کاشت مو از ریش به سر

کاشت مو از ریش به سر چگونه است؟

اگر بانک موی سر نداشته باشید، برای انجام خدمات پیوند مو میتوانید از روش کاشت مو از ریش به سر استفاده کنید که روشی موثر و تضمینی است و مانند سایر روش ها مزایا و عوارضی دارد که در این مطلب کاملا آشنا میشوید.

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

ریزش مو، کم پشتی و طاسی سر از مشکلات رایجی است که افراد مختلف بنابر دلایلی دچار آن هستند که زا آن رنج میبرند.

راه های خانگی و سنتی مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارند اما اگر برای شما جواب نداده است میتوانید از خدمات پیوند طبیعی مو استفاده کنید.

روش های پیوند مو از بانک موی پشت یا بغل سر استفاده میکنند و اگر شما بانک مو ندارید یا بانک موی شما ضعیف است میتوانید از روش کاشت مو از ریش به سر استفاده کنید.

در این مطلب از ایستگاه زیبایی کاملا با این روش آشنا میشوید.

 

کاشت مو از ریش به سر

همانطور که گفته شد کاشت مو یکی از موثر ترین و مطمئن ترین روش ها برای درمان ریزش مو و طاسی میباشد که امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است و روش های مختلفی دارد.

در تمام روش های پیوند مو از بانک موی پشت یا بغل سر به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده میشود اما اگر کسی بانک مو نداشته باشد یا بانک مویش ضعیف باشد نمیتواند از سایر روش ها استفاده کند و بهترین راه استفاده از روش کاشت مو از ریش به سر میباشد.

بانک موی دوم مردان ریش آنها میباشد و اگر ریش های پرپشتی دارید، میتوانید کاشت مو با تراکم بالایی هم انجام دهید و به نتایج دلخواهی بررسید.

برای برداشت و فولیکول ها مو در این روش فقط از ناحیه زیر چانه و بالای گردن به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده میشود و استفاده از روش کاشت مو از ریش به سر میتواند امری چالش برانگیز باشد.

استخراج فولیکول های مو ریش با ابزار های بسیار تیز و کم عمق که عمق آنها بیشتر از 2 میلی متر نیست استفاده میشود و همچنین برای این عمل از بی حسی موضعی استفاده میشود تا دردی حس نشود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که فولیکول مویی که از بانک موهای بدن به سر پیوند می شوند، پس از گذشت زمان، به مرور ویژگی های ظاهری موهای سر را پیدا خواهند کرد و تشخیص آن ها از یکدیگر به آسانی ممکن نخواهد بود.

 

کاشت مو از ریش چگونه است؟

کاشت مو از ریش به سر

کاشت مو از ریش یکی از حالت های کاشت مو به روش bht یا کاشت مو از بدن به سر میباشد که بر پایه تکنیک FIT انجام میشود که در آن جراح با استفاده از تیغ جراحی که پانچ نام دارد سوراخ هایی با قطر کم ایجاد میکند و فولیکول ها را استخراج میکند.

روش هایی مانند کاشت مو با ریش که بر پایه تکنیک FIT هستند عوارض جانبی و آسیب هایی مانند زخم و بخیه و خونریزی ندارند و نتایج آن هم تا 70% موفقیت آمیز بوده است.

در این روش نیازی به برداشت نواری نیست و فولیکول های مو به صورت واحد های تکی از ناحیه ریش استخراج میشوند و فولیکول ها بدون اینکه آسیبی ببینند در نواحی گیرنده کاشته میشوند.

بسیاری از متقاضیان این روش نگران تفاوت جنس موهای ریش با سر هستند که باید گفت که موهای ریش تفاوتی با موهای سر ندارند و به خاطر تراکم و ضخامت بالایی که موهای ریش دارند، شبیه ترین مو به موهای سر را دارند.

از دیگر نکات این خدمات م این است که اگ به صورت صحیح و اصولی انجام شود، پس از گذشت دوره نقاهت هیچگونه جای زخم و اسکاری هم نخواهید دید.

 

مزایا استفاده از روش کاشت مو از ریش به سر

⭐ حداقل جای زخم

⭐ امکان رفع مشکلات طاسی و کم پشتی موهای سر برای متقاضیانی که بانک مو سر ناکافی داشته باشند.

