کاشت مو به روش Micro Fit

کاشت مو به روش Micro Fit چیست و چگونه است؟

کاشت مو به روش Micro Fit یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین خدمات کاشت مو در سال 2021 است که بدون تیغ جراحی و فقط با دستگاه مخصوص انجام میشود

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

آیا شما نیز دچار ریزش مو شده اید؟ آیا به دنبال جدید ترین و موثر ترین روش کاشت مو هستید؟

تا انتهای این مقاله از مجله ایستگاه زیبایی با ما همراه باشید تا یک روش عالی را به شما معرفی کنیم.

اولین خدمات کاشت مو 70 سال پیش انجام شده است اما امروزه این خدمات دارای روش های مختلفی است که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند ، اما کاشت مو به روش micro fit جدید ترین و پیشرفته ترین روش است که تا امروزه نتایج موفقی برای خانم ها و آقایان داشته است.

 

کاشت مو به روش micro fit

برای افرادی که قصد کاشت مو و داشتن چهره ای جوان زیبا دارند ، پیدا کردن یک روش موثر و پیشرفته که نتیجه ایده آلی داشته باشد از بین این همه روش کاشت مو بسیار سخت و دشوار است زیرا جزو خدمات زیبایی است و این خدمات هم روز به روز پیشرفته تر و بهتر میشوند.

کاشت مو به روش MFIT یکی از روش های کاشت مو است که یک رس از پزشکان متخصص در این زمینه کاشت مو به روش SUT را با fit ترکیب کرده اند که یک روش سریعتر و بهتر و با عوارض کمتر نسبت به سایر روش ها بوجود آورده اند.

این روش آخرین دستاورد تکنیکی در زمینه زیبایی و کاشت مو است که کلمه micro (میکرو) به دستگاه های مخصوص با دقت و ظرافت بالا اشاره میکند و کلمه fit (اف آی تی) به این شااره میکند که این روش برگرفته از روش اف آی تی است.

این روش بسیار شبیه روش FIT است و با ابزارک های بسیار ظریف و با دقتی در سطح میکرو با دستگاه بسیار پیچیده و مخصوص انجام میشود که در حقیقت تولید ابزار هایی با چنین دقت و ظرافتی در این علم به معنای انقلابی است که موفقیت عمل کاشت مو را بیشتر از آنکه به جراح واگذار کند، به دقت مکانیزم برداشت وابسته کرده و خطاهای احتمالی و انسانی جراح را تا حد ممکن کاهش می‌دهد.

در کاشت مو با این روش مخصوص و مدرن تکنیک های کاشت و برداشت فولیکول های مو کاملا بهینه شده اند مثلا اندازه پانچ در سایر روش ها قابل تغییذ نیست اما در این روش کاملا متغیر است و توسط ربات ATRAS طبق اصول انجام میشود.

این خدمات یک گزینه و انتخاب عالی برای افرادی است که بانک موی ضعیفی دارند زیرا افراد میتوانند با استفاده از این روش از سایر نقاط بدن مثل سینه یا ریش را بردارند و روی سر خود بکارند و نتیجه ای کاملا مثبت را مشاهه کنند.

 

روش کاشت مو Micro Fit

کاشت مو micro fit

لزوما هر ریزش مویی منجر به طاسی و کچلی نمیشود اما باید در نظر داشته باشید که اگر موهای ریخته از سر شما نسبت به موهایی که جدید رشد میکنند بیشتر باشند ، این شرایط باعث طاس شدن سر شما میشود که با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه کاشت مو این مشکل برای همه افراد با شرایط مختلف بر طرف شده است.

زمانی که فردی دچار ریزش مو فقط ر ناحیه جلوی سر میشود واحدهای فولیکولی حاوی ریشه های یک و دوتایی را از دست داده است و اگر این روند ادامه پیدا کند سایر فولیکول های سر نیز از دست میروند.

پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین مدرن تر شدن روش ها و دستگاه های کاشت مو باعث شد تا روشی با نام میکرو اف آی تی ایجاد شود که از سایر روش ها جدید تر و بهتر شناخته شده است زیرا دراای دستگاه مخصوصی است که عمل کاشت مو را بدون نیاز به تیغ و خونریزی برای افراد مختلف اعم از خانم ها و اقایان انجام میدهد.

