کاشت مو بدون بانک مو ، کاشت مو با بانک موی دیگران ، کاشت مو با بانک موی ضعیف ، کاشت مو بدون بانک موی قوی

کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو ، کاشت مو با بانک موی دیگران ، کاشت مو با بانک موی ضعیف ، کاشت مو بدون بانک موی قوی از شرایط و جزئیات خدمات کاشت موی سر و ریش هستند که در این شرایط باید از موهای سایر نواحی بدن یا از روش سلول های بنیادی استفاده کرد.

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

امروزه اکثر افراد مخصوصا آقایان درگیر ریزش مو به شکل های مختلف هستند که این مشکل روی ظاهر و اعتماد به نفس آنها تاثیر منفی میگذارد و باعث اذیت و آزار آنها میشود که این ریزش مو به خاطر دلایلی چون ارث ، آب و هوا و خوراک نامناسب و ... رخ میدهد.

برای حل این مشکل راه های مختلفی وجود دارد اما در بین آنها فقط کاشت مو است که میتواند این مشکل را به صورت دائم بر طرف کند و جوانی و زیبایی شما را بازگرداند.

کاشت مو در برخی مواقع برای برخی افراد و بنا بر دلایلی مانند نداشتن بانک موی قوی و مناسب دارای محدودیت هایی است که فرد متقاضی باید از خدمات کاشت مو بدون بانک مو ، کاشت مو با بانک موی ضعیف و یا کاشت مو با بانک موی دیگران استفاده کنند که در این مطلب از مجله ایستگاه زیبایی کاملا با این موارد آشنا میشوید.

 

دلایل ریزش مو

ریزش مو در افراد مختلف دلایل متفاوتی دارد که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از :

وراثت

شایع ترین دلیل ریزش مو ، سابقه خانواگی یا همان ارث است که به شکل عقب رفتن خط مو  و کم پشت شدن است و منجر به طاسی سر میشود.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی ناشی از بارداری ، زایمان ، یائسگی و مشکلات تیروئیدی از مواردی هستند که باعث ریزش مو بیشتر در خانم ها میشوند که این نوع ریزش معمولا موقت است.

دارو ها و مکمل ها

استفاده از برخی دارو های خاص مانند داروهای مورد استفاده در سرطان ، آرتروز ، افسردگی ، مشکلات قلبی ، نقرس و فشار خون دارای عوارض جانبی از جمله ریزش مو هستند.

پرتودرمانی به سر

ممکن است بعد از پرتودرمانی، موهای سر مانند گذشته رشد نکند و حتی دچار ریزش شوند.

استرس و اضطراب شدید

استرس ، نگرانی ، اضطراب و عم و غصه از مواردی هستند که باعث ریزش مو در افراد مختلف میشوند.

 

بانک مو چیست؟

بانک مو به قسمتی از سر گفته میشود که نسبت به سایر نواحی سر دارای فولیکول های مو قویتر است و برای روش های مختلف کاشت مو ، فولیکول های مو را از این قسمت برمیدارند و به نواحی طاس و کم پشت پیوند میزنند.

برای کاشت مو، از موهایی استفاده می­‌شود که می‌­توانند به طور دائمی در محل رشد خود باقی بمانند. این موها در ناحیه‌ای به طول ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر و به عرض تقریبا ۷ سانتی‌متر، در پشت سر و فضای بین دو گوش قرار گرفته است؛ که به آن به اصطلاح بانک مو گفته می­‌شود.

معمولا بانک مو پشت یا کنار سر میباشد که دچار ریزش نمیشود اما در برخی افراد الگوی ریزش کمی متفاوت است و کل سر دچار طاسی میشود و در نتیجه بانک موی قوی و کافی برای برداشت فولیکول ها باقی نمیماند که در این شرایط معمولا پزشک نسبت به شرایط فرد کاشت مو بدون بانک مو یا کاشت مو با بانک موی دیگران را پیشنهاد میکند.

