کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT چیست و چگونه است؟

پیشنهاد ما این است که بعد از اتمام ریزش موها از روش کاشت مو sut استفاده کنید زیرا این روش همراه دستگاه مخصوص و تجهیزات مدرن انجام میشود و نتایج کاملا موفق و موثر را بعد از مدتی مشاهده میکنید

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

همانطور که میدانید و در افراد مختلف مشاهده کرده اید ، داشتن موهایی سالم و خوش حالت و پرپشت باعث زیبا و جوانتر بودن ظاهر افراد میشود.

اما متاسفانه امروزه بنا بر دلایل که مهم ترین آنها ارث است شاهد ریزش مو در افراد با سنین مختلف هستیم که از این مشکل به شدت رنج میبرند و به دنبال بهترین و موثر ترین راه برای از بین بردن این مشکل هستند.

کاشت مو راه نجات بسیاری از افراد است که در کلینیک های زیبایی پوست و مو انجام میشود و البته این خدمات دارای روش های زیادی است که هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند.

کاشت مو به روش sut  یکی از بهترین و جدید ترین و موثر ترین روش های این خدمات تخصصی میباشد که در این مقاله از مجله ایستگاه زیبایی کاملا با آن آشنا خواهید شد ، پس با ما همراه باشید.

 

کاشت مو به روش SUT

sut به روز ترین و پیشرفته ترین و مدرن ترین روش کاشت مو و پیوند مو در دنیا میباشد که این روش مانند سایر روش های قدیمی و سنتی نیاز به تحمل درد و زمان طولانی و جای جوش و اسکار و ... ندارد.

یکی از دلایل برتری این روش نسبت به سایر روش ها ، برداشت ، نگهداری و کاشت سریع و دقیق گراف ها توسط تیمی از افراد با تجربه و متخصص است که این کار را همراه با اصول انجام میدهند.

ویژگی های بارز و اصلی این روش استفاده از ابزار های مجهز و پیشرفته و میکروموتور های اتوماتیک بجای هولدر های دستی برای انجام عمل میباشد و از آنجایی که این کار با دستگاه های مدر انجام میشود ، لذا عملکرد سریع و راحتتری برای به پایان رساندن عمل دارد.

یکی دیگر از عوامل برتری این تکنیک نسبت به سایر تکنیک ها این است که قابل مشاهده بودن اسکار ها به حداقل میرسد و در بعضی مواقع کامل از بین میروند و همین دلیل باعث شده که محبوبیت زیادی در زمینه خدمات پوست و مو به دست آورد.

در این روش فولیکول ها توسط ابزار های پیشرفته از بانک مو فرد تحت درمان استخراج میشوند که این باعث میشوند درصد آسیب رسیدن به گراف های مو به حداقل میرسد و همچنین باعث میشوند که فرد بهترین نتیجه را دریافت کند.

در مواردی که متقاضی دارای بانک موی متراکم و قابل قبولی باشد، این امکان برای جراح وجود دارد که حتی تا 14000 تار مو برای وی پیوند زده شود، که یک ویژگی ارزشمند در تکنیک اس یو تی است و قابلیت کاشت را تا 3 برابر سایر تکنیک های موجود افزایش می دهد.

به طور کلی میتوان گفت اگر این روش در کلینیکی کعتبر و توسط کادری با تجربه و کاربلد انجام شود ، میتوانید شاهد کاشت مویی طبیعی روی سر خود باشید.

 

روش کاشت مو SUT

انجام کاشت مو به روش sut

مهم ترین تفاوت این روش با کاشت مو به روش FIT ، استخراج گراف ها از ناحیه اهدا کننده میباشد که در این روش این کار با استفاده از دستگاه مخصوص انجام میشود ولی در روش های دیگر این کار به صورت دستی انجام میشود که این کار در سرعت استخراج هم تاثیر زیادی میگذارد.

نکته دیگر این روش این است که وقتی فولیکول ها استخراج میشوند ، برای نگهداری آنهها ، آنها را در محلولی نگه میدارند که این باعث میشود حتی ذره ای از کیفیت فولیکول های مو کم نشود و همچنین ممکن است در بعضی از روش ها ، تعدادی از فولیکول ها از بین بروند اما در این روش تحت هیچ شرایطی همچین اتفاقی نمیافتد.

همچنین به خاطر اینکه این روش اس یو تی دارای دستگاه مخصوص است ، نیازی به تعداد جلسات بالا برای انجام خدمات نمیباشد و در یک جلسه چند ساعته کل کار انجام میشود.