در کلینیک های معتبر دنیا برای این روش از دستگاه تمام اتومات میکرو اف آی تی استفاده میکنند چرا که این دستگاه اصلا جای اسکار و زخم و یا هیچ چیز دیگری روی پوست باقی نمیگذارد و تقریبا تمامی افراد به دلیل اهمیت زیادی که برای زیبایی خود قائل هستند ، به دنبال این چنین روش های کم خطر و عارضه تری هستند.

طبق ادعای متخصصان این زمینه ، این روش یک رویش کاملا طبیعی و مطابق با رویشگاه های پوستی با ظاهری طبیعی و کاملا منطبق با پوست سر بیمار میباشد زیرا خطاها در این روش به حداقل رسیده اند و احتمال کاشت و رویش مجدد موفق مو افزایش چشمگیری دارد.

 

کاشت موی میکرو اف آی تی

کلمه MFIT مخفف کلمه micro fit است که همان روش کاشت مو است که در این روش مشکلات و نواقص کاشت مو به روش fit کاملا بر طرف شده است و حتی مزایا و ویژگی های خوب این روش هم بیشتر از سایر روش ها شده است و کاملا میتوان به آن اعتماد کرد.

در روش MFIT از ابزار های دقیق و کوچکتری استفاده میشود و دارای یک سری تفاوت های بزرگ و کوچک نسبت به سایر روش ها است که در ادامه به آنها پرداخته ایم.

در این تکنیک گراف های برداشته و کاشته شده حاوی 1 فولیکول که عبارت از 1 تا 3 تار مو هستند استفاده میشود و دیگر نیازی به برداشت نوار پوستی نیست پس روشی غیر تهاجمی و بدون عمل جراحی است.

در کاشت مو به روش Micro FIT برای برداشت و کاشت موها، سوراخ‌هایی بسیار کوچک (بین ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر) روی پوست ایجاد شده و فولیکول‌های مو را استخراج کرده یا می‌کارند. خونریزی این سوراخ‌ها در حد یک قطره و احتمال بروز عوارض جانبی آن هم به کمترین حد ممکن (حتی کمتر از FIT) رسیده است.

قبل از اینکه این روش پیدا شود ، از روش کاشت موی دسته ای که روشی سنتی و قدیمی است و دارای عوارض زیادی است استفاده میشد اما امروزه این روش دیگر کاربردی ندارد.

تفاوت این دو روش در اندازه‌ی گرافت‌ها و تعداد فولیکول‌های موجود در هر گرافت بود. در روش دسته‌ای، هر گرافت مو ۴ میلی‌متر قطر داشت و حاوی ۴ یا ۵ فولیکول بود؛ اما در تکنیک انتقال واحدهای فولیکولی، گرافت‌ها کمتر از یک میلی‌ قطر داشته و فقط ۱ فولیکول را شامل می‌شوند.

 

کاشت مو با دستگاه میکرو اف آی تی (micro fit)

کاشت مو با روش micro fit

در کاشت مو با روش میکرو FIT ، یک برش در پوست سر ایجاد میشود و یک لایه به قطر 1 الی 2 سانتی متر از پوست سر برداشته میشود و پوست دو طرف کشیده و به هم بخه میشوند.

بعد از آن گراف های مو از این نوار بداشته میشوند و در ناحیه گیرنده پیوند داده میشوند و مخصوصا افرادی که پوست سرشان خاصیت کشسانی نداشته باشد این روش بهترین و مناسب ترین روش است.

همچنین افرادی که اصلا دوست ندارند جای بخیه روی پوست و ظاهر آنها باشد هم بهتر است از این روش استفاده کنند و از طرفی هم افرادی که بانک موی ضعیفی دارند و نمیتوانند از سر خود برای اهدا مو بردارند و باید از قسمت های بدن این کار را انجام دهند و به سر خود پیوند دهند ، هم میتوانند از این روش و هم میتوانند از روش کاشت موی به روش BHT استفاده کنند که مخصوص این نوع کاشت مو است.

به طور کلی این روش کاشت مو در تمام افرادی که دچار ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی، سوختگی یا ضربه شده اند، قابل انجام است. البته پزشک با انجام معاینات اولیه مشخص می کند که کدام روش کاشت مو برای فرد متقاضی بهتر است.

