کاشت مو در زنان و خانم ها

کاشت مو در زنان چگونه است؟

ریختن موها به هر دلیلی در خانم ها امروزه بسیار رایج شده است و بهترین راه برای درمان آن انجام خدمات کاشت مو در زنان میباشد که با روش های مختلف حتی بدون بانک مو و برای جلوی سر و پیشانی های بلند انجام میشود.

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

در طول زندگی، هر فردی چه آقایان و چه خانم ها ممکن است بنا بر دلایل مختلف مانند تغییرات هورمونی، استرس و اضطراب و یائسگی، خوراک و آب و هوای نامناسب و ... دچار ریزش مو شوند که مشکلی جدی و آزار دهنده است.

امروزه هم روش های مختلفی برای درمان ریزش مو در زنان وجود دارد که یکی از موثر ترین و مطمئن ترین روش های جلوگیری و درمان، کاشت مو در زنان میباشد.

با ما تا انتهای این مطلب از ایستگاه زیبایی همراه باشید تا کاملا با این خدمات آشنا شوید.

 

دلایل ریزش مو در زنان و دختران

یکی از علاقه های هر خانمی داشتن موهای پرپشت و آراسته میباشد اما افراد متعددی هستند که بنا بر دلایل مختلف دچار ریزش مو هستند که با مشورت با یک متخصص میتوانند دلیل را پیدا و برطرف کنند.

شرایط مختلف روانی، فیزیکی و شیمیایی به صورت کلی از موارد و دلایل اصلی برای ریزش مو در خانمها هستند اما تشخیص آنها بسیار دشوار است و با بررسی و انجام آزمایشات کاملا مشخص میشود.

از دلایل ریزش مو در زنان و دختران میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

عوامل ژنتیکی : از اصلی ترین و رایج ترین دلایل ریزش مو مداخلات ژنی است که مقابله با آن هم کار آسانی نیست.

سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) : تنبلی تخمدان هم از شایع ترین دلایل ریزش مو در زنان میباشد.

سبک زندگی : نحوه زندگی شامل موارد چون بهداشت عمومی و شخصی، استفاده از مواد شیمیایی برای موها، استفاده از سشوآر و اتو مو و ... از عوامل موثر ریزش مو هستند.

رژیم غذایی نادرست : عدم تامین مواد مورد نیاز بدن و رشد موها نیز میتواند روی ریزش تاثیر بگذارد.

پرکاری یا کم کاری تیروئید : مشکلات تیروئید از دیگر دلایل هستند که با تشخیص و درمان به موقع، میتوان کنترل کرد.

بیماری‌ های خود ایمنی : بیماری‌هایی مثل لوپوس یا آلوپسی آریتا از جمله بیماری‌های خود ایمنی هستند که تنها روش پیشنهادی برای مقابله با آن‌ها، کاشت مو می‌باشد.

در صورتی که فولیکول های مو ضعیف شده باشند، دیگر استفاده از روش های خانگی و داروهای مختلف معمولا جوابگو نخواهند بود و باید از خدمات کاشت مو برای زنان استفاده شود.

 

کاشت مو در زنان

اشت مو زنان

از نشانه های ریزش مو در بانوان میتوان به مشاهده مو کف حمام و روی برس، نازک شدن موها، مشاهده پوست سر و موارد دیگر اشاره کرد که با رعایت رژیم غذایی مناسب، کاهش استرس، رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی و ... میتوان از آن جلوگیری کرد.

روش های مختلفی هم برای درمان این مشکل وجود دارد که میتوان به روش های خانگی درمان ریزش مو، مصرف داروهای تجویزی، مزوتراپی مو و پی آر پی مو اشاره کرد.

حالا اگر به هر دلیلی از موارد ذکر شده به نتیجه نرسیدید تنها راه استفاده از خدمات کاشت مو در زنان میباشد.

این خدمات برای زنانی که قسمتی از موهایشان به خاطر جراحی و سوختگی و آسیب دیدگی ریخته است مناسب ترین و موثر ترین گزینه میباشد.