علاوه بر این به خاطر اینکه برای انجام این عمل از دستگاه استفاده میشود ، نیازی به تیغ جراحی ، بیهوشی و برش و حتی جای اسکار ندارد و این دستگاه توانایی برداشت و پیوند 14000 تار موی طبیعی را در یک جلسه چند ساعته دارد و این مورد باعث تراکم بالای مو در سر افراد متقاضی میباشد.

همانطور که میدانید جدید ترین روش هایی که در هر زمینه ای بوجود می آیند معمولا نسبت به روش های قدیمی تر ، پیشرفته تر و به روز تر هستند مثلا در روش های قدیمی تر کاشت مو دیده شده است که به دلیل حرارت زیاد در هنگام کاشت مو باعث شده که تعداد زیادی از فولیکول ها و گراف ها از بین بروند اما در روش sut اصلا همچین اتفاقی رخ نمیدهد.

 

کاشت مو sut

کاشت مو امروزه توجه افراد زیادی از خانم ها و آقایان و مخصوصا جوانا که دچار ریزش مو شده اند را به خود جلب کرده است.

معمولا وقتی فردی بخواهد از خدمات زیبایی پوست و مو استفاده کند ، قبل از اینکه هر اقدامی انجام دهد ابتدا به سراغ پرس و جو و مشورت کردن میرود و بعد از اینکه تصمیم نهایی را گرفتند و یکی از روش های کاشت مو را انتخاب کردند ، حالا باید به دنبال یک کلینیک معتبر که دارای مجوز های رسمی و کادری از پزشکان متخصص و با تجربه است بروند.

حتی ممکن است بیشتر افراد با پرس و جو و مشورت روش اس یو تی کاشت مو را انتخاب کنند اما پیشنهاد ما به شما این است که به یک کلینیک مراجعه کنید و در آنجا پزشک متخصص شما را به طور کامل معاینه و راهنمایی میکند و به شما میگوید که نسبت به شرایطی که دارید کدام روش برای شما بهترین روش برای این خدمات است.

در عمل کاشت مو به روش SUT به وسیله پانچ لیزری از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر فرد می باشید جدا شده و چون دستگاه دارای سیستم کولینگ (خنک کننده) قوی می باشد باعث عدم آسیب به گرافت های برداشت شده می شود.

در این روش فولیکول های مو در سلول های بنیادی شخص نگهداری می شود تا زمانی که کاشت برای آن شخص انجام شود.

همچنین در این روش در یک جلسه 10 تا 15 هزار تار مو هم از پشت سر و هم از قسمت های مختلف بن مانند سینه میتواند برداشته شود و در مناطق کم پشت و طاس سر کاشته و پیوند داده شود

اما به طور کلی در این روش  شما نتیجه خوبی دریافت خواهید کرد و میتوانید مطمئن باشید که موهای جدید در حل پیوند به خوبی رشد خواهند کرد و ظاهر زیبای شما را باز خواهد گرداند.

 

sut بهترین روش کاشت موی طبیعی

روش sut کاشت مو

اس یو تی روشی موثر برای خانم ها و آقایانی است که در سنین مختلف دچار ریزش و کم پشتی مو شده اند که این روش تایید سازمان غذا و دارو جهان میباشد و میتوان بعنوان یکی از بهترین روش ها معرفی کرد.

این خدمات نتایجی طبیعی داشته و ظاهری عروسکی و غیر طبیعی ایجاد نمیکند و حتی با گذشت زمان هم کسی متوجه کاشت موی شما نمیشود.

همچین این خدمات برای کسانی که وقت زیادی ندارند و در شغل خود نمیتوانند مرخصی با تعداد روز بالا بگیرند ، این روش بهترین روش است زیرا در یک جلسه چند ساعته خدمات انجام میشود و فقط طبق نظر پزشک چند باید استراحت کنید و دوره درمانی و نقاهت را بگذرانید.

حالا لازم به ذکر است که بس یاری از مشتریان و کاربران سایت ما ، از ما میپرسند که چرا در سایت های خارجی نامی از روش اس یو تی برده نشده است؟چرا فقط در سایت های داخلی این نام دیده میشود؟

کاشت مو با روش sut روشی من در آوردی یا غیر استاندارد جهانی نیست بلکه در کشور ما با این نام شناخته میشود اما در جهان به نام SAFER یا S.A.F.E.R معروف است که مخفف کلمات «Suction Assisted Follicular Extraction» است.       