این خدمات برای اینکه کیفیت بیشتری داشته باشد و دقیق تر باشد دارای دستگاهی است که صفر تا صد این عمل با این دستگاه اتومات انجام میشود که این دستگاه دارای مزایا زیادی است که عبارتند از :

 • دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری در این روش، قابلیت ایجاد حفره هایی با اندازه های متفاوت را دارد. برخلاف FIT که در آن از یک پانچ استفاده می شود که فقط حفره های با قطر ثابت ایجاد می کند؛
 • پانچی که در این روش کاشت مو استفاده می شود، مانند یک مته مینیاتوری عمل می کند. با توجه به اینکه این پانچ دارای قابلیت چرخش است، به راحتی در پوست نفوذ می کند و حفره های بهتر و مناسب تری ایجاد می کند. جراح نیازی به چرخاندن دستگاه ندارد، بلکه با زدن دکمه ای، چرخش آن شروع می شود؛
 • تجهیزاتی که به منظور کاشت فولیکول ها در این روش استفاده می شوند نیز قابلیت ایجاد حفره های بسیار ریز و مینیاتوری را دارند. به این ترتیب عوارض کاشت مو در این روش به حد اقل می رسد.

 

بهترین کلینیک برای کاشت مو Micro FIT

تمامی افرادی که قصد استفاده از خدمات کاشت مو مخصوصا با روش میکرو اف آی تی را داشته باشند لازم است که قبل از هر اقدامی ابتدا مشورت و پرس و جو های لازم را در این مورد انجام دهند.

بعد از این کار نوبت به انتخاب یک کلینیک معتبر میرسد که دارای مدارک و مجوز های لازم برای ارائه خدمات در این زمنیه باشد و همچنین دارای پزشکان متخصص برای انجام کار و یکی از مهم ترین موارد داشتن دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته است و البته برای تمامی افراد نسبت به قیمت خدمات هم حساس هستند و به دنبال بهترین کلینیک با بهترین قیمت ها هستند.

وقتی شما به یک کلینیک معتبر و مطمئن مراجعه میکنید در جلسه اول با خوش آمد گویی گرمی از شما استقبال میشود و در جلسه مشاوره با پزشک ، پزشک متخصص شما را معاینه میکند و تمامی نکات مورد نیاز به به شما میگوید و شما نیز میتوانید تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسید و همه این موارد روی نتیجه ای که در انتها آن را مشاهده میکنید تاثیر میگذارد.

در صورتی که شما تایید نهایی را به پزشک و کلینیک مورد نظر بدهید قبل از انجام کار نمونه برداری 100 گراف از موی سر شما برای بررسی کیفیت و همچنین عکس برداری از مو و سر شما انجام میشود و در پرونده شما قرار میگیرد و بعد از آن روز و ساعاتی طبق توافق طرفین انجام میشود و در آن جلسات خدمات برای متقاضی ارائه میشود.

 

ویژگی ها و مزایا کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت مو با روش میکرو fit

بدون نیاز به جراحی ، خونریزی و تیغ و بخیه

همانطور که در بالا گفته شداین روش جدید ترین ، کم تهاجمی ترین و ایمن ترین روش کاشت مو است که این روش را بدون جراحی مینامند.

در این عمل برداشت و کاشت مو بدون استفاده از تیغ و بخیه و خونریزی و فقط با دستگاه مخصوص و پیشرفته تمام اتومات کار ها انجام میشوند.

در نتیجه هیچ جای زخم و اسکار و بخیه ای روی سر شما باقی نخواهد ماند و همچنین دوران نقاهت نیز کوتاه تر از سایر تکنیک ها است.

کاهش خطرات و عوارض جانبی

کم تهاجمی بودن و کم عارضه بودن این تکنیک به این معناست که :

 • کاشت مو بدون نیاز به بخیه و بدون استفاده از چاقوی جراحی انجام می‌شود.
 • در حین و بعد از کاشت مو دردی نخواهید داشت. اگر هم دردی وجود داشته باشید به آسانی با مسکن‌های ساده مدیریت می‌شود.
 • در این روش خبری از جای زخم، اسکار، خطوط زخم دائمی و مواردی از این قبیل نخواهد بود.
 • نواحی بانک مو (دهنده) و نواحی گیرنده به سرعت ترمیم می‌شوند.
 • چون برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود، خطر عفونت به حداقل ممکن رسیده است.

دوره بهبودی کوتاه و آسان

این روش بر خلاف کاشت مو به روش FUT دارای دوره درمان و استراحت کوتاه و بسیار راحتی است و بعد از گذشت چند روز استراحت میتوانید به زندگی و انجام کار های خود حتی کار های سنگین بپردازید.