این خدمات به صورت طبیعی انجام میشود و هیچ تفاوتی با خدمات کاشت مو برای آقایان ندارد و تمام مراحل به همان شکل میباشد.

برای این عمل فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده (بانک مو) استخراج میشوند و به به صورت مستقیم به نواحی دریافت کننده پیوند داده میشوند و کاشته میشوند تا عمل کاشت مو طبیعی موفقیت آمیز باشد.

کاشت مو برای خانم ها نیز انجام میشود و اگر در کلینیکی معتبر و توسط متخصصی کاربلد انجام شود نتایج خوبی هم به دنبال خواهد داشت البته باید نکاتی در این مورد رعایت شود که ذکر خواهیم کرد.

از روش های ترمیم این خدمات هم میتوان به لیزر کم توان (LLLT)، روگین و میکروپیگمنتیشن اشاره کرد.

 

کاشت موی جلوی سر برای خانم ها

قبل از در نظر گرفتن روش و چگونگی انجام پیوند مو، بیمار زن مورد نظر باید توسط یک متخصص معاینه شود تا دلیل ریزش و منطقه شروع ریزش مو مشخص شود.

برای این کار متخصص یک ارزیابی میکروسکوپی برای تعیین محل و درصد نازک شدن و کم پشت شدن وها انجام میدهد و بانوانی که ریزش موهایشان از جلوی سر باشد میتوانند فقط از خدمات کاشت موی جلوی سر خانم ها استفاده کنند و نتیجه بگیرند.

ریزش مو از جلوی سر همان الگوی ریزش مو مردانه است که کاملا در معرض دید است که کاشت مو جلوی سر زنان یک عمل زیبایی بسیار موثر است که در آن فولیکول های مو از جایی برداشته و در جلوی سر کاشته میشوند و به خاطر موفقیت آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کاشت مو از خدماتی است که دارای روش های مختلف نسبت به شرایط متقاضی میباشد که کاشت مو جلو سر بیشتر برای افرادی مناسب است که فقط موهای ناحیه شقیقه‌­ها و جلوی سرشان دچار ریزش شده ­است و بهترین روش هم برای درمان آن کاشت مو به روش SUT میباشد.

افرادی برای این روش مناسب هستند که به اندازه کافی موی سالم در بانک مو دارند و موهایشان توانایی رشددر قسمت های نازک شده پوست سر را داشته باشند.

 

کاشت مو در زنان بدون بانک مو

کاشت مو برای خانمها

پیوند مو از رایج ترین و موثر ترین و محبوب ترین عمل های زیبایی مشترک در بین زنان و مردان میباشد که تنها راه حل دائمی برای ریزش مو و طاسی و کم پشتی زنان است.

به طور خلاصه بانک مو ناحیه ای از سر یا بدن است که مو را اهدا میکند که این ناحیه میتواند پشت سر و کنار سر باشد و برخی نواحی از بدن باشد ک در برخی افراد این بانک مو ممکن است ضعیف باشد یا وجود نداشته باشد.

بانوانی که شاهد کم پشتی و ریزش مو حتی در قسمت های بانک مو هستند جای نگرانی ندارند و میتوانند از خدمات کاشت مو بدون بانک مو برای زنان استفاده کنند.

اموزه با پیشرفت علم و تکنولوژی اگر بانک موی شما از دست رفته باشد و یا ضعیف باشد هم میتوانید درخواست خدماتی مانند کاشت مو بدون بانک مو داشته باشید که در این عمل از موهای نواحی بدن و یا در صورت نیاز یتوانید از فولیکول های مو دیگران برای کاشت استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که درصد موفقیت عمل این افراد در افرادی که دارای بانک موی قوی ای هستند ممکن است کمتر باشد.

 

کاشت مو زنان پیشانی بلند

برخی خانم ها به صورت ژنتیکی و برخی دیگر به خاطر ریزش مو از جلوی سر دارای پیشانی های بلندی هستند که برای زنان خوشایند نیست و برای جبران آن میتوان از خدمات کاشت مو زنان پیشانی بلند استفاده کرد.