 

آیا اس یو تی بهترین روش کاشت موی طبیعی است؟

با کمی مطالعه اطلاعات عمومی داخلی و خارجی در زمینه زیبایی ظاهری میتوان فهمید که در فرهنگ سراسری دنیا ، موهای سر به عنوان تاج جانی نام برده میشود که متاسفانه در کشور ما و برخی کشور ها به دلایل ژنتیکی ، خوراکی های نامناسب ، آب و هوای بد و همچنین استرس زیاد باعث میشود موهای برخی افراد سفید شوند و برخی دیگر شروع به ریزش کنند که کاشت مو خدماتی مناسب همه افراد است که دارای روش های مختلف است که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و نسبت به شرایط هر کسی بهترین گزینه متفاوت است.

اما تکنیک کاشت مو SUT بهترین و اثر گذارترین شیوه برای پیوند موی طبیعی برای عموم مردم در حال حاضر است و اندازه تراکم لازم و مورد نیاز توضیح داده شده توسط این مرکز با نرم افزارها و برنامه های مخصوص به بیمار نشان داده می شود.

این تکنیک اگر توسط پزشکی متخصص و دستگاهی مجهز انجام شود میتواند بهترین روش و اثر گذار ترین روش باشد.

 

دستگاه کاشت مو به روش sut

مزایا کاشت مو به روش sut

ما در تمامی مقاله ها به تمامی کاربران گفته ایم که قبل از اینکه هر اقدامی برای خدمات زیبایی و هر چیز دیگری انجام دهند ابتدا بهتر است پرس و جو و مشورت کنند و همینطور بع از آن به دنبال بهترین و معتبر ترین کلینیک ها باشند که این کلینیک دارای مجوز رسمی باشد و همچنین دارای پزشکان متخصص و کادری مجرب و مهم تر از همه دستگاه های مخصوص و پیشرفته باشند.

کلینیک هایی که دارای شرایط گفته شده باشند قطعا میتوانند بهترین و مطمئن ترین خدمات را ارائه دهند و کاربران و متقاضیان هم بهترین نتایج را مشاهده میکنند.

ار کلینیک دارای دستگاه مخصوص برای این خدمات باشد حتما از بهترین و به روز ترین شیوه های کاشت مو نیز استفاده میکند اما در غیر این صورت از شیوه های قدیمی تر استفاده میکنند که باعث ایجاد عوارض برای کاربر میشود.

البته روش اس یو تی دارای دستگاه مخصوصی است و از هیچ راه دیگری نمیتوان این خدمات را ارائه داد فقط نکته مهم این است که برخی کلینیک ها از دستگاه قدیمی استفاده میکنند و برخی دیگر از دستگاه های مجهز جدید.

نکاتی در مورد دستگاه های کاشت مو که بهتر است بدانید :

 1. یکی از دستگاه های کاشت موSafer می باشد که آسیب زیادی در برداشت و در کاشت مو به گرفتها می زند و عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.
 2. دستگاه هولدرهای دستی بردارنده فولیکول مو (Fit) که در اکثر مراکز کاشت مو استفاده می شود و باعث به جا ماندن حفره های کاشته شده که به اصطلاح پوست پرتقالی گفته می شود و در نهایت تراکم کم موهای کاشته شده را به دنبال خواهد داشت.
 3. اما روش کاشت مو SUT روشی کاملا جدید و نوین است که از ابزار بسیار پیشرفته و بروز دنیا در تمامی مراحل انجام پیوند موی طبیعی بهره می گیرد.

 

کاشت ابرو با روش sut

کاشت ابرو به روش sut  یکی از خدمات تخصصی و ویژه و مطمئن است که ظاهری صد رد صد طبیعی را ایجاد میکندو محل کاشت و برداشت ابرو هم دچار هیچ زخم یا اسکاری نمیشوند و این یعنی اینکه این خدمات بدون هیچ برش و بخیه ای انجام میشود و روی صورت و ظاهر افراد تاثیری نمیگذارد.

همچنین این خدمات هم در کمترین زمان انجام میشود و هم در کوتاه ترین زمان نتیجه دلخواه را دریافت خواهید کرد.

کاشت ابرو با این روش برای تمامی افراد حتی افرادی که ابرو هایی آسیب دیده دارند هم انجام میشود و نتیجه ای عالی خواهد داشت.مثلا افرادی که بر اثر جراحی یا تصادف دچار شکستگی ابرو یا زخم شده اند و امکان رشد مو در ناحیه ابرو وجود ندارد ، میتوانند برای آن ناحیه از ابرو هم این عمل را انجام دهند و ابروهایشان مثل روز اول پر و زیبا شود.

بنابراین افراد با انتخاب ای روش میتوانند شاهد رشد طبیعی و دائمی ابرو های خود شوند و از این طریق زیبایی و خوشفرمی را به ابرو ها و ظاهر خود هدیه دهند .