در برخی موارد هم افراد دارای بانک موی ضعیف هستند و این یعنی اینکه بانک موی آنها دچار کم پشتی شده است که در این شرایط هم پزشک کاشت مو با بانک موی ضعیف را پیشنهاد میکند.

بانک مو باید دارای فولیکول های مو ضخیم باید و همچنین نسبت به ریزش مو مقاومت نشان دهد و به همین علت انتخاب بانک موی مناسب در نتیجه کاشت مو تاثیر زیادی دارد.

 

کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو

درمان ریز مو بر اساس نوع و الگوی ریزش مو مشخص میشود و به همین علت بهتر است وقتی شاهد ریزش موهایتان شدید ، قبل از هر اقدامی به پزشک متخصص مراجعه کنید تا دلیل ریزش مو و همچنین مناسب ترین روش درمان ریزش مو نسبت به شرایط شما مشخص شود.

کاشت مو از جمله عمل های دائم برای زیبایی است که معمولا بیشتر افراد با هر شرایطی که دارند میتوانند میتوانند از این روش استفاده کنند.

همانطور که گفته شد این عمل نیازمند بانک مو میباشد اما در برخی موارد مشاهده میشود که نواحی بانک موی متقاضی هم دچار ریزش شده است و از بین رفته است.

در این شرایط این افراد مجبور هستند از خدمات کاشت مو بدون بانک مو استفاده کنند.

ترمیم مو مناسب ترین و بهترین راه برای افرادی است که قصد انجام کاشت موی سر بدون نیاز به بانک مو را دارند که این متد به روز و پیشرفته با نام ترمیم مو به روش HRT شناخته میشود.

در این روش یک لایه شبیه سازی شده از پوست سر انسان تهیه میشود که دارای مو است که با استفاده از کراتین (چسب گیاهی که کاملا محکم و بدون هیچگونه عارضه، حساسیت،خارش و... است.) که روی لایه ذکر شده چسبیده است.

این نوع ترمیم به قدری طبیعی است که اطرافیان شما حتی از نزدیک هم متوجه این موضوع نخواهند شد.

همچنین برای انجام این روش میتوانید از هر نوعی با هر مقدار تراکمی استفاده کنید اما باید به این نکته توجه کنید که نوع موها باید تضمین شده و با کیفیت باشند و تراکم آن هم باید طبیعی باشد.

نکته مهم و قابل ذکر این است که عمر مفید ترمیم مو بین 2 تا 3 سال می باشد که با توجه به شرایط نگهداری فرد تخمین زده می شود. 

 

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو چگونه انجام میشود؟

کاشت مو بدون بانک مو امکان‌پذیر و قابل انجام است. البته روش­هایی وجود دارد که افراد بدون بانک مو یا با بانک موی ضعیف نیز بتوانند به درمان ریزش موی خود  اقدام کنند.

انجام کاشت مو بدون بانک مو در سر کمی پیچیده تر و دشوارتر از حالت عادی است و در چنین شرایطی کاشت مو در سنین پایین و قبل از خالی شدن بانک مو هم تاثیری ندارد.

اولین اقدام اساسی برای کاشت مو تشخیص الگوی ریزش مو توسط پزشک متخصص است. یعنی با پایان یافتن ریزش مو در آقایان مشخص می‌شود که وضعیت بانک موی وی چگونه است.

انجام این روش ها نیز باید در کلینیک های معتبر و توسط پزشک متخصص با تجربه و ماهر انجام شود و همچنین برای گرفتن نتایج ایده آل باید نکاتی را رعایت کنید که نکات و توصیه های قبل از عمل عبارتند از :

 1. حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف هرگونه ماده­‌ی خوراکی، دارو، نوشیدنی­‌های الکلی و کافئین‌­دار که باعث رقیق شدن خون می­‌شوند، خودداری کنید.
 2. از مصرف مواد غذایی یا داروهای حاوی ویتامین B و E اجتناب کنید؛ زیرا مصرف این­گونه غذاها ممکن است منجر به خونریزی بیش از حد در طول عمل شود.
 3. در روز عمل موهای خود را کاملا بشویید و به هیچ عنوان از ژل و اسپری استفاده نکنید.