معمولا برای این عمل از تمام روش های کاشت مو میتوان استفاده کرد که انتخاب آن نسبت به شرایط و درخواست متقاضی و نظر متخصص بستگی دارد.

کاشت مو متداول ترین روش برای کاهش خط موی پیشانی و کوتاه کردن و کوچک کردن پیشانی میباشد که اگر خط موی ناهمواری هم داشته باشید میتوانید به نتیجه دلخواهی برسید.

از مزایا این امر میتوان به این اشاره کرد که هیچ جای زخمی در نواحی تحت درمان باقی نمیماند و نتایج آن طبیعی و دائمی میباشد.

استفاده از روش fue نسبت به سایر روش ها جدید تر ومناسب تر می باشد و بدون ایجاد زخم و همراه با دوره نقاهت کوتاه برای کاشت مو خانمهای پیشانی بلند اتفاق می افتد.

پیشنهاد میکنیم این امر حساس را به یک متخصص با تجربه و کلینیکی مجهز بسپارید تا نتیجه ایده آلی بگیرید.

 

فواید و مزایا پیوند مو در زنان

مزایا کاشت مو برای زنان

⭐ دائمی بودن نتیجه‌ کاشت مو

⭐ کوتاه بودن دوران نقاهت

⭐ کاشت مو نسبت به سایر روش‌ها پر هزینه‌تر می‌باشد اما در نظر بگیرید که در صورت انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی یک بار برای همیشه این مشکل را برطرف کرده‌اید.

⭐ در یک جلسه حجم مناسبی از فولیکول‌های مو به سر پیوند زده می‌شود

⭐ حصول نتیجه بسیار طبیعی و پرتراکم بعد از پیوند مو

⭐ هزینه اقتصادی نسبت به سایر روش‌های دائمی و نیمه دائمی

⭐ میزان خونریزی طی عمل و کبودی بعد از آن بسیار جزئی می‌باشد

 

روش ها کاشت موی طبیعی خانمها

کاشت مو زنان به روش FUT

در این روش ابتدا بعد از بی حسی موضعی یک برش نواری از پشت سر برداشته میشود و بعد از آن گراف ها و واحد های فولیکولی با دقت و زیر میکروسکوپ جدا میشود و در ناحیه مورد نظر کاشته میشود.

با وجود روش های بهتر و به خاطر اینکه این روش نیازمند تیغ و بخیه و همراه با خونریزی و جراحی است دیگر زیاد استفاده نمیشود.

کاشت موی زنان به روش FIT

از دیگر روش ها میتوان به روش اف آی تی اشاره کرد که بجای برش نواری، واحد های فولیکولی مو را یک به یک توسط پانچ مخصوص از بانک مو برمیدارند و برای چند ساعت در ماده تقویتی قرار میدهند و بعد از آن گراف ها را در نواحی مورد نظر پیوند میزنند.

کاشت مو به روش SUT

این روش هم بر پایه روش قبلی است، با این تفاوت که این روش با استفاده از دستگاه (پانچ اتوماتیک) و تجهیزات مخصوص انجام میشود و سرعت و هزینه آن هم بالاتر است و آسیب کمتری به فولیکول ها وارد میشود.

کاشت مو به روش Micro FIT

این روش هم با ابزار های دقیق و ظریف انجام میشود که میتوان تراکم بالا انجام داد البته نیاز مبرم به بانک موی قوی دارد.

کاشت مو به روش Super FUE

برداشت و کاشت در این روش با دستگاه مخصوص انجام میشود و با اینکه تراکم و سرعت بالایی دارد، اما نیازمند چندین جلسه تکرار کاشت مو میباشد.

کاشت مو به روش FCI

این روش از طریق سلول‌های بنیادی و تهیه‌ گرافت‌ها در محیط آزمایشگاهی انجام می‌شود.اما کاشت مو به روش FCI هنوز در مرحله آزمایش باقی مانده است و امروزه کاربرد چندانی ندارد.

کاشت مو به روش DHI

رد این وش گراف های مو از سر برداشته میشوند و با ابزاری با نام قلم چوی به ناحیه مورد نظر پیوند زده میشود و طولانی بودن مدت زمان عمل از نقاط ضعف آن است.