⭐ نتایجی با ظاهری زیبا

⭐ امکان حفظ فولیکول های ناحیه سر و ایجاد یک حاشیه امن برای جبران ریزش مو های احتمالی در آینده

⭐ حفظ ساختار و ظاهر پوست و موی سر

⭐ امکان ایجاد ظاهری قابل قبول به دلیل ضخیم تر بودن موهای ریش نسبت به موهای سر

⭐ امکان طبیعی سازی خط رویش

⭐ راحتی بیشتر

⭐ دائمی و موثر

⭐ موی ریش به مراتب ضخیم تر از موی سینه است و همین مورد باعث می شود حجم بهتری از مو ایجاد شود، به خصوص در افرادی که پوست سرشان نازک است.

⭐ رشد سریعتر

⭐ برای بسیاری از مردان، اصلاح مرتب ناحیه زیر ریش می تواند آزار دهنده باشد و کاشت مو از ریش می تواند علاوه بر کمک به رفع طاسی سر و ریزش مو، زمان اصلاح کردن را نیز کاهش دهد.

⭐ حفظ ذخایر بانک مو

⭐ برداشت از ریش این امکان را به پزشک و بیمار می دهد که اگر در آینده موهای آن ها دچار ریزش شد، بانک مو دچار آسیب نشده و قادر به برداشت از آن باشند.

⭐ موهایی با ساقه ضخیم تر

⭐ اطمینان بیشتری برای ماندگاری نتیجه

 

نکات و مراقبت های قبل از کاشت مو از ریش

مراقبت های قبل از کاشت مو از ریش

 • لازم است در جلسه مشاوره، سابقه پزشکی خود را به طور کامل برای متخصص شرح دهید. حتی در صورتی که قبلاً به ناهنجاری‌های روانی دچار بوده‌اید، باید متخصص را در جریان قرار دهید.
 • کسانی که به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند می‌توانند کاشت مو را انجام دهند اما بهتر است قبل از هر چیز با پزشک معالج خود درمورد دارو‌های مصرفی صحبت نمایند چرا که شاید نیاز باشد این دارو‌ها به مدت یک هفته قبل از پیوند مو کنار گذاشته شده و از طرف دیگر نباید به صورت سرخود و بدون اطلاع دکتر این کار را انجام دهید.
 • دو هفته قبل از پیوند مو، مکمل‌های گیاهی یا دارو‌های بدون نسخه رقیق‌کننده خون را استفاده نکنید.
 • ترک الکل و دخانیات به مدت یک ماه قبل از ایمپلنت طبیعی مو با ریش کمک می‌کند تا به نتیجه دلخواه خود برسید.
 • در صورتی که سابقه حساسیت به ماده بی‌حسی ناشی از جراحی‌های قبلی دارید لازم است پزشک را در جریان قرار دهید.
 • شب قبل از ایمپلنت غذای تند نخورید.
 • دو روز قبل از کاشت، موهای خود را با شامپوی مناسب بشویید.
 • هر گونه حساسیت دارویی و… را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • برای داشتن بهترین نتیجه باید 2 هفته قبل از جراحی سیگار، قلیان و نوشیدنی و خوراکی‌های الکلی را کنار بگذارید
 • مصرف برخی از داروها ممکن است لازم باشد قبل از پیوند قطع شوند اما قبل از انجام این کار باید به پزشک اطلاع داده شود. داروهای رقیق کننده خون هپارین، آنوکساپارین، آسپرین و … از جمله این داروها هستند
 • شب قبل از ایمپلنت غذای تند نخورید.
 • دو روز قبل از کاشت، موهای خود را با شامپوی مناسب بشویید.
 • هر گونه حساسیت دارویی و… را به پزشک خود اطلاع دهید.

 

آزمایشات قبل از کاشت مو از ریش

✓ CBC

✓ HCV

✓ PT

✓ APTT

✓ آزمایش قند خون تصادفی

✓ HBs AG

✓ HIV ELISA

✓ ECG (EKG)

 

کاشت مو از ریش به سر چگونه انجام میشود؟

مراحل کاشت مو از ریش به شرح زیر میباشد :

1. مشاوره حضوری قبل از عمل 

وقتی شما کلینیک و متخصص مورد نظر را پیدا میکنید، باید در جلسه مشاوره حضور پیدا کنید تا پزشک متخصص وضعیت پوست سر شما را از جهات مختلفی چون وسعت ناحیه ریخته شده، تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پیوند، دلایل ریزش مو، میزان سفتی پوست سر، چربی پوست سر، ضخامت و نازکی موها، کیفیت و تعداد فولیکول های بانک مو سر، بررسی کند.