نکات و مراقبت های بعد از عمل هم عبارتند از :

 • در طول دوره نقاهت از داروهایی مانند آنتی‌­بیوتیک‌­ها و مسکن­‌ها استفاده کنید.
 • مطابق با توصیه پزشک پس از گذشت چند روز، موهای خود را به آرامی و با ملایمت شستشو دهید.
 • از انجام فعالیت‌ها و ورزش­‌های سنگین خودداری کنید.
 • به مدت چند هفته پس از عمل، باید در حالت نیمه نشسته بخوابید تا از تعریق زیاد یا لمس تصادفی هر چیزی با موهای کاشته شده در شب جلوگیری شود.
 • ماساژ و پاکسازی منظم سر برای حفظ سلامت پوست سر و جلوگیری از هرگونه عفونت ضروری است.

 

جدید ترین روش ها برای کاشت مو بدون بانک موی قوی

روش های کاشت مو بدون بانک مو

انجام عمل کاشت مو بدون استفاده از بانک مو به روش های مختلفی انجام میشود که در آنها از الیاف مصنوعی و یا موهای طبیعی استفاده میشود که بیشتر این روش ها ترمیم مو هستند و عبارتند از :

ترمیم مو به روش HRT

این روش جزو روش های ترمیم مو است نه کاشت مو و همچنین در این روش کاشت موی طبیعی صورت نمیگیرد و بلکه ابتدا ناحیه‌ ای از پوست سر که نیاز به کاشت دارد لایه‌ برداری می شود و سپس یک لایه شبیه سازی شده از پوست سر انسان تهیه می گردد و موهایی که هم جنس و هم رنگ با موی سر فرد است بر روی این پوسته تعبیه می شود ولی فولیکول زنده ای ندارد زیرا مصنوعی هستند.

این پوسته توسط یک چسب گیاهی کاملا محکم و بدون عارضه و حساسیت به سر میچسبد.

در برخی مواقع و برای برخی افراد این روش گران میشود و همچنین ظاهری مصنوعی و شبیه به گلاه گیس میگیرد.

کاشت مو به روش BHT

تنها روش کاشت موی طبیعی برای کسانی که بانک مو ندارند و یا بانک موی ضعیفی دارند ، روش BHT است که در این روش به دلیل عدم داشتن بانک موی سر ، از موهای نواحی مختلف بدن مانند سینه ، کمر ، ران استفاده میشود.

این روش شبیه کاشت مو به روش FIT است  و فقط تفاوت آن ناحیه بانک مو و برداشت فولیکول های مو است و برای این روش هم تخصص و تجربه و مهارت پزشک متخصص در نتیجه عمل تاثیر زیادی دارد.

ترمیم مو با استفاده از الیاف نانو

این روش به تازگی مورد تایید قرار گرفته است و در این روش از الیاف ساخته شده با تکنولوژی نانو و کاملاً استریل استفاده می شود و مناسب ترین روش برای افرادی است که میخواهند کاشت مو بدون بانک موی قوی انجام دهند.

الیاف هایی که در این روش استفاده میشوند میتوانند با توجه به رنگ و حالت موی فرد ساخته شوند و تارهای مو با ابزار بسیار ظریفی زیر پوست قرار می گیرند و شکل و ظاهری شبیه به موهای خود فرد خواهند داشت.

این روش بدون درد و خونریزی و بخیه و ... و همچنین بدون هیچ عوارض و حساسیتی انجام میشود و دوام این الیاف ۱۰ سال است و براحتی قابل برداشت هستند.

 

مزایا عمل کاشت موی طبیعی سر بدون بانک مو

مزایا و معایب کاشت مو بدون استفاده از بانک مو

 • بدون درد

در گذشته تمامی روش های کاشت مو همراه با درد انجام میشود و همین مورد باعث میشود افراد زیادی امروزه به دنبال روش هایی از کاشت مو هستند که بدون درد وخونریزی و بخیه باشد.

در تمامی روش های کاشت مو از بی حسی موضعی استفاده میشود و هیچگونه دردی ندارند.