کاشت مو به روش Micro Graft

میکروگراف جدید ترین شیوه کاشت مو است که غیر جراحی است و با دستگاه اتوماتیک انجام میشود و تراکم بیشتری نسبت به سایر روش ها نیز دارد.

در این روش، با کمک سوزن‌های میکرونی با نام میکروایمپلنتر، سوراخ‌های ریزی در سطح سر ایجاد می‌شود و سپس گرافت‌های مو در این منافذ کاشته می‌شوند.

روش های کاشت مو بانوان
روش کاشت مو مزایا معایب نتایج نهایی
SUT 1. هیچ زخم و جراحتی ندارد، زیرا جراحی انجام نمی‌شود. 1. در این روش احتمال قرمزی و تورم در ناحیه کاشت وجود دارد. یک هفته: ایجاد قرمزی در ناحیه بانک مو و احساس خارش و سوزش خفیف.
  2. موها پس از کاشت حالتی طبیعی دارند. 2. نیاز به تراشیدن موها است. یک ماه: بهبود قرمزی ناحیه کاشت. ریزش مقداری از موهای کاشته شده.
  3. فولیکول‌ها درحین برداشت آسیب نمی‌بینند.   سه ماه: رشد موها تقریبا شروع شده اما موها نازک و ضعیف هستند.
  4. موهای کاشته شده دارای تراکم چندین برابر نسبت به سایر روش‌های کاشت هستند.   شش ماه: در ماه ششم رشد موها به چند سانتیمتر رسیده و تراکم موها بیشتر شده است.
      یک سال: در این بازه می‌توان گفت که بیشتر روند انجام مو انجام شده است. موها ضخیم‌تر شده اند و به تراکم قابل قبولی رسیده‌اند.
FUE 1. چون برشی در سر ایجاد نمی‌شود نیازی به بیهوشی نیست. 1. کاشت در بیش از یک جلسه انجام می‌شود و پروسه زمان‌بر است. یک هفته: در چند روز اول احتمال شروع ریزش مو را داریم که کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست. همچنین محل‌های اهدا دچار تورم و قرمزی می‌شوند.
  2. خط مو طبیعی است. 2. نیاز است موها تراشیده شوند. یک ماه: تورم و قرمزی‌های ایجاد شده بهبود می‌یابند. ریزش موها همچنان در ماه اول بعد از کاشت ادامه دارد.
  3. هیچ زخم و جراحتی ایجاد نمی‌شود. 3. مناسب افراد با طاسی وسیع نیست. سه ماه: ناحیه اهدا کاملا بهبود یافته و هیچ نشانی قرمزی و جراحت وجود ندارد. در این بازه زمانی به آهستگی شروع به رشد می‌کنند و شما می‌توانید تارهای نازک و ضعیف مو را ببینید.
  5. روند بهبودی پس از عمل بسیار سریع است.   شش ماه: در ماه ششم رشد موها بیشتر شده و اندازه آن‌ها تقریبا به 5 سانتیمتر رسیده است.
      یک سال: پس از یکسال شما شاهد نتیجه دادن عمل کاشت خود تا حدود 90 درصد خواهید بود. هرچند که تا پایان 18 ماه این روند همچنان ادامه دارد و نتیجه نهایی در آن زمان است. موها به تراکم مطلوبی رسیده‌اند.
روش کاشت مو مزایا معایب نتایج
BHT 1. امکان استفاده از قسمت‌های مختلف بدن به عنوان ناحیه اهدا 1. روند کاشت مو طولانی است. یک هفته: در هفته اول بعد از عمل عوارضی مانند قرمزی، تورم و خارش وجود دارد.
  2. نیازی به بیهوشی ندارد و از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. 2. هزینه انجام کاشت مو به این روش مقداری بالاتر از سایر روش‌هاست. یک ماه: در این بازه از زمان بعد از کاشت موها در حال ریزش هستند و شاهد روند بهبودی عوارض بعد از کاشت هستیم.
  3. در این روش در ناحیه اهدا برشی انجام نمی‌شود بنابراین امکان خونریزی و جراحت نداریم.   سه ماه: در ماه سوم شاهد شروع رشد موها هستیم اما این موها بسیار کم پشت و نازک هستند
      شش ماه: رشد موها پس از سه ماه سیر صعودی دارد که در ماه ششم آثار آن کاملا مشهود است.
      یک سال: یکسال بعد از کاشت از بابت رشد طبیعی موها دیگر نگرانی وجود نخواهد داشت و موها به تراکم مطلوب رسیده‌اند.

