آیا کاشت مو درد دارد؟

آیا کاشت مو درد دارد؟

آیا کاشت مو درد دارد؟ این سوالی است که متقاضیان مختلف به دنبال جواب آن هستند که در جواب باید گفت، تمام روش های کاشت مو همراه با تزریق داروهای بی حسی در ناحیه بانک مو و ناحیه گیرنده انجام میشوند که باعث میشود متقاضی هیچ دردی احساس نکند.

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

یکی از سوالاتی که هم به صورت حضوری، هم تلفنی و هم در فضای مجازی از کلینیک های مختلف پرسیده میشود این است که آیا کاشت مو درد دارد؟ و یا درد کاشت مو چقدر است؟

کاشت مو عملی کم تهاجمی است که میزان درد آن در روش های مختلف و نسبت به آستانه صبر و تحمل درد متقاضیان متفاوت است اما به خاطر تزریق بی حسی هیچ دردی احساس نمیشود.

در ادامه این مطلب از ایستگاه زیبایی با چگونگی ایجاد درد، میزان درد و راه های کاهش درد بعد از کاشت مو کاملا آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید.

 

آیا کاشت مو درد دارد؟

به طور خلاصه و کلی کاشت مو عملی است که دارای روش ها و متد های مختلف است که برخی از آنها تهاجمی و برخی دیگر غیر تهاجمی هستند و میزان درد روش های کاشت مو متفاوت اس و بستگی به آستانه تحمل درد متقاضیان و شرایط روحی و جسمی و زمان بهبودی دارد.

بنابراین ممکن است افراد نسبت به روش انتخابی سطح متفاوتی از درد و ناراحتی را تجربه کنند اما تزریق بی حسی موضعی در تمام تکنیک ها، این میزان درد را به حداقل ممکن میرساند.

تمام خدمات زیبایی درد دارند اما در پیوند مو در نواحی بانک مو و نواحی گیرنده بی حسی تزریق میشود تا این دردها قابل کنترل شوند.

علاوه بر این شما عزیزان میتوانید با رعایت نکات قبل و بعد از عمل، علاوه بر اینکه باعث بهتر شدن نتیجه و کم شدن عوارض شوید، میتوانید میزان درد کاشت مو هنگام عمل و بعد از عمل را هم کاهش دهید.

از نکات مهم دیگر هم باید به این اشاره کرد که هرچند فرایند ایجاد درد یک عمل فیزیکی است اما عوامل ذهنی و روانی هم میتوانند آنرا تشدید کنند و حتی باعث ایجاد درد کاذب شوند.

درد عمل کاشت موی طبیعی مانند فرو رفتن سوزن یا شکاف لایه بالایی پوست که با درد همراه است اما با بیهوشی موضعی این درد کمتر و قابل تحمل میشود.

این ناراحتی ها هم در ناحه بانک مو (پشت یا کنار سر) و ناحیه گیرنده (تاج یا بالای سر) است که کاملا طبیعی است تا 72 ساعت کم میشود اما اگر شاهد افزایش درد بودید با پزشک تماس بگیرید.

البته باید به این اشاره کرد که درد بعد از کاشت مو به خاطر زخم های موجود تا مدتی ماندگار باشد و بعد از آن روز به روز کمتر شود و از بین برود.

 

میزان درد ناشی از کاشت مو چقدر است؟

آیا کاشت مو درد دارد؟

همانطور که گفته شد میزان درد پیوند مو در هر فردی کاملا متفاوت است اما برای هیچکس شدید و غیر قابل تحمل نمیباشد و علاوه بر این، این درد کاملا طبیعی است و بعد از چند روز کاملا از بین میرود.

مثلا برخی افراد به خاطر استفاده از نوشیدنی های الکل دار و استعمال دخانیات و عدم رعایت کردن سایر نکات باعث از بین رفتن تاثیر داروهای بی حسی میشوند و در نتیجه عم میزان درد را افزایش میدهند.

درد پیوند مو به روش FUT

برداشت گرافت در کاشت مو به روش fut به شکل نواری از بانک مو و بخیه زدن آن ناحیه ممکن است درد بیشتری نسبت به سایر روش ها داشته باشید و علاوه بر این زمان بهبودی این روش بیشتر هم میباشد.

درد پیوند مو به روش FIT

کاشت مو به روش fit برعکس روش قبلی، تکنیکی بدون جراحی استکه برداشت گرافت ها به صورت تکی انجام میشود و آسیب کمتری به پوست وارد میشود، زخم های حاصل از آن سطحی تر هستند و در نتیجه درد کمتری دارد.