 

مزایا کاشت مو با روش SUT

معایب کاشت مو به روش sut

 • در کاشت مو با این روش ، سعی جراح بر آن است تا فولیکول ها را به گونه ای استخراج کند که حداقل میزان بافت پوست سر همراه با آن برداشته شود.
 • به یاد داشته باشید که در روش SUT متقاضی به هیچ عنوان بیهوش نمی‌شود بلکه صرفا بی‌حسی موضعی در این تکنیک مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در تکنیک اس یو تی کاشت مو ، ابزارهایی کاملا اتوماتیک و یشرفته کار استخراج ، جمع آوری ، نگه داری و کاشت فولیکول ها را تحت نظارت جراح انجام می دهد.
 • تکنیک SUT روشی کم‌تهاجمی است و از روش‌های کاشت موی بدون جراحی به شمار می‌آید، لذا شما در این تکنیک درد، خونریزی، بی‌هوشی و بخیه را تجربه نخواهید کرد.
 • دوره‌ی بهبودی یا ریکاوری آن کوتاه است. سوراخ‌های کوچک در بانک مو تا ۷ روز و در ناحیه‌ی گیرنده حداکثر تا ۱۴ روز بعد التیام می‌یابند.
 • بلافاصله بعد از عمل، درد و ناراحتی وجود ندارد یا بسیار کم است.
 • جای زخم یا اسکار ایجاد نمی‌شود.
 • بعد از درمان معمولاً محدودیتی برای انجام فعالیت های روزمره وجود ندارد.
 • در صورت امکان، برداشت مو از مناطقی چون زیر ریش هم در این تکنیک مجاز است.
 • یک روش جراحی بدون درد و خونریزی است؛
 • در روش کاشت مو اس یو تی هیچ گونه برش و بخیه ای در سر ایجاد نمی شود و جای اسکارها در منطقه کاشت و برداشت مو به کمترین مقدار ممکن می رسد؛
 • سرعت بسیار بالای استخراج گرافت ها با استفاده از دستگاه در این روش، سبب افزایش سرعت کاشت مو در آن شده است. معمولا کاشت مو در یک جلسه کامل می شود؛ البته میزان طاسی مو و وضعیت بانک مو، در سرعت کاشت موثر است؛
 • تراکم بسیار بالا از دیگر مزایای کاشت مو با روش SUT است. تراکم مو در این روش حدود سه برابر کاشت مو به روش FIT و FUT است؛
 • خط مو در این روش کاملا طبیعی به نظر می رسد؛
 • ضریب حفظ شدگی فولیکول های برداشت شده در این روش زیاد است. تقریبا تمام فولیکول هایی که از منطقه اهدا برداشت شده اند، حفظ می شوند؛
 • دوران نقاهت این جراحی بسیار کوتاه است. فردای روز کاشت مو می توانید به فعالیت های روزانه و سبک خود ادامه دهید؛
 • در این روش امکان برداشت گرافت های مو از سایر نواحی بدن از قبیل سینه و ریش نیز امکان پذیر است.
 • بهترین و جدیدترین روش درمان ریزش موی سر و طاسی است.
 • علاوه بر ریزش موی سر جهت درمان ریزش ابرو هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • استفاده از دستگاههای مجهز و پیشرفته بجای استفاده از دست.
 • دقت بالا و نتایج ماندگار و کاملا طبیعی عمل.
 • عدم نیاز به بخیه، بی هوشی، نداشتن درد و خونریزی.
 • انجام عمل در یک جلسه.
 • عدم نیاز به بستری شدن پس از عمل و استراحت کوتاه مدت (در حد چند ساعت) پس از عمل.
 • استفاده بهینه از تمام گرفت های استخراج شده جهت کاشت.
 • از جمله مزایای این تكنیك، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است که شاهد هیچ گونه اسكاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای كاشته شده نمی باشیم.
 • تراكمی حداکثری نسبت به روش های سنتی (FIT) و (FUT) را انجام دهیم كه کاشت 14000تار مو را در یك جلسه شاهد هستیم.
 • همچنین لازم بذكر است این تكنیك به روز ترین متد روز امریكا و اروپا است. از مزایای این تكنیك طبیعی بودن خط رویش،مهندسی آن توسط تیم مجرب كاشت مو ، تراكم بالای مو در این روش، انجام آن در یك جلسه و مشاهده كردن موهای كاشته شده بعد از كاشت موی طبیعی كه بصورت یك سانتی است.
 •  در تكنیك كاشت موی (SUT ) پرتی و از بین رفتن فولیكولهای برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی یك فرآیند برداشت تمامی فولیكولهای موی شخص سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند،
 • پس از انجام کاشت مو،توسط دستگاه های لیزری این مرکز، تحریک و رشد سریع مو، تقویت و رشد مجدد مو ها شخص را نیز شاهد هستیم.
 • ارائه ضمانتنامه رويش مجدد مو از طرف بیمه ایران
 • در صورت عدم رشد موهاي كاشته شده كل هزينه دريافتي توسط بيمه ايران عودت مي شود.
 • روش اس یو تی کم‌تهاجمی بوده و از روش‌های کاشت موی بدون جراحی به شمار می‌آید.
 • کاشت مو بدون درد و خونریزی انجام شده و نیازی به بی‌هوشی و بخیه ندارد.
 • دوره‌ی بهبودی یا ریکاوری کوتاه مدت است. سوراخ‌های کوچک در بانک مو تا ۷ روز و در ناحیه‌ی گیرنده حداکثر تا ۱۴ روز بعد التیام می‌یابند.
 • بلافاصله بعد از عمل، درد و ناراحتی وجود ندارد یا بسیار کم است.
 • جای زخم یا اسکار ایجاد نمی‌شود.
 • خط رویش با این روش در کلینیک ایران FIT به شکلی طبیعی و هنرمندانه پیاده‌سازی می‌شود.
 • بعد از درمان معمولاً محدودیتی برای ورزش و تحرک وجود ندارد.
 • می‌توان از این روش برای برداشت مو از بدن یا صورت استفاده کرد.