انعطاف پذیری بالا

این دستگاه انعطاف پذیری بالا و قابلیت های زیادی دارد و این یعنی :

 • با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری می‌توان موهای بدن (ریش، سینه یا پشت) و همچنین موهای نازکی از بانک مو برداشت کرد. از این موها می‌توان برای زیباسازی خط رویش جدید و همچنین افزایش تراکم استفاده کرد.
 • دستگاه و ابزار استفاده شده در جدیدترین روش کاشت مو ظریف و دقیق هستند. برای همین می‌توان از آن برای کاشت ابرو و ریش هم استفاده کرد.
 • این روش برای کاشت موهای محدود (مثلاً پوشاندن ناحیه‌ای کوچک که به دلیل آسیب دچار طاسی شده) بسیار مناسب است.
 • در عین حال به دلیل استفاده از دستگاه‌های نیمه خودکار و پیشرفته، روش MFIT می‌تواند ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت را مدت ۲ تا ۴ ساعته برداشت کند. یعنی با این روش می‌توان در یک جلسه به تراکم‌های بالا رسید. البته این شرایط کلی است و ممکن است در مورد شما متفاوت باشد.

امکان برداشت مو از سایر نقاط بدن

افرادی که ورزشکار هستند یا به طور ژنتیکی دارای پوست سر سفتی هستند نمیتوانند با روش های دیگر از پشت سر خود مو بردارند و جلو و بالای سر خود بکارند اما این روش دارای این قابلیت به صورت مطمئن و تضمینی است تا مشکلات افراد مختلف را بر طرف کند.

بهبود کیفیت گراف ها

به طور کلی دو دسته فولیکول داریم که یک دسته حساس هستند و بعد از مدتی شروع به ریزش میکنند و دسته دیگر فولیکول هایی که در مقابل ریزش مقاوم هستند.

در این روش تمامی سعی بر این است که از فولیکول های با کیفیت و مقاوم برای پیوند و درمان استفاده شود که دستگاه مخصوص این روش دارای چنین قابلیتی است.

کاهش خطاهای اجرایی

در مرحله برداشت کاشت مو ممکن است خطا هایی رخ دهد که در این روش خطا ها به حداقل رسیده اند.

بدون درد یا درد بسیار کم

از آنجایی که این روش بدون تیغ و جراحی و بخیه انجام میشود و هم اینکه حفره های ایجاد شده در سر بسیار ریز هستند ، پس در نتیجه بدون درد یا با درد کمی انجام میشود.

احتمال عفونت بسیار کم

از آنجایی که در در این تکنیک ، برشی در پوست سر ایجاد نمی شود، احتمال بروز عفونت به کمترین مقدار ممکن می رسد.

کاشت ریش یا ابرو

این روش و دستگاه مخصوص آن دارای قابلیت کاشت ابرو و کاشت ریش نیز میباشد.

قابلیت های مناسب این روش

دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری که در این روش استفاده می‌شود، به قدری ظرافت و دقت دارد که می‌توان از آن در کاشت ابرو وریش نیز استفاده کرد. با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری می‌توان موهای نازک و حتی بخش سینه را برداشته و برای تراکم بیشتر سر استفاده کرد.

سایر مزایا : 