بعد از آن شرایط و نکات مورد نظر را به شما ذکر خواهد کرد.

2. طراحی خط رویش

در این مرحله هم نسبت به شرایط و درخواست و در نظر گرفتن متقاضی خط رویش مو طراحی میشود و نحوه مهندسی خط رویش در طبیعی تر شدن نتیجه تاثیر خواهد داشت.

3. برداشت گرافت ها از زیر ریش

بعد از بی حسی و ضدعفونی کردن ناحیه زیر ریش، فولیکول های مو از ناحیه زیر ریش استخراج میشوند که تعداد 1500 گراف تا حداکثر وجود دارد.

4. نگهداری و آماده سازی گرافت های برداشت شده

فولیکول ها سلول هایی زنده هستند که بعد از استخراج تا زمان کاشت باید در محلول های ویژه ای نگهداری شوند تا از مرگ آنها جلوگیری شود.

5. کاشت گرافت ها

برای کاشت فولیکول ها، جراح با کمک پانچ مخصوص سوراخ های میلی متری در ناحیه گیرنده ایجاد میکند و به کمک انبرک های مینیاتوری فولیکول های مورد نظر را درون این سوراخ های قرار می دهد.

 

توصیه و مراقبت های بعد از کاشت مو از ریش

مراقبت های بعد از کاشت مو با ریش

روز اول : از دست زدن و شستن ناحیه جراحی خودداری کنید و هنگام بیرون رفتن از کلاه استفاده کنید.

روز دوم تا روز چهارم : از دست زدن، خراشیدن و مالیدن سرتان به جایی و قرار گرفتن مستقیم در مقابل نور خورشید جلوگیری کنید.

روز پنجم تا روز هفتم : با کمی شامپو سرتان را بشویید و فعالیت های سبک ورزشی را شروع کنید.

هفته 2 تا هفته 4 : در این زمان شاهد ریزش مو میشوید اما جای نگرانی نیست و کاملا طبیعی است و میتوانید به شستن سرتان ادامه دهید.

ماه دوم الی ماه سوم : توصیه های پزشک را رعایت کنید و از داروهای تجویز شده مانند ماینوکسیدیل استفاده کنید.

ماه چهارم تا ماه ششم : هنگام بیرون رفتن در زیر نور آفتاب از یک ضد آفتاب قوی با SPF 30 استفاده کنید.

ماه ششم تا ماه دوازدهم : موهای جدید با ضخامت بالا رشد میکنند و میتوانید به آرامی حالت دهید.

ماه دوازدهم تا ماه هجدهم : در آخرین مرحله شما شاهد موهای جدید و دائمی هستید و میتوانید به روال عادی زندگیتان برگردید.