 

معایب کاشت مو به روش sut

 1. تورم ناحیه ی پیشانی
 2. احساس بی حسی در ناحیه ی اهداکننده که پس از چند هفته ناپدید می شود.
 3. رشد نابرابر و با تاخیر در موهای کاشته شده
 4. احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو.
 5. ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 6. استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 7. بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 8. بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

 

آزمایشات قبل از انجام کاشت مو

🛑 FBS (BS)

🛑 CBC

🛑 BUN

🛑 CREATININ

🛑 PT

🛑 PTT

🛑 HIV

🛑 HbsAg

🛑 HbsAb

🛑 HCV

 

نکات و مراقبت های قبل از کاشت مو اس یو تی

نتیجه کاشت مو به روش sut

 1. شب قبل از جراحی، موها با شامپو شسته شوند. استفاده از ژل بعد از شستشوی موها مجاز نیست؛
 2. فرد متقاضی لازم است که یک وعده غذایی سبک میل کند؛
 3. مصرف داروهای قلبی عروقی، دیابت، آسم یا سایر انواع داروها طبق تجویز پزشک انجام شود؛
 4. لازم است که پزشک از تمامی داروها، مکمل های دارویی و غذایی و داروهای گیاهی که استفاده می شود، اطلاع پیدا کند. در برخی شرایط پزشک توصیه به توقف استفاده از آن ها یا جایگزینی آن ها توسط انواع دیگری از داروها را دارد. بنابراین پزشک باید از تمامی داروهای مصرفی به طور دقیق اطلاع داشته باشد؛
 5. در صورت وجود حساسیت به آنتی بیوتیک ها از قبیل سفالکسین، اریترومایسین، پنی سیلین یا هر نوع داروی دیگری، پزشک معالج باید از موضوع مطلع شود؛
 6. با توجه به اینکه داروهایی از قبیل وارفارین و آسپیرین باعث رقیق شدن خون می شوند و در انعقاد خون مشکل ایجاد می کنند، بهتر است ۱۰ روز قبل از انجام کاشت مو مصرف این داروها متوقف شود؛
 7. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل ۲ هفته قبل از کاشت مو قطع شود.
 8. توصیه می شود در صورت استعمال دخانیات، حداقل 1 هفته پیش از شروع کاشت مو از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کند.
 9. توصیه اکید ان که مصرف داروهای خود را به پزشک اطلاه دهید تا در مورد نحوه مصرف آن ها پیش از شروع پیوند مو به شما دستورات لازم را بدهد. به طور کلی داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین از 10 روز قبل باید متوقف شود. همچنین در صورتی که از ترکیبات حاوی ماینوکسیدیل استفاده می کنید، بهتر است تا از 3 هفته قبل از روز پیوند مو، آن ها را مصرف نکنید.

 

نکات مهم در روز عمل کاشت مو

 • صبح روز عمل، حتما استحمام کنید، اما به هیچ عنوان از شامپو های الکی دار و نرم کننده استفاده نکنید.
 • بسته به تعداد موهای پیوندی، ممکن است جلسه کاشت بین ۴ الی ۸ ساعت طول بکشید، لذا حتما صبحانه ای سبک و بدون کافئین میل کنید.
 •  داروهای مصرفی خود را طبق دستور مشاور کلینیک، مصرف کنید.
 • توجه داشته باشید که بهتر است مو های ناحیه مورد نظر را تا حد ممکن کوتاه کنید.