 • استفاده از ایمپلترهای ظریف باعث شده است تا برداشت و کاشت فولیکول ها با کمک سوراخ هایی بسیار ریز انجام شود. لذا نیازی به بخیه برای نواحی اهدا کننده نمی باشد.
 • این تکنیک بدون ایجاد خونریزی و درد انجام می شود.
 • استفاده از ایمپلنترها با سر چرخانی که دارند، اسکارهای نواحی اهدا کننده را به حداقل می رسانند و بهبودی اسکار ها نیز به مراتب سریعتر خواهد بود.
 • بهبودی سریعتر اسکارها، ریسک ایجاد و گسترش عفونت را از بین می برد.
 • امکان کاشت مو با تراکم بالا و ظاهر طبیعی تر و زیباتر
 • نتایج نهایی کاملا طبیعی و ایجاد منحصر بفرد ترین خط رویش مو
 • غیر قابل رویت باقی ماندن محل برداشت مو
 • بدست آمدن نتیجه دلخواه (تا 2000 گرافت) در هر جلسه با توجه به فیزیولوژی متقاضی
 • بهبود کیفیت گرافت ها بدون ایجاد بدشکلی در بانک مو
 • کاهش خطاهای احتمالی در روند برداشت و کاشت فولیکول ها
 • نتیجه بدست آمده از این روش رویش موها بصورت کاملا طبیعی است.
 • همچنین جای جراحی نامحسوس بوده و اثر مخربی روی سر برجای نمیگذارد.
 • مناسب برای متقاضیان خانم برای عمل کاشت مو
 • استفاده از این روش برای کاشت مو در نقاط دیگر بدن
 • در این روش گامی موثر در جهت  طبیعی تر و زیبا تر شدن رشد مجدد موها برداشته اند.
 • مرحله استخراج گرافت از بانک مو ساده و بدون درد انجام میشود و جای آن طی مدت زمان کوتاهی بهبود می ­یابد.
 • اکثر افراد تحت جراحی یک یا دو روز بعد انجام کاشت مو به این روش، به فعالیت های روزمره خود برمیگردند.
 • همچنین اگر روش UFIT کاشت مو بدون تراشیدن سر را انجام دهند، در این صورت،اثرات عمل جراحی روی­ سر آن­ ها نامحسوس خواهد بود.
 • روش MFIT بدون درد است که تحت بی­ حسی موضعی انجام می­گیرد.
 • استفاده از تجهیزات یک­­بار مصرف؛
 • در روش میکرو FIT می ­توان عمل­ ترمیمی نیز انجام داد.
 • ایده ­آل برای ابرو­ها، عمل ­های کوچک و موهای صورت
 • این روش برای بیمارانی با موهای آفریقایی کارائیبی بسیار منسب است.

 

نکات قبل از انجام کاشت مو میکرو اف آی تی

کاشت مو به روش mfit

 1. پزشک باید از تمام داروهایی که مصرف می کنید، اطلاع داشته باشد. در برخی مواقع بنا بر تشخیص پزشک، استفاده از برخی داروها متوقف می شود یا آن ها توسط داروهای دیگری جایگزین می شوند؛
 2. در صورتی که از مکمل های دارویی، انواع ویتامین ها یا داروهای گیاهی استفاده می کنید، باید به پزشک اطلاع داده شود؛
 3. استفاده از برخی داروها از قبیل وارفارین و آسپیرین با کاهش غلظت خون، سبب ایجاد مشکل در انعقاد خون می شوند. معمولا توصیه می شود که مصرف این داروها ۱۰ روز قبل از کاشت مو قطع شود؛
 4. در شرایطی که ترس از اتاق عمل دارید، به پزشک اطلاع دهد؛
 5. در صورتی که حساسیت نسبت به داروهای خاصی از قبیل آنتی بیوتیک وجود دارد، باید به پزشک اطلاع داده شود؛
 6. موها شب قبل از کاشت مو شسته شوند. استفاده از ژل، نرم کننده و سایر مواد شیمیایی نیز ممنوع است؛
 7. آمادگی روحی شما برای کاشت مو بسیار مهم است. انتظارات واقع بینانه شما از پیوند مو سبب می شود که بعد از عمل، احساس رضایت بیشتری داشته باشد.

 

مراحل انجام کاشت مو به روش micro fit

1 . مشاوره، طراحی خط مو و مشخص کردن نواحی اهدا کننده

پس از معاینه و مشاوره و تصمیم گیری توافقی و نهایی ، پزشک خط رویش نواحی اهدا کننده و گیرنده را مشخص میکند.

در مرحله اول متقاضی موهایش را کوتاه میکند ، نواحی مورد نظر ضدعفونی میشوند تا خطر عفونت از بین برود و در ادامه جراح ، با کمک سوزن کوچک همراه با درد کم پوست سر را بی حس میکند.

2 . استخراج واحد های فولیکولی از نواحی اهداکننده

در این مرحله با استفاده از ابزاری به نام ایمپلنتر مینیاتوری که بسیار دقیق و ظریف است شروع به برداشت فولیکول ها از نواحی اهدا کننده که همان بانک مو (پشت سر و پشت گوش) است میکند.

بعد از آن هم جراح متخصص با استفاده از همان ابزار شروع به ایجاد سوراخ های بسیار ریز در اطراف فولیکول مو میکند و با دقت هر چه تمام و بدون ایجاد آسیب فیزیکی به فولیکول ها، آن را از بافت های اطراف جدا  می کند.

این دستگاه قابلیت تغییر قطر سوراخ را نیز دارد و بسیار دقیق و بدون درد و خونریزی سوراخ ها را ایجاد میکند.