سایر نکات

 • مهمترین نکته که در دوره نقاهت باید به آن توجه شود، بالاتر بودن سر نسبت به بدن در زمان استراحت است. علت اهمیت این موضوع، جلوگیری از تورم بیشتر پوست در محل پیوند و در نتیجه حفاظت از فولیکول‌ها از آسیب است.
 • حداقل به مدت یک ماه باید مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را ترک کنید.
 • تا زمانی که پزشک اجازه نداده است نباید به سراغ ورزش‌های سنگین بروید چرا که این قبیل فعالیت‌ها فشار خون را بالا می‌برد و این مسئله خطر خونریزی در محل زخم‌ها را بیشتر خواهد کرد. 
 • فولیکول‌هایی که به تازگی به محل پیوند منتقل شده‌اند بسیار سست و آسیب‌پذیر هستند و اگر دچار فشار شوند قطعاً باید منتظر از دست رفتن آن‌ها باشید. بنابراین به هیچ عنوان سر خود را ماساژ نداده و از طرف دیگر در زمان خواب دقت کنید که فشاری بر روی فولیکول‌ها وارد نگردد.
 • از محیط‌هایی مانند حمام و سونا و ... که دمای بالایی دارند دوری کنید چرا که دمای زیاد می‌تواند باعث مرگ فولیکول‌ها شود.
 • بعد از کاشت طبیعی مو با ریش حداقل تا دو روز نباید استحمام کنید. 
 • همچنین لازم است که نوع شوینده سر را تغییر دهید چرا که شوینده‌های قبلی حاوی ترکیبات شیمیایی بسیار قوی هستند که برای فولیکول‌های پیوندی اصلاً مناسب نخواهد بود.
 • در زمان شستن سر دقت داشته باشید که به هیچ عنوان پوست سر خراشیده نشده و هیچ فشاری به مو‌ها وارد نشود.
 • خانم‌هایی که علاقه‌مند به رنگ کردن مو هستند حداقل ۴ تا ۶ هفته باید صبر کنند تا پزشک وضعیت فولیکول‌های پیوندی را بررسی نماید. پس از آن در صورت صلاحدید پزشک می‌توانید این کار را انجام دهید.
 • حتماً باید دارو‌هایی که پزشک تجویز می‌کند را در زمان مقرر و به طور کامل صرف کنید تا از عوارض احتمالی همانند التهاب و عفونت در ‌امان بمانید.
 • به هیچ عنوان رفتن به محیط بیرون بدون استفاده از کلاه مخصوص را توصیه نمی‌کنیم. 
 • محل را مرطوب نگه دارید؛ بدون این‌که اجازه دهید ناحیه خیلی خیس یا خیلی خشک شود. 
 • با دارو های مسکن و ضد التهاب تورم را به حداقل برسانید..
 • از ورزش در روز های اول بپرهیزید.
 • با استفاده از دارویهای تجویز شده فولیکول را تغذیه کنید.

enlightened برخی از این نکات مربوط به سایر خدمات مانند کاشت ابرو و سایر روش های کاشت مو مانند کاشت مو به روش FCI و دیگر روش ها میباشند که رعایت کردن اصولی آنها را باید جدی بگیرید.

 

معایب و عوارض کاشت مو از ریش به سر

این روش هم مانند سایر روش ها با تمام مزایایی که دارد گاهش اوقات محدودیت ها و خطراتی نیز دارد که برخی از آنها به طور طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین میروند.

اما برخی دیگر عوارضی هستند که زمانی که شما به کلینیکی معتبر و متخصصی کاربلد مراجعه نکنید و نکات قبل و بعد از عمل را رعایت نکنید اتفاق میافتد که آنها هم با گذشت مدتی بیشتر از بین میروند.

برخی از این عوارض جانبی و خطرات عبارتند از :