 • نتیجه طبیعی

چه روش های طبیعی و چه روش های مصنوعی برای شرایطی که بانک مو وجود ندارد و یا ضعیف است به گونه ای انجام میشوند که نتایجی کاملا طبیعی دارند.

 • بهبودی کامل در مدتی کوتاه

این روش ها از معدود روش هایی هستند که دوره نقاهت کوتاهی دارند و بعد از مدتی کوتاهی میتوانید به زندگی خود برسید.

 • مناسب برای شرایط خاص

ریزش مو بر اثر سوختگی را میتوان جزو شرایط خاص نام برد که نمیتوان برای کاشت ، از روش های معمولی استفاده کرد زیرا هیچ بانک مویی وجود ندارد و به همین علت در این شرایط میتوانید از یکی از روش های ذکر شده استفاده کنید.

 • بدون زخم و بخیه

این روش ها بر خلاف روش های قدیمی کاشت مو بدون تیغ و برش و خونریزی و بخیه و ... انجام میشود و همین باعث میشود عوارض جانبی کمتری داشته باشند.

در نتیجه تمام این روش ها کاملا طبیعی و مطمئن و ایمن هستند.

 

هزینه کاشت مو بدون بانک مو

هزینه کاشت مو در این شرایط بخصوص از کاشت مو به صورت عادی و طبیعی بیشتر خواهد شد و البته این قیمت ها به یک سری موارد اعم از روش انتخابی ، نوع و تراکم موها ، مهارت پزشک و اعتبار کلینیک و ... بستگی دارد که روی قیمت ها تاثیر میگذارند.

 

بانک موی ضعیف و خیلی ضعیف چیست؟

اگر اطلاعاتی درباره کاشت مو داشته باشید ، حتمل اصطلاح بانک مو را هم شنیده اید که منبع مناسب برای برداشت فولیکول های مو است که نقش زیادی در نتیجه عمل کاشت مو دارد.

افرادی که بانک موی مناسب و قوی دارند به راحتی میتوانند از روش های مختلف استفاده کنند و پیوند مو انجام دهند اما در این بین افرادی هم هستند که بانک موی ضعیف و خیلی ضعیفی دارند ، یعنی بانک موی سر که پشت یا بغل سر است دارای موهای کم پشتی است.

با پیشرفته علم و تکنولوژی روش های ایجاد شده اند که افراد با این شرایط میتوانند از روش های مختلف کاشت مو با بانک موی ضعیف و خیلی ضعیف استفاده کنند که در ادامه به معرفی آنها پرداخته ایم.

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف

کاشت مو با بانک موی ضعیف

همانطور که میدانید اساس عمل پیوند مو به این شکل است که گراف های مو از ناحیه پرپشت (بانک مو) برداشته میشوند و در نواحی کم پشت کاشته میشوند و در نواحی جدید شروع به رشد میکنند.

حالا اگر فردی دارای بانک موی ضعیفی باشد شرایط چگونه است؟ کاشت مو با بانک موی ضعیف یا خیلی ضعیف امکان پذیر است؟

کاشت مو با بانک موی ضعیف هم امکان پذیر است اما باید توجه داشت که هرچیه بانک مو قوی تر و مقاوم تر باشد نتیجه عمل هم بهتر خواهد بود ، همچنین کاشت مو در این شرایط خاص به شرطی امکان پذیر است که بانک مو حداقل امکان برداشت مو را داشته باشد زیرا اگر به گونه ای باشد که نتوان گرافی برداشت یا اینکه با برداشت برخی گراف ها ، سایر گراف ها هم از بین بروند به کلی کاشت مو امکان پذیر نخواهد بود.

کاشت مو با بانک مو ضعیف کار را برای پزشک دشوار می‌کند اما کاملاً ممکن است. بسته به میزان ضعف بانک موی سر شما و وضعیت دیگر بانک‌های مو در بدن، ممکن است روش‌های متفاوتی برای کاشت مو اتخاذ شود، اما معمولاً برای کاشت مو با بانک موی ضعیف یکی از راه‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته لازم به ذکر است که برای این نوع عمل ها شرایط بانک موی سایر نواحی بدن مانند موهای سینه و ران پا و ... باید مناسب و مقاوم باشد تا این عمل امکان پذیر باشد و نتیجه خوبی هم داشته باشد.

