کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT چیست و چگونه است؟

کاشت مو به روش BHT برای افرادی است که بانک موی قوی ای ندارند و نمیتوان از موهای سرشان برداشت و به همین علت با این روش از نواحی مختلف بدن مو برمیدارند و به سر پیوند میدهند

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که هم آقایان و هم خانم ها را درگیر کرده است و همه این افراد از این مشکل رنج میبرند و به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکل هستند.

کاشت مو یکی از خدماتی است که شما را از این مشکل خلاص میکند فقط نکته مهم این است که کاشت مو دارای روش های زیادی است و در این مقاله از مجله ایستگاه زیبایی درباره کاشت مو به روش BHT صحبت میکنیم که مخصوص افرادی است که دارای بانک موی ضعیفی هستند و باید از نواحی بدنشان مو برداشت و به سرشان پیوند داد.

اگر شما نیز بانک موی ضعیفی دارید و باید این کار را انجام دهید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

 

کاشت مو به روش BHT

امروزه در سر تا سر دنیا افراد زیادی هستند که با ریزش مو و یا کم پشتی دست و پنجه نرم میکنند که در بین آنها افرادی هستند که با استفاده از دارو های شیمیایی و یا گیاهی و یا حتی با روش های خانگی که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند ، قصد قطع کردن ریزش موهایشان و رشد و ترمیم آنها را دارند.

یکی از عوامل موثر در انجام خدمات کاشت مو با روش های مختلف ، داشتن بانک موی قوی و مناسب میباشد و این به این معنی است که اگر فرد متقاضی بانک موی قوی پشت سر خود داشته باشد میتوان از آن برای انجام کاشت مو استفاده کرد که این خیلی نکته خوب و مهمی است.

حالا ممکن است برخی افراد بانک موی قوی روی سر خود نداشته باشند که این مورد باعث میشود پزشک متخصص نتواند از از نواحی پشت سر مو بردارد که این باعث میشود بعضی مواقع نتایج دلخواهی به دست نیاید.

البته با وجود این مشکل روشی جدید توسط افراد متخصص پدید آمد تحت عنوان bht که مخفف عبارت Body Hair Trans است.

در کاشت مو با روش bhp موهای بدن از نظر ساختار (صاف، فر و یا مجعد)، جنس، رنگ، ضخامت، تعداد و عمق فولیکول ها با موهای سر تفاوت دارند.

این روش برای پیوند موهای بدن و شامل گسترش ناحیه اهدا کننده به کل بدن میباشد و معمولا در مواردی استفاده میشود که استخراج مو از نواحی سر امکان پذیر نیست که در این حالت مو از نواحی مختلف بدن استخراج میشود و به سر پیوند داده میشود.

لازم است بدانید که موهای بدن پس از پیوند ، ساختار خود را تغییر میدهند و بعد از مدتی صاف و بلند میشوند و به طور چشمگیری ساختارشان شبیه موهای سر میشود که کاملا طبیعی هستند.

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت دارد زیرا در مواقع لزوم و ضروری از این روش کاشت مو استفاده می کنند.

 

روش کاشت مو bht

کاشت مو به روش bht

خدمات و عمل کاشت مو دارای سابقه و پیشینه ای بسیار طولانی است و به همین علت روش ها و راه های مختلفی در این عمل بوجود آمده است که اساس همه آنها یکی است اما از نظر جزئیات با یکدیگر متفوت اند.

همانطور که میدانید کاشت مو در همین نواحی سر انجام میشود که با این حال برخی افراد روی سرشان مو ندارند و بانک موی ضعیفی هم دارند و نمیتوانند با همین روش های معمولی نتیجه دلخواهی به دست آورند و بهترین کار در این شرایط این است که پیوند مو از نواحی بدن انجام شود زیرا موهای بدن از نظر ساختار و کیفیت کاملا شبیه موهای سر هستند.

مثلا اگر در این شرایط قرار بگیرید پزشکان معمولا از پاها، بازوها، شکم، قفسه سینه، پشت، زیر بغل و حتی صورت مو برمیدارند و روی سر میکارند.