 

کاشت مو زنان چگونه انجام میشود؟

چگونه انجام کاشت مو زنان

انجام کاشت مو در زنان با مردان تفاوتی ندارد اما برای آماده بودن برای عمل بهتر است مراحل کاشت موی زنان را بدانید که به شرح زیر است :

1. تعیین خط رویش مو

در مرحله اول، متخصص علاوه بر نظرخواهی از متقاضی، محل و تعداد فولیکول های مورد نیاز را مشخص میکند و خط رویش را نیز روی سر بیمار تعیین میکند.

2. آماده سازی بیمار

در این مرحله هم بیمار برای آمادگی جراحی در موقعیت مناسب قرار میگیرد.

3. بی‌ حسی موضعی

برای حفظ آرامش و نداشتن درد، نواحی مورد نظر تحت بی حسی موضعی قرار میگیرند.

4. برداشتن فولیکول‌های مو از بانک مو

متخصص از ناحیه بانک موی مشخص شده با ساتفاده از ابزار های پزشکی برای استخراج فولیکول ها اقدام میکند.

5. کاشت مو در ناحیه دریافت کننده

ناحیه دریافت کننده هم با استفاده از شکاف های کوچک آماده میشود که این کار با دقت و ظرافت انجام میشود.

6. پایان جلسه کاشت مو

پس از انجام این فرایند هم که حدود 5 تا 8 ساعت زمان میبرد، پزشک نکاتی را به شما ذکر میکند و داروهای مورد نیاز هم نسخه خواهند شد.

از تفاوت های کاشت مو مردان و زنان میتوان به این اشاره کرد که جای زخم برای خانم ها هائز اهمیت نیست، دسترسی ناحیه دهنده مو در سر زنان بیشتر است و مهم تر از همه ان است که زنان نمیتوانند از موهای بدن خود برای پیوند استفاده کنند.

 

مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی سر بانوان

توصیه های پزشک را رعایت کنید

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو در زنان را رعایت کنید و داروهای تجویز شده در طبق اصول استفاده کنید.

از انجام عملیات شیمیایی روی موهای خود پرهیز کنید

دو هفته قبل و بعد از انجام این عمل از استفاده از مواد شیمیایی، رنگ کردن، فر کردن و سایر مواد خودداری کنید.

موهای خود را در خانه شستشو نکنید

قبل از عمل موهایتان را بشویید اما تا 2 الی 3 روز بعد از عمل موهایتان را نشویید و آب هم نزنید.

از فعالیت‌های شدید اجتناب کنید

بعد از عمل بین 7 تا 10 روز از انجام ورزش و فعالیت های سنگین دوری کنید.

سایر نکات و توصیه ها :