درد پیوند مو به روش SUT

در کاشت مو به روش sut از پانچ های اتوماتیک یا دستی برای برداشت گرافت ها استفاده میشود و در نتیجه درد را تا حد ممکن کاهش میدهد.

علاوه بر این اگر استخراج فولیکول ها با میکروموتور انجام شود، آسیب بسیار بسیار کمی به پوست سر وارد می‌شود و درد آن بسیار ناچیز است و با بی حسی موضعی هم هیچ دردی حس نخواهید کرد.

درد پیوند مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی (سوپر ترکیبی) همانطور که از نامش پیداست، ترکیب دو روش FIT و FUT میباشد که پزشک قادر ایت در یک جلسه وسعت زیادی از طاسی را پوشش دهد.

این روش به خاطر اینکه از متد های نوین میباشد، درد زیادی ندارد.

 

درد بعد از عمل کاشت موی طبیعی سر

درد بعد از کاشت مو

بسیاری از ناخوشی ها و آلارم بشری ریشه فیزیولوژیکی ندارند بلکه علت آن هیستریک است یعنی ممکن است فرد با تلقین به خود شرایط را القا کند.

یعنی مثلا در صورتی که فرد انتظار داشته باشد که پس از کاشت مو باید درد زیادی را تحمل کند، درد و عوارض آن بیشتر هم خواهد شد در حالیکه برخی افراد با خیال راحت برای این عمل اقدام میکنند و ممکن است درد زیادی هم بعد از عمل نداشته باشند.

بجز این موارد درد بعد از کاشت مو ممکن است کمی بیشتر از درد هنگام عمل باشد زیرا تاثیرات داروی بی حسی از بین میرود اما بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.

همچنین تعدادی از متقاضیان کاشت مو پس از پیوند با مصرف سیگار، قلیان و مشروبات الکلی اثرات بی حسی را به سرعت از بین می برند. به این ترتیب درد شدیدی سراغ آن ها می آید.

در دوران بعد از عمل پوست سر فرد که مورد تهاجم قرار گرفته قرمز و متورم میشود که میتوانید با داروهای تجویز شده توسط پزشک این موارد را نیز برطرف کنید.

اما به طور کلی و نسبت به نظرات متقاضیان بعد از دیدن نتایج اصلی، پیوند مو عملی است با پرداخت هزینه ای به صرفه و تحمل کمی درد، شاهد موهای از دست رفته خودتان به صورت دائم و طبیعی هستید.

لازم به ذکر است که به طور کلی اگر هر دردی را در سر خود احساس کردید، تحت هیچ شرایطی سرتان را لمس نکرده و یا آن را تخارانید زیرا باعث عفونت و ریزش موی کاشته شده میشود.

 

راه های کاهش و تسکین درد کاشت موی سر

راه های درمان و تسکین درد کاشت مو

برخی افراد به دنبال این هستند که چگونه میتوان درد کاشت مو را کنترل کرد؟

برخی پزشکان برای افرادی که تحمل درد ندارند توصیه میکند که قبل از شروع جراحی برخی داروهای آرامش بخش و خواب آور استفاده کند تا درد کمتری حس کند.

برخی دیگر هم داروهای مسکن و کمپرس سرد را برای بعد از عمل تجویز میکنند که یکی از راه های کاهش درد کاشت مو است.

موارد زیر هم از راه های تسکین درد پیوند مو سر هستند :

تزریق داروی بی حسی

تزریق بی حسی موضعی که نوع آن، کیفیت آن و سال تولید آن با ویژگی های بدنی شما همخوانی داشته باشد باعث کاهش درد یا رفع کامل آن میشود که مراکز معتبر کاشت مو از بهترین مدل ها برای راحتی مشتری استفاده میکنند.

شرایط بدنی مناسب و بالا بردن آستانه تحمل

همانطور که بارها اشاره کردیم آستانه تحمل درد افراد مختلف، یکسان نیست و برخی درد را تحمل میکنند، برخی به دنبال کاهش درد هستند و برخی نمیتوانند درد را تحمل کنند.

مثلا برخی متقاضیان ترجیح میدهند هنگام انجام عمل برای آرامش با هندزفری موزیک گوش کنند و درد را از یاد ببرند.

دوری از نوشیدنی های الکلی و دخانیات

استفاده از نوشیدنی های الکل دار و دخانیات چند هفته قبل و چند هفته بعد از عمل ممنوع است زیرا سیستم خونرسانی به پوست را مختل میکند و علاوه بر افزایش درد، در نتیجه نهایی هم تاثیر منفی میگذارد.

