توجه این است که با این دستگاه ها، امکان ایجاد شکاف های موثر ۳ الی ۴ برابر بیشتر می شود. قلم و پانچ این دستگاه یک بار مصرف است. بنابراین با تعویض آن در هر فرد، امکان انتقال بیماری به کمترین مقدار ممکن می رسد.

 

توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل کاشت موی سر

کاشت مو به روش super fue

 • مصرف آنتی بیوتیک ها، داروهای مسکن و سایر داروهای تجویز شده توسط پزشک طبق دستورالعمل انجام شود؛
 • با توجه به کوتاه بودن دوران نقاهت این روش کاشت مو، از فردای روز عمل بیمار امکان انجام فعالیت های روزانه خود را دارد؛ اما لازم است که در این رابطه مطابق توصیه پزشک رفتار شود؛
 • انجام ورزش های سنگین بلافاصله بعد از کاشت مو، توصیه نمی شود؛
 • در رابطه با شستشوی موها باید دقیقا مطابق دستور العمل پزشک رفتار شود. شستشوی زود هنگام موها سبب آسیب دیدگی فولیکول های کاشته شده می شود.
 • در صورتی که پزشک به منظور کاهش درد، مسکن تجویز کرده است، باید به موقع و سرساعت مصرف شود؛
 • مصرف آنتی بیوتیک ها به منظور جلوگیری از عفونت، باید در فاصله های زمانی کاملا دقیق باشد. در غیر این صورت تاثیر لازم را نخواهند داشت؛
 • جلسات معاینه بعد از کاشت مو اهمیت زیادی دارد. در این جلسات پزشک کیفیت رشد موها را بررسی و در صورت وجود مشکل از روش های درمانی دیگر یا داروها برای تکمیل درمان استفاده می کند. علاوه بر این در صورت وجود التهابات پوستی یا عفونت ها، تجویز دارو و اقدامات درمانی توسط پزشک انجام می شود. بنابراین در مراقبت های بعد از کاشت مو، جلسات معاینه اهمیت زیادی دارند؛
 • در رابطه با شروع فعالیت های ورزشی و فیزیکی سنگین با پزشک مشورت شود، شروع زود هنگام فعالیت های فیزیکی سبب تاخیر در درمان زخم های احتمالی و آسیب رسیدن به فولیکول های تازه کاشته شده می شود؛
 • تنها از مواد شوینده ای باید استفاده شود که پزشک استفاده از آن ها را مجاز می داند؛

 

نتیجه کاشت مو با روش super fue

برای اینکه کاشت مو انجام دهید ابتدا باید پرس و جو و مشورت های لازم را انجام دهید و بعد از آن به دنبال یک کلینیک معتبر با پزشکان متخصص و با تجربه بگردید.

وقتی شما اولین جلسه به کلینیک مراجعه میکنید پزشک شما را معاینه میکند و نسبت به شرایط شما بهترین روش را به شما معرفی میکند.

حالا نتیجه این خدمات بستگی به روش انتخاب شده توسط شما ، مهارت و تجربه جراح ، دستگاه و تجهیزات دارد و توصیه مهم این است که حتما نکات قبل و بعد از عمل را به درستی رعایت کنید تا نتیجه دلخواهتان را مشاهده کنید و دچار عوارض نشوید.

موهای کاشته شده بعد از یک هفته رشد میکنند ومیریزند اما اصلا نگران نباشید.

بعد از گذشت دوره نقاهت و درمان شما در عرض 2 ماه رشد میکنند و نتیجه اصلی را شما حدود 8 ماه بعد میتوانید کاملا مشاهده کنید.

همچنین بعد از رشد کامل موها میتوانید به راحتی و هر طوری که علاقه دارید از آنها استفاده کنید.

 

عوارض و معایب کاشت مو به روش سوپر fue

کاشت موی super fue

 1. در این روش کاشت مو نیز لازم است که موهای سر کوتاه شوند که شاید این نکته برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد؛
 2. در این روش نیز از مواد بی حس کننده برای ایجاد بی حسی در سر استفاده می شود. در برخی افراد استفاده از مواد بی حسی سبب ایجاد واکنش های آلرژیک می شود؛
 3. عوارضی از قبیل بی حسی، تورم و کبودی معمولا در تمام روش های کاشت مو مشاهده می شود؛ البته شدت این عوارض در روش های مختلف متفاوت است. در روش Super FUE عوارض بعد از کاشت مو بسیار کم و دوران نقاهت کوتاه است؛ اما به هرحال عوارض با شدت کم در این روش نیز مشاهده می شوند؛
 4. احتمال عفونت با درصد بسیار پایین (کمتر از ۱ درصد) در این روش نیز وجود دارد.
 5. برای استفاده از این روش ، متقاضی باید تمامی موهای سر خود را بتراشد.
 6. انجام این روش برای افرادی که موهای فر یا مجعد دارند مشکل است.
 7. احتمال آسیب دیدن و خشک شدن ریشه موها وجود دارد.

اگر میخواهید دچار عوارض نشوید، بهترین پزشکان کاشت مو تهران را بشناسید و به آنها مراجعه کنید و نتیجه مناسبی بگیرید.

 

افراد مناسب برای این روش کاشت مو

تمامی افراد امکان استفاده از این روش را دارند اما همانطور که گفته شد بهتر است پزشک بعد از معاینه شما روش مناسب برای شما را انتخاب کند.

اما استفاده از این روش برای موارد زیر مناسب است :

 • افرادی که به دلیل سوختگی دچار ریزش مو شده اند؛
 • افرادی که دچار طاسی ژنتیکی هستند؛
 • افرادی که پوست سر آن ها به دلایل ژنتیکی، انجام ورزش های سنگین یا کاشت موهای قبلی سفت شده است و در این صورت امکان استفاده از روش های کاشت موی قبلی مانند FUT در آن ها امکان پذیر نیست.

 

هزینه کاشت مو به روش SUPER FUE

هزینه این خدمات بستگی به موارد زیر دارد اما برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها میتوایند با ما تماس بگیرید.

 • روش کاشت مو : به خاطر اینکه هر روش اصول و تجهیزات و دستگاه مخصوص خودش را دارد باعث تغییر قیمت ها میشود.
 • ویژگی های فردی : از دیگر عوامل موثر بر هزینه نهایی کاشت مو، ویژگی های فردی از قبیل وسعت منطقه طاسی و وضعیت بانک موی فرد است؛
 • امکانات و تجهیزات کلینیک زیبایی : با توجه به امکانات و تجهیزاتی که در کلینیک های زیبایی مختلف استفاده می شود، هزینه کاشت مو نیز در آن ها متفاوت است؛
 • تخصص پزشک : مدرک ، مجوز ، تحصیلات ، تجربه و شهرت پزشک متخصص هم بر قیمت تاثیر گذارند.
 • تراکم مدنظر : یکی از سوالاتی که در جلسه اول از فرد متقاضی کاشت مو پرسیده می شود این است که دوست دارد موهایش چقدر متراکم باشد. هرچقدر تراکم ایجاد شده بالاتر باشد، هزینه کاشت مو نیز متناسب با آن بیشتر می شود؛