مراحل کاشت موی طبیعی سر

آشنایی کامل با مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو با روش های مختلف در آقایان و خانم ها چگونه است؟کاشت مو یک عمل زیبایی است که با روش های مختلف انجام میشود که هر کدام از آنها دارای یک روند استاندارد برای انجام عمل هستند که در این مقاله به طور کامل به بررسی مراحل کاشت موی طبیعی سر پرداخته ایم.

ایستگاه زیبایی
ایستگاه زیبایی

بی شک ریزش مو یکی از معضلات و مشکلات عصر حاضر است که خانم ها و آقایان زیادی درگیر آن هستند که عوامل زیادی باعث این مشکل میشوند که عبارتند از آب و هوای نامناسب ، مواد غذایی نامناسب ، استرس و ناراحتی اعصاب و ده ها مورد دیگر که مهم ترین و رایج ترین آنها ارث میباشد.

حالا امروزه روش یا عملی با نام کاشت مو ایجاد شده است که افراد زیادی از آن استفاده میکنند و نتایج مثبتی هم دریافت کرده اند.

شما نیز اگر تصمیم به انجام کاشت مو دارید احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که مراحل کاشت مو چیست و چگونه است و باید از کجا شروع کنیم و حتی چه مراحلی پیش روی شماست.

در این مقاله از مجله ایستگاه زیبایی با تمامی این موارد و بررسی کامل و دقیق آنها آشنا خواهید شد ، پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

کاشت مو چیست و چگونه است؟

قبل از اینکه اطلاعات جزئی مانند مراحل ، عوارض و سایر موارد در این زمینه را به دست آورید و هر اقدامی انجام دهید ، بهتر است ابتدا به طور خلاصه و کامل با عمل زیبایی کاشت مو آشنا شوید.

کاشت مو یک عمل زیبایی است که ابتدا با برداشت مو از ناحیه بانک موی سر و انتقال آنها به نواحی کم پشت یا طاس آغاز میشود که بعد از این کار گراف ها (تار های مو) دچار ریزش میشوند که این ریزش اصلا جای نگرانی ندارد زیرا ریشه مو در زیر پوست باقی میماند و وباره بعد از مدتی شاهد رشد موها و پرپشت شدن سرتان خواهید شد.

شرایط ریزش مو و استفاده از این خدمات برای هر کسی متفاوت است و به دلیل اینکه دارای چندین روش مختلف در این زمینه هستیم ، هرکسی که قصد انجام این عمل را داشته باشد ابتدا باید از طرف پزشک متخصص ویزیت شود و پزشک بهترین و مناسب ترین روش را به متقاضی معرفی کند و فرد مورد نظر بهترین نتیجه را دریافت کند.

حالا هر کدام از این روش ها دارای یک روند و مراحل استانداردی هستند که لازم است حتما از آنها آگاه باشید که ما در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم.

 

مراحل کاشت مو

مراحل بعد از کاشت مو

احتمالا میدانید که کاشت و پیوند مو دارای قدمتی چندین ساله دارد اما موردی که در این بین وجود دارد این است که در گذشته این خدمات دارای تعداد کمی روش برای انجام بود که این روش ها نیز فقط با عمل جراحی انجام میشدند که این عمل همراه با تیغ جراحی و برش پوست و خونریزی و پانسمان همراه بود.

اما با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های نوین و پیشرفته ای وارد این تخصص شدند که اصلا مثل سابق نیست و بدون هیچ جراحی و خونریزی ، همراه با تجهیزات و دستگاه های مجهز انجام میشوند.