3 . آماده سازی و نگه داری واحدهای فولیکولی

ابزار ایمپلنتر قابلیت مکش هم دارد و به محض اینکه فولیکول ها از پوست جدا شوند آنها را درون دستگاه میکشد تا کیفیت فولیکول ها حفظ شوند و سرعت کار هم بالاتر رود.

سپس فولیکول ها در ظرف های درب بسته حاوی محلول سرم نمکی خنک است، قرار داده می شوند تا حیات فولیکولی حفظ شود.  

این مرحله حفاظت و نگهداری از فولیکول ها بسیار اهمیت دارد و روی کیفیت عمل تاثیر دارد.

4 . کاشت واحدهای فولیکولی

این مرحله با توجه به نظر پزشک هم میتواند با همان دستگاه و هم با ابزار های دستی واحد های فولیکولی برداشته شده ، با توجه به جهت خواب و جهت رویش مو در نواحی و عمق مورد نظر کاشته شوند.

برای دستیابی به بهترین گرافت ها، در صورتی که جراح از تجربه کافی برخوردار نباشد، امکان ایجاد بدشکلی در بانک مو متقاضی و آسیب به فولیکول ها وجود دارد.

 

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت مو میکرو اف آی تی

کاشت مو به روش micro fit

 1. توصیه می شود که به مدت چند شب بعد از کاشت مو، هنگام خواب دو بالش زیر سر خود قرار دهید و سر با زاویه ۴۵ درجه قرار گیرد؛
 2. از دستکاری و خارش ناحیه کاشت مو یا ناحیه اهدا پرهیز شود. هر گونه دست زدن و اعمال فشار ممکن است باعث آسیب رسیدن به فولیکول های کاشته شده شود؛
 3. جلسات معاینه بعد از کاشت مو بسیار مهم است. در شرایطی که عوارض حاصل از جراحی برطرف نشده باشند، پزشک از روش های درمانی مختلف برای کاهش و رفع عوارض استفاده می کند. علاوه بر این رشد موها نیز در این جلسات بررسی می شود. در برخی مواقع نیاز به استفاده از درمان های تکمیلی به منظور ایجاد تراکم بیشتر است؛
 4. مسکن ها، آنتی بیوتیک ها و داروهای دیگری که توسط پزشک تجویز می شود، به موقع و به طور مداوم مصرف شوند؛
 5. معمولا ۳ روز بعد از کاشت، شستن سر ممنوع است؛
 6. شستن موها باید طبق دستورالعمل پزشک انجام شود. تنها از شامپوها و مواد شوینده ای استفاده شود که پزشک تجویز کرده است؛
 7. از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید پرهیز شود. نور خورشید دارای اشعه های مضر برای فولیکول های تازه کاشته شده است. در صورتی که به دلیل شرایط شغلی بیشتر از نیم ساعت در روز در معرض تابش خورشید قرار دارید، بهتر است از کلاه استفاده کند؛
 8. به مدت حداقل ۲ هفته از انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری شود. ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین سبب آسیب رسیدن به فولیکول های تازه کاشته شده می شوند. تعریق همراه با ورزش نیز زمینه را برای ابتلا به عفونت فراهم می کند. بهتر است در جلسات مشاوره بعد از کاشت مو در این رابطه با پزشک مشورت شود.

 

نتیجه کاشت مو با تکنیک micro fit

کاشت مو میکرو FIT یک روش جدید و موثر برای پیوند موی طبیعی است.این روش نسبت به سایر روش‌های کاشت مو عوارض کمتری داشته و دوره بهبودی آن کمتر است.

با این وجود مهمترین نکته برای موفقیت آمیز بودن نتیجه پیوند مو با این روش، مهارت و تجربه‌ی جراح کاشت مو است. زیرا در نهایت این دست جراح است که باید فولیکلول‌های مو را با مهارت لازم و با استفاده از ابزارهای پیشرفته‌ی میکروفیت استخراج کرده و در موقعیت مورد نظر بکارد.

توجه داشته باشید که قبل از کاشت مو باید علت ریزش و طاسی به طور کامل مشخص شود تا بتوان روش مناسب را نسبت به شرایط متقاضی پیدا کرد.

این تکنیک برای کاشت موهای متراکم تر و طبیعی تر در خط موی جلوی سر استفاده میشود.