حالا اینکه بانک موی شما دارای چه شرایطی است و چه روشی برای شما مناسب است را باید به پزشک متخصص بسپارید.

افرادی که دارای چنین مشکلی هستند از راه های متعددی میتوانند مشکل ریزش و کم پشتی و طاسی را حل کنند که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

 

کاشت مو با بانک موی ضعیف و خیلی ضعیف چگونه انجام میشود؟

به گفته محققان موهایی که در نواحی بانک مو وجود دارند در برابر طاسی و ریزش مقاوم هستند و به همین علت هم بانک مو و هم گراف های موجود در بانک مو اهمیت زیادی دارند و روی نتیجه تاثیر فراوانی دارند.

حالا اگر این شرایط محیا باشد که میتوان روش های مختلف پیوند مو مانند کاشت مو به روش FUE را انجام داد ولی اگر منطقه اهدا کننده دارای فولیکول های قوی و سالم نباشد ، این فرایند به مشکل میخورد و باید از روش های دیگر استفاه کرد.

حالا خوشبختانه روش هایی ایجاد شده اند که میتوان در آنها بجای اینکه گراف های مو را از نواحی سر برداشت ، گراف ها را از نواحی مختلف بدن که دارای فولیکول هایی قوی و مناسب هستند برداشت کرد و به نواحی کم پشت و طاس سر پیوند زد.

همچنین نکته مهم این است که میزان رشد موهای بدن با موهای سر متفاوت است و به همین دلیل متقاضیان نتایج مطلوب را بین 6 ماه 1 سال بعد از عمل می توانند مشاهده کنند.

موهای بدن و سرتفاوت زیادی با یکدیگر دارند. تفاوت موهای سر و بدن شامل تفاوت سرعت رشد موها، تفاوت رنگ، تفاوت حالت (فر یا صاف بودن موها)،  تفاوت طول موها و تراکم آن ها می شود. معمولا موهای زیر ریش آقایان بیشترین نزدیکی و شباهت را با موهای سر دارند و بهترین گزینه برای پیوند هستند.

موی ریزش نزدیکترین شباهت به موهای سر را دارد و ضخیم و مقاوم است و سرعت رشد بالایی هم دارد و بهترین گزینه برای برداشت گراف است.

همچنین بعد از ریش میتوان موهای سینه را به عنوان گزینه بعدی معرفی کرد.

برای انجام کاشت مو از بدن به سر برای افرادی که بانک موی سر ضعیفی دارند باید به موارد زیر توجه کرد :

 • وسعت ناحیه برداشت
 • تعداد گرافت های مو با ۲ الی ۳ فولیکول
 • مقدار تراکم موها
 • شباهت بین موی سر و بدن از نظر رنگ موها و حالت آن ها
 • طول موهای بدن
 • مقدار تراکم موها

موفقیت کاشت مو با این شرایط فقط به بانک موی شما بستگی ندارد و بلکه تخصص و مهارت و تجربه متخصص جراح نیز روی بیش از نیمی از نتیجه تاثیرگذار است و به همین علت پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین کلینیک و پزشکان کاشت مو را مطالعه کنید.

همچنین کاشت مو با این شرایط به مدت زمانی حدود 9 تا 18 ماه بیشتر از شرایط عادی زمان نیاز دارد تا به نتیجه دست پیدا کنید.

 

روش های کاشت مو برای بانک موی خیلی ضعیف

روش های کاشت مو با بانک موی خیلی ضعیف

امروزه افرادی که بانک موی ضعیف یا خیلی ضعیفی هم دارند میتوانند با روش های مخصوصی مو بکارند که در ادامه این روش ها را بررسی میکنیم :

کاشت مو BHT

بی اچ تی از به روز ترین و جدید ترین روش ها است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است که در این روش میتوان از موها سینه ، ریش ، کمر ، پاها و سایر نقاط پرموی بدن استفاده کرد.