درست است که این حرفه دارای چندین و چند روش است اما مراحل اصلی تمام این روش ها شامل 10 گام به صورت زیر میباشد :

 1. معاینه پزشک
 2. مشخص کردن الگوی ریزش مو
 3. تعیین بانک مو
 4. انتخاب مناسب ترین روش 
 5. مراقبت های قبل از کاشت مو
 6. برداشت فولیکول ها از بانک مو
 7. آماده سازی فولیکول ها
 8. کاشت آنها در نواحی طاس و کم پشت
 9. مراقبت های بعد از کاشت مو
 10. مشاهده نتیجه بعد از گذشت مدتی کوتاه

این مراحل در هر روشی دارای اهمیت و توجه بسیار بالایی است و باید به صورت دقیق و استاندارد انجام شود تا متقاضیان بهترین نتیجه را دریافت کنند و وقت و هزینه آنها هدر نرود و زیبایی از دست رفته خود را برگردانند ، پس به همین علت است که همیشه توصیه میکنیم برای استفاه از این خدمات به بهترین کلینیک های کاشت مو مراجعه کنید و در این خصوص مقاله ای با عنوان بهترین کلینیک و پزشکان کاشت مو ایجاد کرده ایم تا با مطالعه آن کار شما عزیزان را راحتتر کنیم و اعتماد شما را بیشتر.

 

Hair transplantation steps

 1. Preparation for the hair transplant
 2. Donor area trimmed
 3. Donor area prepared for surgery
 4. Tissue in the donor area removed and the Donor area sutured.
 5. Combed hair over sutured donor area
 6. Donor tissue trimmed into follicular unit grafts
 7. Bald recipient area prepared
 8. Incisions made in the balding areas
 9. Grafts placed according to their densities
 10.  Immediately after the Hair Transplant Surgery
 11. Closing of the Hair Transplant Surgery

 

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراحل رشد مو بعد از کاشت

کاشت مو به روش fut یکی از همان روش های تقریبا قدیمی است که همراه با تیغ و خونریزی و پانسمان و غیره انجام میشود و میتوان این روش را یک عمل تهاجمی معرفی کرد که مراحل انجام این روش به شرح زیر است :

 1. جراح پس از بی حسی موضعی، با استفاده از تیغ جراحی، بخشی از پوست به طول چند سانتی متر را در قسمت پشت سر و یا بالای گوش برداشته و سپس محل را با استفاده از بخیه می بندد.
 2. در مرحله بعد پزشک پس از استخراج کلیه فولیکول های نوار پوستی و آماده سازی آن با استفاده از میکروسکوپ، اقدام به انتقال آن به نواحی طاس سر می نماید.
 3. عمل پیوند با ایجاد برش هایی منظم به وسیله پانچ های دستی در ناحیه مورد نظر، و قرار دادن فولیکول ها داخل آن اجرا می شود.
 4. در مرحله آخر محل جراحی شده با استفاده از باند پوشانده خواهد شد.

از مراقبت های بعد از انجام این روش هم میتوان به عدم انجام ورزش های سنگین ، استفاده از داروهای مسکن و ضد عفونت اشاره کرد و همچنین افرادی که بیماری هایی مثل دیابت دارند یا پوست آنها انعطاف پذیر نیست نباید از این روش استفاده کنند.

 

مراحل کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit از جمله روش هایی از خدمات کاشت موی سر میباشد که بر خلاف روش ذکر فوق عمل تهاجمی نیست و نیازی به برش و تیغ و پانسمان ندارد و فولیکول ها به شکل واحدی از سر استخراج میشوند و بعد از آماده سازی در نواحی طاس کاشته میشوند که نتایجی کاملا طبیعی دارند و مراحل این روش به شکل زیر است :

 1. ابتدا موهای پشت سر تراشیده می شود.
 2. فولیکول ها به صورت مستقیم با ایجاد سوراخ هایی کم قطر، با استفاده از انبر از پوست ناحیه پشت سر خارج می شوند. لازم به ذکر است این سوراخ ها با ابزاری نظیر پانچ های دستی و یا تیغ جراحی ایجاد می شود.
 3. سلامت گرافت ها با استفاده از میکروسکوپ به دقت بررسی و آماده سازی می شود.
 4. سوراخ هایی کوچک بر روی ناحیه گیرنده ایجاد شده و گرافت ها داخل سوراخ ها قرار می گیرند.
 5. محل جراحی با استفاده از باند پوشانده می شود.