 

مراحل انجام کاشت موی طبیعی با روش SUT

هزینه کاشت مو به روش sut

یکی از جدید ترین و موفق ترین روش ها و متر های کاشت مو اس یو تی میباشد که در این روش شاهد معایب و خطرات سایر روش های قبلی مانند کاشت مو به روش fut نیستیم و چگونگی انجام این روش به شکل زیر است :

1 . ایجاد برش به کمک پانچ

به قسمتی از دستگاه مخصوص اس یو تی که به پانچ مجهز است و سوراخ ها را ایجاد میکند هندپیس (Hand-piece) گفته می‌شود که در مرحله اول به کمک آن سوراخ هایی به اندازه کمتر از 1 میلی متر در بانک مو ایجاد میشود.

عمق و زاویه این سوراخ ها اهمیت زیادی دارد و بعد از آن مهارت و تجربه جراح است که روی اهمیت آن تاثیر میگذارد.

در این روش کاشت مو از تکنیک خاصی استفاده می‌شود که «تکنیک تیز و کند» نام دارد و این یعنی اینکه ابتدا به کمک یک پانچ تیز، سوراخی ایجاد شده و سپس به کمک ابزار کندتری، گرافت برداشت می‌شود.

2 . برداشت گراف با مکش

همانطور که گفته شد ان دستگاه مخصوص دارای یک مکنده یا ساکشن است که فولیکول های مو با کمک آن از پوست سر خارج میشوند.

این کار در برخی دیگر از روش ها به کمک انبرک انجام میشود ولی در این روش با استفاده از دستگاه و به همین دلیل است که سرعت انجام کار بالا رفته است.

3 . آماده سازی گراف ها

وقتی گراف ها از پوست جدا میشوند به درون مخزنی هدایت میشوند و بعد از آن در محلولی نگهداری میشوند و بعد از آن کادر درمانی با استفاده از میکروسکوپ گراف ها را برای کاشت آماده میکند.

این آماده سازی به صورت دستی و با استفاده از ابزار انجام میشود که این کار دارای اهمیت زیادی هم هست.

4 . مشخص کردن خط رویش جدید

برخی افراد هستند که از این روش ایراد میگیرند و میگویند که خط رویش در این روش غیر طبیعی و عروسکی است اما اصلا اینطور نیست زیرا ایجاد خط رویش مو کاملا زیر نظر پزشک است و به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد.

5 . کاشت گراف ها

در این مرحله هم با استفاده از پانچ سوراخ هایی در ناحیه گیرنده ایجاد میشود و سپس گراف هایی که آماده شده اند با استفاده از دستگاه به درون سوراخ ها هدایت میشوند.

 

توصیه ها و مراقبت های بعد از کاشت مو به صورت اس یو تی

سعی کنید چند روز بعد از کاشت مو با این روش فقط استراحت و ریکاوری کنید و از انجام کار های غیر ضروری و خروج ار خانه بپرهیزید و همچنین نکات زیر را رعایت کنید تا نتیجه خوبی دریافت کنید.