این روش شبیه روش fit است و میتوان بین 500 تا 600 گراف از نقاط مختلف بدن و 1500 گراف از ریش برداشت کرد.

این روش نتیجه ای کاملا طبیعی دارد و رضایت افراد زیادی را جلب کرده است.

کاشت مو به روش ترکیبی (FUT+FIT)

از آنجایی که در کاشت مو با بانک موی ضعیف تعداد گرافت های قابل برداشت با روش FIT محدود هستند و میزان اتلاف فولیکولی در آن بالا است،درنتیجه از ترکیب دو روش FIT و FUT برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند استفاده می کنند.

در این روش میتوان بیشترین میزان برداشت را انجام داد و نتیجه آن هم تراکم بیشتر است..

 به طور معمول، در یک جلسه عمل کاشت مو به روش ترکیبی، ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گرفت مو قابل برداشت و کاشت است.حال اگر فقط از روش FUT استفاده  شود، برای همین میزان برداشت گرافت، دو جلسه جراحی نیاز است که لازم است حدود یک سال بین دو جلسه عمل کاشت مو فاصله بیفتد.

روش سوپر ترکیبی (FUT، FIT و BHT)

روش سوپر ترکیبی در حقیقت همراه کردن روش FIT،FUT و روش BHT است.در این روش از موهای ریش،زیرچانه یا وسط سینه (بین جناق سینه و استخوان ترقوه ) نیز بعنوان ناحیه اهداکننده استفاده می شود.

ترمیم مو

یکی از راه های درمان ریزش مو و همچنین برگرداندن موهایی که ریخته شده برای کسانی که بانک موی مناسبی ندارند ، ترمیم مو است.

در این روش موهایی از نوع و جنس و رنگ و مدل موهای سر خودتان انتخاب میشود که این موها روی یک شبکه ی نامرئی که شبیه پوست سر انسان است  به صورت تار به تار سوار می شوند. این شبکه با استفاده از کراتین های مخصوص گیاهی روی پوست سر فرد بدون جراحی، درد، خونریزی فیکس و با نظر فرد متقاضی طراحی و مدل داده می شود.

این روش هیچگونه نیازی به بانک مو ندارد و این مورد از مزایا اصلی این روش است. 

مزایا ترمیم مو برای افرادی که بانک موی مناسبی ندارند :

 • ترمیم مو در یک جلسه انجام می شود.
 • نداشتن جراحی، درد و خونریزی 
 • موهای ترمیم شده قابلیت سشوار کشیدن، تافت زدن و یا روغن و ژل نیز دارند.
 • ترمیم مو زمان نسبتا کوتاهی را می طلبد.
 • این فرآیند در یک جلسه صورت می گیرد.
 • برای آقایان و خانمها قابل اجرا است. 
 • نداشتن محدودیت سنی
 • مناسب برای همه سنین و کلیه افراد
 • سفت و محکم بودن موهای ترمیم شده
 • قابلیت تنظیم تراکم موها
 • امکان انجام ورزش های سنگین، رفتن به سونا و یا شنا کردن

 

قیمت کاشت مو با بانک موی ضعیف و خیلی ضعیف

قیمت کاشت مو با بانک موی طبیعی ضعیف

هزینه کاشت مو به روش مختلف بستگی به مواردی دارد و حالا اگر شرایط خاصی داشته باشید مثلا بانک موی مناسبی نداشته باشید این هزینه ها بیشتر هم میشوند.

برای آگاهی از قیمت ها مقاله هزینه کاشت مو مجله ایستگاه زیبایی را مطالعه کنید و آگاهی کامل پیدا کنید.

 

کاندید های مناسب برای کاشت مو بدون بانک مو یا با بانک موی ضعیف

1 . سن مناسب مراجعه کننده

با اینکه هیچ‌گونه حد قانونی برای سن مناسب کاشت مو وجود ندارد، اما پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل تا سن 25 سالگی، پیوند فولیکول انجام نشود. دلیل این امر آن است که پس از این مدت پزشک می‌تواند دقیق‌تر نواحی ریزش مو را تشخیص داده و سپس اقدام به کاشت مو نماید.