درست پشت این خط از قسمت جلویی سر، از گرافت های تک و دوتایی استفاده می شود. همانطور که به سمت پشت سر می رویم ، کاشت پیوند دو و سه گانه انجام شود.

همچنین از آنجایی که پانچ هایی با قطر های بسیار کمتر در این روش زده می شود، لذا اسکار ها نیز بسیار کوچکتر خواهند بود، سریعتر بهبود می یابند، و پیوند مویی با تراکم به مراتب بالاتر و طبیعی تر حاصل می شود.

هشدار : بسیاری از مردان جوان که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند در دام کلینیک‌های سودجو و غیرحرفه‌ای گرفتار شده و کاشت مویی انجام می‌دهند که به هیچ وجه پایدار نیست. آقایان زیر ۲۵ سال باید قبل از کاشت مو، روش‌های دیگر درمانی را امتحان کنند و تا زمان تثبیت شدن الگوی ریزش، صبور باشند. در غیر این صورت امکان ریزش موهای کاشته شده زیاد است.

نتیجه این روش به مهارت و تجربه و دانش دکتر بیشتر مربوط میشود و پیشنهاد میکنیم برای این خدمات به بهترین دکتر کاشت مو مراجعه کنید.

 

معایب و عوارض کاشت موی طبیعی با روش میکرو اف آی تی

کاشت مو به روش میکرو fit

احتمالا میدانید که میکرو اف آی تی تکنیک بهبود یافته دو روش fit و fut است اما با این حال با اینکه دارای مزایا زیادی است ولی باز هم این روش دارای معایب و عوارضی است که در ادامه به ذکر آنها پرداخته ایم که با بررسی و مقایسه مزایا و معایب همه روش ها میتوانید بهترین روش را نسبت به شرایط خودتان انتخاب کنید.

کیفیت پایینتر گراف ها نسبت به تکنیک fut

در این روش به خاطر کم کردن و از بین بردن احتمال جای زخم و اسکار از منطقه وسیعتر بانک موی سر ، مو برمیدارند و به همین علت احتمال برداشت موهای حساس به ریزش بیشتر میشود.

احتمال آسیب دیدن فولیکول ها

مراحل برداشت و آماده سازی و کاشت گراف ها در micro fit بسیار وقت گیر است و همین مورد باعث میشودفولیکول ها پس از استراج زمان زیادی را خارج از بدن بمانند و به آنها آسیب برسد.

محدودیت برداشت گراف

این روش دارای فرایندی زمانبر است و به همین دلیل تعداد محدودی گراف را میتوان در جلسات پیوند داد.اگر به کاشت مو با تراکم بالا نیاز دارید به کاشت مو به روش FUE و super fue مراجعه کنید.

سایر معایب :

 • با وجود بهبود کیفیت گرافت ها در این تکنیک، همچنان روش FUT ، بهترین گرافت ها را فراهم می کند.
 • سرعت پایین از معایب روش MFIT است. برای برداشت ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ گرافت مو با این روش، ۳ الی ۴ ساعت زمان نیاز است. قابل ذکر است که در روش FUT، در مدت زمان ۱ ساعت، ۱۰۰۰ گرافت استخراج می شود؛
 • سرعت پایین پیوند مو، علاوه بر اینکه باعث طولانی شدن زمان کاشت مو می شود، باعث افزایش احتمال آسیب دیدگی فولیکول ها می شود؛ زیرا فولیکول ها مدت طولانی در خارج از بدن هستند؛
 • با توجه به استفاده از مواد بی حسی، احتمال بروز واکنش های آلرژیک در این روش کاشت مو نیز وجود دارد. احساس بی حسی نیز مدتی بعد از کاشت همراه شما خواهد بود؛
 • تورم در ناحیه پیشانی و سر در تمام روش های کاشت مو از جمله این روش مشاهده می شود.

 

هزینه و قیمت کاشت مو به روش micro fit

از آنجایی که این روش کاشت مو از جدید ترین و مدرن ترین روش ها است و نیازمند دستگاهی مخصوص برای ارائه خدمات میباشد به همین دلیل تعداد محود و کمی کلینیک و پزشک متخصص وجود دارد که دارای دستگاه باشند.

به همین دلیل استفاده از ابزار و دستگاه مخصوص که تعداد کمی هم هستند باعث افزایش قیمت این خدمات ویژه و تخصصی میشود و به دلیل حساس و خاص بودن ، قیمت این روش از سایر روش ها بیشتر است.