❌ تورم زیاد در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو

❌ خونریزی بیش از حد این نواحی

❌ آسیب به بافت صورت به جهت برداشت نامناسب فولیکول

❌ کبودی‌های گسترده

❌ عفونت

❌ باقی ماندن جای زخم در صورت به علت برش‌های غیر ماهرانه توسط پزشک

از معایب کاشت موی طبیعی از ریش به سر هم میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. احتمال تفاوت رنگ موی ریش با موی سر
 2. عدم امکان کاشت مو با تراکم بالا
 3. احتمال باقی ماندن جای زخم بر روی صورت
 4. با توجه به اینکه در هر گرافت از موی ریش تنها یک تار مو و فولیکول وجود دارد، بنابراین با استخراج هر گرافت، تراکم زیادی از مو نصیب شما نخواهد شد. به عبارت دیگر اگر به دنبال پیوند مو با تراکم بالا هستید شاید بانک موی ریش نتواند در این زمینه به شما کمک کند.
 5. در برخی افراد، ممکن است موهای ریش برای انجام کاشت مو کافی نباشند.
 6. در این روش پزشک باید فولیکول‌ها را از ناحیه صورت استخراج کنند و این کار به ظرافت بسیار بیشتری احتیاج دارد. زمانی که برداشت فولیکول از ناحیه پشت سر باشد حتی اگر زخمی به جا بماند متخصص می‌داند که رشد موی سر زخم‌ها را پوشش خواهد داد و بر زیبایی چهره فرد تاثیر نمی‌گذارد. اما اگر صورت زخمی شود و حتی اسکار در محل زخم باقی بماند، این مسئله به شدت بر زیبایی صورت تاثیر گذاشته و حتی ممکن است که بر رشد ریش نیز تاثیر بگذارد.
 7. یافتن موهایی از ریش که شباهت بیشتری به موهای سر دارند، کمی دشوار بوده و نیاز به تجربه و مهارت بالای پزشک دارد.
 8. در افرادی که تفاوت بسیار زیادی بین رنگ موی سر و رنگ ریش وجود دارد قطعاً کاشت طبیعی مو با ریش گزینه مناسبی نخواهد بود.
 9. در بهترین شرایط، از متراکم ترین ریش ها، می توان حداکثر ۱۰۰۰ گرافت برداشت کرد که این تعداد از سایر تکنیک ها تا حدودی کمتر است و به تنهایی برای متقاضیانی که طاسی های گسترده ای دارند، کافی نمی باشد.
 10. یکی دیگر از معایب پیوند مو از ریش به سر این است که سختی کار برای متخصص بیشتر می‌شود. همانگونه که گفته شد ضخامت موی ریش بسیار زیاد بوده و حتی در اغلب موارد موی ریش موج‌دار است. در چنین شرایطی متخصص به سختی می‌تواند اقدام به برداشت فولیکول نماید.
 11. از آنجایی که برداشت فولیکول ها از پوست صورت دشوار تر از پوست سر است، لذا مشخص کردن صحیح زاویه مو و اینکه دقیقا برداشت از چه قسمت هایی از ریش صورت بگیرد، به تبحر بالای متخصص کاشت وابسته است.

 

نتیجه نهایی کاشت طبیعی مو از ریش به سر

نتیجه کاشت مو از ریش به سر

نتایج کاشت مو از ریش به سر به شرح زیر است :

 • پیوند 3000 الی 6000 (یا حتی بیشتر) فولیکول ریش به سر، می‌تواند نمای بسیار متراکم و پرحجمی را روی سر ایجاد نماید.
 • کاشت مو از ریش به سر دارای نتایج بسیار طبیعی مخصوصا در افرادی است که موهای سرشان نیز ضخیم است.
 • میزان موفقیت این روش و باقی ماندن فولیکول‌ها حدود 70% به بالا خواهد بود که عددی بسیار عالی است.

مواردی مانند مقاوم بودن فولیکول ها در برابر ریزش، تعداد و تراکم بالای فولیکول ها و همچنین ساختار ظاهری موهای ریش در نتیحه کاشت مو از ریش به سر بسیار مور هستند.

موهای زیر ریش بیشترین شباهت را به موهای سر دارند و به ریزش مو هم حساس نیستند و اگر در کلینیکی مجهز و توسط متخصصی کاربلد و با تجربه انجام شود به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشکان و پرسنلی زبده و با تجربه یک موضوع بسیار مهم است که در نتیجه عمل تاثیر بسزایی دارد.

ما لیستی از بهترین کلینیک و پزشکان کاشت مو را برای شما آماده کرده ایم تا در پیدا کردن مرکز و متخصص کاشت به شما کمکی کرده باشیم.

 

چه افرادی برای پیوند مو از ریش به سر مناسب هستند؟

خوشبختانه با وجود متد های مختلف رد این زمینه تقریبا تمام آقایان میتوانند از این خدمات استفاده کنند اما در نتیجه باید متخصص بعد از بررسی شرایط نظر قطعی را بدهد.

اگر شرایط زیر را دارید این روش بهترین گزینه برای شماست :

 1. افرادی با طاسی زیاد که نیاز به کاشت موی پیشرفته (کلاس VI و VII) دارند.
 2. گزینه‌ای عالی برای کسانی است که قبلاً یک بار یا بیشتر، کاشت مو انجام داده‌اند و می‌خواهند در نواحی مختلف تراکم ایجاد کنند.
 3. افرادی که موهای سرشان تراکم کمی برای انتخاب به عنوان بانک مو دارد.
 4. افرادی که موهای بسیار ظریف و در عین حال با کیفیت پایینی در بدن و سر دارند.
 5. افرادی که بنا به دلایلی مانند بیماری، آسیب یا مسائل ژنتیکی به طور کامل طاس هستند.
 6. کسانی که در اثر سوختگی، ژنتیک و یا آسیب، سرشان کاملا طاس است.
 7. زمانی که برای پوشش محل طاسی به تعداد زیادی گرافت نیاز باشد می‌توان از فولیکول‌های ریش برای کاشت بهره برد.