2 . مقدار تراکم کم موهای سر

پیوند فولیکولی مو شامل دو مرحله می‌باشد:

 • استخراج قوی‌ترین و بیشترین فولیکول‌ها برای رشد مجدد
 • کاشتن آن‌ها در محل مناسب

در صورت عدم داشتن تعداد فولیکول‌های مناسب، پزشک از نواحی دیگر بدن فرد برای استخراج مو و انتقال آن‌ها استفاده خواهد کرد.

3 . سلامتی عمومی بدن متقاضی

مراجعه‌کننده باید از سلامتی عمومی کامل برخوردار باشد تا در صورت بروز هر گونه عارضه احتمالی، بدن توانایی مقابله با آن را داشته و به سرعت بهبود یابد.

4 . آماده سازی های اولیه برای اقدامات عمل مناسب بدن

فرد باید آمادگی هر گونه تغییر در ظاهر خود را داشته باشد. برخی افراد از پزشک انتظارات بیش از حد معمول داشته و زمانی که درمان به اتمام می‌رسد، کاملا ناامید شده و از پزشک خود ناراضی می‌شوند در حالی که پزشک در حد توان، کار خود را به درستی انجام می‌دهد.

 

کاشت مو با بانک موی دیگران چیست و چگونه است؟

کاشت مو با بانک موی دیگران

در حال حاضر به دلیل کم پشتی و حتی طاسی در افراد مختلف ، پیوند فولیکول های مو مورد توجه افرادی قرار گرفته است که قصد داشتن مو دارند که میتوانند با انتقال فولیکول های مو از نواحی بانک مو به نواحی طاس و کم پشت به این هدف دست پیدا کنند.

از جمله مواردی که در کاشت مو وجود دارد بانک موی مناسب است که روی روند و نتیجه عمل تاثیر زیادی دارد.

در این مواقع یک سری افراد بانک موی مناسبی در پشت و کنار سر دارند که نتیجه خوبی میگیرند ، برخی دیگر هم هستند که بانک موی ضعیفی روی سرشان دارند و  که نمیتوان خیلی نتیجه خوبی گرفت و بهتر است از بانک موی نواحی بدن مانند سینه استفاده کرد.

علاوه بر این ها افرادی هم هستند که کلا بانک مو ندارند و پزشک متخصص به این افراد راه هایی بجز کاشت مو را پیشنهاد میدهد.

نکته ای که وجود دارد این است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و پزشکی مدرن امکان پیوند قلب ، ریه ، کبد ، کلیه و سایر اعضای بدن از فردی به فرد دیگر وجود دارد ، حالا با این شرایط شاید بپرسید کاشت مو از فردی به فرد دیگر هم وجود دارد؟

تحقیقات و مطالعات نشان داده است که امکان انتقال مو از بانک موی فردی به فرد دیگر وجود ندارد زیرا DNA و شرایط بدنی و ایمنی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و اگر شرایط و وضعیت افراد با یکدیگر مطابقت نداشته باشند ، سیستم ایمنی بدن موهای کاشته شده را پس میزند و تمام وقت و هزینه به هدر میرود.

البته فقط یک مورد در این شرایط وجود دارد و آن هم این است که دوقلو های همسان که دارای ترکیب ژنتیکی همسان هستند ، میتوانند کاشت مو از بانک موی یکدیگر را انجام دهند.

سیستم ایمنی بدن و عدم گرفتن نتیجه خوب باعث جلوگیری از انجام این روش میشوند اما اگر افرادی قصد انجام این عمل با هر شرایطی را داشته باشند ، پزشک با رضایت خودشان داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن را تجویز میکند که این دارو ها عوارض زیاد و خطرناکی دارند که اصلا ارزش استفاده ندارند.