 • بیمار پس از عمل تا 48 ساعت نباید استحمام کند و پس از گذشت این زمان میتواند به روش های عادی و معمول موهای خودر اکسپلور اینستاگرام شست و شو دهد.
 • بیمار تا سه روز باید استراحت کند و ریزش موها تا سه الی چهار هفته پس از پیوند کاملا طبیعی است.
 • پس از استحمام یک پد یا حوله را روی قسمت پیوند قرار دهید تا خون جمع شده در این ناحیه را جذب کند.
 • از خوردن اسپیرین 3 تا 5 روز بعد از پیوند جدا خودداری کنید.
 • پس از پیوند مواد غذایی مانند مایعات کافی، سبزیجات، پروتئین و مکمل های دارویی موثر است. همچنین از خوردن الکل، فست فود، کافئین و … پرهیز کنید تا در بهبود و نتیجه موثرتر کمک نمایید.
 • برای کیفیت مو و افزایش طول مدت دوام در ناحیه کاشته شده بهتر از لیزر درمانی و شامپوهای مخصوص استفاده شود.
 • بعد از انجام کاشت مو بالا نگه داشتن سر هنگام خواب ضروری است. این کار را می توانید با استفاده از چند بالش انجام دهید و قسمت سر خود را بالا نگه دارید. انجام این کار به کاهش تورم، خونریزی بیش از حد و تحریک در ناحیه جراحی کمک می کند. همچنین در وضعیتی بخوابید که محل کاشت مو زنان که انجام داده اید را تحریک نکند. ملحفه ها و بالش ها را مرتباً عوض کنید تا سرتان در معرض باکتری ها و میکروب ها قرار نداشته باشد.
 • برای استحمام و استفاده از شوینده ها حتماً با متخصص خود مشورت کرده و ریز به ‌ریز نکات را رعایت کنید. پوست سر شما برای بهبودی به زمان نیاز دارد.

 

کاندید مناسب پیوند موی خانمها

کاشت مو زنان پیشانی بلند

بهترین کاندید برای پیوند موی زنان افرادی با شرایط زیر هستند :

 1. الگوی ریزش مو مردانه در زنان : خانم هایی که موهای جلو، بالا و فرق سرشان دچار ریزش میشود.
 2. خط رشد مو بالاتر از حد معمول به‌صورت ارثی : این مورد باعث میشود زنانگی چهره فرد کمتر شود که این روش بهترین گزینه برای این افراد است.
 3. ایجاد خط رویش موی زنانه برای افراد ترا جنسیتی : پیوند مو به‌ عنوان مهم‌ ترین مرحله تبدیل جنسیت مرد به زن (MTF) برای ایجاد غالب صورتی با ویژگی‌های زنانه در نظر گرفته می‌شود.
 4. ریزش مو (طاسی) ناشی از زخم : اگر به خاطر دلایلی چون زخم و جراحی و عمل و تصادف و آسیب ریزش مو اتفاق بیافتد با پیوند میتوان آن را جبران کرد.
 5. ریزش مو (طاسی) کششی : ریزش مو کششی به خاطر کشیدن بیش از حد موها برای فرم دادن است که با این خدمات میتوان موهای از دست رفته را برگرداند و ریزش را متوقف کرد.
 6. تریکوتیلومانیا (اختلال موکنی) : نوعی بیماری است که فرد تمایل به کندن موهای سر، ابروها یا سایر نقاط بدن دارد. علائم آن شامل کندن ناخودآگاه موها و وجود تکه‌های بدون مو در سر است. این بیماران باید روان‌درمانی شوند، اما هرگونه ریزش موی مداوم می‌تواند با کاشت مو درمان شود.
 7. بانوانی که به علت شرایط فیزیکی دچار ریزش مو شده‌اند.
 8. کسانی که دچار مشکل ریزش موی حاشیه‌ای شده باشند.
 9. خانم‌­هایی که دچار آلوپسی شده‌­اند (آلوپسی از ایجاد زخم روی پوست سر به وجود می‌­آید).
 10. خانم‌هایی که از عمل زیبایی یا پلاستیک استفاده کرده و موهای آن‌ها در نواحی اطراف شکاف جراحی از بین رفته است.
 11. خانم‌­هایی که پیشانی بلندی دارند و خط رویش آن‌ها عقب است.

همچنین لازم به ذکر است که خانم ها بعد از سن 25 سالگی میتوانند از این خدمات استفاده کنند زیرا به مرحله بلوغ کامل رسیده اند و میتوانند نتایج خوبی بگیرند.