BHT برای اولین بار در سال های 1920 و 1930 در ژاپن توسط ساساگاوا و اوکودا انجام شد و بعد از آن دوباره تب آن فروکش کرد تا اینکه دکتر ری وودز پیوند موهای بدن را در سال 1989 دوباره رواج داد.

روش کاشت موی BHT برای پیوند موهای بدن از کاشت مو به روش FIT مشتق شده که هدف آن افزایش موفقیت عمل کاشت مو که در این فرایند دیگر فولیکول های بدن که برای این کار مناسب هستند طبق برنامه و در جلسات مختلف روی سر کاشته میشوند.

کاشت مو از نواحی بدن به سر از راه های موفق و موثر برای کسانی است که دچار ریزش موی شدید هستند ، و همچنن افرادی که از سایر روش های کاشت مو نتیجه نگرفته اند پیشنهاد میشود فقط یکبار از این روش استفاده کنند.

نتیجه عمل شما مقدار زیادی بستگی به تجربه و مهارت پزشک دارد و به همین دلیل بهتر است ابتدا به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید که توسط پزشک متخصص معاینه شوید و بهترین روش را نسبت به شرایط شما برایتان انتخاب کند.

 

کاشت موی بی اچ تی

هماطنور که میدانید در روش های کاشت مو نظیر کاشت مو به روش SUT از موهای سر یا همان بانک موی سر که به عنوان اهدا کننده است استفاده میشود و به نواحی کم پشت و طاس سر پیوند داده میشود اما وقتی که روی سر هم مویی وجود نداشته باشد و بانک مو ضعیف باشد ، به عنوان آخرین راه حل و آخرین گزینه باید کاشت مو از نواحی بدن به سر را انتخاب و امتحان کرد.

این تکنیک نیازمند مهارت و دانش و تجربه بیشتری نسبت به سایر تکنیک ها میباشد و به همین دلیل توجه داشته باشد که کلینیک و پزشک مورد نظر دارای مجوز لازم و تجربه کافی باشند تا بتوانید نتیجه دلخوان و ایده آلتان را مشاهده کنید.

این نواحی به‌ عنوان منابع اضافی برای اهدای گرافت ‌های مو، استفاده می‌ شوند و برای پوشش بیشتر کف سر یا بازسازی دیگر قسمت ‌های بدن، به کار می‌روند.

پوست بدن دارای تحرک و پویایی بیشترذی نسبت به پوست سر انسان دارد و به همین علت نحوه برداشت فولیکول های مو از سر نسبت به بدن کاملا متفاوت است اما اساس روش برداشت و کاشت به همان صورت است.

وقتی شما به کلینیک و مرکزی مراجعه میکنید ، پزشکان به شما توصیه میکنند که تا جایی که امکان دارد از نواحی سرتان مو بردارید و جایی که دیگر امکان برداشت از سر نبود از موهای بدنتان بردارید به سرتان پیوند دهید.

نوع پوست، عمق قرارگیری فولیکول مو در قسمت زیرین پوست، ضخامت مو و جهت فولیکول‌ها از بارزترین تفاوت‌های موهای سر با سایر نقاط بدن به‌حساب می‌آیند.

طبق گفته دانشمندان و متخصصان این زمینه ، روش bht آخرین راه برای حل مشکل طاسی است و روشی متفاوت با سایر روش ها است و به همین دلیل ممکن است شاهد نتایجی متفاوت در افراد مختلف باشد مثلا در برخی افراد فولیکول ها تغییر ساختار میدهند و مانند مو رشد میکنند و در برخی افراد این سازگاری و تغییر انجام نمیشود و فولیکول ها به خوبی رشد نمیکنند.

 

انواع کاشت مو با روش BHT

مراحل کاشت موی bht

همانطور که ذکر شد ، اگر ناحیه سر بانک موی ضعیفی داشته باشد میتوانید با این روش از قسمت های مختلف بدن مو استخراج کنید و در نواحی سر بکارید که این کار به چند دسته تقسیم میشود :

 • کاشت موهای ریش صورت روی سر
 • کاشت ریش و کاشت سبیل به کمک موهای بدن
 • کاشت موهای سر در ریش و سبیل
 • کاشت موهای سینه روی سر
 • کاشت ابرو از موهای بدن

 

کاشت مو از ریش به سر

موهایی که در ناحیه ریش میرویند در مقایسه با موهای سایر قسمت های بدن شباهت بیشتری به موهای سر دارند البته میزان رشد آنها نیز در مقایسه با موهای ناحیه پشت سر تفاوت هایی دارند.