 

مراحل کاشت مو به روش sut

مراحل کاشت طبیعی موی سر

کاشت مو به روش sut از روش های کاشت با استخراج واحد های فولیکولی است و این روش های غیر تهاجمی است و همراه با دستگاه و تجهیزات پیشرفته انجام میشود و به همین دلیل دارای سرعت و دقت بالایی است و آسیب دیدن فولیکول های مو را به حداقل میرساند و بدون هیچ صدمه ای فولیکول ها را استخراج میکند و بعد از آن هم در نواحی مورد نظر پیوند میدهد.

مراحل انجام کاشت موی طبیعی سر با این روش به شکل زیر است :

 1. معاینات بالینی و آزمایشات اولیه
 2. تزریق بی حسی موضعی و استریل پوست سر
 3. برداشت مو از منطقه اهدا
 4. انتقال و جاگذاری فولیکول ها در منطقه کاشت

 

مراحل کاشت مو به روش Micro Fit

کاشت مو به روش Micro Fit هم از دسته روش هایی است که نیازی به ایجاد برش ندارند و فولیکول‌ها به شکل واحدی با ایجاد سوراخ‌های ریزی که کمتر از یک میلی‌متر قطر دارند، استخراج می‌شوند. این روش‌ها به قدری کم تهاجمی هستند که با لقب کاشت موی بدون جراحی شناخته می‌شوند.

میکرو فیت را میتوان یکی از به روز ترین و مجهز ترین روش های کاشت مو معرفی کرد که توسط ابزار های پیشرفته انجام میشود و خطر و عوارض را به حداقل میرساند.

مراحل این روش هم به طور خلاصه عبارتند از :

 • برداشت واحدهای فولیکولی،
 • آماده‌سازی آن ها
 • کاشت گرافت‌ها.

 

مراحل کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT از روش های نوین غیر تهاجمی است که مراحل این روش عبارتند از :

 1. آماده سازی قسمت های از بدن که به عنوان بانک مو در این کاشت از آنها استفاده خواهد شد، این نواحی توسط پزشک متخصص تعیین می گردد.
 2. برداشت فولیکول های مو از قسمت اهدا کننده مو. به طور کلی هر فولیکول می تواند دارای 1 تا 3 واحد گرافت مو باشد.
 3. جایگزینی و قرار دادن گرافت ها در نقاطی که نیاز است کاشت در آنها صورت گیرد.

 

مراحل کاشت مو به روش fue و super fue

مراحل کاشت مو به روش های مختلف

کاشت مو به روش fue و super fue از روش هایی است که نیاز به برش پوست نبوده و تنها اثری از سوراخ هایی کوچک در محل استخراج فولیکول ها باقی خواهد ماند.

این روش کاشت مو به شکل زیر انجام خواهد شد :

 1. ابتدا موهای پشت سر تراشیده می شود.
 2. فولیکول ها به صورت مستقیم با ایجاد سوراخ هایی کم قطر، با استفاده از انبر از پوست ناحیه پشت سر خارج می شوند. لازم به ذکر است این سوراخ ها با ابزاری نظیر پانچ های دستی و یا تیغ جراحی ایجاد می شود.
 3. سلامت گرافت ها با استفاده از میکروسکوپ به دقت بررسی و آماده سازی می شود.
 4. سوراخ هایی کوچک بر روی ناحیه گیرنده ایجاد شده و گرافت ها داخل سوراخ ها قرار می گیرند.
 5. محل جراحی با استفاده از باند پوشانده می شود.

 

مراحل کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI یک روش کاشت موی مستقیم است که برداشت گرافت ها با استفاده از میکروپانچ ها صورت می گیرد.گرافت های برداشت شده درون محلولی غنی از مواد غذایی قرار می گیرند. به این ترتیب در فاصله زمانی بین برداشت گرافت و کاشت آن، گرافت ها سالم می مانند. کاشت گرافت ها در این روش با استفاده از یک ابزار مخصوص به نام قلم چوی (Choi Pin) صورت می گیرد. استفاده از قلم چوی در کاشت، تفاوت اصلی کاشت مو به روش DHI با روش FUE است. به همین دلیل گاهی به روش DHI، روش چوی نیز گفته می شود.

