سوالات متداول عوارض خطرناک جراحی سینه

عوارض جراحی سینه

عوارض جراحی سینه - عمل زیبایی سینه هم مانند سایر عمل ها دارای عوارض جانبی میباشد که بعد از مدتی از بین میروند و همچنین میتوانید با رعایت برخی نکات و توصیه ها از آنها جلوگیری کنید و آنها را رفع کنید که در این مطلب آشنا خواهید شد.

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

هماطنور که میدانید انواع جراحی ها دارای خطرات و عوارضی هستند.

جراحی سینه نیز مانند سایر عمل ها دارای عوارض جانبی میباشد که با گذشت زمان و رعایت نکاتی زیر نظر متخصص کاملا از بین میروند و شاهد نتیجه اصلی عمل خواهید بود.

در این مطلب از ایستگاه زیبایی شما را با عوارض جراحی زیبایی سینه و نکات مهم آشنا خواهیم کرد.

 

عوارض جراحی زیبایی سینه

جراحی سینه نیز مانند سایر عمل های زیبایی و درمانی دارای عوارض بعد از عمل میباشد اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر این عمل توسط بهترین جراح زیبایی سینه انجام شود، این عوارض یا کاملا وجود نخواهند داشت و یا اینکه حداقل هستند.

برخی از این عوارض عمل زیبایی سینه عبارتند از :

 1. بدشکل شدن سینه ها در مقایسه با تعریف زیبا شناختی از سینه طبیعی و زیبا
 2. غیر قرینگی سینه دو سمت
 3. اسکار و جای زخم بدشکل
 4. از دست دادن قسمتی یا تمام پوست هاله و نوک سینه
 5. آسیب به ساختارهای عمقی پستان ها مانند عضلات، اعصاب و رنگ های خونی
 6. سیاه شدن و از دست دادن پوست و بافت زیرین در  محل بهم رسیدن برش ها
 7. تجمع مایع و خون پس از عمل
 8. از دست رفتن حس نوک سینه (موقتی یا دائمی)
 9. از بین رفتن توانایی شیردهی
 10. اشکال در تکمیل شیردهی
 11. عوارض مربوط به بیهوشی عمومی
 12. احتمال نکروز بافت های چربی سینه و ایجاد توده و سفتی ناشی از ان
 13. احتمال عفونت زخم و بافت سینه
 14. بدشکلی و غیر طبیعی بودن هاله سینه ناشی از عدم دقت و ظرافت کافی در ترمیم نهایی زخم
 15. احتمال نیاز به عمل مجدد

 

خطرات عمل جراحی سینه

عوارض عمل زیبایی سینه

لازم به ذکر است که انجام پیرسینگ در ناحیه نوک سینه ابتلا به عفونت را چندین برابر میکند.

همچنین باید گفت که بعد از جراحی به دلیل اینکه برش ها به غدد تولید کننده شیرآسیب وارد میکنند احتمال اینکه توانایی شیردهی را از دست بدهید هم وجود دارد، پس بهتر است این عمل را بعد از بارداری و شیردهی به فرزندتان انجام دهید.

اما به طور کلی میتوان گفت که این جراحی معمولا برای افراد سالم انجام میشود و بنابراین احتمال بروز خطرات و عوارض بسیار کم است.

علاوه بر این اگر برای این جراحی به متخصصی مراجعه کنید که اطلاعات کافی در مورد داروهای مصرفی شما، مشکلات در جراحی های قبلی و همچنین در مورد آلرژی ها و سایر موارد داشته باشد و دارای تجربه و مهارت و دانش بالایی باشد میتواند این عمل را به بهترین شکل انجام دهد.

قابل ذکر است که این عمل را میتوان در هر سنی انجام داد اما برای اینکه نیازی به عمل مجدد نداشته باشید، نتیجه ایده آلی بگیرید و دچار عوارض بعد از عمل نشوید بهتر است در سنی اقدام کنید که سن رشد گذشته باشد و دوران بارداری و شیردهی و تغییر وزن راگذرانده باشد.

برای آشنایی بیشتر با خدمات جراحی سینه کلیک کنید...

 

راه های جلوگیری و از بین بردن عوارض جانبی جراحی پستان

برای جلوگیری از خطرات و عوارض احتمالی جراحی سینه حتما با در نظر گرفتن تمام شرایط و آگاهی کامل به جراح و مرکز معتبری مراجعه کنید.