موهای سر عمری حدود 4 تا 5 سال دارند و حدود 1 تا 1.5 سانت در ماه رشد میکنند و موهای ریش هم به همین صورت هستند اما با سرعت رشد آهسته تر.

یکی از ویژگی‌ های ریشه موهایی که در ناحیه ریش رشد می‌کنند، تکی ‌بودن آن‌ هاست. به عبارت دیگر، در این ناحیه در هر ریشه فقط یک مو رشد می ‌کند که دقیقا مثل موهای ناحیه پشت سر است.

فقط نکته مهم این است که اگر قصد برداشت مو از ناحیه ریش را دارید از نواحی زیر چانه این کار ا انجام دهید چون زیاد مشخص نیستند.

 

کاشت مو از سینه به سر

 • فولیکول ‌هایی که از ناحیه سینه برداشته می‌ شوند شامل فولیکول ‌های تک مویی بوده که دقیقا مثل فولیکول ‌های موی ناحیه ریش هستند.
 • فولیکول ‌های مویی که از سینه برداشته می‌شوند، نسبت به ریشه موهای ناحیه ریش، رشد کمتری دارند.
 • از این فولیکول‌ ها انتظار می‌رود که بیشتر از 5 تا 6 سانتی ‌متر رشد نکنند.
 • این فولیکول ‌ها به‌ طور کلی بیشتر به‌ جای این ‌که صاف باشند، فر هستند.
 • فولیکول های ناحیه سینه، نازک ‌تر هستند.

 

کاشت مو از کمر و پا به سر

همه فولیکول ‌های مویی که از بدن گرفته می ‌شوند به‌ جای استفاده در نواحی مرزی، برای سفت ‌کردن ریشه ‌ها در نواحی مرکزی به کار می ‌روند.

علم کاشت مو در این تلاش است که بدون آسیب به ناحیه پشت سر تا جایی که میتوان تعداد بیشتری فولیکول مو جمع آوری کرد به همین علت پیشنهاد میشود بجای جمع آوری مو از نواحی سینه ، نواحی کمر یا پا و یا حتی ریش انتخاب شود تا فولیکول مویی بشتری برداشته شود.

 

مقایسه کاشت مو به روش بی اچ تی با سایر روش های کاشت مو

هزینه کاشت موی bht

ممکن است افراد زیادی قصد داشته باشند بجای اینکه از موهای ناحیه پشت یا بغل سر خود ، مو استخراج کنند و در بالا و جلوی سر خود بکارند ، تمایل داشته باشند از نواحی مختلف بدن که موهای زائد محسوب میشوند استخراج کنند و روی سر خود بکارند که برای این کار باید اطلاعاتی داشته باشید.

موهای پشت کمر و سینه از موهای پشت سر مجعدتر و نازکتر هستند و رشد آنها نیز حدود 18 ماه طل میکشد.البته مشخصات این موها به نوعی است که در وسط پوست سر استفاده میشوند و به عنوان پرکننده و حجم دهنده کاربرد بیشتری دارند.

در اکثر روش های کاشت مو ، از بانک موی سر مو برمیدارند اما در این روش از موهای قسمت های مختلف بدن که دارای ویژگی های مخصوصی باشند برای پیوند به سر استفاده میشود.

همچنین از دیگر تفاوت های بین روش BHT با سایر روش های پیوند مو می توان به میزان تاثیر گذاری و همچنین نتایج آن اشاره نمود.

از آنجایی ناحیه گیرنده، این نوع فولیکول ها را کمی دیرتر قبول می کند، روند پیوند و قرارگیری فولیکول ها  بسیار آهسته پیش می رود. همچنین تغییر رنگدانه ها در ابتدای دوران عمل، از دیگر معایب روش BHT هستند. در روش های دیگر معمولا نتایج بسیار بهتر و دلخواه تری از روش BHT حاصل می شود. به همین علت تنها در مواقعی که فرد متقاضی دارای بانک موی مناسبی در سر خود نباشد از این روش استفاده می شود.