 1. مشاوره
 2. بیهوشی
 3. استخراج فولیکول
 4. پیاده ­سازی
 5. روندهای بعد از عمل
 6. شستشوی مو بعد از عمل

 

مراحل کاشت مو به روش FCI

کاشت مو به روش FCI فرآیندی است که طی آن در آزمایشگاه ها با استفاده از فناوری تکثیر مو بانک مو را تکمیل کرده و پس از آن کاشت مو را انجام می دهند به نوعی دیگر در این روش ابتدا از ناحیه بانک موی فرد تعدادی مو را از پشت سر برداشت کرده و در آزمایشگاه سلول های مورد نیاز را برداشت می کنند به طوری که تعداد آن ها از یک عدد به 100 و یا گاها به 1000 عدد برسد و همین امر باعث می شود که محدودیتی در بانک مو را شاهد نباشیم.

مراحل انجام با این روش هم به شرح ذیل میباشد :

 1. معاینه و بررسی توسط پزشک
 2. برداشت فولیکول ها
 3. تکثیر سلول ها و فولیکول ها
 4. کاشت فولیکول ها

 

مراحل کاشت مو به روش FUG

مراحل کاشت مو در تهران

کاشت مو به روش FUG از روش های منحصر به فرد است که برای افراد محدودی مناسب است که طبق نظر پزشک مشخص میشود.

 • مرحله اول

پس از مشخص کردن خط موی جلو، آرام بخش به بیمار تزریق می شود که موجب خواب آلودگی بیمار می شود. در طول این زمان، تزریق بی حسی موضعی به کل پوست سر موجب می شود که در طول عمل دردی احساس نکنید. این عمل در طول روز تکرار می شود که از درد جراحی جلوگیری کند.  

 • مرحله دوم

در این زمان نوار پوستی از ناحیه بانک مو جدا می شود و با استفاده از تکنیک Closure Trichophytic محل زخم بخیه می شود.

 • مرحله سوم

به همین دلیل در این مرحله در کلینیک های معتبر و حرفه ای کاشت مو، برای برداشت فولیکول های مو از ناحیه جدا شده در مرحله قبل، از میکروسکوپ های فوق حرفه ای و بدون نور که تولید گرما نمی کنند استفاده می شود. بزرگنمایی این میکروسکوپ ها موجب می شود، انشعاب بهتر و دقیق تری از واحدهای فولیکولی ساخته شود. استفاده از میکروسکوپ های بدون گرما و جلوگیری از ترومای مکانیکی مانع از خشک شدن فولیکول ها می شود.

 • مرحله چهارم

 پیوند فولیکول های مو به ناحیه گیرنده در عرض چند ساعت اتفاق می افتد. کاشت فولیکول ها از طریق ایجاد شکاف های کوچک در پوست صورت می گیرد و قرار دادن ماهرانه و ظریف فولیکول مو به تجربه تکنسین کاشت مو بستگی دارد، که درصد موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد.

 • آخرین مرحله

پس از اتمام عمل جراحی پیوند مو به روش FUG، پانسمان محل کاشته شده و محل اهدا کننده انجام می شود. فردای عمل پیوند مو دارو و توصیه های بعد از کاشت مو به بیمار داده می شود.در این زمان مراقبت های لازم بعد از عمل کاشت مو باید توسط پزشک متخصص به بیمار داده شده و بیمار استراحت و مراحل بعدی را شروع کند.

 

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی و سوپر ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی و سوپر ترکیبی جزو روش های کاشت نواری است که برای استخراج فولیکول‌ها یا گرافت‌ها، برشی در پوست ناحیه‌ی پشت سر (بانک مو) ایجاد می‌شود. سپس فولیکول‌ها در زیر میکروسکوپ از درون پوست استخراج و برای کاشت آماده‌سازی می‌شوند.

انجام این روش هم مانند سایر روش ها صورت میگیرد.