اجتناب از پیاده روی و ورزش های سنگین

پیاده روی، ورزش و تحرک و انجام فعالیتهای سنگین که باعث تعرق و افزایش فشار میشوند تا 14 روز بعد از درمان ممنوعیت دارند و انجام آنها باعث عوارض احتمالی به تاثیر منفی در نتیجه میشود.

نحوه خوابیدن

پس از کاشت مو، باید به پشت و رو به بالا بخوابید. شما در حالی که سر خود را روی یک بالش گردن می خوابید تا سر خود را در وضعیت صحیح بالا نگه دارید. از چرخیدن و چرخاندن یا خوابیدن روی شکم خودداری کنید.

استفاده از هدبند

استفاده از هدبند بهترین راه برای جلوگیری از تورم و کبودی و برخی عارضه ها میشود و به محافظت از پوست کمک میکند.

رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو

 1. شست و شوی درست و به موقع پوست سر و ضد عفونی کردن آن
 2. جلوگیری از عرق کردن یا آلوده شدن پوست سر
 3. مصرف صحیح آنتی بیوتیک و دارهای مسکن تجویز شده
 4. خودداری از قرار گرفتن در برابر نور آفتاب
 5. مصرف آب و آب میوه طبیعی زیاد
 6. خودداری از مصرف زیاد نمک
 7. تغذیه مناسب با میوه‌های تازه یا غذاهای دریایی
 8. خواب و استراحت کافی
 9. عدم دستکاری پوست سر و زخم‌های پیوند مو
 10. خودداری از خشک کردن پوست سر با حوله معمولی و یا سشوار

 

معرفی روش کاشت مو بدون درد

کاشت موی سر بدون درد

سوالی که بسیار پسیده میشود این است که چطور کاشت موی بدون درد داشته باشیم؟

از مهم ترین موارد در این زمینه میتوان به تکنیک انتخابی پیوند مو، دانش و مهارت و تجربه پزشک و تجهیزات و دستگاه مورد استفاده و همچنین رعایت یا عدم رعایت بهداشت اشاره کرد که بسیار هائز اهمیت اند.

از دیگر عوامل که بر درد کاشت موی سر موثرند میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نوع تکنیک عمل کاشت مو
 • نوع داروی بی‌حسی موضعی بعد از کاشت مو و حتی تکنیک تزریق بی‌حسی
 • شرایط بدنی هر فرد و آستانه تحمل درد
 • مراقبت‌های قبل از عمل
 • مراقبت‌های بعد از عمل
 • توانایی‌ها و تصورات ذهنی هر فرد

برای جلوگیری از این درد روش های نوین و مناسبی انتخاب کنید که تهاجمی نیستند و به صورت اتومات با دتسگاه انجام میشوند.

همچنین این عمل را در کلینیکی مناسب و توسط پزشکی با تجربه انجام دهید و مراقبت ها و توصیه ها را به درستی رعایت کنید.

 

آیا کلینیک و پزشک منتخب در میزان درد جراحی تاثیر دارد؟

اگر میخواهید خیالتان بابت نتیجه، عوارض، درد و سایر موارد این عمل جراحی راحت باشد پیشنهاد میکنیم به معتبر ترین کلینیک کاشت مو در تهران مراجعه کنید.

کلینیک های مطمئن پیوند مو در تهران دارای پزشکانی با دانش و مهارت و کادری متخصص همراه با تجهیزات و دستگاه هایی به روز و پیشرفته هستند که بهترین خدمات را ارائه میدهند.


 • کدام روش کاشت مو بدون درد است؟

  اغلب روش های نوین کاشت مو به گونه ای بوده که کوچکترین دردی را پس از عمل ایجاد نمی کنند. در تمامی روش های قدیمی و جدید کاشت مو به دلیل انجام بی حسی ، دردی در زمان عمل ایجاد نمی شود. لذا نگرانی شما در این ارتباط بی مورد است.

 • آیا درد بعد از کاشت مو غیر طبیعی است؟

  ناراحتی و درد باید در عرض ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از جراحی کاهش یابد. افزایش قابل توجه درد پس از این دوره باید شما را وادار کند که با مطب تماس بگیرید.

 • چه راه هایی برای تسکین و کاهش درد پس از پیوند مو وجود دارد؟

  برای رفع درد پس از کاشت مو می توانید از داروی ضد درد ایبوپروفن ۴۰۰ میلی گرم هر ۸ ساعت یکبار مصرف کنید. اما بهترین کار مشورت با پزشک معالجتان است. شایان ذکر است که از مصرف محصولات آسپرین به مدت یک هفته پس از جراحی خودداری کنید.