از دیگر تفاوت های این روش با سایر روش ها عبارت است :

 1. جهت رشد واحدهای فولیکولی
 2. نوع پوست و ویژگی های آن
 3. عمق فولیکول مو زیر پوست
 4. ضخامت و ساختار مو (صاف، فر، مجعد)

 

مزایا کاشت مو به روش bht

 • از جمله مزیت هایی که می توان به آن اشاره نمود این است که روش کاشت مو طبیعی BHT جزء عمل های زیبایی بدون تهاجم در دنیا محسوب می شود خوشبختانه پیشرفت در تکنیک و فناوری باعث شده است که برخی از مبتلایان به ریزش مو بتوانند از موهای سایر قسمتهای بدن – مانند ریش، سینه، بازوها یا پاها – در عمل ترمیم مو استفاده کنند و باید گفت از هیچ تیغ جراحی و بخیه در این عمل استفاده نمی شود. لذا هیچ اسکار و جای زخمی نیز پس از عمل باقی نخواهد ماند.
 • تمامی آثار و نتایج حاصل از ترمیم مو با روش BHT بسیار طبیعی و عادی جلوه خواهد داد و تشخیص آن برای سایر افراد و مخاطبان تقریبا غیر ممکن می باشد.
 • استفاده از این روش برای آن دسته از افراد متقاضی کاشت مو طبیعی که در سر خود هیچ گونه مویی ندارند و کاملا طاس هستند می تواند بهترین گزینه محسوب شود.
 • استفاده از سایر نقاط بدن برای برداشت و پیوند مو هیچ محدودیت ندارد و از موهای سینه و کمر تا موهای پای فرد را می توان برای ترمیم مو سر استفاده کرد.
 • پس از انجام کاشت مو طبیعی با استفاده از این متد بیمار نیاز به استراحت و مراقبت های طولانی نمی باشد و دوره بهبودی کوتاهی را دارد.
 • پوشش ناحیه سر، در بیمارانی که موی کافی در ناحیه اهدا کننده سر ندارند.
 • زمانی‌که در ناحیه سر کاشته‌ می‌ شوند، رشد خوبی دارند.
 • مو های بدن با مو های سر، خیلی خوب ترکیب می ‌شوند و هم ‌چنین تعداد قابل توجهی مو را می‌توان از بدن استخراج کرد.
 • مو های بدن، نسبت به دی هیدرو تستوسترون (DHT) که دلیل اصلی ریزش مو است و برای همیشه روی سر باقی می ‌ماند، مقاوم است.
 • کاشت مو به روش بی اچ تی یک جراحی کم تهاجمی است.
 • در کاشت مو BHT هیچ برش و بخیه‌ای در کار نیست.
 • مدت زمان ریکاوری بعد از پیوند مو از بدن به سر بسیار کوتاه است.
 • در پیوند مو از بدن به سر جای زخم در محل برداشت گرافت مو بسیار ریز و نامعلوم است.
 • کاشت مو بی اچ تی برای کاشت ابرو نیز بسیار مناسب است.
 • افرادی که بطور کامل طاس هستند و امیدی برای کاشت مو ندارند، می توانند با استفاده ازکاشت مو به روش با این روش ، براحتی از موهای بدنشان برای کاشت در سر استفاده کنند.
 • محدودیتی که در روش های دیگر کاشت مو وجود دارد و بیمار فقط می تواند از موهای پشت و اطراف سر برای کاشت استفاده کند، کاملا برطرف شده است.
 • درکاشت مو به روش BHT ، می توان از جاهای متفاوتی از بدن (از پا گرفته تا صورت) برای استخراج فولیکول های مو و کاشت و پیوند آنها استفاده کرد.
 • ابتدا بیمار می تواند به صورت آزمایشی این روش را امتحان کند تا از نتیجه آن مطمئن شود و بعد بطور کامل از این روش استفاده کند.
 • درکاشت مو به روش بی اچ تی ، در صورت موفقیت خط رویش موها کاملا طبیعی خواهد بود.
 • دوره ی بهبود بیمار بعد ازکاشت مو هم کوتاه است.
 • کاشت مو به روش با این تکنیک ، تهاجمی نیست.
 • اسکاری که روی پوست بدن ایجاد می شود هم بسیار کوچک است و با گذشت چند هفته، سریع ترمیم می شود.