 

مراحل کاشت موی سر برای خانم ها و آقایان چگونه است؟

مراحل کاشت مو در خانم ها

کاشت مو عملی است که انجام آن برای خانم ها و آقایان یا حتی اینکه در چه استان و شهری انجام دهند فرق زیادی ندارد اما در این بین برخی نکات مانند مراحل کاشت موی طبیعی ، کلینیک و پزشک مورد نظر و همچنین روش انتخابی از اهمیت زیادی برخوردارند.

قدم اول : مطالعه و کسب اطلاعات

معمولا قبل از هر کاری مخصوصا اگر در مورد سلامت باشد ، باید اطلاعات کافی و لازمه را کسب کرد تا با همه چیز آشنا باشید و راه درست را انتخاب کنید و نتیجه مناسب بگیرید.

مثلا در زمینه کاشت مو شما باید روش های آن را بشناسید و ببینید که چه مزایا و معایبی دارند و همچنین بفهمید آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر.همچنین پیشنهاد میشود بهترین کلینیک و پزشکان این زمینه را بشناسید و از تعرفه قیمت ها آگاه باشید و گول تبلیغات الکی را نخورید.

قدم دوم : مشاوره‌ی حضوری یا غیرحضوری رایگان

کلینیک های زیادی در تهران و کرج و استان های دیگر مشغول فعالیت در زمینه کاشت مو هستند که در بین آنها کلینیک های محدودی شامل خدمات ارائه مشاوره رایگان به صورت حضوری یا غیر حضوری هستند که این باعث ارتباط راحت بین کارشناسان و متقاضیان میباشد.

در مشاوره های حضوری که پزشک شما را معاینه میکند و مشاوره میدهد و در مشاوره های غیر حضوری ، شما 3 تصویر از روبرو و پشت سر و بالا ارسال میکنید و پزشک بعد از بررسی به شما مشاوره میدهد.

قدم سوم : مراقبت‌های پیش از کاشت مو

همانطور که میدانید قبل از انجام هر عمل و خدماتی باید یک سری نکات را رعایت کنید تا نتیجه ایده آلتان را دریافت و مشاهده کنید.

از مراقبت های قبل از کاشت موی سر میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

☑️ از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.

☑️ مصرف داروهای رقیق‌کننده و ضد انعقادی را قطع کنید.

☑️ باید آزمایش خون بدهید.

☑️ آنتی‌بیوتیک تجویز شده را بخورید.

☑️ سر خود را بشویید.

☑️ در زمان عمل لباس راحت بپوشید.

قدم چهارم : انجام عمل کاشت مو

وقتی که به کلینیک مورد نظر خود برای مشاوره مراجعه میکنید ، در انتهای مراجعه یا حتی بعد از مدتی ، در صورت تمایل شما برای همکاری ، هماهنگی های لازم برای وقت عمل مشخص میشود و نکات مورد نظر به شما گفته میشود و در روز تعیین شده به کلینیک تشریف میبرید و عمل زیبایی خود را انجام میدهید.

این عمل نسبت به روش و شرایط شما حدودا چند ساعتی زمان میبرد.

قدم پنجم : بعد از کاشت مو

برای انجام عمل بی حسی موضعی زده میشود و چند ساعت بعد از کاشت اثر آن از بین میرود و ممکن است کمی احساس درد داشته باشید.

بعد از عمل هم نکاتی وجود دارد که برای مشاهده نتیجه ای بهتر باید آنها را رعایت کنید که این نکات شامل موارد زیر هستند : 

🛑 در هنگام خوابیدن مراقب تماس سر خود با بالش باشید تاموجب ریزش موی سر شا نشود. در صورت ریزش موی غیر طبیعی پزشک متخصص پوست و موی خود را در جریان قرار دهید.

🛑 سعی کنید در شرایطی قرار نگیرید که سر شما عرق کند. تعرق سر شما بعد از عمل جراحی کاشت مو زمینه ی عفونت را فراهم می کند.

🛑 بعد از عمل جراحی کاشت مو اکیدا از کلاه وروسری استفاده نکنید. زیرا روند درمان را با اختلال مواجه می کند.

🛑 در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید.

🛑 برای شروع دوباره ی شستشوی موهای خود حتما با پزشک خود مشورت کنید.