هزینه کاشت مو به عواملی همچون تبحر پزشک، تیم پزشکی، روش کاشت مو، مدت زمان انجام کاشت مو، مقدار گرافت برداشت شده و کاشت شده بستگی مستقیم دارد.

علاوه بر فاکتورهای متعددی همچون هزینه مواد مصرفی، داروها، تکنسین ها، باید به یاد داشت که تکنیک Micro FIT یک روش کاشت مدرن و پیشرفته است که به تجربه کافی جراح نیاز دارد.

اما به صورت کلی برای تعیین میزان هزینه این روش کاشت مو، باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و بنا به شرایط بیمار، میزان هزینه تعیین گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

چه افرادی برای کاشت مو با این روش مناسب نیستند؟

کاشت مو به روش میکرو اف آی تی

آقایان و خانم هایی که از ریزش یا طاسی رنج میبرند میتوانند با صلاح دید پزشک متخصص از این خدمات استفاده کنند.

مثلا افرادی که دلیل ریزش موهایشان ارثی ، آسیب ، سوختگی یا حتی کندن مو باشد میتوانند از این روش استفاده کنند اما افرادی که دارای شرایط زیر هستند نمیتوانند این روش را انجام دهند.

 • آقایان زیر 25 سال که الگوی ریزش موی آنها تثبیت نشده است
 • ریزش موی پراکنده با الگوی نامشخص (DUPA)
 • مبتلایان به دیابت
 • مبتلایان به فشار خون کنترل نشده
 • مبتلایان به عفونت‌های ویروسی (مثل هپاتیت و HIV)

 

سوالات متداول

1 . آیا MFIT بهترین روش کاشت مو است؟

این تکنیک جدید ترین و پیشرته ترین روش در زمینه کاشت مو است اما این دلیل نمیشود که بهترین روش کاشت مو باشد زیرا بهترین روش برای هر کس نسبت به شرایط وی مشخص میشود.

وقتی شما در جلسه مشاوره با پزشک حاضر میشوید ، پزشک با معاینه شما بهترین روش را نسبت به شرایط شما تعیین میکند.

2 . تفاوت بین روش MFIT و سایر روش ها چیست؟

تفاوت اصلی این روش با سایر روش ها این است که برای انجام عمل از دستگاه مخصوص میکروسکوپی استفاده میشود که بدون زخم و خونریزی و بخیه است و دارای مزایا بیشتر و عوارض کمتری است و همچنین دوره درمان کوتاه تری دارد.

3 . آیا در این روش، ظاهر ناحیه بانک مو غیرطبیعی می شود؟

در صورتی که جراح با تجربه ای کار برداشت فولیکول ها را انجام دهد، احتمال ایجاد بدشکلی وجود دارد. اما به طور کلی جراحان با تجربه ، ناحیه برداشت را به گونه ای مورد استفاده قرار می دهند که نه تنها بد شکلی ای ایجاد نشود ، بلکه بدون ایجاد آسیب به فولیکول ها، گرافت های با کیفیت نیز استخراج کنند.

4 . آیا پس از انجام این تکنیک، ناحیه پیوند زده شده دردناک است ؟

از آنجایی که در این تکنیک از ابرازهایی بسیار پیسرفته و ظریف استفاده می شود، لذا میزان ایجاد اسکار به حداقل خود رسیده است و درد به ندرت حس می شود. اما در صورتی که فردی احساس درد داشته باشد پزشک با توجه به شرایط وی، مسکن تجویز خواهد کرد.

5 . آیا در پیوند مو به روش MFIT امکان پیوند مو از موهای بدن نیز وجود دارد؟

بله، در تکنیک Micro FIT بسته به شرایط فیزیولوژیکی بدن بیمار و صلاحدید پزشک مشاور، ممکن است از موهای بند وی نیز استفاده شود. به علاوه این که در این تکنیک ابزارهای پیشرفته ای که مورد استفاده قرار می گیرند می توانند دقت و کیفیت کار را ارتقا دهند.

6 . در هر یک جلسه کاشت مو با تکنیک میکرو اف آی تی ، چه تعداد تار مو کاشته می شود؟

متاسفانه سرعت انجام این تکنیک ممکن است تا حدودی کمتر از برخی از روش های دیگر باشد، لذا تنها امکان کاشت حداکثر 2000 گرافت در هر جلسه حدودا ۴ ساعته وجود دارد.