 

معایب کاشت موی بی اچ تی

کاشت مو با روش bht

همانطور که گفته شد این روش مخصوص کسانی است که بانک موی ضعیفی دارند و مجبورند از موهای نواحی بدن استفاده کنند.

این تکنیک هم مانند سایر تکنیک ها دارای مزایا و معایبی است و به دلیل حساس بودن این عمل ، این روش را به عنوان آخرین روش معرفی کرده اند که معایب این روش عبارتند از :

 1. عدم همخوانی موهای بدن با موی سر از مهمترین معایب کاشت مو BHT
 2. درصد موفقیت پایین‌تر کاشت مو به روش بی اچ تی نسبت به روش‌های مرسوم
 3. جلوه‌ی غیرطبیعی موهای بدن در سر
 4. تراکم کمتر موهای بدن نسبت به موی سر
 5. ایجاد مشکلات تکنیکی در حین کاشت مو به روش بی اچ تی

 

نکات و مراقبت های قبل از انجام عمل bht

برای اینکه بهترین نتیجه کاشت مو را مشاهده کنید باید یک سری نکات را رعایت کنید مثلا 2 الی 3 هفته قبل از عمل هیچ گونه دارو (مثل آسپرین) ، ویتامین ها، الکل، سیگار و قلیان مصرف کند زیرا خطر خونریزی را هنگام کاشت مو و حتی بعد از آن افزایش می دهند.

 • پیش از عمل به منظور چک آپ، نیاز به آزمایش خون است تا وضعیت سلامتی شما معین شود.
 • 10 روز قبل از عمل کاشت مو BHT استفاده از داروهای مسکن مانند آسپیرین، بروفن و … (استومینوفن مانعی ندارد)، قرص ویتامین E، داروهای جلوگیری کننده از انعقاد خون مانند وارفارین، سیگار، مشروبات الکلی و سیر ممنوع است.
 • اگر از دارویی استفاده می‌کنید و یا بیماری خاصی دارید، آن را با پزشک خود مطرح کنید. به این دلیل که پزشک باید برگه‌ای به منظور اینکه عمل برای شما بلامانع است، صادر نماید. به این نکته توجه کنید که بعضا داروهایی هستند که با روند کاشت مو تداخل دارند و می‌بایست پیش از عمل پیوند مو از خوردن آنها اجتناب کنید.
 • اگر موهای شما سفید یا جو گندمی است، روز قبل از عمل موهای خود را با رنگ مو به رنگ مشکی یا قهوه‌ای سوخته رنگ کنید.
 • یک روز قبل استفاده از روگین (Regaine) را قطع کنید.
 • لطفا از یک هفته قبل کاشت مو استفاده از هرگونه ویتامین و مکمل ها را قطع کنید.
 • داروی آلوپورینول ۳۰۰ میلیگرم و والیوم ۵ میلیگرم باید شب قبل از جراحی بین ساعت ۶ تا ۷ عصر مصرف شود و شما باید قبل از مصرف آن و طی آن شب در خانه یا هتل اقامت خود بمانید.
 • از ۴۸ ساعت قبل از عمل الکل استفاده نکنید.
 • یک صبحانه ی خوب بخورید.
 • قبل از مراجعه برای جراحی، فرم توافق آن را بخوانید.
 • هر موضوعی که برای شما پیش آمد با پرستار تماس بگیرید.
 • در هنگام کاشت مو یک آرام بخش خفیف به شما داده خواهد شد و نباید بعد از آن رانندگی کنید.