🛑 در هنگام شستشو برای عدم آسیب به موهای کاشته شده موهای خود را به آرامی و تنها با آب و صابون شستشو دهید.

🛑 برای شستشوی موهای خود حتما از آب ولرم استفاده کنید و به هیچ عنوان سر خود را با آب داغ شستشو ندهید.

 

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو

مراحل کاشت مو

تمامی متقاضیان از هر نوع روشی برای کاشت مو ، در هر کلینیکی و توسط هر پزشک متخصصی که کاشت موی سر انجام دهند چهار دوره رشد مو را تجربه میکنند : 

مرحله اول تلوژن TELOGEN

اولین مرحله بعد از کاشت مو ریزش مو است که به دلیل استرس خارج شدن فولیکول ها از بانک مو و قرار گرفتن آنها در محل طاس سر است که این ریزش باعث میشوند موها تازه که پیوند داده شده اند به صورت کامل رشد کنند.

این مرحله به طور معمول تا دو هفته بسته به سرعت رشد مو فرد ادامه دارد. با این وجود ممکن است در بعضی موارد مرحله تلوژن تا چهار ماه ادامه یابد.

مرحله آناژن ANAGEN

این مرحله همان مرحله ای است که موهای جدید شروع به رشد میکنند و در این مرحله است که پزشک با معاینه دوباره انجام میدهد تا ببیند که متقاضی نیازی به جلسه کاشت مو اضافی دارد یا خیر.

این مرحله ممکن است 2 تا 6 سال به طول می انجامد که برای هر فرد متفاوت است.

مرحله کاتاژن CATAGEN

کاتاژن مرحله ای است که اساساً رشد موها متوقف می شوند اما موها نمی ریزند. این مرحله قسمتی از فرایند ایجاد موی جدید می باشد. با این حال فقط در حدود 2 تا 4 هفته ادامه دارد.

مرحله دوم تلوژن TELOGEN

این مرحله آخرین مرحله پس از کاشت مو است و اسمی شبیه مرحله اول دارد اما برخلاف مرحله اول تلوژن بسته به فولیکول های مو مرحله دوم در حدود 3 تا 4 ماه دوام خواهد داشت. در این مرحله ریزش مو اتفاق میافتد. اما نگران نباشید قابل توجه نخواهد بود.

 

مراحل کاشت مو در تهران

هفته اول بعد از کاشت مو : این زمان مهمترین و حساس‌ترین دوره پس از کاشت مو است. زیرا فولیکول‌های کاشته شده در این دوره در حال تثبیت هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

هفته دوم بعد از کاشت مو : در این هفته ورم و قرمزی‌ها باید کاملا برطرف شده یا ناچیز باشد. همچنین در محل موهای کاشته شده پوسته خشک شده ایجاد می‌شود که با شستشوی اصولی (مطابق دستور پزشک) تا پایان هفته دوم از بین می‌رود.

هفته سوم بعد از کاشت مو : در این هفته ممکن است موهای کاشته شده شروع به ریزش کند و این موضوع تا پایان ماه اول ادامه داشته باشد.پس از این ریزش فولیکول‌ها وارد فاز استراحت خواهند شد.

ماه دوم تا چهارم بعد از کاشت مو : در این مرحله رشد موهای جدید آغاز می‌شود. البته موهای جدید نازک و کم‌پشت هستند. همچنین در این دوره ناحیه اهداکننده مو نیز کاملا بهبود پیدا می‌کند و قرمزی آن برطرف می‌شود.

ماه پنجم تا نهم بعد از کاشت مو : رشد موهای جدید به اندازه‌ای می‌رسد که کاملا قابل مشاهده است و حتی می‌توان آن را کوتاه کرد. در اواخر این مرحله زمانی، تغییرات محسوسی در موهای جدید ایجاد می‌شود و شروع به ضخیم و پرپشت شدن می‌کنند.

سال اول بعد از کاشت مو : رشد موهای کاشته شده در پایان سال اول به 90 درصد رسیده و نتیجه کاشت مو مشخص می‌شود.