 

مزایا و معایب عمل کاشت مو با استفاده از بانک موی دیگران

  مزایا معایب
کاشت مو با بانک موی دیگران
 • عدم ایجاد زخم‌های زیاد در نواحی بانک مو
 • فراهم کردن فرصت کاشت مو برای افرادی که بانک موی قوی ندارند
 • کم دردسر و کوتاه‌تر بودن دوران نقاهت
 • عدم مشاهده جای زخم و اسکار
 • احتمال پایین درصد موفقیت در فولیکول‌های کاشته شده
 • بالا بودن احتمال بروز عفونت
 • عدم تطابق ویژگی‌های بافتی
 • احتمال پس زدن فولیکول‌های کاشته شده
 • احتمال ریزش مجدد موها در طولانی مدت
 • احتمال ابتلا به بیماری‌های دیگر
کاشت مو با بانک موی فرد بیمار
 • موفقیت صد در صدی در صورت رعایت تمامی موارد مراقبتی جانبی
 • کم بودن احتمال بروز عفونت
 • امکان کاشت مو با تراکم بالا
 • دائمی بودن نتایج نهایی به دست آمده
 • عدم احتمال ابتلا به بیماری‌های خاص
 • احتمال به جا ماندن زخم و اسکار
 • احتمال زخم و خونریزی
 • احساس درد در نواحی سر و پیشانی

 

کاشت مو برای افراد کاملا طاس

اگرچه کاشت مو با بانک موی دیگران از نظر علمی و عقلانی رد شده است، اما همچنان راهکارهای زیادی برای پیوند مو و شانس داشتن موهایی سالم وجود دارد. یک متخصص حرفه‌ای و با تجربه می‌تواند مشورت‌های ارزنده‌ای را به شما ارائه دهد. کلینیک زیبایی رز با ارائه‌ی روش‌های درمانی در زمینه‌ی کاشت و ترمیم مو در خدمت شما عزیزان است. لذا می‌توانید شرایط خود را با کادر تخصصی این مرکز در میان بگذارید تا بهترین راه درمانی برای شما انتخاب شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان در این مرکز بهره مند شوید.

 

عوارض انجام کاشت مو با بانک موی دیگران

این روش به صورت تئوری و فنی بدون مشکل است اما در حالت کلی و عملی قابل انجام نیست زیرا سیستم ایمنی بدن موهای کاشته شده را به عنوان مهاجم خارجی میشناسد و مانع پیوند فولیکول ها و رشد دوباره آنها میشود.

حتی اگر بیمار چند ناحیه اهدا کننده (بانک مو) داشته باشد یا افرادی که می‌ خواهند به او مو هدیه دهند، از اعضای خانواده‌ اش باشند؛ باز هم پیوند مو از شخصی به شخص دیگر انجام ‌شدنی نیست.

همانطور که گفته شد برای اینکه بتوانید این عمل را انجام دهید باید با دارو های مخصوص سیستم ایمنی بدن را از کار بیاندازید و این کار دارای عوارض خطرناک و غیر قابل جبران است که اصلا ارزش انجام دادن ندارد.

انجام این امور در بهترین کلینیک های کاشت مو در تهران از بروز عوارض جلوگیری میکند.

 

آیا راه دیگری وجود دارد؟

اگر روی سر یا بدنتان هیچ بانک موی مناسبی برای این عمل ندارید ، میتوانید از سایر روش ها استفاده کنید : راه‌ هایی مثل میکروپیگمنشن پوست سر که در آن رنگدانه ‌های طبیعی به منظور شبیه ‌سازی سر اصلاح شده، به پوست سر تزریق می شوند.

یکی دیگر از روش ‌های جایگزین، کاشت موی مصنوعی است. البته ما انجام این روش را توصیه نمی ‌کنیم چون احتمال پس زدن پیوند و غیر طبیعی شدن ظاهر نهایی وجود دارد.

در مواردی که ریزش موی فرد شدید نباشد؛ می ‌توان از روش درمانی تزریق پلاسمای غنی ‌شده با پلاکت استفاده کرد. در این روش، پلاسمای غنی ‌شده با پلاکت، به قسمت ‌هایی از پوست سر فرد که تراکم موی کمی دارد؛ تزریق می ‌شود.