 

مراحل انجام کاشت موی طبیعی بی اچ تی

کاشت مو به روش بی اچ تی

پیشنهاد مجله ایستگاه زیبایی به شما این است که قبل از اینکه هر اقدامی برای کاشت مو انجام دهید ابتدا پرس و جو و مشورت های لازم را انجام دهید ، سپس به دنبال یک کلینیک معتبر و شناخته شده باشید که دارای مدارک و مجوز های لازم باشد و همچنین پزشکان آن هم دارای مهارت و تجربه کافی باشند.

هماطنور که گفته شد اساس کار تمامی روش ها مثل یکدیگر است اما در جزئیات با یکدیگر فرق دارند.

مراحل انجام کاشت موی بدن به سر به شرح زیر است :

 1. آماده سازی قسمت اهدا کننده و گیرنده بدن که از قبل تعیین شده است.
 2. برداشت فولیکول های مو با استفاده از تجهیزات از قسمت اهدا کننده که به طور کلی دارای 1 تا 3 واحد گراف مو میباشد.
 3. جایگزین و قرار دادن گراف ها در نقاط گیرنده و مورد نیاز سر

همچنین برای انجام این عمل باید یک سری نکات را رعایت کنید تا عملی راحت داشته باشید که این نکات عبارتند از :

✔ در روش کاشت مو BHT باید میان تارهای موی سر و موی بدن سازگاری وجود داشته باشد.

✔ میزان رشد موی بدن نسبت به موی سر بسیار کند است؛ بنابراین افرادی که از کاشت مو بی اچ تی استفاده می‌کنند، نباید انتظار رویش معمولی مو را داشته باشند.

✔ رنگ و جنس مو سر با موهای بدن متفاوت است و این موضوع باعث غیرطبیعی شدن موهای کاشته شده می‌شود.

✔ کاشت مو با این شیوه برای افراد با بانک موی ضعیف توصیه می‌شود.

 

توصیه و مراقبت های بعد از کاشت موی bht

 1. اگرچه می‌توانید بعد از عمل و فردای روز عمل به کارهای عادی خود بپردازید، ولی اگر امکان استراحت وجود دارد، حدود 3 تا 5 روز پس از عمل را استراحت کنید تا شرایط بهتری داشته باشید.
 2. به دلیل تزریق شدن داروهای آرام بخش و مسکن، نیاز است تا روز عمل کسی را با خود بیاورید تا هنگام ترخیص شما را تا منزل همراهی نماید.
 3. در روزهای اول پس از عمل، به دلیل وجود خون خشک شده در مکان‌هایی که پیوند مو انجام گرفته است، سعی کنید موی خود را به کسی نشان ندهید زیرا باعث ایجاد حس بد در اطرافیان خواهد شد و امکان اینکه آنها با قضاوت نابه‌جا شما را از این عمل ناامید کنند، وجود دارد.
 4. هنگام خواب و گذاشتن سر روی بالش در روزهای اول پس از کاشت مو بی اچ تی مراقب باشید تا فولیکول‌های مو در اثر تماس سر با بالش نریزند.
 5. اگر ریزش موی شما به صورت غیرطبیعی بود، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
 6. از شستن موهای خود در روزهای اول پس از عمل کاشت مو BHT اجتناب کنید.
 7. قضاوت سریع و عجولانه نسبت به عمل خود نداشته باشید. ترمیم مو عملی است که در طولانی مدت جواب خود را نشان می‌دهد.

همچنین تا حدود یک هفته بعد از عمل از موارد زیر دوری کنید :

 • مصرف دخانیات.
 • مصرف نوشیدنی های الکلی.
 • استفاده از ویتامین های B و E.
 • استفاده از داروهایی همچون آسپیرین ها و ایپوبروفن ها.
 • استفاده از برخی دارو های گیاهی.