سال دوم بعد از کاشت مو : رشد موها از نظر ضخامت و حالت کامل می‌شود. پس از این مدت با توجه به میزان تراکم موهای کاشت شده می‌توان برای کاشت مجدد در صورت نیاز اقدام کرد.

 

مراحل کاشت موی طبیعی بدون جراحی

مراحل کاشت موی سر

کاشت مو یک عمل جراحی محسوب میشود اما بیشتر روش های آن کم تهاجم هستند اما به طور کلی روش های مختلف کاشت مو به دو دسته تقسیم میشوند :

 • روش‌های جراحی : روش FUT و روش ترکیبی
 • روش‌های بدون جراحی : روش FIT و سایر روش‌های بر پایه‌ی آن یعنی SUT، Micro FIT و BHT

امروزه تکنیک میکرو FIT یکی از جدید ترین روش های کاشت مو بدون جراحی، خون ریزی و بخیه است که عوارض روش های دیگر را برطرف کرده و دوره بهبودی و نقاهت کوتاه تر و ساده تری نیز خواهد داشت. پیشرفته بودن این تکنیک باعث کاهش خطاهای جراحی و امکان بهبود کیفیت گرافت ها خواهد شد.

روش FIT در واقع کاشت مو بدون جراحی و درد و خونریزی است. چرا؟ به دلایل زیر :

◼ همه‌ی برش‌ها کوچکتر از یک میلی‌متر هستند.

◼ نیازی به بخیه نیست.

◼ خونریزی حداکثر در حد یک قطره است.

◼ بعد از کاشت مو احساس درد یا ناراحتی در سر وجود نخواهد داشت یا بسیار کم خواهد بود.

◼ دوران ریکاوری یا بهبودی در حد چند روز و بسیار آسان‌تر است.

◼ احتمال بروز عوارضی مانند ایجاد اسکار، عفونت یا موارد مشابه بسیار کم است.

 

مراحل کاشت مو ضرر دارد؟

منظور از ضرر همان عوارض کاشت موی طبیعی سر میباشد که به رخداد هایی گفته میشود که نمی‌توان آن‌ها را اتفاقی طبیعی یا معمول به حساب آورد.

وقتی شما قبل از انجام عمل پرس و جو و مشورت های لازم را انجام داده باشید و اطلاعات کافی داشته باشید و همچنین برای انجام عمل به کلینیک های معتبر که دارای مجوز و مدارک لازم باشند و همچنین به پزشکانی متخصص که دارا مدارک مربوطه باشند و خدمات را به بهترین شکل و همراه با دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته انجام داده باشند مراجعه کنید بهترین نتیجه را بدون عوارض مشاهده میکنید.

البته لازم به ذکر است که روش انتخابی برای شما و تجربه و تخصص پزشک متخصص نقش بسیار زیادی در نتیجه یا میزان ضرر دارد.

حالا عوارض این عمل زیبایی را میتوان خونریزی ، اسکارهای نقطه‌ای ، عفونت ، بی‌حسی طولانی و موارد دیگر معرفی کرد که با رعایت موارد فوق میتوان آنها را به کمترین میزان رساند.   

 

عکس و فیلم مراحل کاشت طبیعی موی سر

تمامی ایرانیان و سایر افراد جهان به احتمال 99% قبل از اینکه هر عملی انجام دهند ، ابتدا عکس و فیلم های مربوط به آنرا میبینند و در صورت قبولی نتیجه و تمایل ، اقدامات لازم را انجام میدهند.

کاشت مو نیز عملی حساس و مربوط به سلامتی پوست و موی افراد است که هیچکس بدون اینکه نتایج افراد مختلف دیگر را نبیند اقدامی انجام نمیدهد.

ما نیز به همین دلیل تصمیم گرفتیم این نیاز شما کاربران عزیز را بر طرف کنیم تا هیچ مشکلی نداشته باشید و اعتماد کامل شما را جلب کنیم ، به همین دلیل در همین صفحه تمامی عکس ها و فیلم های مراحل کاشت مو را برای شما قرار داده ایم.