 

عوارض کاشت موی سر زنان

نکات نکات قبل و بعد از عمل به درستی رعایت نشوند و یا این امر حساس و مهم را به فردی با تجربه در کلینیکی مجهز نسپارید ممکن است خطراتی از جمله موارد زیر شما را تهدید کنند :

 • عفونت 
 • کبودی دور چشم
 • خون ریزی بیش از حد
 • بی حسی در مناطق کاشت مو 
 • التهاب فولیکول‌های مو 
 • ایجاد اسکار روی پوست سر 
 • خارش
 • ایجاد برآمدگی روی پوست سر 
 • رشد غیر طبیعی و تکه تکه موها
 • ریزش ناگهانی اما موقت موهای کاشت شده

 

نتایج و دوره نقاهت کاشت مو در بانوان

از نتایج مثبت درمان ریزش مو زنان با کاشت مو میتوان به پر شدن نواحی عاری از مو، پرپشت شدن موهای نواحی کم پشت، افزایش زیبایی و افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد که نتایجی دلخواه و ماندگار و دائمی دارد.

در این عمل از موهای خود فرد استفاده میشود و به دلیل سازگاری نتایج مثبتی خواهد داشت و به هیچ وجه آن ها را پس نخواهد زد.

در روز های اول هم ممکن ات مقداری بی حسی و احساس سوختگی و خارش در نواحی مورد نظر وجود داشته باشد اما تا 1 هفته بعد از درمان کاملا از بین خواهند رفت.

 

کلینیک و دکتر خوب برای کاشت مو خانمها

کلینیک و دکتر کاشت مو زنان

یکی از مهم ترین مسائلی که برای دریافت خدمات زیبایی بسیار هائز اهمیت است و باید بیش از هر چیزی به آن توجه کرد انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشکی ماهر است.

پیوند مو باید توسط متخصص پوست که دوره های جراحی را گذرانده باشد، مجوز های لازم را گرفته باشد و تجربه کافی داشته باشد، در یک مرکز مجهز انجام شود.

برای انتخاب به نکات زیر توجه کنید :

 • داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت
 • تجهیزات مدرن و امکانات مناسب
 • پشتیبانی و حمایت از بیماران
 • پزشکان و متخصصان زبردست
 • رضایت متقاضیان قبلی
 • تجربه بالای پزشکان
 • تنوع خدمات درمانی
 • کادر اداری و خدماتی مناسب

ما لیستی از بهترین کلینیک ها و پزشکان کاشت مو در تهران تهیه کرده ایم تا کمکی به شما کرده باشیم و نتایج ایده آلی از این خدمات بگیرید و رضایت کامل داشته باشید.

 

هزینه کاشت مو در زنان

هزینه کردن برای درمان ریزش مو آن هم با پیوند دائمی نوعی سرمایه گذاری برای داشتن چهره ای زیبا و جذاب است  بهتر است نگرانی خاصی بابت هزینه کاشت مو زنان نداشته باشید.

قیمت این خدمات نسبت به شرایط فرد و درخواست و موارد دیگر مشخص میشود و در همه افراد یکسان نمیباشد اما به طور کلی نسبت به سایر روش های موقت هزینه به صرفه و اقتصادی تری دارد.

قیمت کاشت مو برای زنان نسبت به موارد زیر مشخص میشود :

 1. نوع و دلیل ریزش مو
 2. دستمزد پزشک و تکنسین‌ها
 3. کیفیت
 4. نوع روش کاشت مو انتخابی
 5. تجهیزات کلینیک
 6. تخصص و تجربه پزشک مربوطه
 7. تراکم بانک مو
 8. انتظار زیباجو از نتیجه کاشت
 9. هزینه های بعد از عمل
 10. میزان موی کاشته شده

توجه داشته باشید که هزینه کم نشانه کیفیت پایین و همچنین قیمت بالا نشانه کیفیت بالا نیست.


 • آیا کاشت مو در زنان جواب میدهد؟

  کاشت مو خانمها از خدماتی است که برای تمام زنان که به هر دلیلی دچار ریزش مو در هر جایی از سر شده اند جواب و نتایج مثبت و دائمی دارد.

 • کاشت مو برای زنان چگونه است؟

  کاشت مو در زنان هم مانند کاشت مو در مردان با روش های مختلف و به صورت مستقیم با موهای خود فرد انجام میشود.

 • کاشت مو خانمها با چه روش هایی انجام میشود؟

  این خدمات با روش هایی همچون FUT، FIT، SUT، Micro FIT، Super FUE، FCI، DHI و میکرو گراف انجام میشود.