 

عوارض کاشت مو به روش BHT

کاشت موی bht

 • عوارض موقتی مثل اسکار، ورم و غیره
 • سازگار نبودن موهای بدن با پوست وموهای سر و در نتیجه عدم رشد روی سر
 • امکان تغییر ساختار موهای بدن پیوند خورده در طول زمان و تطبیق ناپذیری با موهای سر
 • بطور کلی از هر ۴ نفر که از بانک موی بدن غیر از ریش برای کاشت مو در سر استفاده کرده اند فقط یک نفر رضایت دارد. این روش یک روش فراگیر و عالی برای همه نیست ولی برای افرادی که بانک موی سر ندارند شاید بهترین روش باشد.
 •  
 • ایجاد کلوئید که می ‌تواند به ‌دلیل استخراج موی بیش از حد از ناحیه جناغ سینه اتفاق بیفتد.
 • اگر این روش در افرادی انجام شود که ناحیه اهدا کننده آن‌ ها پوستی تیره دارد، ممکن است آن‌ ناحیه رنگدانه‌ های خود را از دست بدهد.
 • ممکن است بعد از جراحی، رویش نامتقارن مو روی بدن رخ دهد.
 • نتیجه

 

نتیجه کاشت موی بی اچ تی

کاشت مو با روش های جدید و مدرن بسیار راحت ، قابل پیش بینی و همچنین رضایت بخش است و نتایج خوبی هم به همراه دارند.

با اینکه روش های کاشت مو خطرناک نیستند و به راحتی انجام میشوند اما باید برای انجام آنها حتما یک سری نکات را رعایت کرد تا ایمنی و سلامت فرد حفظ شود.

به این روش می‌توان موهای بیشتری را برای پوشش دادن ناحیه طاسی بزرگ به دست آورد، برای مثال در شرایطی که پس از تصادف یا عمل کردن جای زخم بزرگی باقی می‌ماند و موی ناحیه وسیعی می‌ریزد.

در نهایت موهای کاشته شده ویژگی های ناحیه سر را پیدا میکنند و خیلی زود مانند موهای سر رشد میکنند و کف سر را میپوشانند.

بعد گذشت دوران نقاهت و بهبودی ، موهای جدید جوانه خواهند زد و با گذشت زمان رشد میکنند و میزان رشد آنها بستگی به توانایی و استعداد بدن شخص خواهد داشت و ممکن است سریعتر از زمان تعیین شده پزشک رشد کامل شوند.

عواملی هستند که روی موفقیت نتیجه این عمل تاثیر میگذارند که عبارتند از :

🛑 استخراج اهدا کننده مناسب؛

🛑 شکافت واحد فولیکولی مناسب؛

🛑 پیوند هیدراتاسیون مناسب و ذخیره سازی؛

🛑 ایجاد محل دریافت مناسب با استفاده از زاویه مناسب، جهت و تنظیم؛

🛑 طراحی خط مو طبیعی؛

🛑 قرار دادن دقیق گرافت با روش مناسب به طوری که از صدمه زدن جلوگیری کند؛

🛑 مراقبت مناسب بعد از عمل.

🛑 آماده سازی مناسب واحدهای فولیکولی

🛑 ذخیره سازی بدون خطا و هیدراتاسیون پیوندهای استخراج شده

🛑 کاشت بهینه با در نظر گرفتن جهت رشد و ترتیب پیوند ها

🛑 بدست آوردن خط موی طبیعی

🛑 رویکرد دقیق و استفاده از تکنیک مناسب، جهت به حداقل رساندن آسیب به پیوندها

🛑 تجربه و مهارت کافی جراح و مسلط بودن به این روش و سایر روش های کاشت مو

 

افراد مناسب برای کاشت مو با روش bht

کاشت موی بی اچ تی

این تکنیک کاشت مو برای افرادی مناسب است که دارای بانک موی ضعیفی هستند و وقتی هم که پزشک متخصص شما را معاینه میکند ، نسبت به شرایط شما این روش را پیشنهاد میکند زیرا میتواند نتایج بهتری نسبت به سایر روش ها یا خدمات داشته باشد.

افرادی که دارای موهایی پرپشت و با تراکم بالا بودند اما دچار ریزش مو شده اند مجبورند که از قسمت ها دیگر بدن استفاده کنند و کاشت مو را انجام دهند که معمولا برای این کار از موهای سینه یا ریش استفاده میکنند زیرا موهای این نواحی برای کاشت مناسب تر هستند.