برای رفع و بهبود انقباض و سفت شدن سینه ها پزشک یک ماساژ خاصی به شما آموزش می دهد که باید به صورت منظم انجام دهید. همچنین ماساژ در بهبود زخم ها نیز کمک می کند.

همچنین در صورتی که علائمی مانند تنگی نفس، درد در قفسه سینه و بالا رفتن ضربان قلب را احساس کردید سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.

برای کاهش و درمان عوارض موارد زیر را نیز رعایت کنید :

 • اگر شما سیگاری هستید باید قبل از عمل سیگار را ترک کنید.
 • آسپرین و بعضی داروهای ضد التهاب و مسکن ها و دیگر داروها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، بنابراین نباید آنها را مصرف کنید.
 • اگر شما اضافه وزن قابل توجهی دارید، پیشنهاد می شود، ابتدا وزن خود را کاهش دهید.

این ها نکاتی در مورد این جراحی بودند.برای مطالعه مراقبت های قبل از جراحی زیبایی سینه و همچنین مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه و آگاهی از اطلاعات کامل دقیق روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

رعایت این توصیه ها نیز باعث جلوگیری از بروز عوارض و گرفتن نتیجه ای مناسب میشوند.

 

چگونگی ماساژ بعد از جراحی

شروع ماساژ سینه ها از هفته دوم به بعد باعث بهبود در روند بهبودی میشود.

برای انجام ماساژ ابتدا دست ها را بر روی قسمت بالایی سینه بگذارید و رو به پایین کمی فشار دهید سپس همین کار را از زیر سینه و رو به بالا تکرار کنید. بعد از آن دست ها را در دو طرف سینه در کنار بازوها قرار دهید و رو به سمت داخل فشار وارد نمایید.

 

چگونگی شیردهی بعد از عمل

شیردهی بعد از جراحی سینه

این عمل ممکن است شامل از بین بردن برخی از غده های شیری باشد که جراح که جراه هنگام برداشتنن آن دقت زیادی میکند.

در برخی موارد که نوک سینه به سمت بالا جابجا میشود، ممکن است به مجاری شیر متصل به نوک پستان آسیب برسد که نتیجه آن این است که یا شیردهی سخت و یا در برخی مواقع غیر ممکن میشود.

 

سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی

احتمال بروز عوارض و همچنین کاهش سرعت درمان و بهبودی و ترمیم پوست در افرادی که دخانیات استعمال میکنند زیاد است.

همچنین افرادی که سیگار نمیکشند اما در معرض دود سیگار هستند هم احتمال چنین مشکلاتی وجود دارد.

علاوه بر این سیگار و مواد حاوی نیکوتین روی بیهوشی هم تاثیر منفی میگذارند و باعث خونریزی بیشتر میشوند، پس بهتر است 2 هفته قبل از عمل سیگار یا قلیون و ... نکشید.


 • بارداری بلافاصله بعد از جراحی زیبایی سینه مجاز است؟

  اگرچه توصیه نمی شود طی چند هفته پس از جراحی بزرگ کردن سینه باردار شوید اما باردار شدن پس از بزرگ شدن سینه نباید تأثیر منفی بر روی جراحی یا سینه داشته باشد.

 • آیا جراحی زیبایی سینه در دوران شیردهی خطرناک است؟

  به همه زنانی که می خواهند این جراحی ها را انجام دهند توصیه می شود آن را به بعد از بارداری و شیردهی موکول کنند چرا که در هر صورت ممکن است در این دوران سینه ها تغییراتی کنند و عمل های جراحی دیگری نیاز باشد اما در بیشتر خانم ها این عمل ها مانع از شیر دادن نمی شوند.

 • آیا این عمل جراحی پردرد و دردناک است ؟

  چند روز بعد از انجام عمل جراحی ، احتمالا میزان متعارفی درد خواهید داشت که باید با استفاده از مسکن مناسب کنترل شود. درد معمولا بعد از (۴- ۵) روز بهبود می یابد.

 • پس از جراحی جای زخم ها چگونه به نظر می رسند؟

  ایجاد اسکار (جای زخم) پس از اعمال جراحی یک عارضه نمی باشد و یک رویداد عادی محسوب می گردد.جای زخم ها تا اندازه ای به مدت طولانی باقی می مانند و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا التیام یابند.

 • جراحی زیبایی سینه برای چه کسانی ممکن نیست؟

  جراحی سینه برای دختران زیر 18 سال مجاز نیست. برای سایر زنان که مشکل خاصی از لحاظ سلامتی نداشته باشند محدودیت خاصی وجود ندارد.