 • بیمار بدون هیچ گونه پانسمانی مرخص خواهد شد، و ممکن است نیاز باشد یک کلاه سبک بر سر بگذارد. چندین ساعت استراحت توصیه می شود.
 • به بیمار توصیه می شود، الکل، سیگار یا تنباکو مصرف نکند.
 • در صورت داشتن درد، بیمار ممکن است از آنالژزیک ها مانند پاراستامول، یا پیرالژینوم استفاده کند.
 • کمپرس سرد هم می تواند هر دو ساعت برای چند دقیقه استفاده شود. برای چند روز پس از کاشت مو، زمانی که بیمار می خواهد بخوابد، سر بایستی تقریبا تا زاویه ۴۵ درجه بالا آورده شود.
 • تا سه روز پس از کاشت مو، بیمار ممکن است احساس خارش خفیفی در نواحی عمل شده داشته باشد. احساس بی حسی هم ممکن است چند روز تا چند هفته حس شود.
 • یک روز پس از جراحی، بیمار می تواند سرش را زیر دوش با استفاغده از آب گرم برای ۵ تا ۱۰ دقیقه بشوید، اما نباید قسمت های عمل شده را لمس کند. از حوله یا خشک کن مو استفاده نکنید. سرتان را همانطور که در بالا گفته شد، برای ۴ تا ۵ روز پس از درمان بشویید.
 • ممکن است پیشانی متورم شود، که در بعضی بیماران اتفاق می افتد، و ممکن است تا ۲ تا ۴ روز باقی بماند. در صورت افزایش تورم با پزشک خود تماس بگیرید.
 • از فعالیت خسته کننده ی فیزیکی تا هفته ی دوم ، از شنا کردن در استخر های شنا تا سه هفته، و از قرار قرار گرفتن در معرض نورآفتاب یا روی تخت های حمام آفتاب گرفتن تا ۶ هفته خودداری کنید. بهتر است تا ۳ هفته از محصولات ضد آفتاب استفاده شود.
 • مدتی قبل از کاشت مو از الکل، سیگار و تنباکو استفاده نشود. بهتر است ۱۰ روز قبل از کاشت مو استعمال آن ها متوقف شود؛
 • کمپرس سرد در کاهش التهابات منطقه اهدا بسیار موثر است؛
 • بهتر است که به مدت چند روز بعد از کاشت مو، هنگام خواب سر با زاویه ۴۵ درجه قرار داشته باشد؛
 • این روش کاشت مو، در واقع یک روش غیرتهاجمی و بدون جراحی است و موها به طور ضعیف تری نسبت به سایر روش ها به محل کاشت، پیوند زده شده اند. بنابراین لازم است که با موها با ملایمت بیشتری رفتار شود؛
 • به مدت چند روز پس از جراحی احساس خارش در سر ادامه دارد، بهتر است از خاراندن سر خودداری شود. امکان آسیب رسانی به گرافت های تازه کاشته شده با خارش، زیاد است؛
 • پس از شستشوی موها از حوله و سشوار استفاده نشود؛
 • به مدت ۲ الی ۳ هفته، انجام ورزش های سنگین ممنوع است؛
 • لخته هایی که چند روز بعد از کاشت مو در سر دیده می شوند، ظاهری ناخوشایند به سر می دهند؛ اما این لخته ها در تثبیت و استحکام موها موثر هستند. باید از کندن و تمیز کردن آن ها قبل از زمان مشخص شده توسط پزشک خودداری شود.
 • به مدت ۲ هفته، شستشوی ناحیه پیوند باید به آرامی انجام شود.

 

عوارض کاشت مو sut

کاشت مو با روش sut

 • خون ریزی و تورم پوست سر
 • خارش
 • عفونت
 •  ریزش شوک
 • بی حسی پوست سر
 • ایجاد کیست بعد از کاشت مو

عوارضی که ذکر شد در صورتی است که نکات قبل و بعد از عمل رعایت نشوند و همچنین اگر پزشک جراح با تجربه و کاربلد نباشد ممکن است شاهد این عوارض جانبی باشید.

 

نتیجه کاشت مو به روش اس یو تی (sut)

موهای سر به طور عادی و طبیعی ماهانه حدود 1 سانتی متر رشد میکنند.

حالا وقتی شما از خدمات کاشت مو استفاده میکنید باید حدود 12 تا 18 ماه صبر کنید تا نتیجه نهایی و اصلی را مشاهده کنید.

همچنین در این زمان باید کاملا حواستان به موهایتان باشد و بعد از این مدت میتوانید به راحتی با موهایتان رفتار کنید مثلا رنگ کنید ، سشوار بکشید و کار های دیگری را انجام دهید.

 

چه افرادی میتوانند از این روش کاشت مو استفاده کنند؟

 • متقاضاین مرد که دچار طاسی آندروزنیک در ناحیه سر شده باشند.
 •  در صورتی که ضربه، سوختگی و یا شیمی درمانی منجر به از دست دادن مو شده باشند.
 • در صورتی که پس از بهبودی ابتلا به التهابات پوستی ، متقاضی دچار طاسی موی سر شده باشد.
 • وجود هرگونه کم پشتی و یا طاسی در نواحی دیگری چون ابرو، مژه، سبیل، ریش، نواحی تناسلی و سینه

 

چه افرادی نمیتوانند از این روش کاشت مو استفاده کنند؟

کاشت مو به روش sut

 • متقاضیانی که دارای طاسی هستند ولی این طاسی الگوی مشخصی ندارد.
 • ابتلا به دیابتی که کنترل نشده باشد.
 • در صورتی که متقاضی التهابات کنترل نشده ای داشته باشد.
 • در صورتی که متقاضی مبتلا به پرفشاری خون بوده و درمانی صورت نگرفته باشد.
 • متقاضیانی که مشکلات انعقادی خون همچون هموفیلی باشند.
 • در صورتی که متقاضی سابقه حساسیت به داروهای بی حسی را ذکر کند.
 • متقاضیانی که به بیماری‌های عفونی ویروسی مانند ایدز و هپاتیت مبتلا باشند.