 

چه افرادی برای این روش مناسب نیستند؟

 • بیمار با موهای کم، ریش کافی ندارد و نمی‌توان از آن به عنوان منبع اهداکننده استفاده کرد.
 • اگر فولیکول‌های مو تعداد گرافت‌های موی کمی داشته باشند، باعث پوشش کم‌تری می‌شود.
 • ضخامت موهای ریش برای بیمارانی که نیاز به حجم بیشتری دارند، مفید است. اما برای مناطقی مانند ابروها و خط موی جلو ممکن است روش مناسبی نباشد.

 

دوره نقاهت و بهبودی پیوند مو از ریش

عوارض کاشت مو با ریش

ناحیه اعدایی که همان زیر ریش است به سرعت بهبود پیدا میکند و آسیب جدی ای به همراه نخواهد داشت و بعد از گذشت 1 هفته هم میتوانید ریش های خود را اصلاح کنید.

همچنین در این مدت سعی کنید این ناحیه را به خوبی بشویید تا از بروز عفونت پیشگیری کنید.

در این دوره نقاهت به نکات زیر توجه کنید :

استراحت کنید : 24 ساعت اول را فقط استراحت کنید و فعالیت های معمولی هم انجام ندهید.

از ورزش و فعالیت های شدید دوری کنید : در 72 ساعت اول از فعالیت هایی که جریان خون را افزایش میدهند دوری کنید و بعد از 2 هفته ورزش و تحرک داشته باشید.

استحمام و شست و شو : در 3 روز اول اصلا موهایتان را نشویید.

از پوشاندن سر خود بگذرید : در هفته اول سرتان را نپوشانید و بعد از آن هم از کلاه بزرگ و گشاد استفاه کنید.

الکل و نیکوتین : الکل و دخانیات بر رقیق بودن و فشار و جریان خون تاثیر میگذارند و باید چندین هفته از آنها دوری کنید.

خاراندن و ماساژ : در طول فرآیند بهبودی پوست سر شما خارش زیادی خواهد داشت اما باید سعی کنید تا حد ممکن آن را نخارانید و اجازه دهید دلمه‌ها شکل بگیرند و روند بهبودی به طور طبیعی پیش برود.

نور مستقیم خورشید : توصیه می‌شود که حدود دو هفته پوست سر خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

 

قیمت و هزینه کاشت مو از ریش به سر

به طور کلی هزینه کاشت مو با ریش هم مانند سایر روش ها و خدمات زیبایی دارای تعرفه قیت ثابتی نیستند و این قیمت ها برای هر فرد نسبت به شرایط و درخواست کاملا متفاوت میباشد.

قیمت این خدمات نسبت به موارد زیر مشخص میشود :

 • تعداد گراف مورد نظر
 • شرایط متقاضی
 • تخصص و تجربه جراح
 • تجهیزات و دستگاه ها
 • دستمزد جراح
 • وسعت طاسی سر
 • نوع الگو و میزان ریزش موی متقاضیان
 • پیچیدگی روش جراحی

برای آگاهی از قیمت ها باید با کلینیک و متخصص مورد نظرتان تماس حاصل کنید.


 • آیا کاشت مو از ریش به سر امکان پذیر و موفقیت آمیز است؟

  موهای ریش را می‌توان برای کاشت مو از ریش به سر با نتایج خوب استفاده کرد. بسیاری از بیماران می‌توانند ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پیوند از ناحیه ریش خود برداشت کنند.

 • آیا در ناحیه زیر ریش ، جای برداشت موها باقی می ماند؟

  در کاشت مو از ریش به سر، فولیکول ها به کمک ابزارهای بسیار ظریف و به صورت جداگانه برداشت می شود لذا سوراخ های ریزی که ایجاد می شوند، به بخیه نیاز ندارند و خود به خود بهبود می یابند و در طولانی مدت اثری از برداشته شدن فولیکول ها یا نازیبایی در ناحیه زیر ریش متقاضیان دیده نخواهد شد.

 • آیا کاشت مو با استفاده از ریش دردناک است؟

  به لطف بی‌حسی موضعی و داروهای مسکن پس از عمل، می توان گفت کاشت مو از ریش به سر دردناک نیست.