به طور کلی افرادی که دارای شرایط زیر هستند برای این روش مناسب هستند :

 1. مو های کم ‌پشت در ناحیه سر
 2. نواحی اهدا کننده آسیب ‌دیده، به‌ دلیل جراحی ‌های گذشته
 3. عقب‌ رفتن خط رویش مو
 4. کاشت ابرو
 5. زمانی‌که به ‌خاطر سوختگی یا آلوپسی همراه با زخم، تعداد گرافت‌ های مو کاهش پیدا کرده‌ است.
 6. برای بازسازی نواحی کوچک در ناحیه ریش
 7. تراکم مو باید بالای 40 گرافت مو بر سانتی متر مربع باشد؛
 8. شباهت بین بدن و موی سر؛
 9. تعداد گرافت ها با 2 تا 3 فولیکول مو؛
 10. اندازه ناحیه اهدا کننده؛
 11. طول موی بدن.

 

دوره نقاهت کاشت موی بی اچ تی چقدر است؟

مدت زمان لازم برای درمان و مشاهده نتیجه اصلی این عمل حدود 3 ماه است و بعد از گذشت 3 ماه از اتمام کلی عمل میتوانید نتیجه را مشاهده کنید.

البته بعد از گذشت 3 ماه ممکن است جای زخم و اسکار تا حدودی باقی مانده باشد که برای این مشکل هم یک بازه 1 ماهه وقت لازم است تا از بین بروند.

 

تعداد جلسات لازم برای این خدمات bht چقدر است؟

تعداد جلسات و زمان جلسات در این روش مانند سایر روش ها بر هر فرد متفاوت است و تعداد واحد های انتقالی از مهم ترین مواردی است که روی جواب این سوال تاثیر میگذارد اما میتوان در یک یا دو جلسه 3 الی 5 ساعته این عمل را انجام داد.

 

هزینه و قیمت کاشت مو به روش BHT

کلینیک کاشت موی bht

در خصوص هزینه این خدمات باید گفت که به عوامل مختلفی مانند تجربه و مهارت دکتر کاشت مو بستگی دارد که برای هر فرد میتواند متفاوت باشد.

از جمله تعداد گرافت‌های لازم جهت پیوند مو که براساس ناحیه پیوند تعیین می‌گردد. به همین خاطر هزینه کاشت مو به روش BHT با سایر روش‌های کاشت مو تقریبا مشابه است و بستگی به مقدار ریزش و طاسی و قسمت اهدا کننده دارد.

برای دریافت اطلاعات بشتر و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

1 . آیا این روش برای افرادی که دچار ریزش موی موقت هستند ، مناسب است؟

عواملی مانند استرس و ناراحتی اعصاب و ... مواردی هستند که باعث ریزش موی موقتی در افراد میشوند به همین دلیل که این مشکل موقتی است معمولا پزشکان توصیه میکنند که کاشت مو انجام ندهند.

2 . خط رویش مو در روش BHT چگونه است؟

خط رویش مو می تواند سبب جذابیت افراد در نگاه اول شود در نتیجه در کاشت مو باید توجه زیادی به این خط شود اما باید دانست که کاشت مو به روش بی اچ تی تاثیری بر خط رویش مو نخواهد داشت.

3 . آیا موهای نواحی اهدا کننده دوباره رشد میکنند؟

لازم به ذکر است که اگر از هر قسمتی از بدن مو برداشته شود بعد از گذشت مدتی دوباره در آن قسمت موها رشد خواهند کرد و جای نگرانی نیست.

4 . از کدام قسمت های بدن میتوان برای پیوند مو استفاده کرد؟

اگر بانک موی سر شما ضعیف باشد این خدمات همراه مو های ریش و سینه و پاها انجام میشود که انتخاب این مورد با پزشک است.

5 . فولیکول های مو چگونه از بدن استخراج میشوند؟

این کار هم به صورت پانچ و دستی انجام میشود و هم توسط دستگاه های مخصوص انجام میشود.

6 . اگر کسی بخواهد همه ریش‌های صورتش را با کاشت مو BHT روی سرش کاشت کند، ایرادی ندارد؟

خیر امکان این کار وجود ندارد زیرا جای اکسار و زخم ممکن است روی صورت شما ظاهر بدی ایجاد کند.