 

بهترین سن برای کاشت مو با روش اس یو تی

ما به تمامی متقاضیان پیشنهاد میکنیم که بعد از سن 30 سالگی اقدام برای این کار کنند زیرا قبل از این سن الگوی ریزش مو به درستی قابل پیش بینی نیست و ممکن است بعد از کاشت مو هم ، ریزش ادامه پیدا کند.

 

تفاوت کاشت مو به روش  SUT با کاشت مو به روش های FUT و FIT

 1. در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام می‌شود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.
 2. یکی از ویژگی های کاشت مو اس یو تی این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام می‌شود این مساله در حالی است که در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT مراحل برداشت مو و کاشت مو توسط انسان انجام شده و تمامی مراحل آن توسط تکنسین ها انجام می‌شود.
 3. مورد سوم رعایت اصول بهداشت است که خیلی حایز اهمیت می باشد یکی از این فاکتور ها که کاشت مو به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روشFUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده ، بدون دخالت دست .
 4. مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست ، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو اس یو تی تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب می‌شود.
 5. دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT از اصلی ترن مشکلات بشمار می آید که باعث می شود بیمار حتی در محل کار و حضور در جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالیکه در  روش SUT کاشت مو عاملی به نام دوران نقاهت به هیچ عنوان نداریم یعنی فرد بعد از کاشت مو به روش اس یو تی فردای آن روز میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.
 6. به روز بودن و پیشرفت تکنولوژی همیشه دقت در ظرافت کار را ثابت کرده است در کاشت مو به روش FIT و  کاشت مو به روش FUT برداشت تمامی بافت های زیر فلپ حتی غالبا غیر لازم برای برداشت مو و کاشت مو می باشد را نیز برداشت می کنند که بعد از مدتی شاهد بجا ماندن خط اسکار در پشت سر بیمار هستیم.
 7. از دیگر مزایای منحصر به فرد در روش اس یو تی خط رویش بسیار طبیعی است که برخلاف کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT که جلوی موها به شکل عروسکی و یک دست است در کاشت مو به روش SUT این موها و خط نا منظم است که باعث میشود طبیعی دیده شود.

 

بهترین کلینیک کاشت موی طبیعی سر با روش SUT

ما در همین مقاله هم به شما گفتیم که وقتی کسی قصد انجام کاشت مو با این روش و یا با هر روش دیگری را دارد بهتر است قبل از هر کاری بهترین کلینیک و مرکز مربوطه را پیدا کند که هم کلینیک و هم پزشکان آن سابقه طولانی در این زمینهه داشته باشند.

انتخاب کلینیک مناسب جهت انجام عمل کاشت مو، نکته بسیار مهمی است که تاثیر بسیاری را در نتایج عمل خواهد داشت.

وقتی به یک کلینیک معتبر مراجعه میکنید در جلسه اول با خوش آمد گویی گرمی مواجه میشوید و بعد از آن پزشک به صورت کامل و دقیق با شما در این زمینه صحبت میکند و شما را معاینه میکند.

در ادامه راهنمایی های لازم را به شما میگوید و بهترین روش را نیز نسبت به شرایط شما اعلام میکند.

در این جلسه شما میتوانید تمامی سوالاتی که در ذهنتان هست را از پزشک بپرسید و پزشک هم به طور کامل و با اخلاق و رفتار خوش به شما توضیح میدهد تا مشکلات و سوالاتتان رفع شود.

در صورت توافق و تصمیم نهایی و مثبت شما ، مراحل انجام کار آغاز میشود.

برای مشاهده بهترین مراکز کاشت مو که ما طبق نظرات جمع آوری کرده ایم کلیک کنید.

 

قیمت و هزینه کاشت مو به روش sut

قیمت و هزینه کاشت مو برای تمامی افرادی که قصد انجام این کار را داشته باشند بسیار مهم است و این قیمت ها بستگی به موارد زیادی دارند.

مثلا برخی از اصلی ترین فاکتور هایی که روی قیمت تاثیر میگذارند کلینیک کاشت مو ، پزشک متخصص و همچنین روش کاشت مو هستند که از مهم ترین عوامل به شمار میروند.

اگر کلینیک دارای سابقه و تجربه بالایی باشد ، اگر تخصص و تحصیلات پزشک بالا باشد و اگر شما از روش های جدید و نوین استفاده کنید هزینه بالا میرود.

موارد دیگر هم عبارتند از : شناسایی الگوی ریزش مو ، تعداد گرفت های مورد نیاز و روش انتخابی جهت انجام کاشت مو.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدید ترین قیمت ها با ما تماس بگیرید.